Hırvatistan Eğitim Ücretleri

Bütçe sebeplerinden ötürü istediğiniz bölüme yerleşemediniz mi? En pahalı lisans bölümlerini en uygun ve en ekonomik ücretlerle sunan Hırvatistan üniversite eğitim ücretleri oldukça ucuz. Bölüm ücretlerini merak eden adaylar Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvuru yapabilirler. Ayrıca indirimli başvuru fiyatlarından yararlanabilirler.

Hırvatistan’da Eğitim

Hırvatistan Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Avrupa Kıtası ve Balkanlar Coğrafyası’nın sevimli ülkelerinden biri olan Hırvatistan, öğrencilerimize üniversitelerinin kapılarını sonuna kadar aralıyor. Üstelik, gerçekten çok avantajlı rakamlarla ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı güvencesi ile. Siz de bu önemli şansı değerlendirmek istiyorsanız, zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçin. Bir Avrupa Birliği Üniversitesi’nde eğitim almanın şansını ve ayrıcalığını sonuna kadar elde edin.

Hırvatistan, Eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra bağımsız olan ülkelerden biri. Eğitime son derece önem verilen ülkede, üniversitelerin çoğu köklü, temelini uzun yıllar önce atmış kurumlar. Başkent Zagreb’te önemli yüksek eğitim kurumları bulunmakta olup, nüfusu yaklaşık olarak 2 milyon civarında. Planlı yapısı, doğası ve kentsel planlaması ile bu şehre hemen alışacaksınız. Türk İnsanını seven Hırvat Halkı içinde, Müslüman Boşnak kardeşlerimiz de bulunaktadır. Kültürel ve yaşam şekli noktasında alışmanızda kesinlikle zor olmayacak.


Hırvatistan’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Öğrencilerimiz ve elbette masrafları yüklenme potansiyeli olan değerli aileleri için akla gelen önemli bir detay soru da eğitim ücretleridir. Yurtdışında eğitim alacağınız ülke ve kurumu seçerken, o ülkenin eğitim ücretlerini de bilmek, en doğal hakkınız ve önemli bir konu. Hırvatistan eğitim ücretleri nasıl? Hırvatistan genel anlamda, ekonomisi oturmuş olan, enflasyon yüksek olmayan bir Balkan Ülkesidir. Turizm ve tarım ile hayvancılık geçim kaynaklarından bazılarıdır. Yetiştirilen bitkisel ve hayvansal ürünler sayesinde, beslenme giderleri fiyatları açısından sıkıntı yaşanmamaktadır. Öğrencilerimiz uygun rakamlara yeme içme giderlerini karşılayabilirler. Taksi fiyatları uygun, toplu taşıma ücretleri de ekonomiktir.Ayrıca planlı şehirlerde birçok noktaya yürüyüş mesafesi ile ulaşabilirsiniz.


Hırvatistan’da yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Hırvatistan’da üniversite eğitimi ucuz mudur sorusuna kesinlikle olumlu yanıt verilebilir. Son derece avantajlı olarak, ülkemizden öğrencilerimiz için de geçerli olmak üzere, üniversitelerde ilk yıl harçlar Hırvat Devleti tarafından karşılanmaktadır. İlk senenin sonu da ise, okullara göre değişmekle birlikte, harç rakamları yaklaşık olarak 650 Euro ile 1400 EURO arasında değişmektedir. Bu rakamlar alınan eğitime göre gerçekten uygundur.

Ekonomik rakamlarla güvenli ve temiz yurtlarda kalabileceğinizi belirtelim. Ev kiraları da uygun olup, birkaç arkadaş bir arada da ev kiralayabilirsiniz.


HIRVATİSTAN’DA ECZACILIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Eczacılık her zaman gözde bir meslek olmuştur ve kesinlikle olmaya da devam edecektir. Bir eczacılık fakültesi mezunu gencimiz birçok alanda çalışabilir. Elbette, ilk seçenek olarak kendi eczanesini kurabilir. Önemli, uluslararası ilaç firmalarında, kimya laboratuarlarında görev alabilir. Kamu alanında sağlık sektöründe çalışabilir. Yurtdışında eczacılık eğitimi alarak çalışma hedeflerinizi çok daha ileri, uluslararası bir boyuta taşıyabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak her öğrenci için bir hayal ve hedef, maddi önyargılar nedeniyle de ulaşılamayacak gibi görünen bir eğitimdir.

