Hırvatistan'da Mimarlık Eğitimi

Son derece sağlam temellere dayanan Hırvatistan üniversitelerinde eğitim alma fırsatı sizleri bekliyor! Hem saygın hem de dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer alan üniversitelerde istediğiniz bölümde eğitim alma şansına Hırvatistan üniversitelerini tercih ederek sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan’da Eğitim

Hırvatistan’da Mimarlık Eğitimi

Hırvatistan'da Mimarlık Eğitimi

Hırvatistan Balkanlar’ın en dikkat çeken, görsel anlamda mükemmel özelliklere sahip ülkelerinden biridir. Beş milyon nüfusu olan bu sevimli ülkenin başkenti Zagreb’dir. Kentlerinin her biri birbirinden estetik ve planlı olan ülkenin yoğun bir turizm potansiyeli ve ilgisi bulunmaktadır. Avrupa’nın en fazla turist çeken ülkelerinden biri olarak giderek ilk sıralarda yerini almaktadır. Bir diğer özelliği ise, ülkenin üniversitelerinin hem uygun fiyatlı, hem de son derece kaliteli olmasıdır. Bu nedenle, Avrupa Ülkeleri’nden ve birçok dünya ülkesinde genç de Hırvat öğrenciler ile birlikte üniversitelerde eğitim almaktadır. Ülkemizden, liseden eğitimlerini tamamlayarak mezun olan öğrencilerimizin de bu kurumlarda memnun şekilde eğitim aldıklarını belirtelim. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçmek. Şubelerimiz, çağrı merkezlerimiz ve sitemiz üzerinden 7/24 bağlantı kurabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Mimarlık eğitimi almak isteyen gençlerimiz için de ülke önemli seçenekleri barındırıyor. Hırvatistan’da mimarlık eğitimi, beklentilerinizin de üzerinde bir özen ile kalitede sunulmaktadır. Ülkenin başlıca üniversiteleri olarak, Zagreb Üniversitesi, Vern Üniversitesi, Algebra Üniversitesi ve Osijek Üniversitesi öne çıkmaktadır. Öğrenci danışmanlarımız bu üniversiteler ve mimarlık eğitim seçenekleri hakkında sizlere en doğru bilgileri, en güncel şekilde verecekler. Mimarlık eğitimi için lise eğitiminizi tamamlamış ve diplomanızı almış olmalısınız. İngilizce ya da Hırvatça ülkenin üniversite eğitim dilleridir. Mimarlık eğitiminizi İngilizce olarak alsanız bile, ek olarak Hırvatça öğrenme şansınız da olacak.


Hırvatistan’da Mimarlık Eğitimi Almak İçin 10 Geçerli Neden:

Hırvatistan’da mimarlık eğitimi almak öğrencilerimiz için gerçekten son derece avantajlı olacaktır. Ekonomik anlamda rahat olmak elbette her öğrencimiz ve ailesi için önemlidir. Bu olumlu koşulları ülkede bulacaksınız ve ailenize yük olmadan, kaliteli bir eğitim alma şansınız olacak. Ayrıca, gerçekten özenli fakültelerde eğitim sizleri bekliyor. Mimarlık eğitimini bir Avrupa Üniversitesi’nde ve Avrupa standartlarında alacaksınız. Bologna esaslarına uygun olarak eğitim veren kurumlarda, dünya standartlarında meslek eğitimi almak gerçekten büyük bir avantaj. Mavi diploma yani bir kıta üniversitesi olduğundan, Europass diplomanızla mezun olma ayrıcalığını elde edeceksiniz.

Diploma avantajı ile diplomanızın 47 Avrupa Ülkesi’nde geçerli olduğunu belirtelim. Kıta ülkelerinde mimar olarak firmalarda, şirketlerde çalışabilir, ayrıca kendi firmanızı da kurabilirsiniz. Hırvatistan Üniversiteleri, Avrupa Üniversiteleri olarak, akreditasyonları olan, uluslararası ilişkileri ve bağlantıları bulunan eğitim kurumlarıdır. Bu nedenle, öğrenci değişim programları, önemli projeler ve işbirlikleri, staj imkanları gibi uluslararası alanda birçok çalışmaya dahil olabilirsiniz. Bu da kariyerinize olumlu gelişmelerin ve ufukların açılmasını sağlayacaktır. Ülkemize dönebilir ve diplomanızı aldıktan sonra mimarlık mesleğinizi burada yapmak isteyebilirsiniz. YÖK denklik avantajı işte bu noktada, kesinlikle önemli bir ayrıcalıktır ve özelliktir. YÖK tarafından Hırvatistan Üniversiteleri tanınmaktadır, denklik avantajı da öğrencilerimizi memnun etmektedir. Özel sektör yanında, diploma denkliği ile kamu kurumlarında da çalışabilirsiniz.


Hırvatistan’da Mimarlık Eğitimi Puanları:

Hırvatistan Üniversiteleri’nde mimarlık fakültelerinde eğitim almanız için ülkemizde, belirleyici sınavlarımız olan LGS ile LYS sınavlarına girmeniz şartı bulunmamaktadır. Sınavlara girmek ve belirli bir puanı almak durumunda değilsiniz. Ayrıca, bu ülkede, üniversite girişlerinde bir sınav şartının da olmadığını ekleyelim. Sınava girmeden, bu elimine edici sistemin içinde, zaman kaybetmeden, masraflar yapmadan en önemlisi de psikolojik anlamda kendinizi yıpratmadan mimarlık fakültesinde öğrenci olabilirsiniz. Puan şartı ile not ortalaması şartı olmaksınız, eğitim almak Hırvatistan’da mimarlık eğitimi ile elinizde olacaktır. Elbette öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almalısınız ve kayıt, başvuru işlemlerini bu şekilde kolayca yapabilirsiniz.

