Kazakistan'da Mimarlık Eğitimi

Orta Asya'da yıldızı giderek parlayan ülkelerden biri olan Kazakistan, başkenti Astana ile diğer kentleri ile dikkat çekmektedir. Bir Türk ülkesidir. Kardeşlerimiz olan Kazak Türkleri' nin ülkesidir. Kazakistan bağımsızlık sürecinden sonra, giderek modernleşen ve kalkınma sürecinde olan önemli bir ülkedir.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan’da Mimarlık Eğitimi

Orta Asya’da yıldızı giderek parlayan ülkelerden biri olan Kazakistan, başkenti Astana ile diğer kentleri ile dikkat çekmektedir. Bir Türk ülkesidir. Kardeşlerimiz olan Kazak Türkleri’ nin ülkesidir. Kazakistan bağımsızlık sürecinden sonra, giderek modernleşen ve kalkınma sürecinde olan önemli bir ülkedir. Bu özellikler ile coğrafyanın en öne çıkan ülkelerinden biridir. Eğitime verilen önem her zaman dikkat çekmiştir ve çekmeye de devam etmektedir. Üniversitelerin kalitesi de öne çıkar. Hem Avrupa Birliği eğitim kurumları ile, hem de ülkemiz eğitim sistemleri ile eşgüdümlü olarak üniversitelerin kalitesi son derece artmaktadır.

Öğrencilerimizin Kazakistan Üniversiteleri’ne ilgisi giderek artmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, öğrencilerimiz her zaman yanındayız ve Kazakistan Üniversiteleri hakkında bilgi almak ve başvurularınızı yapmak için önem taşımaktadır.

Kazakistan’da Mimarlık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ülke üniversitelerinde, dört sene mimarlık eğitimi sürmektedir. Dil eğitimi okullarda Rusça ve İngilizce olarak eğitim verilmektedir. Bu dillere hakimseniz, hazırlık sınıfını atlayabilirsiniz. Dört sene sonunda, yüksek lisans ile doktora eğitimlerine devam edebilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık YÖK denkliği var mı?

Kazakistan Üniversiteleri YÖK tarafından tanınan eğitim kurumlardır ve öğrencilerimiz de YÖK denkliği açısından gerçekten avantajlıdır.

Kazakistan Mimarlık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Öğrencilerimiz YÖK denkliği avantajlıdır ve mezun olduktan sonra, diploma denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde, kamu alanında da ülkemizde çalışabilirsiniz. Bir mimar olarak alacağınız kaliteli eğitim ile elbette birçok ülkede çalışma alanlarınızın olduğunu belirtelim. YÖK denklik başvurularında, denklik sınavına girmenize karar verilmesi halinde, eğitim aldığınız derslerden bir sınava girebilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Okulunuzda tatil zamanlarında, mimarlık eğitimi alırken, bir yandan da çalışabilirsiniz. Bunu ülkenizde tatil sürelerinde yapabilirsiniz.

Kazakistan Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Kazakistan mimarlık eğitimini, hem kaliteli ve seçkin eğitmenlerin elinden, hem de son derece ekonomik olanaklarla alabileceğiniz bir eğitimdir ve bu avantajı değerlendirmelisiniz. Gerçekten uygun ve bütçenizi zorlamayacak rakamlarla eğitim alacaksınız. Okul ücretleri, yaşam giderleri, konaklama gibi ücretlerinizi zorlanmadan karşılayabilirsiniz.

Kazakistan Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ülkemizde, son derece seçkin ve elit mimarlık fakültelerimiz var. Bu kurumların kalitesi kabul edilmekle birlikte, mimarlık fakültelerine giriş yapmanız için sınav şartı bulunmaktadır. Bu durum, Kazakistan üniversiteleri için söz konusu değildir. Kazakistan Üniversiteleri’ne mimarlık fakültelerine,  bir sınav şartı olmadan başvuru yapabilir ve kayıt olabilirsiniz.

Kazakistan da Mimarlık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kazakistan bir Türk ülkesidir ve Türk yurdudur. Kardeş ülkelerimizden biri olarak, ülkemiz eğitim kurumları ile son derece yakın ilişkilerde olan üniversitelerinde, giderek otoriteler tarafından dikkat çeken bir eğitim verilmektedir. Birçok Türk öğrencimiz, üniversitelerde ve mimarlık fakültelerinde eğitim almaktadır.

Kazakistan’da Mimarlık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan’da mimarlık eğitimi almak için bir sınava girmek, sınav stresi yaşamak durumunda değilsiniz. Kayıt başvurularınızı süreleri içinde ve belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamanız halinde, bir sınav sonucu beklemeden de cevap alarak, hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Başvuru ve kayıt süreçlerinde öğrenci danışmanlarımız sizlere gereken desteği verecektir. Bu sayede, kolayca kayıt başvurularınızı yapabilir, siz de üniversitelerde bir mimarlık öğrencisi olabilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık Okumanın Avantajları?

Kazakistan üniversiteleri Mimarlık Fakülteleri’nde gerçekten başarılı eğitim sistemleri ile dikkat çekmektedir. Hem dünya ülkelerinden, hem de ülkemizden çok sayıda öğrencilerimiz de mimarlık fakültesinde eğitim almaktadır. Türk öğrenci olarak, bir Türk yurdunda eğitim almak kesinlikle yabancılık çekmeden eğitim alma imkanı sunmaktadır. Bu nedenle, birçok ülke arasında, siz de Kazakistan Üniversiteleri mimarlık fakültelerini tercih edebilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız her zaman, yurtdışında ülke seçimlerinde sizinleyiz. Bu nedenle, Kazakistan Üniversiteleri noktasında da her zaman size destek olacağımızdan emin olabilirsiniz. Birçok mezunumuz da bulunmaktadır ve ülkemizde, ya da dünya ülkelerinde kariyer yapan gençlerimiz mevcuttur.

