Kazakistan'da Eczacılık Eğitimi

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, uzun yılların deneyimi ve işimizde özenimizle, gençlerimize yurtdışında avantajlı yurtdışı eğitim seçeneklerini sunmaktayız. Yurtdışında, hem uzak, hem de yakın coğrafyalarda, ülkelerde ve çeşitli üniversitelerde, bölümlerde eğitim alma şansınız bulunmaktadır.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan’da Eczacılık Eğitimi

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, uzun yılların deneyimi ve işimizde özenimizle, gençlerimize yurtdışında avantajlı yurtdışı eğitim seçeneklerini sunmaktayız. Yurtdışında, hem uzak, hem de yakın coğrafyalarda, ülkelerde ve çeşitli üniversitelerde, bölümlerde eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Bu sayede, ülkemizden farklı bir kültürde ve gerçekten kaliteli, aynı zamanda maddi anlamda zorlanmayacağınız ülkelerde, kozmopolit şekilde, farklı ülke, din ve kültürlerden öğrencilerle tanışarak, sınavsız olarak bir okula kabul edilerek öğrenci olabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim alabileceğiniz, son yıllarda inanılmaz adımlar kaydetmiş ülkelerden biri de Kazakistan. Bu ülkenin üniversitelerinde eczacılık eğitimi alabilirsiniz.

Kazakistan’da Eczacılık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan’da eczacılık eğitimi dört senedir ve bu seneler lisans seneleridir. Eğitim diller Kazakça, İngilizce ya da Rusça olarak değişebilir. Bu kuruma yani, fakültenin eğitim özelliklerine bağlıdır. Öğrenciler dil durumlarının yeterli olmaması noktasında, hazırlık sınıfında eğitim almaktadır.

Kazankistan’da Eczacılık YÖK denkliği var mı?

Kazakistan Üniversiteleri’nde eğitim kalitesi son derece yüksektir ve gidere çok daha kaliteli bir hal almaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı ile bağlantılı olarak da eğitim sistemi bulunmaktadır. Bu şekilde, etkileşim içinde yapılan birçok ders bulunmaktadır. Avrupa Birliği kriterlerine uygun eğitim veren okullar, aynı zamanda YÖK tarafından tanınan kurumlardır. Bu noktada öğrencilerimiz YÖK denkliği açısından da avantajlıdır.

Kazakistan Eczacılık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Öğrencilerimiz YÖK denkliği açısından son derece avantajlıdır. Online olarak yapılan YÖK denklik başvurularında kurum tarafından titiz bir inceleme yapılmaktadır. Buna göre, denklik kabul edilir, denklik sınavına girilerek karar verilmesi de söz konusu olabilir.

Kazakistan’da Eczacılık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Okulunuzdan tatil için ülkemize geldiğinizde, mesleğinizde gelişmek için çeşitli kurumlarda veya eczane ortamında çalışabilirsiniz.

Kazakistan Eczacılık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Kazakistan eczacılık eğitimi alırken, uygun okul harçları sizleri bekliyor. Dost ve kardeş bir ülkede eğitim alacaksınız ve maddi açıdan bütçeniz zorlanmayacak.Eğitim alırken serbest zamanlı olarak da çalışabilirsiniz. Bu avantaj da hem pratik şekilde mesleki deneyim kazanmanızı, hem de bütçenize katkıda bulunmanızı sağlayacaktır. Yurtlarda kalabilirsiniz ve genel yaşam giderleri de maddi anlamda uygun rakamlardır.

Kazakistan Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Kazakistan Üniversiteleri’nde bir sınav şartı olmadan kayıt olabilirsiniz. Ülkemizden farklı şekilde, öğrencilerimiz istedikleri bölümlere  sınav sistemi olmadan başvurularını yapabilirler.

Kazakistan da Eczacılık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bir Türk yurdu olan Kazakistan, Türk Kazaklarının memleketidir. İnsanımız kardeştir ve her iki ülke birbirine kopmaz bağlarla bağlıdır. 2000 li yıllardan sonra üniversitelerin altyapısı ve modernizasyonu bakımından son derece önemli gelişmelerin olması sayesinde birçok gencimiz eczacılık eğitimi almaktadır.

Kazakistan’da Ezacılık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan’da eczacılık eğitimi almak için yapmanız gereken öğrenci danışmanlarımızla görüşmek ve iletişim içinde kalarak, önerilerimizi almak. Belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlamanız çok önemlidir. Eğitiminize ilişkin, eklemeniz gereken belgelerinizin başında elbette lise diplomanız gelmektedir. Tüm hazırlıkları danışmanlarımızla birlikte yapabilirsiniz.

Kazakistan’da Eczacılık Okumanın Avantajları?

Dost, kardeş, yaşam şekli ve kültürü ülkemiz insanına çok yakın insanların arasında olacaksınız. Bu sayede kesinlikle yalnızlık çekmeyeceksiniz. Öte yandan, kaliteli ve giderek modernleşen eczacılık fakültelerinde, bir sınav şartı olmadan, uygun rakamlarla eğitim alacaksınız. Dil seviyeniz yeterli ise,İngilizce ya da Rusça hazırlık sınıflarını atlayabilirsiniz. Bologna esaslarına bağlı üniversitelerde eğitim alma şansınız olacak. Ki bu da diplomanızın geçerli olması için son derece önemli. Modern derslikler ve laboratuarlarda mükemmel bir eczacılık eğitimi sizleri bekliyor.

