Kazakça Üniversite Okumak

Kazakistan'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakça Üniversite Okumak

Kazakistan, Kazakistan Cumhuriyeti, kardeş ülkelerimizden biri olarak, öğrencilerimize son derece önemli eğitim avantajları sunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, avantajlı yurtdışı eğitim seçenekleri ile sizlerleyiz ve bu konuda, kendinize en uygun seçimleri yapmanız için danışmanlık yapmaktayız. Öğrencilerimizin, ekonomik rakamlarla eğitim alabilecekleri, geçerli bir diploma alacakları, dünya genelinde tanınan ve dünya sıralamalarında olan üniversiteler eğitim almalarını için desteklerimiz kesintisiz olarak sürmektedir. Bu noktada, gerçekten uygun alternatifler sunan Kazakistan Üniversiteleri’nin değerlendirebileceğinizi belirtelim. 7/24 öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz. Şubelerimiz, destek hattımız ve internet sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Lise eğitiminizden sonra, diplomanızla başvurularınızı siz de yapabilirsiniz. Avantajları ile üniversiteler sizleri bekliyor.

Kazakistan, Asya Kıtası’nda, Osta Asya’da bulunan ve Doğu Avrupa’da toprakları bulunmakta olan bir ülkedir. Kardeş ülkemizdir, çünkü Türk soyu kardeşlerimiz ülkede yaşamaktadır. TÜRKSOY üyesi olan bir devlettir. Ülkenin başkenti Astana’dır. Ülke bağımsızlığını, SSCB’nin dağılmasından sonra ilan etmiştir. Doksanlı yılların başından itibaren gayet emin adımlarla varlığını sürdüren bir ülkedir. Kardeşlerimiz olan Kazak Türkleri ülkelerini giderek kıtanın etkin ülkeleri arasına sokmaya devam etmektedir. Bunun en önemli yansımalarından biri olarak eğitim kurumlarının son derece kaliteli hale gelmesi dikkat çekmektedir. Hükümet politikaları olarak, eğitimin mükemmel hale gelmesine ve üniversitelerin uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer alan kurumlar olmasına özen gösterilmektedir. Kurumlardaki kalkınma gözle görülmektedir.

Kazakistan Üniversiteleri son derece avantajlı bir durum olarak, ekonomik olarak son derece uygun rakamlardadır. Okulların senelik ücretleri ve öğrencilerin yaşam giderleri diğer ülkelerle kıyaslandığında gerçekten son derece uygun rakamlıdır. Üstelik alınan eğitimin de kalitesinin çok yüksek olduğunu, diplomaların tanınma noktasında avantajlarının olduğunu da belirtmek mümkündür.


Neden Kazakça?

Kazakistan Üniversiteleri’nde, birçok yabancı dilde ve Kazakça eğitim verilmektedir. Buna göre, okullarda, Rusca, Almanca, Türkçe, İngilizce ile Çince dillerinde eğitim  verildiğini belirtelim. Ülkede gençlerin yabancı dil öğrenmelerine son derece önem verilmektedir. Kazakça kesinlikle gençlerimiz tarafından tercih edilebilir. Çünkü Kazakça Türk dilidir. Türkçemizden temel anlamda son derece benzerlikleri bulunmaktadır çünkü aynı dil kökenidir. Gramer ve kelimelerin aynı olması önemli bir avantajdır, sadece bazı kelimeler farklıdır. Yani bu dili öğrenmeniz kesinlikle zor olmaz. Ayrıca, Kazakistan Üniversiteleri’nde akademik kadro öğrencilerle ilgilenme ve dil eğitimleri konusunda son derece başarılıdır. Her adımda sizinle yakından ilgileneceklerinden emin olabilirsiniz. Bu noktada, Kazak dilini öğrenmekte zorlanmayacağınızdan emin olun. Seçtiğiniz fakülteye göre eğitim diliniz farklı olsa da Kazakça öğrenmeniz söz konusu olacaktır. Bunu da dil sınıflarında başarılı şekilde yapabilirsiniz.

Kazakça, giderek Asya Kıtasında önemli ve etkin bir dil olmaya başladığından, dili öğrenmek sizin için avantaj sağlayacaktır.


Kazakça Üniversite Eğitimi Tercih Sebepleri :

Kazakça son derece kolay öğrenebileceğiniz bir dil. Ayrıca, kaliteli üniversitelerde ekonomik bir eğitim de sizleri bekliyor. Az öğrencilerden oluşan özel sınıflarda, modern ve planlı bir eğitimin içinde olacaksınız. Hem Ülkemizden hocalarınız, hem de Kazak ile dünya genelinde hocalarınızın derslere girmesi kaliteli eğitim almanızı pekiştirecek. YÖK denkliği açısından da gerçekten avantajlı, dünya tarafından tanınan diplomalarınızla mezun olacaksınız. Kazakistan Üniversiteleri YÖK tarafından tanınan üniversitelerdir. Kaldı ki, Milli Eğitim Bakanlığı ile YÖK ve Kazakistan Üniversiteleri arasında önemli bağlantılar, işbirlikleri bulunmaktadır.

Kazakistan Üniversiteleri’nin yurt sistemleri öğrenciler için son derece yeterlidir. Öğrenci olurken bu detayların da yaşamınızı kolaylaştıracağını unutmamalısınız. Geçerli diplomanızla, kıta ülkelerinde çalışma avantajları da sizleri bekliyor. Bir sınav şartı olmadan üniversitelerde öğrenci olmak da bir başka ayrıcalık. Lise eğitiminizi tamamlamadan da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla iletişime geçerek, bilgileri alabilir, ön kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizde de kesintisiz olarak sizinle olacağız. Not ortalaması ya da taban puan sistemi olmadan, direk kayıt işlemleriniz için başvurabilirsiniz.


