Yurtdışında Mimarlık

Yurtdışında mimarlık ve çeşitli mimarlık bölümlerini okumak isteyen öğrencilerin yurtdışında eğitim başvuru yapmaları ve tamamlayabilmeleri için bu konuda araştırma yapmaları gerekmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim ve danışmanlık bu iş için destek alabileceğiniz ve sizin için başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek olan firmadır.

Üniversite Eğitim Rehberi

eğitim alacak başarı sıralamaları mimarlık öğrencisinin puanı almaları vakıf üniversiteleri

Mimarlık eğitimi alacak öğrenciler ülkemizde YKS sınavından yeterli puanı almaları gerekmektedir. Başarı sıralamalarının yüksek olduğu üniversiteler için ise daha yüksek puanlar gerekiyor. Ülkemizde öğrenciler devlet üniversitelerini tercih edebildikleri gibi vakıf üniversitelerini de tercih edebilmektedirler. Mimarlık öğrencisi olmak isten kişilerin sınavsız bir şekilde üniversite okuyabilmeleri için yurt dışındaki okullara başvurmaları mümkündür.

Yurtdışında mimarlık ve çeşitli mimarlık bölümlerini okumak isteyen öğrencilerin yurtdışında eğitim başvuru yapmaları ve tamamlayabilmeleri için bu konuda araştırma yapmaları gerekmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim ve danışmanlık bu iş için destek alabileceğiniz ve sizin için başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek olan firmadır.


Yurtdışında Mimarlık Eğitimi – Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Yurtdışında mimarlık eğitimi için üniversitelere göre değişiklik gösterse de ortalama 4 yıl eğitim süresi bulunmaktadır. Kentsel dönüşüm ve iç mimarlık bölümlerinde yüksek lisans tezli, tezsiz, yabancı dil ağırlıklı lisans ve yüksek lisans bölümlerinde 4 yıl üzerine 2 yıl daha eklenmektedir.


Yurtdışında Mimarlık Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

Yurtdışında eğitim gördüğünüzde Türkiye’de de diplomanızın geçerli olabilmesi için YÖK denkliği olan üniversiteler ve eğitim almalısınız. Bunun dışında YÖK denkliği olmayan üniversiteler içinde denklik sınavı yapılmaktadır. Bu sınav sonrasında Türkiye’de de diplomamız ile iş bulabilmeniz mümkün olacaktır.


Yurtdışında Mimarlık YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Diplomanızın vatandaşı olduğunuz Türkiye’de geçerli olabilmesi ve Türkiye’de de iş olanaklarını değerlendirebilmeniz için YÖK denklik sınavı yapılmaktadır. Bu sınavda başarı puanı 100 üzerinden 50 olmalıdır.


Yurtdışında Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında mimarlık fakültesi veya mimarlık bölümünden mezun olduğunuzda Türkiye’de de diplomanız ile iş bulabilmeniz mümkün olacaktır. Mimarlık bölümü her zaman revaçta meslekler arasında yer almaktadır. Resmi kurumlarda ya da özel sektörde iş bulma imkanı fazla olduğu bu meslek grubuna sahip olan kişiler mezun oldukları üniversitede de mesleklerini icra edebilirler.


Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Mimarlık getirisi yüksek olan meslek gruplarından bir tanesidir. Bu nedenle iyi bir üniversitede mimarlık eğitimi almanız hem yurtiçinde hem de yurtdışında iş olanaklarını fazla olmasını sağlar. Bu nedenle mimarlık eğitiminde tam burslu ya da yarı burslu olarak eğitim gördüğünüzde de hiçbir ücret ödemeden kariyerinizi sağlam adımlarla yükseltebilirsiniz.


Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Yurtdışında eğitim alabilmeniz için sınav şartı bulunmayan üniversitelerin bölümlerinden de yararlanabilirsiniz. Mimarlık eğitimi sınavsız da mümkün olacaktır. Yurtdışında sınavsız mimarlık eğitimi veren üniversiteler arasında tercih yaparken YÖK denkliği olan kurumlara seçebilirsiniz. Eurostar eğitimini alacağınız üniversite seçimi için gerekli başvuruyu ve işlemleri sağlayacaktır.


Yurtdışında Mimarlık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Mimarlık eğitimi alan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Yapıların artması ve artık mimarisi çok farklı yapıların inşa edilmesi bu bölümü olan ilgiyi da arttırmıştır. Gençlerin özellikle de fen bilimleri bölümünden mezun olan öğrencilerin sınavsız geçiş yapabilecekleri yurtdışı eğitim kurumları sayesinde üniversite başarılarına göre işsizlik sorunu olmadan iş alabilecekleri mesleklerden biridir. Bu nedenle Türk öğrenci sayısı giderek artmaktadır.


Yurtdışında Mimarlık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında mimarlık eğitimi için yapmamız gereken başvuru işlemidir. Yurtdışı eğitiminiz için destek alabileceğiniz Eurostar sizlere yurtdışında eğitim konusunda hem bilgi hem de başvuru işlemleri ile ilgili tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayacaktır.


Yurtdışında Mimarlık Okumanın Avantajları

Yurtdışında eğitim görmek ve mimarlık eğitimi almak için çok sayıda kişi başvuru yapmaktadır ve yurtdışında eğitim almanın avantajları arasında iş bulma olanağının yüksek olması da yer almaktadır. Ayrıca dil eğitimi sayesinde Türkiye’de de yurtdışında en büyük özel firmalarda iş başvurunuz hızlı bir şekilde kabul edilecektir.


Yurtdışında Mimarlık Bitirenler Mezunlarımız Var Mı?

