Kazakistan Uzaktan Eğitim

Kazakistan Üniversiteleri, altyapısını giderek geliştirerek, günümüzde modern eğitim tekniklerini uygulayan önemli kurumlar haline gelmiştir. Uzaktan eğitim sistemleri ile gençlerimize, kaliteli bir eğitim sistemi içinde uzaktan lisans, ön lisans ve yüksek lisans eğitimleri imkanları da sunulmaktadır.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Kazakistan Üniversiteleri, altyapısını giderek geliştirerek, günümüzde modern eğitim tekniklerini uygulayan önemli kurumlar haline gelmiştir. Uzaktan eğitim sistemleri ile gençlerimize, kaliteli bir eğitim sistemi içinde uzaktan lisans, ön lisans ve yüksek lisans eğitimleri imkanları da sunulmaktadır. Öğrencilerimiz, yine normal eğitimde olduğu gibi, bir sınav şartı olmadan, diploma, transkript, akademisyenlerden alınan referanslar ile yüksek lisans eğitim talebine ilişkin dilekçe ile başvurular yapılmaktadır. Öğrencilerimiz Kazakistan Üniversiteleri, uzaktan eğitim başvurularını yapmak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yurtdışında en önemli eğiti seçenekleri ile sizlerleyiz.

Kazakistan Üniversiteleri’nde Eurostar Desteği ile Uzaktan Eğitim:

Son yıllarda, uzaktan eğitim noktasında üniversiteler son derece önemli atılımlar içine girmiştir. Bu sistem internet altyapısı güçlü olan kurumlar tarafından yapılabilmektedir. Bunu nedeni, uzaktan eğitim uygulamalarının internet üzerinden yapılmasıdır. Bir diğer adı da online eğitimdir. Sistem öğrencilerin eşit olarak eğitim uygulamalarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Ayrıca, 7/24, kesintisiz şekilde sisteme giriş yaparak, öğrenciler uygun oldukları zaman dilimlerinde derslerini inceleyebilirler. Normal eğitim sisteminde uygulanan müfredat, eksiksiz olarak uzaktan eğitim sistemlerinde de uygulanmaktadır. Bu sayede, her iki sistem açısından öğrencilerin bir eşitsizlik yaşamaları kesinlikle söz konusu olmaz.

Kazakistan Üniversiteleri uzaktan eğitim olarak, son derece avantajlı bir durum olarak, gençlerimize Türkiye Türkçesi ile eğitim imkanı sunulmaktadır. Normal eğitimde, üniversitelerin eğitim dili Kazak Türkçesi’dir. Öğrencilerimiz de bu Türkçeyi öğrenmek için bir sene hazırlık sınıfında eğitimden geçmektedir. Uzaktan eğitimde ise, öğrencilerimiz kendi dillerinde eğitim alma imkanını elde etmektedir.

Uzaktan eğitim kapsamında, ön lisans eğitimi olarak, bilgisayar programcılığı ön lisans eğitimi verilmektedir. Lisans düzeyinde ise, öğrencilerimize, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinde eğitim verilmektedir. Uzaktan yüksek lisans eğitimlerinde ise, yönetim bilişim sistemleri, bilgisayar mühendisliği, sağlık kurumları işletmeciliği, siyaset bilimleri ile kamu yönetimi, turizm işletmeciliği ve yerel yönetimler bölümlerinde yüksek lisans bölümlerinde eğitim verilmektedir. Bölümlerinin sayılarının da giderek artmakta olduğunu belirtelim.

Uzaktan eğitim, öğrencilerin ülkelerinden uzaklaşmadan ve sistemlerini, yaşam düzenlerini bozmadan eğitim almalarına olanak sunmaktadır. Buna göre, öğrencilerimiz yeni bir ülkeye seyahat ve yaşam giderleri yapmak durumunda kalmazlar. Öte yandan, kariyerlerine ara vermek durumu da yaşamadan, internet üzerinden derslerine devam etme şansına sahip olurlar. Bu şekilde, hem sistematik bir çalışma anlayışı geliştirirler, hem de kaliteli bir okulda, seçkin hocalardan, normal eğitim öğrencileri ile aynı kapasitede eğitim alma şansını yakalarlar. Bu şansı değerlendirmek ve elde tutmak için siz de mutlaka öğrenci danışmanlarımızla kayıt işlemleri için bilgi almalısınız. Diplomaların geçerliliği bakımından da öğrencilerimizin aklında bir soru işareti bulunmamalıdır. Çünkü, Kazakistan Üniversiteleri uluslararası anlamda ve YÖK tarafından tanınma unsurlarına sahip, önemli eğitim kurumlarıdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1