Kazakistan'da İş Sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği artık çok önemli bir meslek dalı. Çünkü hemen her iş yeri en az bir iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile çalışmak zorunda. Tabi üniversiteler de bununla ilgili hemen aksiyon aldı ve iş sağlığı güvenliği bölümleri açıldı.

Kazakistan'da Eğitim

İçindekiler

Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği artık çok önemli bir meslek dalı. Çünkü hemen her iş yeri en az bir iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile çalışmak zorunda. Tabi üniversiteler de bununla ilgili hemen aksiyon aldı ve iş sağlığı güvenliği bölümleri açıldı. Ancak ülkemizde herhangi bir üniversiteye yerleşmenin yolu ÖSS sınavından geçiyor. Liseden mezun olan her öğrenci yıllarca çalışıp çırpınıp bu sınava hazırlanıyor. Kazanamayanlar ise hayallerini ertelemek zorunda kalıyor. Aslında kalıyordu demek daha doğru olur. Çünkü bizler Eurostar firması olarak artık gençlerin hayallerine ulaşmasını sağlıyoruz. Yurtdışı Yurtdışında Eğitim danışmanlığı ekibimiz, liseden mezun olan gençlerin sınavsız şekilde üniversiteye yerleşmesini sağlıyor. Bu üniversitelerin bazıları da Kazakistan’da bulunuyor.


Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan’da iş sağlığı ve güvenliği okuyacak gençleri iyi bir haber bekliyor. Bu ülkede Rusça ve İngilizce ana dil gibi okullarda gençlere öğretiliyor. Yani mezun olduğunuzda bu iki dile hakim olmanız içten dahi değil. Hazırlık süreci de dahil olmak üzere toplamda 5 yıl Kazakistan’da iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almanız gerekmektedir.


Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Yüksek Öğretim Kurulu Kazakistan’daki bazı üniversiteleri tanımadığını resmi olarak açıkladı. Dolayısıyla bu ülkedeki her üniversitenin YÖK denkliğinin olduğundan söz etmek mümkün değil. Ancak bu her üniversite için geçerli değil. Kayıt tarihleri içerisinde en yakın acentemize uğrayarak YÖK denkliği bulunan üniversiteler hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Aslında YÖK denklik sınavı yalnızca kamu kuruluşlarında iş sahibi olmak için gerekiyor. Ancak iş sağlığı ve güvenliği diplomanız ile özel kuruluşlarda çok daha yüksek rakamlara işe girebiliyorsunuz.


Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Elbette Kazakistan’daki herhangi bir üniversitenin iş sağlığı ve güvenliği bölümünden mezun olduktan sonra ülkemizde işe başlayabilirsiniz. Üstelik çok yüksek maaşlara ve yönetici kadrolarında.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Kazakistan’da bulunan en iyi üniversitelerde dahi yıllık harç 2.500 Euro’yu geçmemektedir. Yani çok cüzi rakamlara hem yurtdışında okuma deneyimi kazanmış olursunuz, hem de sınavsız üniversite okuma fırsatı yakalarsınız.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Kazakistan, Kazak Türklerinin yaşadığı muhteşem bir ülkedir. Üstelik Avrupa’nın dahi öğrenci gönderdiği saygın üniversitelere sahiptir. Ülkemizdeki gibi bir sınav aşamasına katlanmaya gerek olmaksızın Kazakistan’daki dilediğiniz üniversiteye yerleşebilirsiniz.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kazakistan Türk öğrenciler tarafından her yıl mayıs, haziran aylarında akına uğruyor. Çünkü bu ülke hem konum olarak, hem de kültür olarak ülkemize çok yakın. Üstelik Kazakça da öğrenilmesi basit dillerden biri. Kazakistan Türklere olan hayranlığını her fırsatta da dile getiren bir ülke. Dolayısıyla her yıl 2 binden fazla öğrenci Kazakistan’daki üniversitelere bizim aracılığımız ile kayıt yaptırmaktadır.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan’da ne iş sağlığı ve güvenliği, ne de tıp ve diğer bölümlerde öğrenim görmek için yapmanız gereken bir şey bulunmuyor. Elbette liseden mezun olmak ve kayıt tarihlerini geçirmemek dışında.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumanın Avantajları?

