Kazakistan'da İşletme

İşletme dünyanın hemen her yerinde geçerli bir bölüm. Çünkü işletme bölümünden mezun olan gençler, çok çeşitli alanlarda iş imkânı bulabiliyor. Tabi bunların başında da yüksek getiri sağlayan finans ve ekonomi sektörleri geliyor. İşletme bölümünde okuyan bir kişi için en büyük avantaj bu bölümde yabancı dil eğitiminin de veriliyor olmasıdır.

Kazakistan'da Eğitim

Kazakistan İşletme Eğitimi

İşletme dünyanın hemen her yerinde geçerli bir bölüm. Çünkü işletme bölümünden mezun olan gençler, çok çeşitli alanlarda iş imkânı bulabiliyor. Tabi bunların başında da yüksek getiri sağlayan finans ve ekonomi sektörleri geliyor. İşletme bölümünde okuyan bir kişi için en büyük avantaj bu bölümde yabancı dil eğitiminin de veriliyor olmasıdır. Ne yazık ki ülkemizdeki pek çok üniversite yabancı dil anlamında eksik kalabiliyor. Ayrıca işletme gibi bir bölümde okuyabilmek için de üniversite sınavlarından yüksek puanlar almak gerekiyor. Peki hiç yurtdışında üniversite okumayı düşündünüz mü? Bu size imkânsız bir hayal gibi gelebilir, ancak bizler Eurostar ekibi olarak yurtdışı üniversiteleri anlamında gençlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu üniversitelerden bazıları da Türk kültürü ile iç içe olan Kazakistan’da bulunuyor.


Kazakistan İşletme Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

İşletme ülkemizde 2 ve 4 yıl şeklinde veriliyor. Ancak Kazakistan’da alacağınız kapsamlı bir işletme eğitimi hazırlık sınıfı ile birlikte toplam 5 yıl. Hazırlık sınıfı aslında öğrencileri Yurtdışında Eğitim diline hazırlamak için verilen ve Rusça, İngilizce gibi derslerin yoğun işlendiği bir süreçtir.


Kazakistan İşletme Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Kazakistan’daki pek çok üniversitede YÖK denkliği bulunuyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması olarak zaten bizler kayıt aşamasında bu konuda sizleri bilgilendiriyoruz. Üniversiteler ile yazışarak, hangi okulun YÖK denkliğinin olduğunu öğreniyoruz.


Kazakistan İşletme YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğer hayalinizde, ülkenizdeki herhangi bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışmak var ise YÖK denklik sınavına girmelisiniz. Çünkü devlet ancak bu sınavdan başarılı olan öğrencilerin yurtdışı üniversitelerinden alınmış diplomalarını tanımakta.


Kazakistan İşletme Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Kazakistan’da işletme okuyup da Türkiye’de çalışmak çok basittir. Çünkü işletme tüm dünyada çok aranan bölümler arasındadır. Üstelik Kazakistan’dan mezun öğrencilerin Rusça ve İngilizce gibi yabancı dillerinin de olduğu düşünülür ise bu büyük bir avantaj haline gelecektir.


Kazakistan’da İşletme Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Kazakistan’da eğitim almak pek çok Avrupa ve Asya ülkesinden daha ucuzdur. Üstelik yalnızca eğitim masrafları anlamında değil, Kazakistan konaklama ve yeme içme açısından da öğrenciler için avantajlarla dolu bir ülkedir. Üstelik eğitiminiz için ödeyeceğiniz tutarları ülkemizdeki gibi dönemlik olarak ödeyebilirsiniz.


Kazakistan’da İşletme Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Kazakistan’da okumanın belki de en güzel tarafı sınav stresine katlanmak zorunda olmamaktır. Yani bu ülkede işletme ya da farklı bir bölümde okuyabilmek için liseden mezun olmuş olmak yeterlidir.


Kazakistan’da İşletme Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kazakistan’da, yalnızca bizim aracılık ettiğimiz binlerce öğrenci şuanda işletme okumaktadır. Ayrıca Eurostar olarak yalnızca işletme değil, tıp, diş hekimliği, bilgisayar mühendisliği, ilahiyat, inşaat mühendisliği gibi bölümlere de öğrenci kayıtları gerçekleştirmekteyiz.


Kazakistan’da İşletme Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Ülkemizdeki herhangi bir liseden, başarıyla mezun olmuş olmanız bu ülkedeki bir üniversiteye giriş yapmanız için yeterlidir. Bunun dışında ne farklı bir dil sınavına, ne de ÖSS’ye girmenize gerek bulunmuyor.


Kazakistan’da İşletme Okumanın Avantajları?

En büyük avantaj sınav stresine katlanmamak ve aylarınızı tek bir sınava çalışmak için harcamamak olabilir. Ancak bunun dışında etkin bir yabancı dil eğitimi alacak olmanız, üstelik bunu dünyanın en öncü ve doyurucu okullarından edinecek olmanız sizleri birkaç adım öne çıkaracaktır. Elbette Kazakistan’ın da Türklerden oluşan bir ülke olduğunu unutmamakta fayda bulunuyor. Bu ülkeye gittiğinizde asla alışma süreci gibi bir duruma katlanmak zorunda kalmazsınız. Türk bir öğrenci olarak Kazakistan’da her zaman sevilir ve ön planda tutulursunuz.


