Kazakistan'da İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngilizce tüm dünyada konuşulan global bir dildir. İşe girerken adaylarda aranan ilk özellik İngilizcedir. Ancak ülkemizdeki eğitim sisteminde İngilizce konusunda aksaklıkların bulunması ve üniversitelerin İngilizce bölümler konusunda çok yüksek puanlar uygulaması gençleri zor durumda bırakıyor.

Kazakistan'da Eğitim

İçindekiler

Kazakistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi

İngilizce tüm dünyada konuşulan global bir dildir. İşe girerken adaylarda aranan ilk özellik İngilizcedir. Ancak ülkemizdeki eğitim sisteminde İngilizce konusunda aksaklıkların bulunması ve üniversitelerin İngilizce bölümler konusunda çok yüksek puanlar uygulaması gençleri zor durumda bırakıyor. Dolayısıyla geçler, sınavsız okumanın yollarını arıyor. Yurtdışı üniversitelerinin pek çok sınavsız olarak öğrenci kabulü yapmakta. İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi almak için Kazakistan da oldukça mantıklı bir tercih olacaktır. Çünkü bu ülke hem ucuzdur, hem de Türk kültür ve geleneğine benzerlik gösterir. Eurostar olarak yıllardır Yurtdışı eğitim alanında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. En büyük başarımız ise binlerce genci hayallerindeki meslekle buluşturmak oldu.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan Rusça ve İngilizce dillerinin ağırlıkta olduğu bir Yurtdışında Eğitim sistemine sahiptir. Aynı zamanda kendi dilinin öğrenilmesi konusunda da hassastır. Bu nedenle ilk 1 yıl öğrenciler bu ülkede hazırlık eğitimi alırlar. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü de 1 yıl hazırlık olmakla birlikte toplamda 5 yıldır.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Kazakistan’daki pek çok üniversite ülkemiz ile öğrenci alışverişi içindedir. YÖK tarafından da tanınan bu üniversitelerin denklik avantajı da bulunmaktadır.


Kazakistan İngiliz Dili ve Edebiyatı YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yüksek Öğretim Kurumu her yıl yabancı ülkelerde okuyan öğrencilerin diplomalarını tanımak için bir sınav düzenler. Bu sınavdan başarılı olan öğrencilerin diplomaları ülkemizde de geçerlilik kazanır. Dolayısıyla kamu kurumlarına yerleşebilmeleri için de atamaları sağlanır. YÖK Denklik sınavına ilişkin süreçte Eorustar ekibi olarak yanınızda olacağız.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

İngilizce eğitimi nerede almış olursanız olun, ülkemizde iş bulma olanağınız artacaktır. Çünkü ülkemizde İngilizce bilen kalifiye eleman sayısı oldukça azdır. Özellikle özel okullar ve kurslar bu dili anadili gibi konuşan elemanlara ihtiyaç duymaktadır.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Kazakistan ortalama fiyatlar ile yüksek kalitede eğitim alınabilecek üniversitelere sahiptir. Ortalama 2000 ile 2.500 Euro arasında eğitim bedelleri ödeyerek bu ülkede kapsamlı eğitim alabilirsiniz. Gördüğünüz üzere bu rakamlar ülkemizdeki pek çok üniversitenin harç rakamına oldukça yakındır, hatta daha düşüktür.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Kazakistan liseden başarılı şekilde mezun olmuş tüm Türk öğrencilere kapılarını açmakta olan bir ülke. Dolayısıyla zorlu bir üniversite giriş sınavından geçmenize gerek bulunmuyor. Bizlere ulaştıracağınız kimlik belgeniz ve diplomanız ile bu ülkedeki herhangi bir üniversitede İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyabilirsiniz.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyan Türk Öğrenci Sayısı, Kaç Kişidir?

