Kazakistan’da Üniversite Eğitimi

Kazakistan'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan Üniversite Eğitimi

Yurtdışı üniversite eğitimlerini almak için Kazakistan’ı tercih eden birçok Türk öğrenci bu ülkede kendilerine sunulmakta olan ayrıcalıklar sebebi ile birçok konuda kendilerini şanslı hissetmektedirler. Bilindiği gibi ülkemizde birçok üniversite gerek yüksek puanları gerekse yüksek eğitim ücretleri sebebi ile öğrencilerin hayallerine ulaşmalarını zorlaştırmaktadır. Kazakistan üniversite fiyatları oldukça uygundur. Ancak Kazakistan üniversitelerinde ülkemizdeki birçok sorun yaşanmamakta ve insanlar çok kısa zaman içinde hayallerine ulaşabilmektedirler. Tüm Türk öğrenciler bu ülkede istedikleri üniversitenin istedikleri bölümüne kolay bir şekilde yerleşirken herhangi bir sınava girme veya bir puan tutturma gibi bir zorunluluk ile karşılaşmamaktadırlar. Yabancı ülkelerden gelmekte olan tüm öğrencilere çok kaliteli eğitimler ve olanaklar sunabilen bu başarılı üniversiteler özellikle yabancı dil konusunda sorun yaşamak istemeyen kişilere verdiği hazırlık eğitimi ile bu sorunu da kısa zaman içinde çözebilmektedir.

Her sene dünyanın birçok yerinden öğrencilerin geldiği Kazakistan sahip olduğu gelişmiş eğitim sistemi ile öğrencilerin meslek hayatlarına hem teorik hem de pratik eğitimler ile hazırlanmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda birçok ülke ile denklik anlaşması da bulunan bu başarılı eğitim ülkesi Türk öğrenciler içinde her zaman liste başı olmaktadır. Bu sebeple bizlerde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm öğrencilere seçimlerini yaparken mutlaka Kazakistan üniversitelerini de incelemelerini öneriyoruz.


Kazakistan Üniversiteleri Tercih Sebepleri

Kazakistan özellikle ülkemiz ile benzer bir kültür ve günlük yaşama sahip olmasından dolayı Türkler bu ülkede çok rahat etmektedirler. Aynı zamanda Kazak halkının Türklere karşı olan olumlu bakış açıları da Türk öğrencilerin bu ülkeye olan ilgilerini arttırmaktadır. Birçok başarılı üniversiteye sahip olan ülkede tıp bölümünden mühendislik bölümlerine kadar birçok önemli bölümde çok kaliteli eğitimler verilmektedir. Öğrencilerin sorunsuz bir eğitim hayatı yaşamalarını sağlamak amacı ile her detay sonuna kadar düşünüldüğü için yabancı öğrenciler bu ülkede her zaman çok rahat etmektedirler.

Okulların sahip oldukları eğitim kalitesi, eğitim ortamlarının gelişmişliği ve aynı zamanda eğitimcilerin kendi alanlarında sahip oldukları uzmanlıklar eğitimin kalitesini arttırmaktadır. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen birçok Türk öğrenci bizlerle yaptıkları görüşmelerde Kazakistan eğitim sistemi ve üniversiteleri hakkında detaylı olarak bilgi almak istemektedirler. Bilindiği gibi yurtdışına çıkmak isteyen öğrenciler için en ciddi sorunların başında yabancı dil gelmektedir. Özellikle Kazakistan gibi zor bir dile sahip olan ülkelerde bu sorunu yaşamak istemeyen öğrenciler talep etmeleri halinde kedileri için özel olarak temin ettiğimiz dil hocaları ile kısa zaman içinde hem eğitim alacak hem de günlük yaşamlarını sürdürecek düzeyde Kazakçaya sahip olabilmektedirler. Ülke genelinde Türk öğrencilere tanınan sınavsız kayıt, ana dilde eğitim, taban puansız sistem ve düşük eğitim ücretleri gibi avantajlar birçok öğrencinin ilgisini bu alana çekmektedir.


Neden Kazakistan’da Eğitim ?

