Kazakistan'da İlahiyat

Kazakistan, ülkemiz ile hemen hemen aynı gelenek ve göreneklere sahip, Türk soyundan gelen insanların yaşadığı bir ülke. Üstelik eğitim anlamında da son derece gelişmiş bir alt yapıya sahip. Dilinin de Türkçeye yakın olması, Türk öğrencilerin bu ülkede üniversite okumasını kolaylaştırıyor.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan İlahiyat Eğitimi

Kazakistan, ülkemiz ile hemen hemen aynı gelenek ve göreneklere sahip, Türk soyundan gelen insanların yaşadığı bir ülke. Üstelik eğitim anlamında da son derece gelişmiş bir alt yapıya sahip. Dilinin de Türkçeye yakın olması, Türk öğrencilerin bu ülkede üniversite okumasını kolaylaştırıyor. İlahiyat fakültesinde okumak isteyen ancak puanı yetmeyen pek çok öğrenci, Müslüman bir ülke olan Kazakistan’ı tercih edebiliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, Kazakistan’da öğrenim görmek isteyen öğrencilerin kayıt işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Eğer öğrencilerin Kazakça öğrenimi konusunda endişeleri bulunuyor ise kurum olarak özel dil hocası danışmanlığı da vermekteyiz.


Kazakistan İlahiyat Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan da diğer tüm yabancı öğrenci kabul eden ülkeler gibi kendi dilinin öğrenilmesine özen göstermektedir. Bu nedenle ilk yıl Kazakça ve Rusça, İngilizce gibi yabancı dil eğitimleri verilmektedir. Ayrıca Kazakistan’da eğitim gören Türk öğrenciler bazı üniversitelerde Türkçe Yurtdışında Eğitim de alabilmekteler.


Kazakistan İlahiyat Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Kazakistan’da eğitim veren pek çok üniversitenin YÖK Denkliği bulunuyor. Ancak hangi üniversitelerin YÖK denkliğinin bulunduğunu öğrenmek için kayıt işlemi öncesi bizimle görüşebilirsiniz. Bizler sizin için okul ile yazışır ve tarafınıza net bilgi iletiriz.


Kazakistan İlahiyat YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğer Kazakistan’da okuyup, ülkemizde din görevlisi, müezzin, din kültürü öğretmeni gibi görevlerde bulunmak isterseniz YÖK denklik sınavına girmelisiniz. Çünkü yurtdışında okuyan öğrencilerin Türkiye’de atamalarının gerçekleşmesi için önce YÖK sınavı ile diplomalarının tanınması şarttır.


Kazakistan İlahiyat Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Elbette ilahiyat eğitiminizi Kazakistan’da almış olsanız dahi ülkemizde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Özellikle kuran kurslarında ve özle okullarda memur olarak işe başlayabilir, öncesinde staj görebilirsiniz.


Kazakistan’da İlahiyat Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Kazakistan eğitim konusunda son derece bonkör bir ülkedir. Özellikle de Türk öğrenciler konusunda hassastır. Ayrıca üniversitelerin yıllık harç bedelleri 2000 ile 2.500 EUR arasında değişen normal rakamlardır. Kısacası sınav stresi yaşayıp ülkemizdeki herhangi bir üniversitede okumak yerine, sınavsız olarak Kazakistan’da okumak ve farklı kültürler tanımak tercih edilmektedir.


Kazakistan’da İlahiyat Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Herhangi bir sınava girmenize gerek kalmaksızın Kazakistan’daki pek çok üniversiteye yerleşebilirsiniz. Bunun için yalnızca herhangi bir liseyi bitirmeniz yeterli olacaktır. Artık hayallerinizi ertelemeyin ve hemen Eurostar ekibimiz ile görüşün.


Kazakistan’da İlahiyat Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kazakistan belki de en çok Türk öğrencinin bulunduğu ülkelerden biridir. Çünkü Türk öğrenciler bu ülkede kendilerini evlerinde gibi hissederler. Özellikle halkının Türk halkı ile olan gönül bağı, geçmişi ve kültürü bu ülkenin çok sayıda Türk öğrenci çekmesine neden olmaktadır. Bizler Eurostar ekibi olarak her yıl binlerce Türk öğrencinin kaydını Kazakistan Üniversitelerine yapmaktayız.


Kazakistan’da İlahiyat Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Genellikle yurtdışı üniversitelerinde okumak için herhangi bir sınava girmeye gerek kalmaz. Kazakistan üniversiteleri de bu okullardandır. Yani ülkemizdeki gibi bir sınav stresine katlanmanıza gerek kalmaksızın Kazakistan’da okuyabilirsiniz. Yalnızca lise mezuniyetinizin gerçekleşmiş olması gerekmektedir.


Kazakistan’da İlahiyat Okumanın Avantajları?

Kazakistan İngilizce ve Rusçaya büyük önem veren bir ülkedir. Bu nedenle de derslerin büyük bölümü İngilizce ve Rusça olarak işlenmektedir. Dolayısıyla sizler İlahiyat fakültesinden mezun olduktan sonra yalnızca Arapça ve Kazakçaya değil, İngilizce ve Rusçaya da hâkim olacaksınız. Bu da sizlere farklı ülkelerde iş bulma imkânı yaratacak.


