Umman Sigorta İşlemleri

Umman eğitim alabileceğiniz elit ve seçkin Arap Ülkeleri'nden biridir. Suudi Arabistan ve Yemen'e komşu olan, denize bakan son derece özel bir ülkedir. Umman ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri ile komşu, aynı zamanda yakın ilişki içinde olan ülkedir.

Umman'da Eğitim

Umman Öğrenci Sigorta İşlemleri

Umman eğitim alabileceğiniz elit ve seçkin Arap Ülkeleri’nden biridir. Suudi Arabistan ve Yemen’e komşu olan, denize bakan son derece özel bir ülkedir. Umman ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri ile komşu, aynı zamanda yakın ilişki içinde olan ülkedir. Umman ekonomik anlamda güçlüdür. Başkenti Maskat’tır. Ülke bir Arap Ülkesi olmakla birlikte, aynı zamanda yüzünü batıya dönmüş bir ülkedir. Ticari ve ekonomik anlamda kendini geliştirmiş ve gelir durumu yüksektir. Ülke, halk arasında petrol zengini olarak adlandırılmaktadır. Çok önemli petrol gelirleri ile ekonomi düzeyi ve kalkınma seviyesi yüksektir. Arap Haklı, aynı dinden olmamız ve tarihi yakınlıklarımız noktasında, bize kardeş olan bir halktır. Bu ülkede bulunan Türk vatandaşlarımız, her zaman sıcak karşılandıklarını ve kendilerinizi asla yabancı bir ülkede hissetmediklerini belirtirler. Bu ülkenin batılı tarzda eğitim sunan, içleri son derece dolu üniversiteler bulunmaktadır. Bilgi almak için her zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden yardım alabilrisiniz. Umman eğitim seçeneklerinde sizlerleyiz.

Eurostar İle Umman Vizesi ve Umman Sigorta İşlemleri:

Umman ile ülkemiz arasında vize anlaşması bulunmamaktadır. Yakın ilişkilerimiz olmakla birlikte, ülkeye giriş için vatandaşlarımızın vize alması gerekmektedir. Vize işlemleri konsolosluk ilgili birimlerinden yapılmakla birlikte, aynı zamanda vize başvuruları yalnızca bir iki gün içinde yani hızlı şekilde sonuçlanmaktadır. Öğrencilerimizin, belgelerini ibraz etmeleriyle birlikte, vize işlemleri öğrenci danışmanlarımız tarafından takip edilmektedir. Öğrencilerimizin yüz yüze konsolosluk görüşmesi yapmasına gerek yoktur. Gerekli belgelerin mutlaka eksiksiz şekilde hazırlanması lazımdır. Vize başvuru formunun doldurulması, geçerli pasaport aslı ile nüfus cüzdanı fotokopisi, vesikalık fotoğraf, dilekçe olarak belirlenmektedir. Yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmayı da ihmal etmemelisiniz. Umman sigorta işlemleri bakımından, gerekli sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmak için sağlık poliçesi çok önemlidir.

Vize başvurularınızı yaparken, öğrenci olarak gideceğinize ilişkin, okula kabul belgenizi ve liseden alacağınız eğitim belgenizi de eklemelisiniz. Tüm belgelerin temini ve hazırlanması ile vize işlemlerinde, öğrenci danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Umman sigorta işlemleri bakımından, seyahat sağlık sigortasının yapılması gerektiğinin tekrar altını çizelim. En az 30.000 EURO bedeli olan, ülkeye ilk giriş tarihinizden başlamak üzere geçerli şekilde düzenlenen sigorta poliçesi yapılması uygundur. Bütçenize oranlı daha yüksek bedelli de imzalayabilirsiniz. Bu sigorta sayesinde, oturma izninizi almadan önce de sağlık hizmetlerinden, bir kuruş harcamadan yararlanabilirsiniz. Umman sağlık kurumları açısından, yüksek standartlara sahiptir. Ülkenin genel anlamda ekonomik zenginliği sağlık hizmetlerine ve kurumların standartlarına da yansımaktadır. Özel hastaneler de son derece temiz, steril ve donanımlıdır. Bir öğrenci olarak, cebinizden para harcamadan sigortanız sayesinde sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Umman sigorta işlemleri için yurtdışı seyahat sağlık sigortasını, birçok özel bankadan ve özel sigorta şirketinden yaptırabilirsiniz. Bu şekilde, bütçenizi zorlamadan hem ayakta hem de yatarak tedavi olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1