Hırvatistan Uzaktan Eğitim

Puanı elvermediği için üniversite okuyamayan öğrenciler artık üzülmenize gerek kalmadı. Hırvatistan üniversiteleri uzaktan eğitim avantajlarını Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile değerlendirebilir hayallerinizi gerçekleştirebilir ve üniversite sıralarında yerinizi almadan uzaktan eğitim görebilirsiniz.

Hırvatistan'da Eğitim

Hırvatistan Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Hırvatistan, modern yapısı ve gelece attığı sağlam adımları ile dikkat çeken bir ülkedir. Halkın çoğunu Hırvatlar oluştursa da, Boşnak soydaşlarımız da bulunmaktadır. Halkın önemli kısmı İngilizce bilir ve hem yakınen, hem de uzak anlamda iletişime asla sorun yaşanmaz. Hırvatistan bir Avrupa Ülkesidir ve eğitime verdiği önemle dikkat çekmektedir. Okuma yazma oranı yüksektir. Okulların, özellikle üniversitelerin kaliteli olmasına, hem akademik kalite, hocaların seçkin olması, hem de eğitimde modern sistemlerin ve altyapının yakalanması bakımından son derece önem verilmektedir. Üniversitelere verilen önem ise bir başkadır. Bologna esaslarına uygun eğitim sisteminin benimsenmesi amaçlanmış olup, ayrıca Avrupa Birliği eğitim destekleri ile kurumların son derece geliştiğini belirtmek gerekir.

Hırvatistan Üniversiteleri, öğrencilerimizi bir sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Liseden mezun olduktan sonra, diplomanızla başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca, yüksek lisans ve doktora programlarına da katılabilirsiniz. Özellikle, artık gençlerimizin kariyerlerine adım attıkları yüksek lisans ya da doktora senelerinde, ülkeye gidip örgün eğitim içinde öğrenci olmaya şartları uygun olmayabilir. Bu durumda, Hırvatistan Üniversiteleri uzaktan eğitim imkanlarından yararlanabilirsiniz. Hırvatistan Üniversiteleri uzaktan eğitim uygulamaları ile, öğrencilerin ülkelerinden ayrılmadan, kurumun bir öğrencisi olma imkanını sunmaktadır. Sayısal ve sözel olarak, giderek çok daha fazla bölümde uzaktan eğitim sistemi oluşturulmaktadır. Lisans bölümlerinde bu şekilde eğitim almanın yanında, özellikle master programları ve doktora eğitimleri için uzaktan eğitimi tercih edebilirsiniz.

Hırvatistan Üniversiteleri uzaktan eğitim sisteminde, öğrencilerin örgün eğitim müfredatı ile kesinlikle aynı eğitimi aldıklarını belirtelim. Kesinlikle bir eşitsizlik ya da iki eğitim sistemi arasında eksiklik olması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle,içiniz rahat şekilde, bu eğitimde öğrenci olabilirsiniz. Uzaktan eğitim uygulamalarında, derslerin internet üzerinden takip edilmesi gerekmektedir. Bu durum öğrencilerimizin gün içinde kendi programlarını yapmalarına olanak sağlar. Bir yandan mesainizi yapıp, akşam saatlerinde ya da uygun zamanda derslerinizi online şekilde izleyebilirsiniz. Tabi derslerin mutlaka düzenli şekilde takip edilmesi başarı için çok önemlidir. Ödevlerin gönderilmesi ve kaynak kitapların ulaştırılması posta ile sağlanır.

Bazı üniversiteler ara ve final sınavlarını ülkemizde bir üniversitede, çoğu ise online sistem üzerinden yapmaktadır. Öğrencilerin sisteme giriş yaparak, belirli süre içinde soruları yanıtlar. Uzaktan eğitim, ancak online sistemleri gelişen, modern üniversiteler tarafından yapılmaktadır. Hırvatistan Üniversiteleri bu özelliklere sahiptir. Özellikle, master programları ve doktora eğitimleri için gerçekten avantajlı bir eğitim sistemi olduğunu belirtelim. Örgün eğitimde dersleri veren hocalar, aynı şekilde, online eğitimde de bu kez internet üzerinden yüklenen videolar ile ve eş zamanları olarak dersleri verirler. Bu şekilde, her iki sistemdeki öğrencilerin geri kalmaması sağlanır. Çoğu üniversitelerin diplomalarında eğitim şekli yer almaz ve öğrenciler diploma denkliği noktasında aynı haklara da sahiptir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1