Hırvatistan'da Tıp Eğitimi

Son derece sağlam temellere dayanan Hırvatistan üniversitelerinde eğitim alma fırsatı sizleri bekliyor! Hem saygın hem de dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer alan üniversitelerde istediğiniz bölümde eğitim alma şansına Hırvatistan üniversitelerini tercih ederek sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan’da Eğitim

Hırvatistan’da Tıp Eğitimi

Hırvatistan'da Tıp Eğitimi

Doğu Avrupa’nın en sevimli ülkelerinden biri olan Hırvatistan, sadece turistik özellikleri ile değil, kaliteli üniversiteleri ile de dikkat çekiyor. Beş milyona yakın nüfusu ve sevimli kentleri ile huzurlu, barış dolu, son derece sevimli bir ülke olduğunun altını çizelim. Ayrıca, kentleri tarihsel özellikleri yanında planlı yapıları ile tam da yaşanılası yerleşim alanlarıdır. Ülkenin başkenti Zagreb olup, aynı zamanda en büyük kentidir. Bir buçuk milyon civarında nüfus yaşamaktadır. Bu harika ülkeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Osmanlı İmparatorluğunun etkisi olan güzellikler ise halen devam etmektedir. Öğrencilerimiz için de ülkenin önemi tartışılmaz. Bu sevimli ülkenin üniversitelerinde eğitim almak, gençlerimiz için kesinlikle kaçırılmayacak fırsatlar anlamına geliyor.

Hırvatistan Üniversiteleri öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Öte yandan, gerçekten dünya standartlarına eğitim veren, akreditasyonu olan kurumlardır. Zagreb Ümiversitesi, Osijek Üniversitesi, Algebra Üniversitesi ile Vern Üniversitesi bu kurumlara örnek olarak sayılabilir. Hırvatistan Üniversiteleri Türkiye temsilciği olarak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde görevlerimizi memnun olarak devam ettirmekteyiz. Öğrencilerimiz, henüz lise eğitimlerini tamamlamadan danışmanlarımızdan bilgi alabilirler ve ön şartlar hakkında bilgi edinebilirler. Mezun olan gençlerimizi, kontenjanlar dolmadan kayıt için bekliyoruz. Tıp eğitimi almayı hedefleyen öğrencilerimiz, seçkin üniversitelerde İngilizce dilinde eğitimlerini alabilirler. Hazırlık sınıfında eğitim alabilir, ya da seviyeniz yeterliyse atlayarak lisans senelerinize başlayabilirsiniz. Altı sene sürecek eğitiminiz eksiksiz olacak.


Hırvatistan’da Tıp Eğitimi Almak İçin 10 Geçerli Neden:

Öncelikle, Bologna esaslarına uygun, Bologna Anlaşması’na bağlı üniversitelerde Avrupa kriterlerinde eğitim alacağınızı belirtelim. Bu sayede, bir Avrupa Birliği Üniversite’sinde öğrenci olacaksınız. Bu bulunmaz bir şans ve diplomanız dünyanın hemen her ülkesinde, ve elbette 47 Avrupa Ülkesi’nde geçerli olacak. Mavi diploma alarak, uluslararası anlamda hekimlik kariyerinizi yapabileceksiniz. Kesinlikle kaçırılmayacak bir avantaj olduğunun altını çizelim. Europass tıp diplomanızla farklı ülkelerde mesleğinizi yapma şansınız olduğu kadar ülkemizde de YÖK denkliği avantajı ile çalışabileceksiniz. Kamu kurumlarında doktor olarak çalışabilmek için YÖK denkliği avantajı sizin için yerinde bir avantajdır. YÖK tarafından tanınan üniversitelerin öğrencisi olacaksınız.

Kaliteli hocalardan, alanında mükemmel yerlerde, itibarlı proföser ve doçentlerden eğitiminiz almak da mesleğinizi özenle öğrenmenizi sağlayacak. Çok daha sağlam adımlarla kariyerinizi yapabileceksiniz. Çünkü altyapınız doğru olacak. Teorik eğitim kadar, pratik eğitime de tıp fakültesinde son derece önem verilmektedir. Üniversite hastanelerinde ve kliniklerinde öğrencilerin pratik anlamda derslerini pekiştirme imkanları bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda, halka sağlık hizmeti veren son derece önemli kurumlardır. Siz de bir yandan, ilk senelerinizde teorik eğitimlerinizi alarak, kalan senelerinizde mesleğinizi pratik anlamda öğrenme şansını elde edeceksiniz. Donanımlı bir doktor olarak, diplomanızla mezun olma şansınız olacak. Staj olanaklarını ülkede yapabilirsiniz ve farklı Avrupa Ülkeleri’ni de değerlendirebilirsiniz. Öğrenci değişim programlarından da yararlanabilirsiniz. Hırvatistan Üniversiteleri yurtdışı bağlantıları olan kurumlardır. Seminer çalışmaları, konferansları da mutlaka takip etmelisiniz. Kampus içinde araştırmalar için laboratuarlar ve araştırma merkezlerinde de öğrencilerin çalışma yapmalarına olanak sağlanmaktadır.