Kazakistan’da eğitim almak isteyen Türk öğrenciler herşeyden önce ülkemizde karşılarına çıkan sorunları yaşamayacaklarını bildikleri için seçimlerini bu ülkeden yana kullanmaktadırlar. Bu ülkede her bölüme sadece lise diplomalarını yanlarına alarak yerleşebilmekte olan öğrenciler aynı zamanda ülke genelinde standart bir yaşama sahip olmak için çok ciddi bütçeler gerekmediğinden dolayı maddi anlamda da çok zorlanmamaktadırlar. Hem yabancı bir ülke de eğitim almak hem de yeni bir yabancı dil öğrenmek gibi avantajlara sahip olan öğrenciler aynı zamanda kendi kültürlerine çok yabancı olmayan bir ülkede yaşayacakları için alışma dönemini de kısa zaman içinde atlatabilmektedirler.

Her sene dünya genelinden olduğu gibi ülkemizden de birçok öğrenci çekmekte olan Kazakistan özellikle eğitim sisteminde dünya standartlarını yakalamış bir ülke olduğu için bizler de yabancı ülkeleri seçmek isteyen kişilere sürekli olarak bu ülke hakkında bilgiler veriyoruz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında görev yapmakta olan deneyimli uzmanlarımız beklentileri yüksek olan birçok öğrencinin seçimlerini bu ülkeden yana kullanmalarını sağlamış ve meslek hayatlarına başlamadan önce en doğru kararı vermelerine yardımcı olmuşlardır.


Kazakistan’da Tıp Eğitimi

Tıp gibi hem çok zor hem de çok ayrıcalıklı bir bölümde okumak her zaman için öğrencilerin hayalidir. Ancak bu bölümü okumak için öncelikle çok ciddi bir puana sahip olmak ve aynı zamanda ciddi bütçeler ayırmak gerekmektedir. Bu sebeple birçok öğrenci çok istemelerine rağmen tıp yerine başka bölümlerde okumak zorunda kalmaktadırlar. Ancak Kazakistan üniversitlerinde tüm öğrencilerin sınavsız ve puansız bir şekilde tıp bölümüne kayıt olabilmeleri her zaman için Türk öğrencilerin ilgilerini bu ülkeye çekmekte ve bizlerden de sürekli olarak bu ülke hakkında bilgiler almalarına neden olmaktadır.

Bilindiği gibi insanlar tıp okumanın kendilerine hayatları boyunca toplum içinde özel bir statü kazandıracağını bilmektedirler. Bu sebeple üniversitelerin en çok talep alan ve en popüler bölümleri her zaman tıp bölümleri olmaktadır. Ancak bu bölümlerin ücretleri çok yüksek olduğu için birçok öğrenci hayal kırıklığı yaşayabilmektedir. Fakat Kazakistan öğrencilerin bu bölüm hakkında kurdukları hayallere engel olan her türlü konuyu bertaraf etmiş ve tüm işlemleri kolaylaştırmıştır. Ortalama 2000 – 2500 euro gibi bedeller ile tıp okuyabilen öğrenciler bu sayede ülkemize oranla çok daha düşük bütçeler ile bu eğitimi alabilmektedirler. Aynı zamanda hazırlık sınıfı okuma olanağı olması ve tıp eğitiminde Kazakça’dan ingilizceye kadar farklı dil alternatifleri olması da insanların seçimlerini daha kolay yapabilmelerini sağlamaktadır.


Kazakistan’da Diş Hekimliği

Diş hekimliği gibi ayrıcalıklı ve özel meslekler her zaman için insanların ilgilerini çekmektedir. Ancak bu meslekleri yapabilmek ve bu alanda başarlı olabilmek için öncelikle kaliteli bir eğitim almak gerekmektedir. Bilindiği gibi diş hekimliği okumak sanıldığı kadar kolay değildir. Hem bu bölümün puanlarının yüksek olması hem de ücretlerin çok yüksek seviyelerde seyretmesi sebebi ile insanlar bu bölümü okumak için ekstra emek vermek zorunda kalabilmektedirler. Çok istedikleri halde ülkemizde bu bölüme yerleşemeyen birçok öğrenci seçimlerini yurtdışı üniversitelerinden yana kullanmaktadırlar. Bu bölümde en kaliteli eğitimlerin verildiği ülkelerden biri olan Kazakistan hem eğitim kalitesi hem de yaşam şartları bakımındna mükemmel bir tercihtir.

