Umman Askerlik Tecili

Üst sınır olarak 35 yaş belirlendiği için öğrenciler bu yaşa kadar askerlikten muaf kalabilmektedirler. Her ülke de farklı süreler de askerlik tecil seçenekleri yer aldığı için öğrenciler gittikleri ülkelerin bu konuda belirlediği süreleri bilmeli ve aynı zamanda ilgil süreler dolduğu zaman tecil yenileme işlemlerini de zamanında yapmalıdırlar.

Umman'da Eğitim

Umman Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Birçok kişinin üniversite eğitimlerin de sorun yaşamamak için hakkında araştırma yaptıkları Umman askerlik tecili işlemleri konusunda en doğru bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi olan adresinde yer almaktadır. Aynı Zamanda Umman Başkonsolosluğunun resmi internet sitesinde de insanların askerlik tecil işlemleri hakkında nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında gerekli bilgiler bulunabilmektedir.

Üst sınır olarak 35 yaş belirlendiği için öğrenciler bu yaşa kadar askerlikten muaf kalabilmektedirler. Her ülke de farklı süreler de askerlik tecil seçenekleri yer aldığı için öğrenciler gittikleri ülkelerin bu konuda belirlediği süreleri bilmeli ve aynı zamanda ilgil süreler dolduğu zaman tecil yenileme işlemlerini de zamanında yapmalıdırlar.

Umman Başkonsoluğu internet sitesine veya Umman askerlik tecili işlemleri hakkında gerekli bilgilere adresinde yer alan yönlendirmeleri takip ederek ulaşabilen öğrenciler bu sayede kısa zaman içinde işlemlerine başlayabilmektedirler. Sahip oldukları eğitim belgeleri ile ilk başvurularını Dış İşleri Bakanlığı veya Umman Başkonsolosluğuna yapan öğrenciler daha sonra kendilerine verilen bilgiler ışığında işlemlerine devam ederler.

Günün 24 saati aktif olarak hizmet vermekte olan + 90 312 292 29 29 nolu telefondan da gerekli bilgileri alabilmekte olan tüm öğrenciler tecil işlemleri için en doğru adımları atabilmektedirler. 00 968 24 697050 nolu telefon ile Umman eğitim müşavirliğine ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda nolu 00 968 24 697053 fax numarası ve mail adresi ile de Umman eğit,m müşavirliğinden gerekli tüm bilgiler alınabilmektedir.

Askerlik servisine başvuran öğrenciler özel öğrencilik belgesinin tanıtılması için gerekli işlemleri yapmalıdırlar. Umman askerlik tecili başvurularının kabul edilmesi için öncelikle özel öğrenciliğin tanınmış olması gerekmektedir.

Lisans öğrencilerine 29 yaşa kadar askerlik tecil hakkı tanıdığı gibi aynı zamanda doktora veya yüksek lisans öğrencilerine de 35 yaşına kadar askerlik tecil hakkı verilmektedir. Umman’da öğrencilere tanınan tecil hakkı 1 yıldır. Bu sebeple öğrenciler her sene askerlik tecil işlemlerini yeniden güncellemeli ve buna mezun olana kadar devam etmelidirler.

Büyükelçilikler, Milli Eğitim Bakanlığı veya başkonsolosluklardan aldıkları bilgiler ile Umman askerlik tecil işlemlerine başlayan öğrenciler Dış İşleri Bakanlığı ile iletişime geçerek konsolosluk formunu doldurarak randevularını alabilmektedirler. Tüm öğrenciler için aynı şekilde ilerlemekte olan tecil işlemlerin de dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında öğrencilerin tüm belgeleri zamanında temin etmeleri ve randevularına da tam olarak uymaları gelmektedir.

Konu hakkında merak ettikleri soruları sorabilmek için kullanabilecekleri bir başka adres olan mail adresi de öğrencilere istedikleri bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilme olanağı sunabilmektedir. Sürekli olarak yurtdışında ki askerlik tecil işlemleri hakkında duyuruların yapıldığı Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesini ziyaret eden öğrenciler kısa zaman içinde gerekli bilgileri alarak işlemlerine kolay bir şekilde başlamanın rahatlığnı yaşayabilmektedirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1