Ülkemizdeki binlerce genç İngilizcenin teoride değil, pratikte öğrenilebilir bir dil olduğunun farkında. Tabi bunun için yurtdışı üniversiteleri mükemmel bir ayrıcalık oluyor. Hem ucuz olduğu için, hem de İngilizceyi ana dili gibi öğreneceklerini bildikleri için bu ülkeye her yıl binlerce Türk öğrenci eğitim almak için gidiyor.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı okumak için bizimle görüşmelisiniz. Alanında uzman kadromuz, lise diplomanız ile bu ülkedeki dilediğiniz üniversiteye kaydınızı gerçekleştirecektir.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Avantajları

Kazakistan’da yalnızca İngilizceyi değil, Rusçayı da anadiliniz gibi öğrenebilirsiniz. Tabi bu da sizler için mükemmel bir avantaj sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Kazakistan’da okumak için çok yüksek harçlar ödemenize de gerek kalmaz. Hem yurtdışında okumak, hem 2 farklı yabancı dilde eğitim almak, hem de tüm bu avantajlara çok uygun rakamlara sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Her bölümde olduğu gibi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan onlarca öğrencimiz bulunuyor. Mezunlarımızın pek çoğu YÖK sınavından başarılı olurken, pek çoğu da mezun olur olmaz yüksek rakamlara iş olanağı buluyor.


Kazakistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Kazakistan başarılı öğrencilerin ücretsiz ya da burslu okuyabilmesi için destek veriyor. Aynı zamanda Kazakistan’daki özel kurum ve kuruluşlar da yine Türk öğrencileri finanse ediyor. Yapılan duyuruları takip etmek ve zamanında başvuru yapmak önemlidir.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Eğer bu bölümden mezun olduktan sonra, kamu kuruluşlarında çalışmak isterseniz YÖK denklik sınavına hazırlanmalısınız. Ancak vakit kaybetmeden iş hayatına atılmak isterseniz de özel sektörde pek çok iş fırsatı sizleri bekliyor olacak.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Şartları

Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı okumanın şartları arasında, liseden mezun olmak bulunuyor. Yani ülkemizde herhangi bir liseden mezun olduktan sonra Kazakistan’da üniversite okumaya hak kazanabiliyorsunuz.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Taban Puanları

Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı okumak için herhangi bir sınavdan, herhangi bir puanı almış olma şartı bulunmuyor. Elbette başarılı olan öğrencilerin çok daha iyi üniversitelere kabulü gerçekleşiyor. Ancak genel itibari ile yalnızca liseden mezun olmak yeterli olacaktır.


Kazakistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

İlk 1 yıl hazırlık sınıfı olacağından öğrencilerin başarısı netleşmez. Ancak sonraki yıllarda başarılı olan öğrenciler, ülkemize geçiş yapabilirler.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Bizler Eurostar ekibi olarak yalnızca Kazakistan değil, tüm yurtdışı üniversiteleri için mayıs ayı itibari ile başvuruları kabul etmekteyiz. Çünkü başvurular temmuz ayına kadar devam etse de belli bir kontenjan söz konusu olduğu için problem yaşanabiliyor. Sizler de mayıs ayı itibari ile tarafımıza kimlik belgeniz ve diplomanız ile ulaşın, kaydınızı gerçekleştirelim.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İstiyorum

Kazakistan’da okumak bir Türk öğrenci için oldukça mantıklıdır. Çünkü bu ülke Rusça ve İngilizce eğitim vermektedir. Aynı zamanda Kazakistan her yıl binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ucuz olması da yine Türk öğrenciler için avantajdır.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Zaten Kazakistan ucuz ve sınavsız eğitim verdiği için çok fazla tercih edilmektedir. En fazla 2.500 Euro gibi bir rakama bu ülkede İngiliz Dili ve Edebiyatı okumak mümkündür. Ayrıca öğrenciler konaklama ve yeme içme anlamında da çok ekonomik rakamlardan faydalanır. Üniversiteler ise hem teorik, hem de pratik eğitime hazır donanımda, yeni ve teknolojiktir.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak Mantıklı mı?

Eğer anadiliniz gibi İngilizce ve Rusça öğrenmek istiyorsanız, aynı zamanda yurtdışında okumanın avantajlarından çok uyguna faydalanmak istiyorsanız Kazakistan sizler için en mantıklı tercih olacaktır.


Kazakistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak Zor mu?

Zorlandığınız her noktada sizlere yardımcı olabilecek hevesli, güler yüzlü ve profesyonel bir akademik kadro bulunacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca bu bölümün zorluk derecesi diğer üniversitelerden farksızdır.


Kazakistan’da Türkçe İngiliz Dili ve Edebiyatı Veren Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesi Var Mıdır?

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü dünyanın hiçbir yerinde Türkçe olarak verilen bir bölüm değildir. Dolayısıyla Kazakistan’da da İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü Kazakça, İngilizce ve Rusça olarak verilecektir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1