Diş hekimliği konusunda gerçek klinik ortamlarında verilmekte olan pratik eğitimler öğrencilerin mesleki tüm bilgileri tam olarak alabilmelerine olanak tanımaktadır. Aynı zamanda bu önemli bölümün son derece uygun ücretlere sahip olması da öğrencilerin seçimlerini daha kolay yapmalarına neden olmaktadır. Kazakça ve ingilizce olarak verilmekte olan eğitimlere bir yıl hazırlık okuyarak başlamakta olan öğrenciler bu sayede hem ülkeye hem de okullarına daha kolay adapte olabilmektedirler. Her geçen gün gelişmekte olan bir eğitim sistemine sahip olan Kazakistan dünya genelinde daha çok öğrenci çekebilmek için sürekli olarak öğrencilerin lehine olacak yeniliklere imza atmaktadır. Özellikle ülkemizde de diş hekimliği okumak isteyen kişilerin ilk seçimi olan bu ülkede bu bölümü okumak isteyen öğrencileri yıllık 1500 – 2000 euro arasında değişen ücretler beklemektedir.


Kazakistan’da Eczacılık Eğitimi

Meslek olarak eczacılığı tercih eden kişiler bu mesleği hem ülkemizde hem de dünyanın birçok ülkesinde yapabilmek için denklik anlaşmaları çok olan okul veya ülkeleri seçmelidirler. Bilindiği gibi birçok ülke de bu anlaşmalar olmadığı için alınan diplomalar ancak o ülke de geçerli olabilmektedir. Bu konuda beklentileri karşılayan ülkelerden biri olan Kazakistan özellikle Türk öğrencilerin eczacılık eğitimini yurtdışında almak istediklerinde akıllarına gelen ilk seçeneklerden biridir. Bu güzel ülke gerek sahip olduğu gelişmiş ünivresiteleri gerekse öğrencilere sunduğu avantajlar sebebi ile her sene Türk öğrencilerin akınına uğramaktadır. Eczacılık gibi önemli bir bölüme sınava girmeden ve aynı zamanda puan kaygısı yaşamadan yerleşebilmek her zaman için insanların ilgilerini bu ülkeye çekmektedir. Bu bölümde son derece kaliteli ve dünya standarlarında eğitimler vermekte olan Kazakistan üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgiler almak isteyen kişiler günün her saatinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yetkilileri ile iletişime geçebilirler.


Kazakistan’da İnşaat Mühendisliği

Prestijli ve bol kazançlı bir meslek isteyen kişilerin en çok ilgi gösterdikleri bölümlerden biri olan inşaat mühendisliği özellikle ülkemizde hem kazanılması hem de maddi anlamda okunması en zor bölümlerden biridir. Bizler de bu tarz konular hakkında sıkıntıları olan kişilere her zaman için seçimlerini Kazakistan gibi çok ciddi avatajları olan ve tüm işlemlerin son derece kolay bir şekilde ilerlediği ülkeleri seçmelerini öneriyoruz.

İnşaat mühendisliği hakkında tüm eğitimlerin hem pratik hem de teorik olarak verilmesi ve bu bölümü isteyen kişilerin Kazakça isteyen kişilerin ise ingilizce okuma olanaklarının olması da öğrencilerin ilgilerini bu ülkeye çekmektedir. Gerçek inşaat alanlarında uzman eğitimciler tarafından verilen eğitimler ile meslek hayatlarına kendilerinden emin bir şekilde hazırlanmakta olan öğrenciler aynı zamanda aldıkları diplomalar ile birçok ülkede kariyer yapma olanağı bulabilmektedirler.


Kazakistan’da Mimarlık Kazakistan’da

Mimarlık bölümüne yerleşmek isteyen ancak karşılarına çıkan yüksek puan veya yüksek ücretler gibi engelleri aşamayan birçok öğrenci olduğu bilinmektedir. Bu bölüm ülkemizdeki birçok üniversite de yer almaktadır ve en prestijli bölümlerden biri olduğu için şartları da oldukça ağırdır. Bu sebeple birçok öğrenci üniversite seçimlerini yaparken daha doğru adımlar atabilmek için sürekli olarak bizlerle iletişime geçmekte ve Eurostar Yurtdışı eğitim Danışmanlığı deneyimlerinden faydalanmak istemektedirler. Bizler öğrencilere verdiğimiz bilgiler ile seçimlerini doğru bir şekilde yapabilmelerini sağlarken aynı zamanda nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında da kendilerine uyarılarda bulunuyoruz.