Kazakistan’da İşletme Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Yıllardır Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık firması olarak, mezunlarımız ile övünüyoruz. Kazakistan en çok mezun aldığımız ülkelerin başında geliyor. Elbette bu mezunlarımız arasında, binlercesi de tercihlerini işletme fakültelerinden yana kullanan kişiler.


Kazakistan İşletme Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Kazakistan’da okuyan Türk öğrenciler, Kazak halkı tarafından her zaman sevilir. Kazak hükümetinin de öğrencilerimiz için ayırdığı bir burs miktarı bulunmaktadır. Ancak elbette bu burslardan faydalanmanın en önemli yolu başarılı, ses getirecek bir öğrenci olmaktır.


Kazakistan’da İşletme Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Kazakistan’dan mezun olduktan sonra, ülkemizdeki özel kurum ve kuruluşlarda vakit kaybetmeden işe girebilirsiniz. Üstelik İngilizceye ana diliniz gibi hakim olmanız da ayrıca tercih nedeni olmanızı sağlayacaktır. Özellikle finans kurumlarında, özel işletmelerde ve fabrikaların işletme departmanlarında bu bölüm mezunu gençler istihdam edilmektedir.


Kazakistan’da İşletme Okumanın Şartları

Kazakistan üniversiteleri, kabul aşamasında herhangi bir sınav uygulamıyor. Üstelik ülkemizdeki ÖSS sınavına girmenize gerek de bulunmuyor. Yalnızca lise mezunu olmak bu üniversitelere kayıt yaptırmak için yetiyor.


Kazakistan İşletme Eğitimi Taban Puanları

Kazakistan’daki hiçbir üniversite için uygulanan bir taban puan bulunmuyor. Ancak başarılı öğrenciler ilerleyen dönemlerde daha iyi iş imkanları bulabiliyor ya da akademisyen olarak hayatına devam edebiliyor.


Kazakistan İşletme Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Her zaman Kazakistan üniversitelerinden ülkemizdeki üniversitelere yatay geçiş hakkınız bulunuyor. Ancak YÖK tarafından Kazakistan’daki bazı üniversiteler tanınmıyor. Dolayısıyla bu üniversitelerden geçiş yapılamıyor. Bu aşamada yine firma olarak sizlere danışmanlık sağlıyoruz. Bunun dışındaki üniversitelerden başarılı olmanız durumunda yatay geçiş yapabilirsiniz.


Kazakistan’da İşletme Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eurostar ekibi olarak, öğrencilerimiz için üniversiteler ile mart, nisan tarihleri arasında yazışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu yazışmalarımız doğrultusunda boş kontenjanları belirliyoruz. Akabinde mayıs ayı içerisinde başvuruları kabul ediyor, kayıtları yapıyoruz. Kayıt aşamasında kimlik belgeniz ve diplomanız ile en yakın acentemize gitmeniz gerekmektedir.


Kazakistan’da İşletme Okumak istiyorum

Bu isteğinizde son derece haklısınız. Çünkü yeteneklerinizi değerlendirmek için tek bir sınava bağlı kalmanıza artık gerek bulunmuyor. Üstelik Kazakistan’da sizi doyurucu bir yabancı dil eğitimi, sosyal bir çevre ve mükemmel üniversiteler bekliyor.


Kazakistan’da İşletme Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Yaklaşık 2.500 – 3.000 Euro gibi bir rakam bu ülkede üniversite okumanız için fazlasıyla yetecek. Ayrıca devlet üniversiteleri öğrencilerin konaklayabileceği yurtlara da sahip. Aylık 150 – 200 Euro vererek, yemek dahil bu yurtlarda da kalabilirsiniz.


Kazakistan’da İşletme Okumak Mantıklı mı?

Yurtdışında okumak istiyorsunuz ancak bütçeniz sınırlı ise Kazakistan son derece mantıklı bir tercih olacaktır. Çünkü Kazakistan hem yaşamsal anlamda, hem de eğitim anlamında son derece uygun bir ülke. Ayrıca sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak da çoğu zaman bu ülkede ücretsiz.


Kazakistan’da İşletme Okumak Zor mu?

Sizleri bu ülkede zorlayabilecek tek konu Kazakça, Rusça ya da İngilizce öğrenmek olabilir. Ancak bu dilleri öğrenmek dünyanın farklı bir noktasında da aynı zorluktadır. Buradaki avantajınız Kazakçanın dilimize yakın bir lisan olması. Aynı zamanda eğitim söz konusu olduğunda sizlere destek verecek aydın, çağdaş bir akademik kadronun bulunması.


Kazakistan’da Türkçe İşletme Eğitimi Veren Üniversitelerin İşletme Fakülteleri Var mı?

Kazakistan’daki hiçbir üniversite yalnızca Türkçe eğitim vermiyor. Bu ülkede eğitim dili Kazakça, Rusça ya da İngilizce. Ancak bu okullarda Türkçeye hakim pek çok öğretim görevlisi bulunuyor.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1