Kazakistan'da Diş Hekimliği

Diş hekimliği alanında eğitim yapmak, kariyerlerine diş hekimi olarak başlamak isteyen Türk öğrencilerimizin Kazakistan diş hekimliği eğitimi veren üniversitelere ilgisi büyüktür. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımız öğrencilerimize bilgi vermekte, kayıt işlemlerini yapmaktadır.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan Diş Hekimliği

Diş hekimliği alanında eğitim yapmak, kariyerlerine diş hekimi olarak başlamak isteyen Türk öğrencilerimizin Kazakistan diş hekimliği eğitimi veren üniversitelere ilgisi büyüktür. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımız öğrencilerimize bilgi vermekte, kayıt işlemlerini yapmaktadır. Ülkemizde olduğu gibi sınav kaygısı olmadan Kazakistan’da diş hekimliği okuyabilirsiniz.

Kazakistan Diş Hekimliği Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Kazakistan diş hekimliği eğitim süresi toplam 6 yıldır. Bu eğitim süresinin 1 yılı hazırlık sınıfı, 5 yılı ise diş hekimliği eğitim süresidir. Hazırlık sınıfında İngilizce eğitim alırsınız. İngilizce diliniz yeterli seviyede ise hazırlık okumadan doğrudan 5 yıl diş hekimliği eğitimi alabilirsiniz.

Kazakistan Diş Hekimliği Yök Denkliği Var mı?

Kazakistan diş hekimliği veren üniversiteleri Yök tanımaktadır. Eğitim alacağınız üniversitenin diş hekimliği fakültesi için Yök denklik birimine dilekçe vererek sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için Yök resmi web sitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Kazakistan Diş Hekimliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Kazakistan diş hekimliği Yök denklik sınavı geçmişte Yök denkliği için başvuranların girdiği yazılı seviye tespit sınavının karşılığıdır. Yök her sene internet sitesinden ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı adı altında sınavla ilgili bilgilendirme yapmaktadır.

Kazakistan Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Kazakistan diş hekimliği okuyup Türkiye’de çalışabilirsiniz. Bunun için mezun olduktan sonra Yök denklik başvurunuzu yapmalısınız. Daha sonra diş hekimliği uzmanlık sınavına (DUS) girerek sınavı başarıyla geçmelisiniz. Bu şekilde hastanelerde çalışabilir, uzmanlık için başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca kendinize ait diş hekimliği muayenesi de açabilirsiniz.

Kazakistan Diş Hekimliği Kaç Para Fiyatları Nedir?

Kazakistan diş hekimliği eğitiminde hazırlık sınıfı için 2000-2500 Dolar, diş hekimliği eğitimi için her yıl 4500-5000 Dolar eğitim harcı ödenmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerinden üniversitelerin güncel eğitim harçları konusunda net bilgiler alabilirsiniz.

Kazakistan Diş Hekimliği Sınavsız Mümkün mü?

Kazakistan diş hekimliği eğitiminin en önemli avantajı sınavsız olmasıdır. Diş hekimliği okumak isteyen Tür öğrencilerimiz sınavsız olarak kayıt işlemlerini yapabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza lise diploması ve diğer belgeleriyle başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler.

Kazakistan’da Diş Hekimliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her yıl Kazakistan diş hekimliği bölümüne çok sayıda öğrencimizi gönderiyoruz. Diş hekimliğinde halen okuyan öğrencilerimiz olduğu gibi mezun öğrencilerimiz de oldukça fazladır. Öğrencilerimiz sınavsız ve üst düzey eğitim almaları nedeniyle Kazakistan diş hekimliği alanını çok tercih etmektedir.

Kazakistan Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan diş hekimliği okumak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvurabilirsiniz. Üniversite sınavından kötü puan aldım, sınava giremedim diye tedirgin olmayın. Diş hekimliği okumak isteyenler lise diploması ile başvurarak hemen kayıtlarını yaptırabilir.

Kazakistan Diş Hekimliği Okumanın Avantajları?

Kazakistan diş hekimliği okumanın avantajları daha kayıt sırasında başlıyor. Sınavsız diş hekimliği okumanın keyfini yaşayabilirsiniz. Kazakistan eğitim sisteminin Bologna sürecine uyumlu olması nedeniyle Avrupa üniversiteleri koşullarında diş hekimliği eğitimi de alırsınız. Mezun olduktan sonra Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de çalışma avantajı sağlarsınız.

Kazakistan Diş Hekimliği Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Kazakistan diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz ile mezun öğrencilerimizi istedikleri takdirde karşılıklı görüştürebiliriz. Böylece Kazakistan eğitim sistemi hakkında merak ettiğiniz her şeyi mezunlarımıza sorabilirsiniz. Diş hekimliği eğitimi almak için henüz karar vermediyseniz, bu görüşme size çok faydalı olacaktır. Karar verme sürecinizin kısalacağını söyleyebiliriz.

Kazakistan Diş Hekimliği Bursları – Burslu veya Ücretsiz Diş Hekimliği Fakültesi Okuyabilir miyim?