Kazakça Okumak Zor Mu? Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Kazakça Türkçemizin bir farklı söyleniş biçimi olan dildir. Gramer ve kelime yapısı aynı denebilir. Bu nedenle, öğrenmek kesinlikle zor değildir. Hocalarınızın da desteği ile birkaç ayda mükemmel konuşabilirsiniz.


Kazakça Tıp Fakültesi

Kazakça tıp fakültesi eğitimi almak, birkaç dilde, avantajlı ve eğitimli bir sağlık eğitimi almak anlamına gelmektedir. Kazakistan Üniversiteleri’nde,  tıp fakültelerinde eğitim yedi yıl olarak şekillenmektedir. Kazakça, İngilizce ya da Rusça olarak eğitim verilmektedir. İngilizce ya da Rusça seviyeleri yeterli olan öğrenciler bu dillerin eğitimini almadan hazırlık sınıflarını atlayabilirler. Öte yandan, dil sınıflarında son derece kapsamlı eğitimler verildiğini belirtelim. Tıp fakültelerinde özenli eğitim, modern derslikler, bilgisayar ve internet desteği, modern laboratuarlar, kütüphaneler olarak desteklenmektedir. Okulların sağlık kurumlarında öğrenciler derslerini pratik anlamda pekiştirme imkanını bulurlar.


Kazakça Diş Hekimliği

Diş hekimliği eğitiminizi sıcak ve kardeş bir ülkede almak isterseniz, Kazakça diş hekimliği tam da size göre. Beş sene sürecek eğitiminizi Kazakça ve ek olarak, İngilizce ya da Rusça alabilirsiniz. Lisans eğitimleriniz yanında, yüksek lisans ile doktora eğitimlerinizi de alabilirsiniz. Klinikler ile teorik eğitiminizi pratik eğitimle birleştirebilirsiniz.


Kazakça Eczacılık

Eczacılık eğitimi almak isteyen gençlerimiz için, Kazakistan üniversitelerinde eczacılık eğitimi almak son derece avantajlı. Bir sınav şartı olmadan, eczacılık fakültelerinde siz de eğitim alabilirsiniz. Kazakça öğrenmek kesinlikle zor değil ve dil okulunda birkaç ayda, yaklaşık olarak dört ay verilen eğitimle öğrenebilirsiniz. Ayrıca, Rusça ve İngilizce olarak da dil eğitimi alacak ve lisans senelerinize başlayacaksınız.


Kazakça İnşaat Mühendisliği

YÖK denkliği olan inşaat mühendisliği diploması alacağınız, ayrıca yurtdışında da geçerli olacak inşaat mühendisliği diplomanızla, siz de Kazakistan Üniversiteleri’nden mezun olduktan sonra, geleceğe güvenle bakabileceksiniz. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla, Kazakça ve diğer dillerle desteklenen eğitimi almanız kesinlikle zor olmayacak.


Kazakça Mimarlık

Kazakça mimarlık eğitimi alırken, İngilizce ve Rusça eğitim dillerinde de verilen seçkin bir eğitimden geçeceksiniz. Mimarlık eğitimi ülke üniversitelerinde özenle verilmektedir. Siz de şanslı öğrencilerden biri olabilirsiniz. Sınava girmeden, direk lise eğitiminizle birlikte mimarlık fakültelerinde öğrenci olabilirsiniz. Mimarlık eğitimini en modern şekilde alacaksınız.


Kazakça Makine Mühendisliği

Makine mühendisliği eğitimi almak için seçeceğiniz en önemli üniversitelerin başında Kazakistan Üniversiteleri gelmektedir. Uygun fiyatları ile ekonomik yaşam giderleri ile bu ülkede kesinlikle sıkıntı çekmeyeceksiniz. Ayrıca, bir Türk yurdunda olmanız alışma süreniz noktasında son derece kolaylık sağlayacak. Makine mühendisliği eğitiminizi İngilizce ya da Rusça ve Kazakça olarak alacaksınız. Dil sınıfında gerekli dil eğitimi aldıktan sonra, lisans senelerinize başlayacaksınız. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla modern bir eğitim alacaksınız.


Kazakça Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliği alanında eğitim almak isteyen gençlerimiz için önemli seçeneğimiz Kazakistan Üniversiteleri’nde eğitim almaktır. Dört senelik lisans eğitiminizde özenli meslek eğitimi alacaksınız. Kazakça öğrenmeniz kesinlikle zor olmayacak ve yanısıra eğitim dili olarak İngilizce ve Rusça dillerini de öğreneceksiniz.


Kazakça Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz, sınav stresini bir kenara bırakarak, Kazakistan Üniversiteleri’ni tercih edebilirler. Ülkede Çince, İngilizce, Almanca dünya dillerinde, ayrıca Kazakça eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz de Kazakça yanında, bu dillerden seçim yaparak eğitim almaktadır. Bundan sonra, son derece modern sistemlerle donatılan bilgisayar mühendisliği fakültelerinde eğitim alacaksınız. Mezun olan gençlerimiz, ek olarak yüksek lisans ile doktora eğitimlerine de devam edebilirler. Hem ülkemizde, hem de yurtdışında mezun olarak kariyerinizi yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1