Oysa, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile hedeflerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Gözde yurtdışı eğitim seçenekleri arasında Hırvatistan Üniversiteleri bulunmakta. Hırvatistan’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi alarak, son derece uygun harçlarla, bir Avrupa Ülkesi’nde ve Avrupa Üniversitesi’nde eğitim alma hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent Zagreb başta olmak üzere, önemli kentlerinde bulunan üniversiteleri ve eczacılık fakülteleri ile ülke amaçladığınız eğitim fırsatını size sunuyor. Üstelik kabul edilmek için, ülkemizden farklı olarak bir sınava girmeniz de gerekmiyor. Ülkede okuma yazma oranı çok yüksek ve özellikle üniversitelerin donanımlı olması için her sene bütçeden gerçekten önemi paylar ayrılıyor. Ülke politikası olarak, öğrencilerden mümkün olduğu kadar az harç alınmasına dikkat ediliyor. Buna ülkemizden eğitim almak için gelen öğrencilerimiz de dahildir. Euro olarak ödenecek harçları kıyasladığınızda gerçekten üniversitelerin uygun rakamlı olduğunu anlayacaksınız. 1.500 Euro ile başlayan harçlar, bölümlere göre değişse de kesinlikle diğer ülkelere göre uygundur.

Avrupa Birliği eğitim fonları tarafından da desteklenen eczacılık fakültelerinde, Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim alacaksınız. Bu da size mavi diploma kazandıracak ve uluslararası kariyerin kapılarını açacak. YÖK denkliği avantajı ile mezun olduktan sonra ülkemizde, denklik başvurunuzu yapıp kamu alanında çalışabilir ve kendi eczanenizi açabilirsiniz. Hırvatistan öğrencilerimize oturma izni ve çalışma olanakları veren bir ülkedir. Bu ülkede kalmak isteyen gençlerimize de kariyer kapılarının açık olduğunu belirtelim. Burs imkanları da eğitim rakamları konusunda çok daha kolay şekilde baş edeceksiniz, ki eğitim masraflarınızın yukarıda belirttiğimiz gibi, diğer ülkelere göre çok daha uygun olacak.

Bir öğrenci için okul harçları yanında, diğer harcama kalemleri, konaklama, ulaşım, kitap ve eğitim ek masrafları, yeme içme, internet ile telefon ve sosyal yaşam masraflarıdır. Bu harcama kalemleriniz için belki de en ekonomik bütçe yapabileceğiniz ülke Hırvatistan’dır. Genel olarak yaşam giderleri açısından ucuz bir ülkedir. Zorlanmadan eğitiminize odaklanabilirsiniz.


HIRVATİSTAN’DA HUKUK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Hukuk eğitimi almak isteyen gençlerimiz, elbette ülkemizde hem kamu üniversiteleri bünyesinde, hem de özel üniversiteler bünyesinde, son derece seçkin hukuk fakültelerinde öğrenci olmayı amaçlayabilirsiniz. Ülkemizdeki üniversite giriş sınav sistemi ise sizi zorlayacak, belki de hak ettiğiniz halde hukuk fakültelerine girişinize bile engel olacak bir uygulamadır. Ülkemiz şartları için makul bir sistemdir fakat, yurtdışında her ülkede bu şekilde bir uygulama olduğunu düşünmemelisiniz. Balkanlar’ın en güzel ülkesi olan Hırvatistan Üniversiteleri hukuk eğitimi ile ön plana çıkmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Hırvatistan Üniversiteleri Türkiye temsilciliğini kurumların kalitesinden emin olarak yürütmekteyiz. Sizlerin de Hırvatistan’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan okuma yazma oranı son derece yüksek, eğitim kalitesi de önemli oranda olan bir ülkedir.Üniversitelerin kalitesine önem verilir ve devlet bütçesinden önemli par ayrılır. Ayrıca Avrupa Birliği ülkesi olduğundan, AB tarafından önemli eğitim fonları da üniversitelere aktarılmaktadır. Modern altyapıları olan, geniş kampus olanakları sunan kurumlardır. Gerek modern kampuslarda, gerekse tarihi olanlarda olsun, öğrenciler için her detay düşünülmektedir. Hukuk fakültelerinde aynı durum, altyapı ve eğitim kalitesi geçerlidir. Harç miktarları da öğrencilerin ekonomik anlamda zorlanmamaları noktasında minimum düzeyde tutulmaktadır. Bu sayede, öğrencilerimiz de yurtdışında eğitim alırken ekonomik olanaklar ile zorlanmadan kaliteli bir eğitim alma şansını elde etmektedirler.

