Litvanya Sigorta İşlemleri

Kuzey Avrupa'da bulunan Litvanya, Baltık Ülkeleri arasında yer almaktadır. Kendi halinde, eğitim düzeyi son derece yüksek, medeni insanların yaşamakta olduğu bir ülkedir. Başkenti Vilnius olan ülke, daha çok deniz kıyısında yoğunlaşan nüfusu, güzel kentleri ile dikkat çekmektedir.

Litvanya'da Eğitim

Litvanya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Kuzey Avrupa’da bulunan Litvanya, Baltık Ülkeleri arasında yer almaktadır. Kendi halinde, eğitim düzeyi son derece yüksek, medeni insanların yaşamakta olduğu bir ülkedir. Başkenti Vilnius olan ülke, daha çok deniz kıyısında yoğunlaşan nüfusu, güzel kentleri ile dikkat çekmektedir. Dört milyona yakın nüfusu ile doğal güzellikler ve modern detayları harmanlayan çok özel bir ülkedir. Elbette ülke, kuzeyde bulunduğundan, hava şartları ülkemize oranla çok daha soğuktur. Ancak alışılması kesinlikle zor değildir, çünkü, Litvanya donanımlı ve şehirleri planlı olan bir ülkedir.

Ülke modern ve bir Avrupa Ülkesi olarak dikkat çekmektedir. Yurtdışında ve özellikle Avrupa’da eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, elbette Litvanya’yı da tercih edebilirler. Hem modern, hem de oturmuş ve planlı bir eğitim sisteminde siz de öğrenci olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, Litvanya’da üniversite eğitim seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Bu noktada, bağlantılı olduğumuz eğitim kurumlarında son derece kaliteli eğitim alabileceğinizi ve geçerli eğitim alacağınızdan emin olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizimle bağlantıya geçmek

Eurostar İle Litvanya Vize ve Sigorta İşlemleri:

Litvanya’ya eğitim amaçlı olarak gitmeye karar verdiğinizde, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, Litvanya öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Bunun için birtakım evrakları hazırlamalı ve işlemleri yapmalısınız. Konsolosluk ve büyük elçilik nezdinde başvuruları yapacaksınız. Vize başvuru formu, pasaport aslı, 1 adet biyometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi olarak öğrencimizin elinden çıkan dilekçe, öğrenci belgesi ve ya mezun olunan okuldan alınan diploma, öğrencimizin anne babasına ilişkin taşınmaz kayıtları, araç ile banka hesap bilgileri, 18 yaşından küçüklerin ailesinden alınan muvafakatname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, seyahate ilişkin uçak rezervasyonu gibi bilgilerin belgelerle eklenmesi lazımdır. Ayrıca, seyahat sağlık sigortasının yapılması da önem taşımaktadır.

Seyahat sağlık sigortası olarak, öğrencilerimizin hem bir vize şartı olarak, hem de seyahatlerinde ve konaklamalarında sağlık hizmetlerinden masraf yapmadan yararlanmaları için sigorta işlemlerinin yapılması önemlidir. Litvanya Sigorta işlemleri bakımından, yapılması gereken, mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek almak önemlidir. Avrupa Birliği Ülkeleri’nde olduğu gibi, Litvanya’da ülkeye girişlerde mutlaka vize taleplerinde, sağlık sigortası yapılmasını zorunlu kılmaktadır. En az 30.000 EURO bedelinde olan sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bu şekilde, ülkeye giriş yapmanızdan itibaren, siz de ülkede sağlık hizmetlerinden sigorta kapsamında yararlanabilirsiniz.

Litvanya sigorta işlemleri olarak sağlık sigortası poliçesinin hazırlanırken, birtakım detaylara dikkat edilmesi çok önemlidir. Poliçe üzerinde, uluslararası şekilde geçerli olduğu, kişinin kimlik bilgileri ve t.c. kimlik numarasının yer aldığı şekilde düzenlenmelidir. Bu detayları da öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak düzenletebilirsiniz. Sigorta poliçeniz, sizi öğrenci olarak başvurup oturum izni alana kadar son derece donanımlı şekilde koruyacaktır. Litvanya sigorta işlemleri kapsamında sigortalar, hem ayakta, hem de yatarak tedavileri kapsamaktadır. Kaliteli bir eğitim sizi bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1