Litvanya Askerlik Tecili

Litvanya Üniversiteleri'nde, lisans eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz. Kayıt işlemleriniz ve kabulünüzden sonra,eğitimlerinize  başlayabilirsiniz. Erkek öğrencilerimiz için önemli detaylardan biri, Litvanya askerlik tecili (erteleme) işlemleridir.

Litvanya'da Eğitim

Litvanya Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Baltık Ülkeleri’nden olan Litvanya, denize kıyısı olan,kentlerinin çoğu kıyıda olan, görsel güzellikleri ile mükemmel bir ülkedir. Her ne kadar, iklimi ülkemize oranla, çok daha yağmurlu ve soğuk olsa da, o kadar huzurlu ve kolay yaşanılan bir ülkedir ki, gençlerimiz de giderek daha fazla bu ülkeyi eğitim almak için tercih etmektedirler. Litvanya Üniversiteleri öğrencilerimizi bir sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Liseden mezun olduğunuzda, diplomanızı alır almaz, hatta henüz almadan öğrenci danışmanlarımıza gelebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, ülkenin en seçkin okulları ile bağlantılarımız bulunmaktadır. Gençlerimizin en iyi okullarda eğitim alması ve geçerli diplomalar almaları için çalışmaktayız.

Litvanya’da Askerlik Tecili (Erteleme):

Litvanya Üniversiteleri’nde, lisans eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz. Kayıt işlemleriniz ve kabulünüzden sonra,eğitimlerinize  başlayabilirsiniz. Erkek öğrencilerimiz için önemli detaylardan biri, Litvanya askerlik tecili (erteleme) işlemleridir. Malum, son derece şerefli bir görev olarak, gençlerimiz için askerlik görevi, yaşları geldiğinde gururla yapacakları bir meslektir ya da görevdir. Ancak, elbette haklı nedenlerin olması durumunda, ki bunların başında eğitim gelmektedir, gençlerimiz tecil haklarından yararlanabilirler. Bu durum, Litvanya’da eğitim alan öğrencilerimiz için de geçerlidir.

Gençlerimiz normal şartlarda, 20 yaşından gün alması ile birlikte askerlik çağları gelmiş demektir. Eğitim alan gençlerimiz de erteleme haklarını kullanabilirler. Litvanya askerlik tecili (erteleme) işlemleri için, bu ülkede eğitim alanlar, elçilik ve Vilnius büyükelçiliği vilnius.be.mfa.gov.tr/ konsolosluklarımız bünyesinde başvurularını yapmalıdır. Kendinize yani bulunduğunuz kentteki ya da en yakın konumdaki temsilciğimizle işlem yapmalısınız. Hem kurs öğrencileri, hem ön lisans, lisans ile yüksek lisan ve doktora eğitimleri için erteleme haklarınız bulunmaktadır. Kurs öğrencilerimiz 18 ay erteleme haklarını kullanabilirler. Lisans eğitimlerinde, ek olarak gençlerimiz 3 sene daha erteleme haklarını kullanabilirler. Ön lisans öğrencilerimiz için bu süre, iki seneye ek olarak yine iki senedir. Yüksek lisans ve doktora programlarında gençlerimiz bir yıl daha erteleme alabilirler. Bu noktada, yüksek lisans ve doktora programlarında üst yaş 35, lisans eğitimlerinde ise 29 olarak yasalarımız sınırlamış bulunmaktadır.

Litvanya askerlik tecili (erteleme) başvurusunun yapılmasından sonra, başvuru alınacak ve işleme konulacaktır. Bundan sonra, Dışişleri Bakanlığımız bünyesinde başvuru ilgili askerlik birimlerimize gönderilecektir. İnceleme yapılacak ve erteleme kararı hakkında sonuç verilecektir. Gençlerimiz hem temsilciliğimizden, hem de internet üzerinden devletimizin resmi sitesinden izleme yapabilirler. Askerlik başvurularınız ve tüm bilgileriniz için de e devlet şifrenizle takibinizi yapabilirsiniz.

Askerlik konusunda yasalarımız erteleme şartlarını detaylı olarak düzenlemiştir. Bu konuda sizlerin de eğitim yıllarınızı rahat şekilde geçirmeniz ve eğitiminizi tamamlamanız mümkündür. Önemli olan, yasaların tanımış olduğu hakları değerlendirmektir. Bakaya olmamak, yoklama kaçağı olmamak son derece önemlidir. Bunlara sonuna kadar dikkat etmelisiniz. İnternet üzerinden askerlik işlemlerinizi kontrol etmelisiniz. Öte yandan, erteleme haklarınızı bilmeniz de elbette önem taşımaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1