Hırvatistan Üniversitelerinde ve özellikle hukuk fakültelerinde, Avrupa Birliği ülkeleri öğrencilerine ayrı, diğer ülke öğrencilerine ayrı harç miktarları uygulaması bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz de diğer Avrupa Ülkeleri öğrencileri ile aynı rakamı öderler. Hatta çoğu zaman birçok eğitim avantajı sağlanmaktadır. Burs olanaklarından öğrencilerimiz de yararlanabilir. Avrupa Birliği bursları, Hırvatistan ve hükümetimiz tarafından verilen bursları kesinlikle es geçmemelisiniz. Özellikle notları yüksek olan öğrencilerin burslardan yararlanma şansları çok daha yüksektir. Bu nedenle, zaten kaliteli ve bireysel olarak sizinle ilgilenilecek bir eğitim sisteminde yer alacağınız için derslerinize odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Hukuk fakültesi öğrencisi iken harçlığınızı çıkarmak için part time çalışma olanaklarından yararlanabilirsiniz. Turizm açısından ileri bir ülkede özellikle bu alanda çalışabilirsiniz. Konaklama için birçok uygun seçenek bulunmaktadır. Hem başkent Zagreb’da, hem de diğer kentlerde çeşitli yurtlar ve pansiyonlar, kiralık daire seçenekleri bulunur. Bunlardan uygun olanı seçebilirsiniz. Yeme içme ve sosyal yaşam gibi diğer giderleriniz için ekonomik bir bütçe yapmanız da yeterli olacaktır.


HIRVATİSTAN’DA İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

İnşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz için Hırvatistan Üniversiteleri’ne kesinlikle kaçırmamaları gereken bir fırsat var. Uluslararası anlamda geçerli inşaat mühendisliği diploması almak ve birçok ülkede aldığınız sağlam eğitim ile kariyer yapmak elinizde. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, her zaman öğrencilerimizin yurtdışında en avantajlı okullarda okumaları için gayret göstermekteyiz. Hırvatistan Üniversiteleri ile de bu amacınıza mükemmel şekilde ulaşacaksınız. Hemen iletişime geçerek, öğrenci danışmanlarımızdan Hırvatistan’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi edinin. En doğru seçimleri bu şekilde yapın. Mayıs ayında başlayan kayıtlar için ön başvuru yapmayı ihmal etmeyin.

İnşaat mühendisliği bölümüne, lisans tamamlama ve lisans eğitiminiz varsa master olanakları da dahil olmak üzere, bir sınav şartı olmadan başvurabilirsiniz. Liseden mezuniyetinizden sonra, diplomanız ve temel belgelerinizde inşaat mühendisliği fakültelerinde eğitim almak için de başvurularınızı yapabilirsiniz. Son derece uygun harçlar sizi gerçekten memnun edecek. Bu konuda bir kıyaslama yapmanızın çok önemli olduğunun altını çizmek isteriz. Ülkemizdeki etüt merkezlerinden bile uygun rakamlara eğitim şansı sunuluyor sizlere. Üstelik dünya sıralamalarında en iyi 1000 okul arasında yer alan kurumlarda inşaat mühendisliği eğitimi alacaksınız ki, bu da çok büyük bir şans. İnşaat mühendisliği fakültelerinde, modern bir eğitim sistemi sizleri bekliyor olacak. Az öğrenci ile düzenlenen sınıflarda, kaliteli hocaların elinde, yakın bir ilgi ile, modern laboratuarlar ve çalışma sahaları ile pratik anlamda da denetlenen bir eğitim alacaksınız.

Mesleğinizi hem teorik anlamda, hem de pratik olarak eksiksiz şekilde öğreneceksiniz. Mezun olduğunuzda YÖK denkliği açısından avantajlı bir diploma ile ülkemizde çalışma konusunda bir sıfır önde olacaksınız. Akreditasyon özelliği olan ve ülkemizde YÖK tarafından tanınan bir okuldan yurtdışında eğitim almak önemli bir ayrıcalıktır. Maddi anlamda eğitim alırken zorlanmamak, elbette yurtdışında eğitim alan gençlerimiz için son derece önemli bir detay. Sonuçta hem kendi, hem de ailenizin bütçesini düşünmek zorundasınız. Hırvatistan son derece, yaşam giderleri açısından ekonomik bir ülke. Yeme içme ihtiyaçlarınız uygun bir bütçe ile karşılayacaksınız. Zaten bereketli topraklarda birçok ürün de ülke sınırlarında yetişmektedir. Öte yandan, konaklama konusunda da yüksek fiyatlarda olmayan yurtlar ve kiralık meskenlerden yararlanabilirsiniz.

Uygun harç ödemeleri, sizi zorlamayacak yaşam giderleri yanında, part time çalışma imkanları ve burs olanakları ile üniversitelerde kaçırılmayacak eğitim fırsatı sizleri bekliyor. Değerlendirmenizi öneririz.