Mimarlık konusunda Türk öğrencilere çok önemli seçenekler sunan Kazakistan özellikle sınavsız kayıtlardan taban puansız sisteme kadar birçok önemli avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda ülkemizden çok daha düşük ücretler ile mimarlık eğitimi almak isteyen birçok öğrenci Kazakistan üniversiteleri ile geleceğe emin adımlar ile yürümektedirler.


Kazakistan’da Makine Mühendisliği

Kazakistan ünivresitlerinde makine mühendisliği eğitimi almak isteyen kişiler özellikle bu ülkede kendilerine sunulmakta olan avantajları değerlendirmek için ellerini çabuk tutmak zorundadırlar. Her sene çok yoğun bir şekilde talep almakta olan bu üniversiteler aynı zamanda sundukları avantajlar ile öğrencilerin işlerini çok kolaylaştırmaktadırlar. Makine mühendisliği gibi dünya genelinde geçerli olan çok önemli bir meslek hakkında en kaliteli eğitimleri almak isteyen kişiler için mükemmel bir seçim olan Kazakistan üniversiteleri özellikle yüksek eğitim kaliteleri ile dikkatleri çekmektedirler.

Çok zor bir bölüm olması sebebi ile çok sıkı ve kaliteli bir eğitim alınması gereken makine mühendisliği konusunda tescillenmiş bir ülke olan Kazakistan tüm mezunlarına dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kariyer yapabilme olanağı sunabilmektedir. Ülkemizde birçok öğrenci bu bölümün ağır şartlarından dolayı seçimlerini Kazakistan üniversitelerinden yana kullanmaktadırlar. Gerek düşük eğitim ücretleri gerekse rahat yaşam şartları sebebi ile öğrenciler tüm dikkatlerini eğitimlerine verebilmektedirler. Bu da meslek hayatlarına çok daha başarılı bir şekilde hazırlanabilmelerine olanak tanımaktadır.


Kazakistan’da Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliği eğitimini Kazakistan da almak isteyen öğrenciler özellikle kendilerine verilecek olan kaliteli eğitimler ile mesleklerini de istedikleri gibi yapabilmektedirler. Bilindiği gibi birçok Türk öğrenci halen bu ülke de almakta oldukları eğitimler ile kendilerini geliştirmekte ve meslek hayatlarına adım atacakları günü beklemektedirler.

Çok önemli bir meslek olan elektrik mühendisliği ülkemizdeki üniversitelerin de en çok talep alan bölümlerinden biridir. Birçok öğrenci bu bölüme yerleşebilmek için rakipleri ile kıyasıya bir yarışa girmektedir. Ancak bunların çok azı hayallerini gerçekleştirmekte ve eğitimlerine başlayabilmektedirler. Bu hayallerini gerçekleştiremeyen kişiler ise genellikle seçimlerini Kazakistan gibi sınav veya taban puan aramayan hatta bu bölümdeki eğitimleri çok düşük ücretler ile vermekte olan ülkeleri seçmektedirler. Senelik ortalama 1500 – 2000 euro gibi bir bütçe ile çok kaliteli bir şekilde elektrik mühendisliği eğitimi almak isteyen kişiler Kazakistan üniversitelerini seçtikleri takdirde hem kayıt döneminde hem de daha sonra ki eğitim dönemlerinde herhangi bir sorun ile karşılaşmamaktadırlar.


Kazakistan’da Bilgisayar Mühendisliği

Çağımızın en önemli ve en geçerli mesleklerinden biri olan bilgisayar mühendisliği eğitimini en kaliteli şekilde almak isteyen kişiler öncelikle kendilerini beklemekte olan sınav, puan, kontanjan ve aynı zamanda yüksek eğitim ücretleri gibi engelleri nasıl aşacaklarını düşünmelidirler. Tüm bu hususlar birçok öğrenci ile hayaleri arasına giren engellerdir. Ancak Kazakistan üniversitelerini seçen kişiler için bu tarz bir sorun yaşanmadığı gibi insanlar istedikleri her bölüme sınavsız ve puansız bir şekilde kayıt olarak eğitim almaya başlayabilmektedirler. Dil konusunda yaşanan sorunları da çok başarılı bir şekilde çözmüş olan Kazakistan eğitim sistemi özellikle verdiği hazırlık eğitimi sırasında dil konusunda da öğrencilere destek olmaktadır. Bilgisayar mühendisliği bölümlerinde çok kaliteli eğitimler vermekte olan Kazakistan üniversiteleri bugüne kadar birçok öğrencinin hayallerinin gerçek olmasını sağlamışlardır.