Kazakistan’da İlahiyat Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak yaptığımız işlerden gurur duymaktayız. Çünkü her yıl binlerce mezunumuz, çok iyi noktalarda hayallerindeki mesleğe başlıyorlar. Elbette Kazakistan’da ilahiyat okuyup, hem o ülkede, hem de ülkemizde göreve başlayan binlerce mezunumuz bulunuyor.


Kazakistan İlahiyat Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Kazakistan halkı Türk öğrencileri, kendi öğrencileri gibi sevip benimsemektedir. Bu nedenle burs veren özel kuruluşların ilk tercihi Türk öğrenciler olmaktadır. Ayrıca Kazakistan hükümeti de yine çeşitli ülkelerden gelen öğrencilere burs imkânı tanımaktadır. Önemli olan bu burslara başvuru tarihini takip etmeniz ve geçirmemenizdir.


Kazakistan’da İlahiyat Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Türkiye’deki kamu ya da özel kuruluşlarda kolayca iş bulabilirsiniz. Üstelik Kazakistan gibi Müslüman bir ülkede eğitim almış olmanız tercih edilirliğinizi artırmaktadır.


Kazakistan’da İlahiyat Okumanın Şartları

Aslında Kazakistan’da İlahiyat okumak için herhangi bir şart gerekmiyor desek yanlış söylemiş olmayız. Çünkü bu ülkede ilahiyat fakültesine girebilmeniz için yalnızca liseyi bitirmiş olmanız yeterlidir. Elbette kayıt tarihlerini geçirmeden bizlerle görüşmeniz de şarttır.


Kazakistan İlahiyat Eğitimi Taban Puanları

Taban puandan söz edebilmek için bir sınavdan da bahsetmek gerekir. Ancak Kazakistan’da okuyabilmek için herhangi bir sınava girmeye gerek yoktur. Buna ülkemizde yapılan ÖSS sınavı da dâhildir. Kısacası taban puan gibi bir sorunsal ile meşgul olmadan hedeflerinize giden yolda yürüyebilirsiniz.


Kazakistan İlahiyat Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

İlahiyat fakültesi gibi, üniversitelerimizde sık bulunan bölüme yatay geçiş yapma şansınız bulunuyor. Ancak bu geçiş hazırlık aşamasında yapılamaz. Eğer sonrasında belli bir başarı ortalamasının üzerine çıkarsanız ülkemizdeki herhangi bir üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz.


Kazakistan’da İlahiyat Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Lise diplomanız ve kimlik belgeniz kayıt işlemi için yeterli olacaktır. Eğer hali hazırda herhangi bir üniversitede okuyorsanız ve Kazakistan’a geçiş yapmak istiyorsanız transkriptinizi de bizlere ulaştırmalısınız. Mayıs ayı içerisinde kaydınızı gerçekleştirmiş oluyoruz.


Kazakistan’da İlahiyat Okumak istiyorum

Eğer ilahiyat okuma gibi bir hayaliniz varsa ve puanınızın Türkiye’deki üniversitelere yetmeyeceğini düşünüyorsanız Kazakistan sizlere kapılarını açıyor. Üstelik en kaliteli ve kapsamlı üniversiteleri ile. Pek çok Müslüman ülkeden öğrenci akınına uğrayan bu ülke, farklı insanlar tanımak için en doğru nokta.


Kazakistan’da İlahiyat Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Kazakistan’da ödediğiniz rakamın belki de çok daha fazlasını Türkiye’deki üniversitelerde ödemeniz gerekebilir. Üstelik Kazakistan yaşam koşulları anlamında da pek çok ülkeyi geride bırakan ekonomik bir politikaya sahiptir. Dolayısıyla bu ülkede üniversite okumak, uygun rakamlara, sınavsız, yurtdışında okumak demektir.


Kazakistan’da İlahiyat Okumak Mantıklı mı?

Eğer kendinizi geliştirmek ve yabancı dil öğrenmek, çeşitli insanlar ile tanışmak, dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almak isterseniz Kazakistan sizler için ayrıcalıklarla doludur. Üstelik bu ülkede kendinizi yabancı gibi hissetmeyeceksiniz. Herhangi bir sınav derdi olmaksızın artık üniversite okumak hayal değil.


Kazakistan’da İlahiyat Okumak Zor mu?

İlahiyat nerede okunursa okunsun aynı zorluk derecesinde olan bir bölümdür. Ancak Kazakistan dünya çapında tanınmış üniversitelere sahiptir. Bu başarısında akademik kadrosunun da payı büyüktür. Akademik kadro, zorlandığınız her anlamda sizlerin yanında olacak ve gerektiği gibi hazırlanmanızı sağlayacaktır.


Kazakistan’da Türkçe İlahiyat Eğitimi Veren Üniversitelerin İlahiyat Fakülteleri Var mı?

Kazakistan’daki bazı üniversiteler Türkçe eğitim de vermektedir. Ancak bu üniversitelerin İlahiyat fakültelerinin olup olmadığını ancak resmi yazışmalar ile öğrenmek mümkündür. Eurostar ekibi olarak tüm bu resmi yazışmaları sizler için gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda Kazakça çok zor bir dil olmadığı için kolay öğrenilmektedir. Bu da Türk öğrencileri için avantaj anlamına gelmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1