HIRVATİSTAN’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Hırvatistan sınırları içinde, son derece kaliteli üniversiteler bulunmaktadır ve makine mühendisliği başta olmak üzere, teknik bölümleri ile sizleri beklemektedir. Eski Yugoslavya Ülkeleri’nden biri iken, günümüzde bağımsızlığı elde eden Hırvatistan, son derece önemli konuma sahip bir Avrupa Ülkesi’dir. Orta Avrupa’da yer alan ülke, aynı zamanda Balkan ve Akdeniz Ülkesidir. Stratejik konumu ile önemi vazgeçilmezdir. Turistik anlamda ülkeye yoğundur ve ülkenin önemli gelir kaynaklarından biri de turizmdir. Başkenti Zagreb olan ülke öğrencilerimiz açısından da son derece önemlidir, kaliteli üniversiteleri öğrencilerimize kucak açmaktadır. Siz de bu seçkin kurumlarda şanslı bir öğrenci olabilirsiniz. Amaçladığınız makine mühendisliği bölümünde, sınavsız olarak eğitim alabilirsiniz. Neden hayalleri erteliyorsunuz, üniversite sınavlarında ter döküyorsunuz? Doğrudan amaçladığınız bölüme girmek elinizde.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, her zaman sizin yanınızdayız. Hırvatistan’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında doğru bilgileri alabilirsiniz. Makine mühendisliği bölümlerini ülkenin seçkin üniversitelerinden tercih edebilirsiniz. Lise diplomanızı almanızla birlikte, kayıt için başvurabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızla birlikte başvurularınızı yaparak ön kayıt ile kontenjan içinde yerini kesinleştirebilirsiniz. Ülkenin önde gelen üniversiteleri olarak, Vern Üniversitesi, Zagreb Üniversitesi, Algebra Üniversitesi, Osijek Üniversitesi sayılabilir. Detayları en doğru ve güncel olarak, Hırvatistan’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteleri ve ücretleri ile kayıt başvurularınızda, konaklama ve diğer ihtiyaçlarınızda destek olacak şekilde danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Dört senelik süren eğitim fakültelerde İngilizce olarak verilmektedir. İngilizce hazırlık sınıfı da bulunmaktadır. Hem dil sınıfı, hem de lisans sınıflarında harçlar son derece makuldur. 1.500 ile 2.000 EURO ile başlamaktadır. Yüksek lisans olanakları da sunan okulların bu konuda harç rakamlarının da uygun olduğunu belirtelim. Ülkede üniversiteler öğrencilerden bir miktar harç ödemesi almakla birlikte, en makul düzeyde tutulması eğitim politikasıdır. Bir sınav şartı olmadan kabul edileceğiniz makine mühendisliği bölümünde, modern donanımlardan yararlanarak, size mesleğinizde ışık tutacak hocalardan derslerinizi alacaksınız. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızda, derslerinizi takip etmeniz de zor olmayacak. Notlarınızın yüksek olması burs alma şansınızı da artıracaktır. Bu şekilde, ekonomik anlamda gerçekten çok ferahlayacaksınız. Birçok burs seçeneği ile ilgili öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bolluk bereket ülkesi olan Hırvatistan, gıda harcamaları açısından sizi zorlamayacak. Konaklama için yurt seçeneklerinin yanında, kiralık oda, daire ve apartlar da sizleri bekliyor. Öğrenciler için ulaşım indirimli ve araç kiralayabilirsiniz bütçeniz dahilinde. Uygun eğitim fırsatları sizleri bekliyor.


HIRVATİSTAN’DA MİMARLIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Mimarlık çok özel ve anlamlı bir meslek. Ayrıca son derece geniş çalışma alanları da bulunmakta. Bir mimar dünyanın hemen her ülkesinde çalışabilir, özellikle uluslararası tanınan bir üniversiteden mezun ise ve uluslararası geçerliği olan diploması varsa. Ülkemizde çok özel ve bu şekilde mimarlık fakülteleri olduğundan eminiz, ancak malum üniversiteleri sınavlarının olduğu unutulmamalıdır. Bu şekilde bir sınav şartı olmadan, gençlerimizin hangi liseden mezun oldukları önem taşımadan kabul edilecekleri seçkin yurtdışı üniversiteleri de bulunmaktadır. Bunların başında ise uygun harç rakamları ile dikkat çeken Hırvatistan Üniversiteleri gelmektedir. Başkent Zagreb’te bulunan Zagreb Üniversitesi ile Osijek Üniversitesi, Algebra Üniversitesi, Vern Üniversitesi ve birçok önemli üniversitesi mimarlık fakültelerine öğrencilerimizi sınav şartı olmadan kabul etmektedir.

Bu seçkin üniversiteler dünyanın en iyi üniversiteleri olarak bilinen ilk 1000 içinde yer alan kurumlardır. Modern eğitim sistemi ile öğrencilerin kaliteli bir eğitimde, seçkin ve alanlarında uzman olan hocaların elinde gereği gibi mimarlık eğitimi almaları sağlanır. Bu nedenle girişte sınav sistemi bulunmaz. Öğrencilerin eğitim sistemi içinde harmanlanmaları ve mükemmel şekilde eğitilmeleri okulda sağlanır. Az öğrenci ile oluşturulan sınıflarda, hocalar her öğrencisini tanır, derslere girmeleri, bilgileri, kapasiteleri ve yeteneklerini bilir. Ona göre meslek eğitimi verilir. Bu nedenle başarı gerçekten çok yüksektir. Ayrıca alınan teorik eğitim, proje çalışmalarında, modern laboratuarlar ile çalışma sahalarında pekiştirilir. Mezun olan gençler Avrupa Birliği diploması alırlar. Mavi diplomaları ile uluslararası anlamda mesleklerini yapabilirler. YÖK denkliği avantajı da gençlerimiz için elbette çok önemlidir.

