Hırvatistan'da İnşaat Mühendisliği

Son derece sağlam temellere dayanan Hırvatistan üniversitelerinde eğitim alma fırsatı sizleri bekliyor! Hem saygın hem de dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer alan üniversitelerde istediğiniz bölümde eğitim alma şansına Hırvatistan üniversitelerini tercih ederek sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan’da Eğitim

Hırvatistan’da İnşaat Mühendisliği

Hırvatistan'da İnşaat Mühendisliği

Hırvatistan Üniversiteleri’nde amaçladığınız inşaat mühendisliği eğitimini alabilirsiniz. İnşaat mühendisliği, ülkemiz ve yurtdışında küresel anlamda çalışma seçenekleri olan bir meslektir. Bu nedenle, haklı olarak gençlerimizin de ilgisini çekmektedir. Ancak, önemli nokta inşaat mühendisliği eğitimi alacağınız fakülteleri doğru şekilde seçmek. Bu sayede, küresel anlamda size kariyer sunacak diplomalarınızı alabilirsiniz. Hırvatistan Üniversiteleri Türkiye temsilciliğimiz olarak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, bilgi vermek, destek ve yardımcı olmak, danışmanlık ve işlemlerin yapılmasında. ayrıca eğitiminiz sırasında ve sonrasında da her zaman sizinle. İnşaat mühendisliği eğitimi hakkında merak ettiğiniz tüm detayları danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Hırvatistan Üniversiteleri ve genel anlamda ülke eğitimi, önemli adımları ile dikkat çekmektedir. Gençlerimiz ve yurtdışından birçok ülkeden gençler de bu ülkede eğitim almaktadır.

Hırvatistan Üniversiteleri Avrupa Birliği eğitim kurumlarıdır. Avrupa Birliği yüksek eğitim kriterleri olan Bologna Anlaşması’nı imzalamış olan, Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim veren üniversitelerdir. Bu kapsamda, eğitim sonrasında verilen diplomalar da mavi diploma olarak Europass özelliğini taşımaktadır. Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerli olması anlamına gelmektedir. Elbette sadece Avrupa Birliği Ülkeleri’nde değil,  birçok dünya ülkesinde de bu şekilde, diplomanızla eğitiminizin tanınması söz konusu olacaktır. Uluslararası kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için bu avantaj son derece önemlidir. Elbette ülkemize döndüğünüzde de kariyerinizi yapabileceksiniz. YÖK diploma denkliği avantajı size son derece yardımcı olacak. Öte yandan, YÖK tarafından tanınan okullarda eğitim alacağınızı unutmamalısınız. Geçerli bir diploma kaliteli bir kariyerin başlangıcıdır. Bunu kesinlikle unutmamalısınız.


Hırvatistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi İçin 10 Geçerli Neden:

Eski Yugoslavya’nın doksanlı yılların başında dağılmasından sonra, belirsiz sürecin ardından günümüzde bağımsızlığı kazanan ve sağlam adımlarla varlığını sürdüren bir ülkedir Hırvatistan. Yaklaşık beş milyon nüfusu ile, birbirinden sevimli kentleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Başkenti Zagreb hem mimarisi, hem planlı yapısı ile dikkat çeker, aynı zamanda önemli bir üniversite kentidir. Diğer önemli kenti de Osijek’tir. Ülkede Hırvatça resmi dil olarak konuşulmaktadır. Üniversitelerin eğitim dili de Hırvatça ve İngilizce olarak öne çıkmaktadır. İnşaat mühendisliği fakülteleri de öğrencilerimiz beklentilerini karşılar özelliklerde ve önem verilen bölümler arasındadır. Ülke, Balkanlar Coğrafyası’nda, Avrupa’nın genç devletlerinden biri olarak, inşaat sektöründe önemli gelişmelere de imza atmaktadır. Siz de bu gelişmelerin içinde olabilir, kendinize mükemmel bir kariyer yaratabilirsiniz. Üstelik avantajlı eğitim olanakları ile.

Ülkede başlıca üniversiteler, Vern üniversitesi, Algebra Üniversitesi, Osijek Üniversitesi ve Zagreb Üniversitesi olarak dikkat çekmektedir. Danışmanlarımızdan kurumlar hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz. İnşaat mühendisliği eğitim dili, kurumların özelliklerine göre İngilizce ya da Hırvatça olarak belirlenmektedir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin dil seviyeleri planlı bir eğitimle gerekli seviyeye alınmaktadır. Bundan sonra, lisans seneleri 3 ya da 4 sene olarak sizleri beklemektedir. İnşaat mühendisliği fakültelerinde kaliteli ve modern bir eğitim sistemi, son derece planlı şekilde verilmektedir. Kaldı ki, okulların Avrupa eğitim sistemini takip eden ve uygulayan kurumlar olduğu da unutulmamalıdır.


Hırvatistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitim Puanları:

Hırvatistan Üniversiteleri’ne öğrencilerimizin kabul edilmesi için bir sınava girmeleri ve belirli bir puan almaları gerekli değildir. Bir sınav uygulaması bulunmamaktadır. Ülkemizde bu şekilde bir sistem olması, uzun yıllar çalışmayı ve elbette yaşanan yoğun heyecan ile stresi de beraberinde getirmektedir. Oysa, yurtdışında, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, birçok üniversitede bir sınav ile puan alma esasını yaşamadan, eğitim alabilirsiniz. Amaçladığınız inşaat mühendisliği eğitimini, lise eğitiminizi tamamladıktan sonra almanız mümkündür. Başvurularınızı yapmanız ve danışmanlarımızdan desteği ile belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamanız çok önemlidir.

İnşaat mühendisliği eğitimleri özel düzenlenen ve modern ekipmanların olduğu dersliklerde verilmektedir. Sınıflar az kişilik hazırlanmaktadır ve her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenilir. Hocalar tüm öğrencileri yakından tanırlar, kapasitelerini ve özelliklerini bilirler. Yetenekler, bilgiler bir arada harmanlanır, bu şekilde gerçekten kaliteli bir meslek eğitimi verilir. Siz de bu eğitimlerin bir parçası olarak, amaçladığınız eğitimi en iyi şekilde alırsınız. Ülkemizde ve Avrupa Ülkeleri’nden birçok öğrenci ile bir arada eğitim görme şansını elde edersiniz. Bu sayede, diğer birçok farklı ülkeden arkadaşlarınız ve çevreniz de olacaktır.


Hırvatistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Şartları:

Hırvatistan Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği eğitimi almak için elbette öğrencilerimizin başvuru şartlarını eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunun için, kayıt sürelerinde uymalı ve belgelerinizi resmi onaylı şekilde hazırlamalısınız. En güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz, sizin adınıza işlemleri de eksiksiz olarak takip edeceklerinden emin olabilirsiniz. Genel olarak, kayıt için hazırlamanız gereken belgelere kısaca değinecek olursak, diploma ve onaylı örneği, fotoğraflar, pasaport, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, ailenizden imzalı alınacak taahhütname, 18 yaşından küçükler için verilecek aile izin belgesi, sağlık raporu, bulaşıcı hastalık testleri, seyahat sağlık sigortası poliçesi, vize ve oturma izni işlemleri gibi işlemlerin yapılması ve belgelerin de hazırlanması gerekmektedir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra, öğrenci danışmanlarımıza iletmelisiniz. Bundan sonra, işlemleriniz tarafımızdan takip edilecek ve kayıt işlemlerinizde adım adım size bilgi verilecek.

Kayıt süreleri ara kayıt ve kayıt dönemleri olarak birçok üniversite ile genel olarak aynıdır. Ocak Ayında ara kayıtlar ve Mayıs ayında bir sonraki eğitim dönemi için kayıtlar alınmaktadır. Bu şekilde, başvuruları öğrenci danışmanlarımızla birlikte, kaçırmadan ve kontenjan olanaklarını da geride bırakmadan takip edebilirsiniz.


Hırvatistan’da İnşaat Mühendisliği Fiyatları:

Hırvatistan, genel anlamda yaşamın ekonomik olanaklarla sürdüğü bir ülkedir. Bu ülkede öğrencilerimiz zorlanmadan yaşamlarını sürdürmektedir ve siz de sürdürebilirsiniz. Okulların harçları, fakültelere ve okulların bünyesine göre değişmekle birlikte 1.500 Euro civarından başlamaktadır. Ülkemizle özel üniversitelerle kıyasladığınız zaman ve yurtdışında birçok üniversite ile birlikte kıyaslandığında, son derece ekonomik rakamlardır. Öte yandan, yaşam giderleri için de yüksek harcamalar yapmanız gerekmeyecek. Hırvatistan ucuz bir ülkedir ve birçok kamu hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Ulaşım için bisiklet, yürüme mesafesinde olan yerler için yürüyerek de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca, toplu taşıma araçları da son derece uygun fiyatlıdır. Bütçeniz uygun olursa, araç kiralayabilirsiniz. Özellikle demir yolu ile tatillerinizde çevre ülkelere gidebilirsiniz. Hem seyahat, hem de staj ve mezun olduğunuzda çalışma olanaklarınız için değerlendirmeler yapabilirsiniz. Kampus içinde sağlık merkezi ve sağlık sigortanız bu konudaki ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak. Kampus alanında kantin ile yemekhaneler de beslenme noktasında ekonomiktir. Bunun dışında, marketlerden ve elbette pazarlardan hem taze, hem de uygun fiyatlı ürünleri alabilirsiniz.

Yurtlarda kalabilirsiniz. Çeşitli yatak sayısına göre oda seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca, yurtların dışında oda ile daire kiralama seçenekleri de sizleri bekliyor. Kiraların rakamları uygundur, aynı şekilde, dairelerin, kiralık evlerin ve apartların da uygun rakamlar ile öğrencilerimizin kiralamasına uygun olduğunu belirtelim.

Mezun olduğunuzda geçerli diplomanızla bu ülkede kalabilir, ya da farklı kıta ülkelerinde çalışma olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Ülkemize dönerek YÖK diploma denklik başvurularınızı, yine öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak yapabilirsiniz. Sıcak ve medeni insanların arasında, son derece uygun rakamlara, zorlanmayacağınız bir inşaat mühendisliği eğitimi alarak dünyaya açılan bir kariyeri de hedefleyebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1