Kazakistan'da Hukuk Eğitimi

Hukuk okumak milyonlarca insanın hayalidir. Ancak hukuk okumak için, özellikle ülkemizde sayısal ağırlıklı pek çok sınavdan geçer not almak gerekir. Son olarak da üniversiteye giriş sınavında, yeterli puanı kazanarak yerleşmek şarttır.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan Hukuk eğitimi

Hukuk okumak milyonlarca insanın hayalidir. Ancak hukuk okumak için, özellikle ülkemizde sayısal ağırlıklı pek çok sınavdan geçer not almak gerekir. Son olarak da üniversiteye giriş sınavında, yeterli puanı kazanarak yerleşmek şarttır. Kazakistan gençlerin sınavsız bir şekilde, dünyanın öncü üniversitelerinde hukuk eğitimi alabileceği bir ülke. Üstelik ülkemize olan yakınlığı ile de bilinmektedir. Eurostar Eğitim Danışmanlık firmamız, Kazakistan’da alacağınız hukuk eğitimi için sizlere öncülük etmek, yol göstermek için hazırdır.

Kazakistan’da Hukuk Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan’da hukuk eğitimi alacak gençler bu ülkede minimum 5 yıl eğitim alırlar. Eğitim sistemi 1+4 şeklindedir. 1 yıl hazırlık olmakla birlikte öğrenciler 5 yıl temel hukuk eğitimi alırlar. 5yılın sonrasında ise tıpkı ülkemizdeki gibi uzmanlık seçmeleri ya da avukat olarak devam etmeleri gerekmektedir. Eğer İngilizce ya da Rusça diliniz yeterli seviyede değil ise 4 aylık bir dil eğitimi almanız gerekmektedir.

Kazakistan Hukuk Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Kazakistan’da hukuk eğitimi alacak öğrenciler, YÖK denkliğinden de faydalanabileceklerdir. Aynı zamanda Kazakistan’dan alınan hukuk diploması, diğer Avrupa Birliği ülkeleri tarafından da tanınmaktadır. Bu sayede gençler hem ülkelerinde, hem Kazakistan’da, hem de Avrupa ülkelerinde iş bulma imkânı yakalayabilmekteler.

Kazakistan’da Hukuk YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğer Kazakistan’da alacağınız hukuk eğitimi sonrası, ülkemizdeki kamu hastanelerinde doktor olarak göreve başlamak isterseniz, YÖk tarafından düzenlenen denklik sınavından başarılı olmanız gerekmektedir. YÖK denklik sınavına başvuru sürecini sizler için Eurostar Eğitim Danışmanlık firması olarak eksiksiz şekilde yürütmekteyiz.

Kazakistan’da Hukuk Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Kazakistan’da hukuk eğitimi aldıktan sonra YÖK’ün hazırladığı denklik sınavına girerek atanabilirsiniz. Ancak bu sınavdan başarısız olsanız dahi bazı özel sağlık kuruluşlarında da hekim olarak göreve başlama imkânı bulabilirsiniz. Hatta Kazakistan’daki bazı üniversitelerin hukuk bölümünden mezun olan gençler, denklik sınavına girmeden de yerleşebilme imkanı bulmaktalar.

Kazakistan’da Hukuk Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Kazakistan en ekonomik hukuk eğitimi alınabilecek ülkelerin başında gelmektedir. Ortalama 2.000 ile 2.500 Euro aralığında bir rakama bu ülkede eğitim almak kolaydır. Ayrıca yaşam koşullarına ülkemize göre çok daha uygundur.

Kazakistan’da Hukuk Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Bildiğiniz üzere ülkemizde hukuk eğitimi alabilmek oldukça yüksek puanlara mümkün. Bu da hukuku ayrıcalıklı bir bölüm haline getiriyor. Ancak Kazakistan sınavsız bir şekilde hukuk eğitimi için Türk öğrencilere kapılarını açıyor.

Kazakistan’da Hukuk Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her yıl hayalinde avukat olmak olan binlerce öğrenci, firmamız güvencesinde, Kazakistan’da hukuk eğitimi almak için yola çıkıyor. Özellikle sınavsız alınabilecek bir hukuk eğitimi, yabancı dil destekli olunca öğrencilerin ilgisini çekiyor.

Kazakistan’da Hukuk Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Lise mezuniyet belgeniz ile bizlere ulaşabilir ve hayalini, kurduğunuz hukuk eğitimi için büyük bir adım atabilirsiniz. Firma olarak sizin eğitim sürecine hazır olmanız için, tüm gereken prosedürler ile ilgileniyoruz. Ayrıca Kazakistan’a ilişkin dilediğiniz bilgiyi de yine firmamızdan edinebilirsiniz.

Kazakistan’da Hukuk Okumanın Avantajları?

Öncelikle bu ülkede, en iyi üniversitelerden kapsamlı bir hukuk eğitimi almak için gereksiz sınav stresi ile uğraşmanıza gerek bulunmuyor. Ayrıca Kazakistan’da öğreneceğiniz İngilizce ve Rusça dilleri, sizlere farklı ülkelerde de iş bulma imkanı tanıyacak. Üstelik bu ülke Türk gelenek ve kültürüne oldukça yakın olduğu için, yabancılık çekmeyeceksiniz, ekonomik koşullarında rahat bir öğrencilik hayatı geçirebileceksiniz.

Kazakistan’da Hukuk Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Eğitim Danışmanlık firması olarak, yalnızca Kazakistan ve yalnızca hukuk değil, pek çok ülkede, onlarca bölüm ve üniversite için aracılık etmekteyiz. Kuruluşumuzdan bu yana aracılık ettiğimiz eğitim danışmanlık faaliyetlerimiz sonunda mezun olan ve hayallerindeki işe kavuşan yüzlerce gencimiz bulunmaktadır.