Ücretler açısından ise gerçekten ekonomik olanaklar sunulmaktadır. Birçok Avrupa Üniversitesi ile kıyaslandığında, aynı kalitede, modern ve donanımlı bir eğitim karşılığında ödenecek senelik harçların çok daha ekonomik olduğu görülecektir. Öğrencilerimiz de bu ülkede mimarlık eğitimlerini alırken harçların ne kadar uygun rakamlı olduğunu belirtmektedir. Hem hazırlık dil sınıfında, hem de lisans sınıflarında ve yüksek lisans eğitimlerinde uygun rakamlar öğrencilerimizi beklemektedir. İki defada sömestre başlarında ödemeler yapılabilir. Genel anlamda, yaşam giderleri bakımından da öğrencilerimiz zorlanmaz ve ekonomik bir bütçe yapmaları yeterli olur.

Öğrencilerimiz geniş olarak burs olanaklarından yararlanabilirler. Özellikle başarılı öğrencilerimizin bu konuda şanslı olduklarının altını çizelim. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla iletişim kurun, derslerinize girmeyi ihmal etmeyin ve notlarınızı yüksek tutun. Bu şekilde burs şansınız inanılmaz artacaktır. Maddi anlamda çok rahatlayabilir ve başarılı bir öğrenci olarak kariyer şansınızı çok daha yükseltebilirsiniz.


HIRVATİSTAN’DA PSİKOLOJİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Hırvatistan Üniversiteleri psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz için son derece uygun kurumlardır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gençlerimizin yurtdışında, kendileri için en avantajlı kurumları seçmeleri için yardımcı olmaktayız. Bunların başında, eğitim kalitesi ve ekonomik olanaklar gelmektedir. Her ikisine önem veren gençlerimize ve ailelerine, Hırvatistan’da psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda, yoğun talep ile kontenjanlar dolmadan bilgi almalarını tavsiye ederiz. Bu şekilde, danışmanlarımızın desteği ile siz de kayıtlarınızı yapabilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan, amaçladığınız psikoloji fakültesine kaydınızı yaptırabilirsiniz. Öncelikle, size ekstra maliyet yükleyecek ve stres yaratacak giriş sınavı sisteminin olmaması büyük bir avantaj.

Avrupa Birliği Ülkesi olan Hırvatistan, hem köklü, hem de daha yeni tarihli üniversiteleri ve özenli eğitimi ile dikkat çekmektedir. Psikoloji fakültesi eğitimi de bu şekildedir ve bu eğitimin öğrencilerimiz için önemli bir şans olduğunu düşünüyoruz. Dört yıllık eğitiminizi alırken, ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. İngilizce eğitim dili ülkede birçok üniversitede benimsenmiş durumdadır. İngilizce seviyesi yeterli olmayanlar için ise hazırlık sınıflarında, donanımlı dil eğitimi verilmektedir. Bu şekilde öğrenciler lisans eğitimlerine hazır hale gelmektedir. Klinik psikoloji, teorik eğitimler, pratik anlamda yoğun uygulamalar ve eğitimler ile mükemmel bir eğitim kesinlikle ayrılmaksızın öğrencilere sunulmaktadır. Mezun olduğunuzda ise mavi diplomanız, bir Avrupa Birliği diplomanız sizinle olacaktır. Bu diplomanın avantajları son derece fazla. Dünya çapında ve özellikle AB ülkelerinde çalışma olanağı sunacaktır sizlere.

Yaşam olanakları açısından ekonomik, uygun harç rakamları ile eğitim ödemelerinde sizi zorlamayacak bir ülkede eğitim almak eminiz ki sizi memnun edecek. Aileniz de bu seçimden memnun kalacak. Hem yakın bir mesafede olacaksınız, hem de ekonomik anlamda çok avantajlı olacaksınız. İnternet ve telefon gibi elektrik ile su harcamaları gibi faturalandırılan hizmetler oldukça uygun rakamlıdır. Yurtlar ve kiralık konut seçenekleri de Avrupa’nın birçok ülkesine göre uygun rakamlı olarak sizleri bekliyor. Yeme içme ihtiyaçları için uygun rakamlı öğrenci kantinleri ve yemekhaneleri tercih edilebilir. Marketler ile semt pazarlarında taze ürünleri uygun rakamlara bulabilirsiniz. Ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz, ayrıca taksi ve kiralık araç seçeneklerini de bütçeniz oranında tercih edebilirsiniz.

