Kazakistan'da İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği, globalleşmenin yoğun şekilde yaşandığı günümüzde oldukça sık ihtiyaç duyulan bir meslek. Özellikle ülkemizde, kentsel dönüşümün de etkisiyle büyük bir ihtiyaç haline gelen inşaat mühendisliği, artık gençlerin yurtdışında eğitimini almak istedikleri bir meslek.

Kazakistan'da Eğitim

İçindekiler

Kazakistan İnşaat Mühendisliği Eğitimi

İnşaat mühendisliği, globalleşmenin yoğun şekilde yaşandığı günümüzde oldukça sık ihtiyaç duyulan bir meslek. Özellikle ülkemizde, kentsel dönüşümün de etkisiyle büyük bir ihtiyaç haline gelen inşaat mühendisliği, artık gençlerin yurtdışında eğitimini almak istedikleri bir meslek. Bizler de Eurostar Eğitim Danışmanlık Firması olarak, gençlerin bu hayallerine öncülük etmekteyiz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan’da inşaat mühendisliği bölümü, ülkemizdeki gibi lisans olarak 4 yılda verilmektedir. Ancak öğrencinin Rusça ve İngilizce dilinin yeterli olmaması 1 yıl da hazırlık süreci gerektiriyor. Yani en fazla 5 yıllık bir eğitim süreci ile inşaat mühendisi olarak mezun olmak mümkün.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Kazakistan’da alacağınız inşaat mühendisliği eğitimi sonrası, ülkemizde YÖK’ün düzenlediği denklik sınavına girebilirsiniz. Böylece kariyerinize ülkemizde, çok daha iyi şartlar da devam edebilirsiniz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK tarafından kabul edilen diplomalar sayesinde, ülkemizdeki kamu kuruluşlarında inşaat mühendisi olarak görev yapabilirsiniz. Bunun için YÖK’ün düzenlediği denklik sınavına girmek ve başarılı olmak gerekmektedir. Yine firma olarak YÖK denklik sınavı aşamasında da sizlere destek vermekteyiz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Kazakistan’da üniversite eğitimi alsanız da ülkemizde çalışabilir ve staj görebilirsiniz. Çünkü inşaat mühendisliği, ülkemizde sık rağbet gören bir meslek dalıdır. Bu sayede mezuniyet sonrası gireceğiniz iş yerine de daha kolay karar vermiş olursunuz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Her şeyden önce Kazakistan’da üniversite eğitimi almak son derece ucuzdur. Kazakistan her yıl yalnızca ülkemizden değil, tüm dünyadan eğitim göçü almaktadır. Türkiye’ye olan yakınlığı ve bağı ile bilinen Kazakistan, öğrenciler için yurt ve kiralık ev anlamında da oldukça donanımlıdır. 1.500 – 2000 Euro gibi rakamlara bu ülkede inşaat mühendisliği okumak mümkündür.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ülkemiz, öğrencileri hayallerinden alıkoyan üniversite giriş sınavlarının yapıldığı bir yer. Ancak Kazakistan Üniversiteleri için buna gerek bulunmuyor. Yalnızca lise diploması, kimlik belgesi ve transkript gibi belgeler ile bu ülkedeki üniversiteler kaydınızı gerçekleştirebiliyoruz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kazakistan üstün kalite eğitim anlayışı ve ekonomik bir ülke oluşu sebebiyle, Türk öğrenciler tarafından çok sık tercih ediliyor. Elbette Kazakistan’ın Türk kültürüne yakın bir kültür benimsemesinin, Türkiye’ye yakın olmasının da bunda payı oldukça yüksektir. Dolayısıyla her yıl bizim aracılığımız ile binlerce öğrenci Kazakistan’daki üniversiteler için kayıt ve ön kayıt yaptırmaktadır.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan’da inşaat mühendisliği okumak için yalnızca hayallerinizin peşinden koşmanız ve lise mezunu olmanız yeterli. Bunun dışında sizi bekleyen ne bir sınav, ne de bir aşama bulunuyor. Zaten temel belgelerinizi hazırladıktan sonra kayıt işlemi için gereken prosedürler ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması olarak bizler ilgileniyoruz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Bu ülkede eğitim alarak hem donanımlı bir inşaat mühendisi olarak mezun olursunuz, hem de birkaç yabancı dile birden hâkim olursunuz. Ayrıca Kazakistan Üniversiteleri Bologna sürecine tabidir. Yani bu üniversitelerden alacağınız diplomalar Avrupa Birliği ülkeleri tarafından da tanınmaktadır. Bu sayede onlarca farklı Avrupa ülkesinde de mühendis olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Bitirenler, Mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması olarak pek çok ülkenin, onlarca eğitim kurumu için aracılık etmekteyiz. Şimdiye kadar hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olduğumuz yüzlerce genç bulunuyor. Üstelik tamamı Avrupa standartlarında eğitim almış, donanımlı şekilde mezun olmuş kişilerdir.