Yurtdışında mimarlık eğitimi alan ve bu bölümden mezun olarak işe başlayan birçok öğrenci bulunmaktadır. Revaçta olan mesleklerden biri olması ve iş olanağının da fazla olması bu mesleği olan ilgiyi arttırmaktadır. Türkiye’den yurtdışına mimarlık bölümü okuyan ve büyük firmalarda görev alan öğrenci sayısı giderek artıyor.


Yurtdışı Mimarlık Eğitimi Bursları – Burslu Veya Ücretsiz Tıp Fakültesi Okuyabilir Miyim?

Yurtdışında eğitim görürken Türkiye eğitim Vakfı’ndan burs başvurusunda bulunabilirsiniz. Eurostar başvurusu için sizlere destek verecektir. Bunun yanı sıra burs başvurusunda bulunabileceğiniz birçok kurum, kuruluş veya birey de bulunmaktadır. Bireysel burslardan da yararlanarak yurtdışında burslu tam burslu ve yarı burslu olarak eğitim görebilirsiniz.


Yurtdışında Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Türkiye’de YÖK denkliği olan yurtdışı üniversitelerinden mezun olarak iş arayabilirsiniz. Türkiye’de yurt dışında okuyan öğrencilere daha fazla rağbet gösterilmektedir. Başta dil olmak üzere birçok açıdan yurt dışında okumuş olmanın avantajları ile iş alanlarını genişletebilirsiniz.


Yurtdışında Mimarlık Okumak Şartları

Yurtdışında eğitim almak Türkiye’de özel üniversitelerde eğitim almak ile benzer şartlara sahiptir. yurtdışında mimarlık okumak istiyorsanız fen bilimleri bölümü ortalamamızın iyi olması gerekmektedir. Başvuru sırasında mimarlıkla ilgili projelerinizi, tasarımlarınızı ve birkaç öğretmeninizin referans mektubu yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu bölümle ilgili sayısal derslerinizin ortalamasının da yüksek olması gerekir.


Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Taban Puanları

Yurtdışında mimarlık eğitimi için sınavsız geçişin mümkün olduğu üniversitelerden tercih yapabileceğiniz gibi aynı zamanda 4 yıllık üniversiteler için baraj puanını da aşmanız şartı aranmaktadır. Üniversitelere göre gerekli olan ortalama ve puanlama değişmektedir. Üniversite yerleşme başvurunuz için Eurostar sizlere gerekli evrakları sağlayacaktır.


Yurtdışı Mimarlık Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır

Yurtdışında eğitiminizi sürdürmek istemiyorsanız eğitiminizi Türkiye’de sürdürmeyi istiyorsanız üniversitenizin denkliği olan başka bir üniversiteye yatay geçiş için başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzun reddedilmesi için alan derslerinizin ortalamasının yüksek olması şartı bulunmaktadır.


Yurtdışında Mimarlık Okumak İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışı mimarlık eğitimi için lise öğrencilerinin diplomaları ve üniversite sınavından 4 yıllık barajı aşmış olmaları gerekmektedir. Sınavsız geçişin mümkün olduğu üniversiteler de bulunmaktadır. Ancak bu üniversitelerin başvuru tarihleri değişiklik gösteriyor. Bu nedenle Eurostar sizler için tercih ettiğiniz üniversitede başvuru işlemlerini ve eksiksiz gerekli olan evrakları tamamlayarak başvurunuzun hızlı bir şekilde kabul edilmesini sağlıyor.


Yurtdışında Mimarlık Okumak İstiyorum

Yurtdışında mimarlık okumak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken sayısal ders ortalamanızın yüksek olmasıdır. Böylece yurtdışında eğitim için başvuru yapabilmeniz mümkün olacaktır. Eurostar yurtdışı eğitim ve danışmanlık ekibi sizler için tüm işlemleri adım adım gerçekleştirmektedir.


Yurtdışında Mimarlık Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Yurtdışında mimarlık okumak maliyetli değildir. Türkiye’de özel üniversite için ödemiş olduğunuz ücreti yurtdışı eğitiminiz için harcayabilirsiniz. Özellikle mimarlık bölümü iş imkanının fazla olduğu mesleklerden bir tanesidir. Yurtdışında eğitim alan tüm öğrenciler iş problemi çekmeden bu bölümde iş bulabilirler.


Yurtdışında Mimarlık Okumak Mantıklı Mı?

Yurtdışında eğitim almak başlı başına hayatınızın en mantıklı kararı olacaktır. Çünkü eğitiminiz ile açamayacağınız hiçbir kapı olmayacaktır. Bu nedenle biraz masraflı olsa da yurt dışı eğitimi hayatınız boyunca sorun yaşamadan iş bulmanızı sağlayacaktır.


Yurtdışında Mimarlık Okumak Zor Mu?

Yurtdışında mimarlık okumak zor değildir. Özellikle dil aşinalığınız var ise bölüm derslerini kavrayabilmeniz kolay olacaktır. Sayısal bölüm ağırlıklı okuyacak olduğunuz mimarlık bölümü için başarınız iş bulmamız da ve stajınızda etkili olacaktır.


Yurtdışında Türkçe Mimarlık Eğitimi Veren Üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri Var Mı?

Yurtdışında Türkçe olarak eğitim veren üniversitelerin hangileri olduğu konusunda Eurostar sizlere detaylı bilgi sağlayacaktır. Bu üniversitelerin eğitim fakülteleri olup olmadığı konusunda da yine eğitimini devam ettirmek isteyen öğrenciler için Eurostar gerekli desteği ve araştırmayı sağlayacaktır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1