Birçok açıdan avantajlı, özellikle ekonomik bütçe ile alacağınız bu özenli psikoloji eğitimi şansını mutlaka değerlendirmelisiniz. Avrupa Ülkesi’nde eğitim görmek ve ayrıcalıklı bir eğitim ile AB diploması almak elinizde.


HIRVATİSTAN’DA TIP EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Sevgili gençlerimiz, yurtdışında üniversite hayallerinizi mükemmel şekilde gerçeğe dönüştürebileceğiniz bir eğitim fırsatı ile sizlerleyiz. Avrupa’nın genç ve dinamik ülkelerinden biri olan Hırvatistan’da eğitim almaya ne dersiniz? Hem de ülkemizden ve birçok Avrupa Ülkesi’nden çok daha avantajlı şekilde. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak işbirliklerimizle, öğrencilerimizin gerçek bir Avrupa Ülkesi’nde, kaliteli Avrupa Üniversiteleri’nde uygun rakamlarla eğitim almaları için adımlar attık. Birçok bölümde, özellikle kaliteli tıp okullarında amaçladığınız tıp eğitimini alabilirsiniz. Hemen Hırvatistan’da tıp eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almalısınız. Önemli bilgiler ise yazımızda.

Hırvatistan’da başta Başkent Zabreg Üniversiteleri olmak üzere birçok önemli tıp fakültesi bulunmaktadır. Ülkede hem yeni açılan üniversiteler, hem de uzun yıllardır eğitim veren köklü üniversiteler bulunmaktadır. Hepsi de donanımlı akademik kadrosu, bilimsel çalışmaları ile dikkat çeken kaliteli kurumlardır. Dünya sıralamalarında dikkat çeken yerlerde olan üniversiteler öğrencilerimizi sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Tıp fakültelerinde eğitim dili genellikle İngilizce olup, dil eğitimi için hazırlık sınıfında gerekli eğitimi alacaksınız. Ayrıca TOEFL gibi belgeleriniz de geçerli olacaktır. Beş senelik eğitiminizi önemli doktorlar ve bilim adamlarından alacaksınız. Öte yandan, pratik anlamda üniversite hastanelerinde, kliniklerde ve sağlık merkezlerinde teorik eğitiminiz de pekişecek. Mesleğinizi yapmaya hazır bir halde mezun olacaksınız. Tıp fakültelerinde bulunan modern laboratuarlar, deney alanları, bilgisayar ve internet altyapısı da tamamen sizlere açık olacak.

Kampus içinde ve yakınlarında ihtiyacınız için her detayı bulabilirsiniz. Konaklama için yurtlar ve kiralık seçenekler uygun rakamlarda. Yeme içme, sosyal yaşam gibi ihtiyaçlarınızı da sorunsuz şekilde ve ekonomik bir bütçe ayırarak karşılayabilirsiniz. Okul ücretlerinin de sizi zorlamayacağından emin olabilirsiniz. Bologna esaslarına uygun şekilde, kaliteli eğitim veren okullarda mezun olan gençlerimiz uluslararası kariyer kapılarını aralayan mavi diplomalarını alacaklar. Bunun karşılığında ise, uygun harç rakamları sizi bekliyor olacak. Bir sınava girmeden, az sayıda öğrenci için açılan kontenjanlardan öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak siz de yararlanabilirsiniz. Bundan sonra, kaliteli, seçkin bir AB üniversitesinde tıp eğitiminizi uygun rakamlarla alacaksınız.

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birinde olacağınızı da unutmayın. Sosyal aktivitelerinizin zengin olanaklarla yapabilir, başka ülkelere de gidip gezebilirsiniz. Üniversitelerin uluslararası ilişkileri ile kendinizi göstererek, başarılı bir öğrenci olarak önemli eğitim ile kariyer bağlantıları kurabilirsiniz. Öğrenci değişim programları ve staj imkanları gibi. Ülkemizde YÖK denkliği avantajı ile hekim olarak çalışabilirsiniz.


HIRVATİSTAN’DA BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için Avrupa Üniversiteleri’ni tercih etmek son derece mantıklı, doğru bir seçim olacaktır. Balkan Ülkeleri’nde bulunan üniversiteleri kesinlikle es geçmemek gerekir. Özellikle Hırvatistan Üniversiteleri üniversite eğitimi için gerçekten doğru seçimler olacaktır. Hırvatistan Üniversiteleri öğrencilerimiz için sınavsız olarak girişe uygundur. Ülkemizdeki üniversite sınavlarının aksine, bir giriş sınavı öğrencilerimiz için uygulanmamaktadır. Bu nedenle, bölüm tercihlerinizi çok daha rahat şekilde yapabilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği bölümü için de öğrenci danışmanlarımızla birlikte hareket ederek başvurularınızı yapmanız yeterlidir. Tüm işlemleri eksiksiz olarak yapabileceksiniz. Hırvatistan’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda net bilgi almak için de yazımız ile birlikte danışmanlarımızdan bilgi alınız.