Sınavsız bir başvuru sisteminin olması, bu üniversiteleri ve mimarlık fakülteleri asla kalitesiz yapmaz. Tam tersi, akademik kadrosunda son derece önemli mimar ile bilim adamları, profesörler, doçent düzeyinde hocalar bulunmaktadır. Okullarda teorik eğitim modern, bilgisayarlar ve zengin kaynak kitaplarla verilir. Aynı zamanda, pratik eğitim de mükemmel şekilde pekiştirilir. Modern laboratuarlar, çalışma sahaları, projeler, ödevler, seminerler öğrencilerin pratik anlamda meslek eğitimlerinin oturmasını sağlamaktadır.


Hırvatistan’da Mimarlık Eğitimi Şartları:

Hırvatistan’da öğrencilerimiz, hem lisans eğitimi düzeyinde, hem de yüksek lisans düzeyinde eğitimlerini alabilirler. Lisans düzeyine mimarlık fakültesinde eğitime başlamak için, lise eğitiminizi tamamlamış ve diplomanızı almış olmanız gerekmektedir. Lise türü olarak, meslek lisesi ya da normal lise farkı söz konusu değildir. Not ortalamanızın da önemi yoktur ve eğitim dilinde, İngilizce ya da Hırvatça olarak, yeterli düzeyde olmayan öğrenciler ilk olarak dil eğitimlerini hazırlık sınıfında alırlar. Bundan sonra lisans senelerine devam ederler. Kayıt için başvuru yapmak, öğrenci danışmanlarımızla zamanında ve eksiksiz olacaktır. Bunun için iletişime geçmeniz gerekmektedir. Genel anlamda, kayıt belgelerini kısaca inceleyelim.

Diplomanızın aslı ve onaylı örneği ile eklenmelidir. Not ortalaması olarak, transkript, adli sicil kaydı, sağlık raporu, bulaşıcı hastalık testleri sonuçları, aileden alınan öğrencinin masraflarını üstleneceklerine ilişkin taahhütname, 18 yaşından küçükler için aileden alınan izin belgesi, seyahat sağlık sigortası, kimlik ve pasaport, istenen ölçülerde hazırlanan vesikalık fotoğraflar, vize ile oturma izni işlemleri gibi belgelerin ve noktaların tamamlanması gerekmektedir. Bunları hazırlarken elbette öğrenci danışmanlarımız sizinle olacaklar. Belgelerinizi ibraz ettikten sonra, danışmanlığımız tarafından başvurularınız başlatılacaktır. Her adımda bilginiz olacak. Doğru adımlarla, kayıt sürelerinde, kontenjanlardan yararlanarak, kabulünüzün gerçekleşeceğinden emin olabilirsiniz.


Hırvatistan’da Mimarlık Eğitimi Fiyatları:

Gerçekten ekonomik anlamda rahat edeceğiniz bir ülkede yaşam sizleri bekliyor. Dört sene süren mimarlık fakültesi boyunca, yaşıtlarınız olarak, Hırvat, Türk ve birçok farklı ülkeden genç ile tanışma, arkadaş olma şansını elde edeceksiniz. Erkek öğrencilerimiz kadar, kız öğrencilerimiz de rahatlıkla eğitim almak için bu ülkeyi tercih edebilirler, çünkü suç oranı düşük, son derece güvenli bir ülkede olacaksınız. Bu ülkede, öğrencilerin ve turistlerin güvenli olmasına çok önem verilmektedir. Güvenle kalabilir, ne zaman isterseniz, gece ya da gündüz bir yerden başka bir yere ulaşabilirsiniz. Medeni ve eğitimleri vatandaşlar ile iletişim kurmakta da zorlanmayacaksınız. Bu güzel ülkenin her kentini ekonomik olanaklarla gezebilir, diğer ülkelere de seyahatler yapabilirsiniz.

Hırvatistan’da mimarlık fakülteleri ve diğer fakülteler, harçlar noktasında uygun rakamlıdır. 1.000 Euro ile başlayan harçların belirlemesinde, mümkün olduğu kadar öğrencilerin maddi anlamda zorlanmadan, en kaliteli eğitimi almaları amaçlanmaktadır. Eğitime verilen önem bir devlet politikasıdır aynı zamanda. Harçlarını öğrenciler, sonbahar ve ilkbahar sömestrlerinde olmak üzere iki defada ödeyebilirler. Bu da ekonomik anlamda zorlanmadan eğitim bütçenizi ayarlamanızı sağlar.

Aylık öğrenci bütçenizi 300 ile 400 Euro arasında ayarlayabilirsiniz. Buna göre, konaklama yani barınma için, hem kampus içinde bulunan yurtlar, hem de özel yurtlar tercih edilebilir. Ayrıca, öğrenci pansiyonları, apartlar, kiralık daire ve oda seçenekleri de öğrencilerimizi beklemektedir. Uygun fiyatlarla, temiz, güvenli konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Sağlık sigortanız ve kampuslarda bulunan medikolar, tedavileriniz için yeterli olacaktır. Ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Birçok noktaya ise yürüyerek ulaşabileceğinizi göreceksiniz. Derslerinize odaklanmanızın yanında, boş zamanlarınızda etkinlikler sizleri bekliyor. Kampus içinde spor salonları, sanat merkezleri gibi birçok etkinlik alanları bulunmaktadır. Bu alanlarda da zaman geçirebilir, sosyalleşebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1