Hırvatistan Ucuz Mu?

Sosyal olanakları yüzünden farklı ülkeleri düşünmeyen kişiler Hırvatistan ucuz mu diye merak ediyorlar. Hırvatistan üst standartlarda yaşam şartlarına sahip bir ülke. Buna rağmen yaşam şartları çok düşük fiyatlarla sağlanıyor. Sağlık beslenme, eğitim, bölüm ücretleri, ulaşım için Hırvatistan maliyetler çok uygundur.

Hırvatistan'da Eğitim

Hırvatistan Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Hırvatistan Balkanlar coğrafyasının en önemli ve görsel anlamda kesinlikle ziyaret edilmesi gereken ülkelerinden biridir. Hırvatistan Cumhuriyeti, Orta Avrupa Ülkeleri’nden biridir ve eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra bağımsızlığını elde etmiştir. Başkenti Zagreb’dir. Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan, diğer Balkan Ülkeleri ile komşu olan ülkenin, kentleri, modern altyapısı, bir yandan da doğal güzellikleri ve geleneksel mirasları ile dikkat çekmektedir. Bu kentlerin ve doğanın güzelliği birçok dünyaca ünlü sinema filmi ve dizinin çekilmesinde set olarak da kullanılmaktadır. Turizm ülkede son derece gelişmiştir ve her geçen gün gelen turist sayısı artmaktadır. Hırvatistan avantajları ile öğrencilerimizin de haklı olarak dikkatini çekmektedir. Bu güzel ülkede öğrencilerimiz, gerçekten birçok açıdan avantajlarla eğitim almaktadır.

Ülkede eğitim almak isteyen öğrencilerin aklındaki temel sorulardan biri elbette, Hırvatistan ucuz mu? sorusudur. Genel anlamda Avrupa Ülkeleri ve Balkan Ülkeleri arasında ülke kesinlikle en ekonomik olanaklar sunan ülkelerin başında gelmektedir. Kıyaslandığında, Hırvatistan ucuz mu şeklinde aklınızda bir soru işareti kalmayacaktır. Genel olarak, üniversitelerin harçları gerçekten ekonomik olup, hem ilk sömestre, hem de ikinci sömestrde yani iki kısımda ödenebilir. Çeşitli burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Ülkeye girerken, öğrenci danışmanlarımızdan da destek alarak sağlık sigortası yaptıracaksınız. Bu sayede, sağlık giderleriniz için bütçenizden harcama yapmayacaksınız. Öte yandan, kiralık daireler, yurtların rakamları da gerçekten uygundur. Kiraların ödenmesi, yeme içme, ulaşım ve sosyal yaşam harcamaları için 400 EURO gibi bir bütçenin ayrılması son derece yeterlidir.

Uygun ulaşım giderleri ile zorlanmadan, boş zamanlarınızda çevre gezilerine katılabilirsiniz. Şehirlerde ve üniversite kampuslarında sıkça sanat etkinlikleri düzenlenmektedir. Ücretsiz olarak bunlara da katılabilirsiniz. Üniversitelerin kampuslarında da sağlık merkezi vardır. Ayrıca, kafeler, restoran ve yemekhaneler de öğrencilerin ekonomik olarak yeme içme ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır. Spor ve sanat merkezlerinde de gayet geniş olanaklardan yararlanacak şekilde, hizmet alacaksınız. İletişim konusunda zorlanmanız söz konusu olmayacaktır. Halk arasında Türkçe konuşanlar da bulunur ayrıca, özellikle üniversite bünyesinde hocaların hemen hepsi İngilizce bilir.

Öğrencilerimiz, yeme içme ihtiyaçlarını bu ülkede son derece ekonomik olarak, bolluk içinde karşılamaktadır. Sıklıkla kurulan pazarlarda taze meyve sebze alınabilir ve uygun fiyatlardadır. Bolluk ülkesi olan Hırvatistan, restoranları ve kafeleri ile gerçekten uygun rakamlıdır. Et yemekleri dahil, bütçenizi zorlamadan karnınızı doyuracaksınız. Kiralık daireleri, öğrencilerimiz internet üzerinden kolayca yapabilirler. Genellikle bir yıllık kira kontratları yapılır ve rakamlar son derece uygundur. Kiralar yaklaşık olarak 200 EURO civarındadır. Birkaç arkadaş olarak da daire ya da ev tutabilirsiniz. Faturalar ise yaklaşık olarak 50 EURO civarındadır. Yeme içme ile diğer günlük masraflarınız için 200 EURO ayırmanız yeterli olacaktır. Günlük olarak, full time ya da part time şeklinde çalışma imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Kaliteli eğitimi ve uygun giderleri ile Hırvatistan ucuz mu ? soruları  sorusunun yanıtı gerçekten avantajlıdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1