Macaristan Telefon Kodu

Telefonla numara çevirirken yaptığınız ufak bir rakam hayatı yanlış kişilere ulaşmanıza sebebiyet verebilir. Macaristan telefon kodunu doğru bildiğiniz taktirde rakamları düzgün çevirebilir ve ulaşmak istediğiniz kişiye çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Macaristan'da Eğitim Telefon Kodu: +36

Macaristan Telefon Kodu

Orta Avrupa’da yer alan Karpatlarda konum oluşturan denize kıyısı olmayan ülkelerden birisidir. Macaristan telefon kodu bilindiği takdirde burada öğrenim gören öğrenciler Türkiye’de oldukları süre içerisinde Macaristan da ikamet eden arkadaşlarıyla rahatlıkla görüşebilir.

Macaristan iş başvurusu yapmak için iletişim kuracağınız resmi kuruluşların veya özel şirketlerin telefon kodlarının önüne ulusal telefon kodunun getirileceğini unutmayınız. Üniversite yaşantısı içerisinde öğrencilerin buraya ziyaret maksadıyla veya destek amaçlı gönderilmesi aşamasında bilgi alışverişi için yapılan telefon görüşmelerinde ulusal telefon kodları aşırı önemli bir konu olmaktadır.

Macaristan’da belirli bir seviyede yetişmiş olan öğrenciler Türkiye eğitim hayatında da ayrı bir destek sağlamaktadır. Buradaki üniversitelerle bilgi alışverişinde bulunmak için telefon irtibatı sağlanması gerektiğinde Macaristan telefon kodu muhakkak kullanılmalıdır. Yerel sabit hatlar ve mobil iletişim hatları hızlı bir ağ kurabilmesi için şehir kodlarının da bilinmesi gerektiği unutulmamalıdır. Çalışmak amacıyla gidenlerin dönüşlerinde kalan arkadaşlarıyla görüşmek içim muhakkak ulusal telefon kodunu unutmaması gerektiği bir gerçektir.

Macaristan Telefon Kodu Nedir?

Macaristan telefon kodu +36 olarak kullanılmaktadır. Sahip olduğu büyük şehirlerin telefon kodları önüne +36 getirilerek iletişim kurulur. Cep telefonunuza gelen bir aramanın önünde +36 rakamı görüyorsanız Macaristan’dan arandığınızı anlayabilirsiniz. Hangi şehirde oturuyorsanız bu bölgeye ait sabit telefon hattı kodunu bilmelisiniz. Çünkü öncelik ulusal kod sonra şehir kodu ve ardından telefon numarası çevrilerek görüşme yapılacaktır.

(+36) Nerenin Kodu?

Macaristan telefon kodu +36 olmasının yanında Budapeşte 1, Abasar 37, Baja 79, Debrecen 52, Fertoboz 99, Karcag 59 yerel kodlarını kullanarak ulusal telefon kodu ile birlikte iletişim ağı oluşturulabilir.

Macaristan Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Macaristan ulusal telefon kodları şehirlere göre değişeceği için öncelikle +36 bilinmelidir. Bunun yanında Paks 75, Kanije 93, Sopron 99, Vac 27, Tapolca 87 kodları yanında diğer şehirlerin ulusal telefon kodları Eurostar web sitesi aracılığı ile detaylı bir şekilde öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1