Kazakistan’da mimarlık eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz mimarlık  okuyabilir miyim?

Mimarlık eğitimini alırken, siz de ekonomik anlamda destek alabilirsiniz. Yurtdışında okuyan öğrencilerimiz için düzenlenen burs olanaklarına başvurabilirsiniz. Firmalar ve kamu kurumları tarafından burs olanakları da verilmektedir ve bu seçenekler de sizi rahatlatacaktır. Yurtdışından burs olanaklarını da değerlendirebilirsiniz ve ekonomik anlamda sizi rahatlatacak sonuçlar alabilirsiniz bu şekilde. Detaylı bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık  okuyup Türkiye’de çalışmak:

Bologna esaslarına uygun eğitim veren bir mimarlık fakültesinde okuyacaksınız. Bu size mezun olduktan sonra uluslararası alanda kariyer fırsatlarının kapılarını açacak. Kazakistan başta olmak üzere birçok ülkede çalışabileceksiniz. Ülkemizde mimarlık mesleğinizi de yapacaksınız.

Kazakistan’da Mimarlık Okumak Şartları:

Bir sınav sistemine dahil olmadan, her zaman idealinizdeki meslek eğitimini almak sizin için ne kadar memnun edici olacaktır öyle değil mi? Kazakistan Üniversiteleri mimarlık fakültelerinde, sınav sistemine girmeden ve puan şartları, not ortalaması olmadan kayıt olabilirsiniz. Mimarlık eğitimi almak için kaliteli kurumlarda öğrenci olabilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık Taban Puanları:

Kazakistan’da mimarlık fakültelerine girmek için sınav sistemi olmadığı gibi, taban puanları esaslar da bulunmamaktadır.

Kazakistan’dan Mimarlık Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yatay geçiş imkanlarından yararlanmak ülkemizde, bir fakülteden diğer bir mimarlık fakültesine geçiş yapabilirsiniz. Aynı şekilde, yurtdışından bir okuldan, bölümlerimize yatay geçiş yapılması da mümkündür. Kazakistan mimarlık fakültesinde, lisans senelerinde olan öğrencilerimiz son sınıfa kadar, ülkemizdeki fakültelerde eğitim alabilirsiniz. Notlarınızın yüksek ortalamalarda olması ise en önemli kuraldır.

Kazakistan’da mimarlık  okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Mayıs 15’ten başlayarak ön kayıt yapabilirsiniz. 15 Eylül dönemine kadar, yani yeni sömestre başlayana kadar da kayıtlarınızı yapmanız gerekmektedir. Ara kayıtlar da yapılabilir ve bu detaylar için öğrenci danışmanlarımızdan rehberlik alabilirsiniz. Belgelerinizi hazırlamalı ve eksiksiz olarak başvurularınızı yapmalısınız.

Kazakistan’da mimarlık okumak istiyorum:

Kazakistan’da mimarlık eğitimi almak gerçekten son derece doğru bir karar ve avantajlı. Sıcak, Türk ülkesinde, sizinle yakından iletişim kuracak insanların içinde bulunmak, yabancılık çekmemek anlamına gelmektedir. Bu sayede, derslerinize çok daha kolay alışacaksınız. Bir ülkede yabancılık çekmeden ve rahatsızlık çekmeden bulunmak, eğitiminizin çok daha yerinde ve başarılı olmanızı sağlamaktadır. Mimarlık eğitimi başvurularınızı yapmanız için web sitemizden, telefonlarımız ve şubelerimiz üzerinden destek alarak yapabilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Uygun eğitim rakamları ile dikkat çeken üniversitelerde, maddi anlamda zorlanmadan eğitim alabilirsiniz. Bu avantajlar en fazla Kazakistan Üniversitelerin’de öne çıkmaktadır. Son derece uygun eğitim rakamları,ülkemizden bile çok daha az masraf yaparak yurtdışında eğitim almanızı sağlar. Yurt ücretleri de kesinlikle sizi zorlamaz, isterseniz bir dairede de kalabilirsiniz.

Kazakistan’da Mimarlık okumak mantıklı mı?

Hem YÖK hem de Avrupa Birliği Üniversiteleri otoriteleri tarafından kalitesi kabul edilen okullarda eğitim almak elbette ki sizi bir adım öne taşıyacak. Bu nedenle, Kazakistan mimarlık eğitimi almak için son derece mantıklı. Dünya standartlarında mimarlık eğitimi alacaksınız.

Kazakistan’da Mimarlık  okumak zor mu?

Kampus içinde mimarlık fakültelerine son derece önemli bir yer ayrılmıştır. Öğrenciler az kişilik sınıflarda, sürekli pratik anlamda eğitim yapma şansına da sahip olarak, bilgisayar ve internet destekli ve modern laboratuarlarda eğitim almaktadır. Size destek olacak akademik kadro da alanlarında çok önemli isimlerden oluşmaktadır.

Kazakistan’da mimarlık eğitimi veren üniversitelerin mimarlık fakülteleri var mı?

Ülkede Türkçe destekli eğitim ve Kazakistan ‘da Türkçe mimarlık eğitimi hakkında bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1