Kazakistan İnşaat Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu Veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Evet, her ülkede olduğu gibi Kazakistan’da da eğitimi destekleyen kişi ve kurumlar bulunmaktadır. Bu kişi ve kurumlar, dünyanın dört bir yanından gelen, hayallerinin peşinden koşan gençler için geri ödemesiz burs imkânı tanımaktadır. Sizler de ülkeye gittiğinizde bu burs ve ücretsiz eğitim haklarından faydalanabilirsiniz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Ülkemizde yabancı dile büyük önem verilmektedir. Dolayısıyla Kazakistan’da alacağınız donanımlı inşaat mühendisliği eğitimi sonrası Türkiye’de kolayca iş bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra YÖK’ün hazırladığı denklik sınavına girerek de kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşme şansı da yakalayabilirsiniz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Şartları

Öncelikle ülkemizdeki gibi herhangi bir sınavdan geçerli not almanız gerekmediğini belirtmeliyiz. Bunun yanında herhangi bir liseden mezun olmanız yeterli olacaktır. Lise diplomanız ve temel belgeleriniz ile birlikte tarafımıza başvuru yapabilirsiniz. Bizler Eurostar güvencesinde, Kazakistan üniversitelerine başvurunuzu gerçekleştiririz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Kazakistan’da inşaat mühendisliği okumak için ülkemizde yapılan üniversite giriş sınavına katılmanıza gerek bulunmuyor. Çünkü bu ülkede inşaat mühendisliği okuyabilmeniz için herhangi bir puan almış olmanız gerekmez.

Kazakistan İnşaat Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Kazakistan’da dil eğitimi alırken, yani hazırlık sınıfındayken geçiş yapmanız imkân yoktur. Ancak diğer sınıflarda, başarılı bir performans sergilerseniz, ülkemizdeki herhangi bir üniversiteye geçiş şansı tanınmaktadır.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Mayıs ayında başlayan kayıt süreçleri genellikle temmuz ayına kadar devam etmektedir. Ancak bu Ülkedeki üniversitelere yoğun talep olacağında, kayıtlar başlar başlamaz harekete geçmemiz gerekir.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumak İstiyorum

Eğer üniversite giriş sınavında aldığınız puan, hayallerinizdeki mesleği okumaya yetmiyor ise hemen firmamız ile iletişim kurun. Geleceği en parlak mesleklerden olan inşaat mühendisliğini Kazakistan’da çok uygun rakamlar okuyabilir, yenilikçi bir alt yapıya sahip üniversitelerden mezun olabilirsiniz. Ayrıca Rusça ve İngilizce gibi en önemli dilleri de bu süreçte anadiliniz gibi öğrenebilirsiniz. Mezuniyet sonrası dilerseniz yine Kazakistan’da, dilerseniz Rusya’da ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde kolayca iş bulabilirsiniz. Hatta denklik sınavına girerek, ülkemizdeki herhangi bir kamu kuruluşuna da yerleşebilirsiniz.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Kazakistan en ekonomik üniversite eğitimi veren ülkelerin başında yer alıyor. Aynı zamanda üniversite, öğretim üyesi ve teknik donanım anlamında da son derece üstün bir performans sergiliyor. En önemlisi de ülkemizdeki gibi bir sınav politikasına sahip değil.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Yenilikçi ve modern bir alt yapıya sahip Kazakistan Üniversiteleri, akademik anlamda da son derece güçlüdür. Aynı zamanda üniversitelerin öğrencilere sunduğu pek çok teknik ve sosyal imkân da bulunmaktadır.

Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği Okumak Zor mu?

Kazakistan, diğer üniversitelere göre daha zor bir ders programı sunmuyor. Ancak yabancı dil anlamında çeşitlilik gösteren üniversiteler bulunuyor. Tabi bu dersler ile alanında uzman ve destekçi öğretim üyeleri ilgileniyor.

Kazakistan’da Türkçe İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Fakülteleri Var mı?

Kazakça Türkçe ’ye oldukça yakın bir dildir. Herhangi bir alt yapınız olmasa dahi, burada anlatılan dersleri kolayca anlayabilir ve sosyal ilişkiler kurabilirsiniz. Kazakistan’da üniversite okumanın belki de en büyük avantajı, öğrencinin kendisini yuvasında hissetmesi olacaktır. Hem Kazakistan, hem de diğer Türkçe eğitim veren ülkelerde eğitim almak için hemen tarafımızla iletişime geçin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1