Ülkemizde de birçok Türk öğrenci özellikle üniversite seçme döneminde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kalitesini yaşamak için sürekli olarak bizlerle iletişime geçmekte ve Kazakistan üniversitelerini daha yakından tanımak istemektedirler. Bizler de kendilerine gerekli tüm bilgileri verip en kısa zaman içinde en doğru seçimleri yapabilmelerine yardımcı oluyoruz. Bu mesleği sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünya genelinde birçok ülke de yapmak isteyen kişiler Kazak ünversitelerinin sahip oldukları denklik anlaşmaları sayesinde uluslararası kariyer planları da yapabilmektedirler.


Kazakistan’da Türkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri

Ülkemizden ulaşımın son derecek kolay olduğu ülkelerden biri olan Kazakistan bu özelliği sebebi ile Türk öğrenciler için çok önemli bir seçenek olmaktadır. Bilindiği gibi öğrenciler yurtdışında eğitim almak istediklerinde öncelikle hem kendilerinin hem de ailelerinin kolay bir şekilde ulaşım hizmeti alabilecekeri ülkeleri seçmek istemektedirler. Bu ülkelerden biri olan Kazakistan ile Türkiye arasında düzenli olarak yapılan uçak, otobüs, tren veya gemi seferleri insanların ulaşım konusunda birçok farklı alternatife sahip olmalarını sağlamaktadır. Bu da öğrencilerin üniversite seçimlerini yaparken fikirlerini direkt olarak etkileyen önemli bir avantaj olmaktadır.

Kazakistan’da eğitim almakta olan öğrenciler ülkemize çok kolay bir şekilde ulaşabildikleri gibi aynı zamanda aileleri de sadece birkaç saat içinde bir şehirden başka bir şehire gider gibi rahatlıkla yanlarına ulaşabilmektedirler. Bizlere de en çok gelen sorulardan biri olan Kazakistan ulaşım seçenekleri hakkında gerekli bilgileri alan öğrenciler kendilerini bekleyen bu avantajlar sebebi ile seçimlerini çok daha kolay ve net bir şekilde yapabilmektedirler.

Ortaasya Türk Cumhuriyetlerinden birisi olan Kazakistan Cumhuriyetinin 2005-2010 yılları Eğitim Geliş­tirme Programı oluşturulmuştur. milli kültür ve geleneklerine bağlı bir oluşumla gelişen Kazakistan’da çağdaş, çağdaş eğitim imkanı bürokratik yasalarla gittikçe gelişmeye ve eğitimde reformlar geliştirmeye devam etmektedir. Ve üniversitelerde ihtiyaca müsait talepler doğrultusunda yeni bölümler açılmaktadır. Kazakistan eyaletine bağlı Türkistan’da H. A. Yesevi Uluslararası Kazak-Türk üniversitesi, Astana’da Avrasya Devlet üniversitesi, Almatı’da Kazak-Amerikan üniversitesi bunlardan birileri..

Bir aylık konaklama, ulaşım, beslenme ve sosyal giderleri için aylık ortalama 200 – 350 Dolar civarındadır. Türkiye’deki giderlerinizle kıyaslarsanız arada pek de ayrım olmadığını gözleyebilirsiniz. Eğitim ücretleri bölüme göre değişmekle beraber ortalama yıllık 1000-3000 Dolar içinde bir ücret ödeyerek dilediğiniz kısmı kazakistan üniversitelerinde rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Hazırlık Eğitim dili Rusca ve Kazak Türkçesi ve ingilizcedir. Staj imkanı sağlayan bir eğitim sistemine sahiptir. Halkın büyük bir bölümü Rusça konuşmaktadır. Akredite anlaşmasıyla yatay ve dikey geçiş yapabilirsiniz.

Kazakistan Bolonya Akreditasyonlu Avrupa Eğitim Sistemi Uygulamaktadır .

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1