Bilgisayar mühendisliği bölümünde eğitim genellikle İngilizce olarak verilmektedir. Dört sene süren bir fakülte süreci söz konusudur. Elbette Hırvatistan Üniversiteleri’nde hazırlık sınıfı başta olmak üzere, okullara ve bölümlere göre belirlenmekle birlikte, harç alınmaktadır. Ancak, bu harç miktarları minimum düzeyde tutulmaktadır. Öğrencilerin eğitimlerini alırken maddi anlamda zorlanmamaları, karşılığında ise mükemmel eğitim almaları amaçlanmaktadır. Türkiye’den öğrencilerimiz için de aynı durum geçerlidir. Harçlar genel olarak 1.500 ile 2.000 EURO olarak başlar ve çok yüksek olmayacak şekilde bölümlere göre farklılık gösterebilir.

Yaşam giderleri konusunda en şanslı olan yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz arasında Balkan Ülkeleri’nde eğitim alan öğrencilerimiz gelmektedir. Hırvatistan kampuslarında ve yakınlarında yurtlarda öğrencilerimiz de kalabilirler. Temiz, bakımlı, güvenli ve rakamları da uygun olan yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca ilk senenizde yurtta kalmanızı tavsiye etmekle birlikte, diğer senelerinizde kiralık seçenekleri de değerlendirebileceğinizi belirtelim. Uygun kira rakamları ile daireler, oda ve evler bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte kiralama yoluna gidebilirsiniz. Bütçenize uygun şekilde öğrenci danışmanlarımızla birlikte inceleme yaparak konaklama için program yapabilirsiniz.

Ekonomik bir bütçe ile, ülkemizdeki bulunduğunuz şehirden başka bir şehre eğitim için gideceğiniz ve yapacağınız masraftan çok daha ekonomik olanını Hırvatistan’da yapacaksınız. Ne siz, ne de aileniz zorlanmadan kaliteli bir eğitim almanın avantajını yaşayacaksınız. Öte yandan, burs olanakları da sizleri bekliyor olacak. Birçok ülkemizden, Hırvatistan’dan ve AB burslarında uygun olanlarına başvurabilirsiniz. Sosyal ortam da kendinizi ifade etmenizi sağlayacak. Birçok farklı ülkeden gençle tanışmak, çevrenizi genişletmek kişiliğinizin gelişmesinde olumlu olacak. Öte yandan, uluslararası ilişkileri olan üniversiteler sizi farklı ortamlara yönlendirecek. Öğrenci değişim programları, staj ve çalışma imkanları ile kısıtlı bir iş imkanı yerine geniş seçenekleri değerlendireceksiniz.


HIRVATİSTAN’DA ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Elektrik mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz için yurtdışında mükemmel bir seçenek bulunmakta. Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Hırvatistan, kaliteli üniversiteleri ile dikkat çekiyor. Avrupa Ülkeleri’nden birçok öğrenci bu üniversitelerde eğitim almak istiyor ve yoğun başvurular var. Siz de şanslı gençlerden biri olabilirsiniz çünkü, Türk öğrenciler her zaman ayrıcalıklı durumda. Ülkemizdekinden farklı olarak, bir sınav şartı olmadan ve not ortalaması gibi unsurların da önemi olmadan okullara kabul edileceksiniz. Avrupa Birliği diploması alacağınız okullarda, hocaların yakın ilgisi ile eğitim alacaksınız. Bu sayede, meslek eğitiminizin mükemmel bir altyapı ile olacak. Peki elektrik mühendisliği bölümünde eğitim alan öğrencilerimiz için Hırvatistan’da elektrik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri nedir. Özetleri yazımızda bulacaksınız, bu muhteşem eğitim fırsatını kaçırmamak için detaylar ise öğrenci danışmanlarımızdan mutlaka alınmalı.

Elektrik mühendisliği gerçekten geniş çalışma alanlarına sahip bir meslek ve bu mesleği gereği gibi yapmak için seçkin eğitim kurumlarında, altyapısı sağlam bir şekilde yapmanız çok önemlidir. Hırvatistan Üniversiteleri’nde eserleri yayınlanan, alanlarında uzman olan saygıdeğer hocalar dersler vermektedir. Bu sayede ve maddi anlamda önemli destekler aldıklarından üniversiteler eğitimlerinde kaliteli kurumlar haline gelmiştir. Dünya sıralamalarında ilk 1000 kaliteli üniversite arasında yer almakta olan kurumlardan mezun olan gençleri elbette bazı ayrıcalıklar beklemektedir. Mavi diploma ve diplomanızın tanınması son derece önemli bir avantajdır.