Kazakistan’da üniversite okumanın avantajlarını kısaca sıralayacak olursak;
– Farklı kültürleri tanıma imkanı bulabilirsiniz,
– Ucuza üniversite eğitimi alabilirsiniz,
– Rusça ve İngilizceye ana diliniz kadar hakim olabilirsiniz,
– Ülkeye kısa sürede gidip gelebilirsiniz,
– Sınavsız dilediğiniz bölümde okuyabilirsiniz,


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Son 5 yıldır iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almak isteyen binlerce öğrencimizin yurtdışı üniversitelerine kaydını gerçekleştiriyoruz. Bu binlerce öğrencinin yüzlercesi de mezun oldukları gibi üst düzey iş sağlığı ve güvenliği yöneticisi olarak işe başlıyor ya da kendi firmalarını açıyor.


Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Kazakistan kendi öğrencileri ile Türk öğrencileri ayırmamaktadır. Özellikle devlet burslarının pek çoğu Türk öğrencilere verilmektedir. Ancak ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrenciler her daim tercih sebebi olmaktadır.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Türkiye’deki kuruluşların yabancı dile verdiği önemi artık bilmeyenimiz yoktur. Sizlerin de Kazakistan’dan mezun olduktan sonra birkaç yabancı dile birden hakim olacağınız düşünülür ise ülkenizde iş bulmanız oldukça basit olacaktır.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumanın Şartları

Kazakistan’da iş sağlığı ve güvenliği okumanın tek şartı herhangi bir liseden mezun olmaktır. Çünkü bu ülkedeki herhangi bir üniversiteye girebilmek için lise diplomanız gerekmektedir. Kayıt tarihleri içerisinde Eurostar ekibi olarak diğer tüm ayrıntılar ile ilgileniyor olacağız.


Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Taban Puanları

Her ülkede olduğu gibi Kazakistan’da da başarılı öğrencilerin ayrıcalıklı olduğunu söylemekte fayda bulunuyor. Ancak bunun için uygulanan bir sınav ya da alınması gereken bir taban puan bulunmuyor.


Kazakistan İş Sağlığı ve Güvenliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Başarılı öğrencilerin farkı aslında geçiş süreçlerinde çok daha net görülebiliyor. Çünkü okul ya da sınıf birincisi, ikincisi, üçüncüsü öğrenciler diledikleri üniversitelere yatay geçiş yapabiliyor. Sizler de başlarınızı ülkenizdeki bir üniversitede devam ettirmek isterseniz Eurostar olarak desteğimiz her daim yanınızda olacaktır.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Kazakistan üniversiteleri mayıs ayı içerisinde kontenjanlarını resmi web siteleri üzerinden duyurmaya başlar. Kayıtlar eylül ayına kadar uzatılsa da genellikle yabancı öğrenci kontenjanı haziran gibi dolar. Bu nedenle mayıs ayı içerisinde en yakın acentemiz ile görüşmeniz ya da tarafımıza ulaşmanız gerekmektedir.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak istiyorum

Hayallerinize ulaşmak ve iyi bir mesleğe sahip olmak için aylarınızı, hatta yıllarınızı tek bir sınava hazırlanmak için harcamanız yersiz. Üstelik Kazakistan en donanımlı, en çağdaş ve en profesyonel üniversiteleri ile sizleri bekliyor. Lise diplomanız ile tarafımıza başvurun ve sizler için en uygun üniversiteyi birlikte seçelim.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Türk öğrencilerimiz için belki de en doğru tercih Kazakistan üniversiteleridir. Çünkü yabancılık çekmek ya da alışma evresi gibi ritüeller bu ülkede söz konusu olmuyor. Ayrıca üniversitelerin maliyetleri de asla cep yakmıyor.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak Mantıklı mı?

Sınav stresine katlanmadan iyi bir üniversitenin iyi bir bölümünden mezun olmak ve getirisi yüksek bir meslek edinmek isterseniz oldukça mantıklıdır. Ayrıca alacağınız diploma Avrupa ülkeleri tarafından da tanınacaktır.


Kazakistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak Zor mu?

Belki zorlanacağınız tek nokta yabancı dil eğitimi olabilir. Ancak günümüzde yabancı dil öğrenmenin zorluğu üniversiteden üniversiteye değişmez. Bunun dışındaki tüm zorluklar için size destek vermeyi bekleyen güçlü bir akademik kadro bulunuyor.


Kazakistan’da Türkçe İş Sağlığı ve Güvenliği Veren Üniversitelerin İş Sağlığı ve Güvenliği Fakülteleri Var mı?

Kazakistan kendi diline önem veren bir ülkedir. Dolayısıyla üniversiteler Kazakça, Rusça ya da İngilizce eğitim vermektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1