Kazakistan’da Hukuk Eğitimi Bursları – Burslu Veya Ücretsiz Hukuk Okuyabilir Miyim?

Kazakistan eğitime son derece önem veren ülkelerin başında gelmektedir. Bazı Kazak vakıf ve özel şirketler, bu ülkeye eğitim almak için gelen, özellikle Türk öğrencilere burs imkanı tanımaktadır. Kazakistan’a gittiğinizde karşınıza çıkacak ilanlara başvurmak suretiyle burslu eğitim almanız mümkün olacaktır.

Kazakistan’da Hukuk Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Toplumsal anlamda da bir statü göstergesi olan hukuk eğitimi, Kazakistan’da sınavsız olarak verilmektedir. Ayrıca YÖK’ün denklik sınavı da hazırladığı Kazakistan hukuk fakülteleri her yıl onlarca Türk öğrenciyi mezun etmektedir. Denklik sınavının başarıyla geçilmesi sonrası, çeşitli kamu kuruluşları ve adli kuruluşlarında hemen göreve başlayabilirsiniz.

Kazakistan’da Hukuk Okumanın Şartları

Kazakistan’da hukuk okumak için lise mezuniyet belgenizin ve transkriptinizin bulunması yeterlidir. Üniversiteye kabul için gerekli olan diğer belge ve dokümanları firmamız desteğiyle kolayca hazırlayabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir sınava girmeniz ya da not ortalamanızın herhangi bir skaladan daha yüksekte bulunmasına gerek yoktur.

Kazakistan’da Hukuk Eğitimi Taban Puanları

Türkiye’de alışılagelmiş üniversite giriş sınavlarının stresini bir kenara bırakın. Bu sınavlar gerçekte yetenekli öğrencilerin belirlenmesinde eksik kalmaktadır. Hem zorlu, hem de stresi bir süreçtir. Üstelik sıradan bir okula yerleşmek için dahi taban puan alma şartı koyulur. Ancak Kazakistan’da hukuk eğitimi almak için böyle bir şart yoktur. Yani taban puanı sorunsalı bu ülkede hukuk eğitimi almak isteyen öğrencilere engel olmaz.

Kazakistan Hukuk Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Kazakistan’da hukuk eğitimi alan başarılı öğrencileri, Türkiye’de denkliği bulunan hukuk fakültelerine giriş yapabilirler. Ancak bunun için istenen belli bir not ortalaması bulunmaktadır.

Kazakistan Hukuk Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri?

Mayıs ayı itibariyle Kazakistan’da hukuk okumak için tarafımıza başvuru sağlayabilirsiniz. Son başvuru tarihi temmuz ayına kadar olan üniversiteler de bulunmaktadır. Ancak yoğunluk çok olacağı için, karar vermenizin ardından biran önce aksiyon almak çok önemlidir. Başvuru için gerekli belgeler lise diploması, transkript ve kimlik belgesidir.

Kazakistan’da Hukuk Okumak İstiyorum

Tam donanımlı üniversitelerde, Avrupa standartlarında hukuk eğitimi almak için Kazakistan en doğru adrestir. Ayrıca hukuk, ülkemizde de oldukça fazla talep gören bir alandır. Dolayısıyla denkliği de bulunan Kazakistan hukuk fakültelerinden mezun olan bir öğrencinin, ülkemizde işsiz kalmasına imkân yoktur. Güler yüzlü ve gelenek, göreneklerimize hâkim kazak halkı, Türk öğrenciler için oldukça misafirperverdir.

Kazakistan’da Hukuk Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Dönemlik olarak alınan ücretler, orta halli bir ekonomiye sahip ailenin dahi karşılayabileceği rakamlardır. Ayrıca Kazakistan yeme, içme ve barınma anlamında da son derece ekonomik bir ülkedir. Ayrıca öğrenciler için yarı zamanlı çalışılabilecek pek çok iş imkânı da bulunmaktadır.

Kazakistan’da Hukuk Okumak Mantıklı mı?

Hukuk okumak her zaman ayrıcalıktır. Ancak Kazakistan’da hukuk okumak çok daha büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü burada eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. Dolayısıyla öğrenciler iki farklı yabancı dile de hâkim olurlar. Üstelik üniversite giriş sınavı gibi bir sorunsal da bulunmaz.

Kazakistan’da Hukuk Okumak Zor mu?

Kazakistan, Türk kültür ve göreneklerine hakim, aynı soydan geldiğimiz insanların bulunduğu bir ülkedir. dolayısıyla buraya okumak için gelen Türk öğrenciler asla yabancılık çekmezler. Ayrıca Kazakistan’da bulunan üniversiteleri, öğrencilerini tam donanımlı şekilde hayata hazırlamak için gereken tüm ekipmana sahiptir. Modern laboratuvar, kütüphane ve uygulama merkezleri de bunların başında gelir. Ayrıca öğrenciler Kazakistan’daki en iyi hastanelerde staj görme imkanı yakalar.

Kazakistan’da Türkçe Hukuk Eğitimi Veren Üniversitelerin Hukuk Fakülteleri Var mı?

Kazakistan’ın resmi dili Kazakça, dilimize hayli yakındır. Hiç Kazakça duymamış bir kişi bile, bu dili kolaylıkla anlayabilir. Dersler ise genellikle Kazak Türkü olan öğretim üyeleri tarafından verilecektir. Yani Türk öğrencileri kendi ülkelerindeymişçesine, kolay öğrenebilecekler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1