Dört senelik elektrik mühendisliği fakültesinde eğitim İngilizce olarak belirlenmektedir. Bir sene hazırlık sınıfında dil eğitiminizi uygun hale getirebilirsiniz. Bundan sonra lisans senelerinizde son derece uygun harç ödemeleri ile eğitiminizi alacaksınız. Gerçekten, verilen eğitim ile kıyaslandığında kurumların uygun harç ödemeleri sizi çok memnun edecek. Gerek modern binaları olan yeni üniversitelerin kampusları, gerekse tarihi ve estetik özellikleri ile hayran kalacağınız eksi ve köklü üniversite kampusları, hepsi de öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere detaylı olarak düzenlenen kurumlardır. Bu nedenle, yeme içme ihtiyaçlarınızın önemli kısmını kampus içinde bulunan kantinlerden, yemekhanelerden karşılayabilirsiniz.

Ulaşım ülkenin şehirleri planlı ve ufak olduğundan fazla problem olmayacaktır. Öte yandan, ulaşım giderleri yüksek olmayıp, öğrenciler için daha uygun çözümler sunulmaktadır. Konaklama için ise öğrenci yurtlarını ya da kiralık seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Sınavsız mühendislik bölümünde mükemmel eğitim, geçerli diploma ve ekonomik bütçe sizleri bekliyor. Bu fırsatı kaçırmayın ve Avrupa’da avantajlı eğitim fırsatını hemen değerlendirin. Kaçırılmayacak eğitim şansı için hemen iletişim kurun.


HIRVATİSTAN’DA DİŞ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Yaklaşık beş milyon olan nüfusu ile Hırvatistan, sevimli Avrupa Ülkeleri’nden biri. Avrupa coğrafyasında kesinlikle mükemmel konumda bulunan bir ülke. Orta Avrupa’da, Balkanlar coğrafyasında, Akdeniz’e kıyısı olan ülkenin coğrafi güzellikleri kesinlikle tartışılmaz. Ayrıca tarihi güzellikleri ile de yoğun turist alan bir ülke. Başkenti Zagreb olan ülkenin ülkemizle yakın ilişkileri bulunmaktadır ve iki ülke halkı da birbirine yakındır. Hırvatistan’ın kaliteli eğitimi de ülkemiz öğrencileri için oldukça önem taşımaktadır. Bu ülke bulunan üniversiteler Avrupa Birliği üniversiteleri olarak, Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim vermektedir. Aynı zamanda, ilk 1000 de olan yüksek eğitim kurumlarıdır. Uygun harç rakamları ile dikkat çeken üniversiteler öğrencilerimizi sınav şartı olmadan, eğitim kurumları diplomaları ile kabul etmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, önemli Hırvatistan Üniversiteleri ile işbirliklerimizin olduğunu belirtelim. Birçok bölümde eğitim alabilirsiniz ve diş hekimliği fakültesi de buna dahil. Hırvatistan’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda güncel bilgileri sağlıklı ve mükemmel bir destek ile danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Ülkede hem başkent, hem de diğer büyük kentlerde bulunan kamu ile özel üniversitelerde sınırlı kontenjan imkanlarından yararlanarak kayıt olabilir, diş hekimliği eğitiminizi bir sınava girmeden, bu stresi yaşamadan alabilirsiniz. Beş sene süren eğitiminizde teorik eğitiminizi en modern malzemeler ve laboratuar imkanları ile pekiştireceksiniz. Size rehberlik edecek zengin bir kütüphane, bilgisayar ile internet altyapısı da olacak. Yakından ilgilenecek her biri önemli değer olan hocalarınızla mükemmel şekilde meslek eğitiminizi alacaksınız.

Birkaç bin Euro olan eğitim harçları her sene yenilenmekle birlikte, ülkemizle ve birçok Avrupa Ülkesi ile kıyaslandığında son derece uygun rakamlıdır. Bu nedenle, ne siz ne de aileniz eğitim masrafları konusunda eminiz ki zorlanmayacak. İki sömestre olarak düzenlenen eğitim takvimine göre, ödemelerinizi de bu şekilde yapabilirsiniz. Eğitiminiz sırasında notlarınızı yüksek tutmaya gayret edin ki modern ve öğrencilerle yakından ilgilenilen bir eğitim sistemi içinde bu zor olmayacaktır. Bu şekilde burs olanaklarından çok daha kolay şekilde yararlanabilirsiniz. Öğrenci bursları ile eğitiminiz çok daha kolay olacaktır maddi anlamda.

Mezun olduğunuzda bir diş hekimi olarak, sınırlı çalışma alanları değil, hem ülkemizde, hem de dünya ülkelerinde çalışma alanları sizleri bekliyor olacak. Çünkü mavi diploma alacaksınız. Europass diplomanız dünyanın birçok yerinde geçerli ve size kapılar açıyor olacak. YÖK denkliği noktasında avantajlı üniversitelerde eğitiminizi alacağınızı da unutmamalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1