Kazakistan diş hekimliği bursları her üniversitede farklı koşullarda öğrencilere sunulmaktadır. Bursluluk üniversitelerin kendi bünyesinde belirlenmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan burs koşullarını öğrenebilir, burslu veya ücretsiz diş hekimliği fakültesi okuma şansı elde edebilirsiniz.

Kazakistan Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Kazakistan diş hekimliği okuyup Türkiye’de çalışmak isteyen öğrencilerimiz mezun olmayı beklemelidir. Mezun olmadan sadece ara tatillerinizi ve staj dönemlerini değerlendirebilirsiniz.

Kazakistan’da Diş Hekimliği Okumanın Şartları

Kazakistan‘da diş hekimliği okumanın tek şartı lise mezunu olmanızdır. Bunun dışında sayısal derslerde başarılı olmalı, diş hekimliği alanına ilgi duymalısınız. Diş hekimliği tıp, bilgisayar mühendisliği gibi zor bir bölümdür. Öğrenciler diş hekimliğine severek kayıt olurlarsa oldukça başarılı olurlar.

Kazakistan Diş Hekimliği Eğitimi Taban Puanları

Kazakistan diş hekimliği için herhangi bir taban puan şartı bulunmamaktadır. Bu ülkedeki üniversitelere sınavsız kayıt yaptırabildiğiniz için taban puan aranmaz. Diş hekimi olarak kariyer yapmak istiyorsanız bu avantajı değerlendirmenizi öneririz.

Kazakistan Diş Hekimliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Kazakistan diş hekimliği fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz ÖSYM tarafından her yıl düzenlenen üniversite giriş sınavına girmelidir. Bu sınavdan 180 ve üzerinde puan alan, fakülteni ilk akademik yılındaki başarı ortalaması 40,2 olan öğrencilerimiz yatay geçiş başvurusunda bulunabilir. Başvuru yapacakları üniversitelerin kontenjanı yeterli ise Türkiye’ye yatay geçiş yapabilirleri

Kazakistan’da Diş Hekimliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Kazakistan’da diş hekimliği okumak isteyenler lise diplomasının aslı ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza kayıt başvurusunda bulunabilirler. Yurtdışı öğrenim başvuruları her yıl 15 Mayıs tarihinden itibaren başlamaktadır.

Kazakistan’da Diş Hekimliği Okumak İstiyorum           

Kazakistan diş hekimliği okumak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Eğitiminize sınavsız başlamak için zaman kaybetmeden başvurunuzu yapmalısınız. Diş hekimliği okumak için sayısal derslerde başarılı olmalı, diş hekimliğine ilgi duymalısınız. Bu zorlu eğitim sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlamak için bunlara ihtiyacınız olacak.

Kazakistan’da Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Kazakistan’da diş hekimliği okumanın maliyeti düşündüğünüz kadar fazla değildir. Üniversitelerin eğitim harçları, ülkedeki barınma, yeme içme, ulaşım gibi olanakları makul düzeydedir. Diş hekimliğine kaydınızı yaptırdıktan sonra üniversite harçların gelen zamlardan etkilenmez, eğitim hayatınız boyunca aynı ücreti ödersiniz.

Kazakistan’da Diş Hekimliği Okumak Mantıklı mı?

Kazakistan’da diş hekimliği okumak alacağınız eğitimin kalitesi bakımından değerlendirildiğinde son derece mantıklı bir karar aldığınızı ortaya koyacaktır. Bologna sürecine uyumlu bir eğitim düzeni olan üniversitelerde Avrupa’daki üniversitelerin kalitesinde diş hekimliği eğitimi alabilirsiniz. Mezun olduktan sonra ister Türkiye’de isterseniz Avrupa Birliği ülkelerinde meslek yaşamınıza başlayabilirsiniz.

Kazakistan’da Diş Hekimliği Okumak Zor mu?

Kazakistan’da diş hekimliği eğitimi alırken yaşamınızı kolaylaştıran pek çok olanaktan faydalanabilirsiniz. Seçkin akademik kadrolardan eğitim alır, uluslararası tanınırlığı olan üniversitelerde okuyabilirsiniz. Eğitim yaşamınız boyunca Türk öğrenciler için üniversitelerin olanaklarından yararlanması da mümkündür. Öğrenciler ister üniversitenin yurtlarında kalabilir, isterlerse uygun fiyatlarla ev kiralayabilir. Eğitimlerine uygun maliyetlerle devam edebilirler. Türk öğrencilerimiz için Kazakistan’da diş hekimliği okumak zor değil, aksine daha kolaydır. Aradığınız eğitim kalitesini de burada bulabilirsiniz.

Kazakistan’da Türkçe Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Diş Hekimliği Fakülteleri Var mı?

Kazakistan’da diş hekimliği eğitimi veren üniversitelerde İngilizce, Rusça, Kazakça gibi dillerde eğitim verilmektedir. Son yıllarda eğitim alan Türk öğrencilerin artmasıyla birlikte diş hekimliği fakültelerinde Türkçe destekli derslerde verilmeye başlanmıştır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden başvurunuz sırasında bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1