Kazakistan’da Eczacılık bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, gençlerimiz başarılı kariyerlerini yapmaları için en iyi eğitim olanaklarını değerlendirmelerini amaçlıyoruz. Buna, yurtdışında üniversite seçeneklerini sunarak katkıda bulunmaktayız. Kazakistan ‘de memnun şekilde eczacılık eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin sayısı hayli fazladır.

Kazakistan’da eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz eczacılık okuyabilir miyim?

Ülkemizden, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için düzenlenen ve öngörülen çeşitli burs ile kredi olanakları bulunmaktadır. Bu burs ile kredilerden size uygun olanlarına başvurabilirsiniz. Kazakistan Ülkesi kapsamında verilen seçenekleri de değerlendirmek mümkündür. Öte yandan, birçok özel firmalar ve vakıflar ile dernekler de öğrencilere ekonomik anlamda bursları ile katkıda bulunmaktadır. Bunlara başvurularınızı yaparak eğitiminizi ücretsiz bile yapabilirsiniz.

Kazakistan’da Eczacılık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Bologna esaslarına uygun olarak eğitim veren ve YÖK tarafından tanınan bölümlerimizden mezun olduktan sonra, kariyerinizi ülkemizde yapabilirsiniz. Buna göre, hem özel sektörde ecza firmalarında, hem de kendi işyerinizi açarak çalışabilirsiniz. Kamu alanında da çalışabilirsiniz ve YÖK denklik başvurularınızı yapmalısınız.

Kazakistan’da Eczacılık Okumak Şartları:

Bir sınav sistemine dahil olmadan, sınava girme ve belirli bir puan alma şartı söz konusu olmadan eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek, gerekli hazırlıkları yapabilirsiniz. Okullara başvurmak için lise diplomanızın olması çok önemlidir. Mutlaka liseden mezun olmanız, temel eğitimlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Kazakistan’da Eczacılık Taban Puanları:

Kazakistan’da eczacılık taban puanları şartları uygulanmamaktadır.

Kazakistan’dan Eczacılık Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfında dil eğitiminizi tamamladıktan sonra, birinci sınıftan başlayarak lisans seneleriniz başlamış olacaksınız. Kazakistan’da eczacılık eğitimi aldığınız senelerinizde, yatay geçiş yaparak, ülkemizdeki bir eczacılık fakültesine geçiş yapabilirsiniz. Bu noktada,önemli olan notlarınızın yüksek olmasıdır. Yüksek not ortalaması olan öğrenciler bu haklarını kullanabilirler.

Kazakistan’da eczacılık okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Eczacılık eğitimi almak için kayıt tarihlerinde başvurularınızı yapmalısınız. Diğer Avrupa ve birçok yurtdışında üniversitede 15 Mayıs itibariyle başlamaktadır. Bu şekilde ön kayıt yapabilirsiniz. 15 Eylül dönemine kadar, yani yeni sömestre başlayana kadar da kayıtlarınızı yaptırmalısınız. Bu işlemlerde öğrenci danışmanlarımız sizlerle olacak. Diploma ve diğer istenen belgelerinizi özenle hazırlamalısınız.

Kazakistan’da Eczacılık okumak istiyorum:

Ülkemizle yakın ilişkileri olan ve Türk İnsanı’nın ülkesi olan Kazakistan, öğrencilerimiz sıcak kucaklamaktadır. Eczacılık eğitimi almak için, modern altyapıları giderek kalıcı olan Kazakistan Üniversiteleri idealdir. Okulların tamamında internet ve bilgisayar kullanımları bulunmaktadır. Çok kaliteli ve asil, alanlarında mükemmel olan hocalardan derslerinizi alabilirsiniz. Teorik eğitim yanısıra, modern bir pratik eğitim de alabilirsiniz. Modern laboratuarlarda mesleğinizi derinlemesine öğrenebilirsiniz.

Kazakistan’da Eczacılık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Kazakistan’da uygun fiyatlı kamu ve özel yurtlarda konaklayabilirsiniz. Modern yapıları olan ve sürekli yenilenen yurtlarda, güvenli ve hijyen ortamda, teknolojik olanaklardan yararlanarak alabilirsiniz. Odalar genellikle üç kişilik ve günlük yaşamda tüm ihtiyaçlar karşılanır özelliklerdedir. Okul ücretleri de son derece uygun rakamlardır ve öğrenci danışmanlarımızdan en güncel rakamları alacaksınız. Kampus içinde bulunan kafeler ve restoranlar hem uygun fiyatlı, hem de sosyalleşmeniz için çok uygun.

Kazakistan’da Eczacılık okumak mantıklı mı?

Hem YÖK hem de Avrupa Birliği Üniversiteleri tarafından tanınan ve Bologna esaslarına uygun olarak, modern anlamda eğitim veren Kazakistan Üniversiteleri’nde eğitim almak gerçekten mantıklı. Yüksek eğitim kalitesi, sıcak ve bizden bir halk, ekonomik olanaklar sizleri bekliyor.

Kazakistan’da Eczacılık okumak zor mu?

Eczacılık fakültesinde,eğitiminizi hem teorik olarak hem de pratik anlamda yapacaksınız. Laboratuarlar, klinik ortamda çalışma imkanlarından yararlanmanız için uygun altyapıları ile dikkat çekmektedir. Tüm öğrencilerin internet dahilinde bilgisayar kullanma hakları ve olanakları bulunmaktadır. Az öğrencilerden oluşan sınıflarda, kaliteli hocalar her an size destek olmaya hazır şekilde eğitim vermekteler.

Kazakistan’da Eczacılık Eğitimi veren üniversitelerin eczacılık fakülteleri var mı?

Ülkede Türkçe destekli eğitim ve eczacılık bölümünde Türkçe eğitim konusunda bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan yararlanabilir ve destek alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1