Hırvatistan’da Tıp Eğitimi Puanları:

Ülkemizde kaliteli top fakülteleri olmadığını belirtmemiz yanlış olur. Elbette son derece kaliteli ve özenli şekilde hizmet sunan tıp fakülteleri bulunmaktadır. Ancak, sınav sistemlerimiz unutulmamalıdır. Lise eğitiminden sonra, malum LGS ve LYS sınavlarına girilmesi gerekmektedir. Bu sistem, öğrencilerimizin de stres içinde, zorlayıcı şartlarda, bir değil birkaç sene boyunca amaçladıkları fakülteye girmek için çaba sarf etmelerine neden olmaktadır. Hırvatistan Üniversiteleri’nde tıp fakültesinde eğitim almak için sınavlarımıza girmenize ve belirli bir puan almanıza gerek yok. Ayrıca, ülkede tıp fakültesi eğitimi için genel bir sınava girmek şeklinde kural da bulunmamaktadır. Not ortalaması ya da puan şartı söz konusu değildir.


Hırvatistan’da Tıp Eğitimi Şartları:

Hırvatistan’da tıp eğitimi almak için sınava girmeniz söz konusu değildir. Sınava girmeden, lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızla ve temel belgelerinizle başvurularınızı yapabilirsiniz. Kayıt için tüm şartları, güncel özellikleri ile öğrenci danışmanlarımızdan alacaksınız. Temel belgeler ise, diplomanız, transkript, adli sicil kaydı, aile nüfus kaydı, fotoğraflarınız, pasaport, sağlık raporu, vize ve oturma izinleriniz, ailenizden alınacak taahhütname, izin belgesi, referanslar, başvuru dilekçesi, seyahat sağlık sigortası gibi belgelerinizdir. Başvurular öğrenci danışmanlarımızla birlikte yapılmaktadır ve danışmanlığımız takibindedir. Ayrıca, öğrencilerimize her an bilgi verilmektedir. Birkaç ayda sonuçlandığını belirtmek mümkündür.

Öğrencilerimiz, Hırvat ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerden kesinlikle ayrılmadan, aynı şartlarda eğitim alırlar. Az öğrencilerden hazırlanan sınıflarda hocalar tüm öğrencilerini yakından tanırlar. Ayrıca, onların yeteneklerini ve kapasitelerini de bilirler. Kişiye özel ve tüm öğrencilerin katılımlarını ağlayacak şekilde modern eğitim verilmektedir. Öğrencilerin, hem bireysel, hem de grup eğitimlerine en kapsamlı şekilde dahil olmaları sağlanmaktadır. Bu da sonucun başarılı olmasını ve hekim adaylarının kendilerine güvenlerinin tam olmasını sağlar. Kampus içinde öğrencilerin yaşamlarını sürdürecekleri detaylar bulunur. Yurtlarda kalabilirsiniz. Sağlık merkezi, açık ve kapalı spor salonları, konferans ve toplantı salonları, derslikler ve amfiler, kütüphane, laboratuarlar, hastane ve klinikler, kafe, yemekhane, kantinler, birçok tesis bulunmaktadır.


Hırvatistan’da Tıp Eğitimi Fiyatları:

Hırvatistan bir Avrupa Ülkesi olarak, önemli şekilde modern çizgide ilerlemesi ile dikkat çekmektedir. Turistik özellikleri ile yurtdışından yoğun ilgi çeker. Eğitim özellikleri bakımından da önemli kurumları ile dünyanın ilgisinin üzerinde olduğu bir ülkedir. Avrupa’nın sevimli, temiz, medeni ve güvenli ülkelerinden biridir. Eğitim kurumlarının avantajlı kabul edilmesinin bir önemli nedeni de üniversitelerin uygun eğitim rakamlarıdır. Size mavi diploma sunacak, Avrupa standartlarda tıp eğitimi verecek okulların harçları birkaç bin Euro dan başlar. Rakamları kıyasladığınızda diğer tıp fakülteleri ve ülkemizdeki tıp  fakültelerimizle birlikte değerlendirildiğinde son derece ekonomiktir.

Güncel harç rakamlarını öğrenerek, öğrenci danışmanlarımızla birlikte kıyaslayabilirsiniz.Ne kadar ekonomik olduğunu anlayacaksınız. Sömestrlerde olacak şekilde iki defada ödeyebilirsiniz. Bu da zorlanmanızı önleyecek. Öte yandan, genel olarak yaşam giderleri de size ekonomik çözümler sunacak. 250 Euro ile 400 Euro arasında bir aylık bütçe belirleyebilirsiniz. Faturalarınız, kırtasiye giderleriniz, sosyal yaşam, ulaşım, barınma, beslenme gibi giderleriniz için bu rakam yeterlidir. Yurtlarda ve bütçenize göre apartlarda, pansiyon ve evlerde kalabilirsiniz. Öğrenciler için eşyalı, temiz ve güvenli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca, arkadaşlarınızla birinci senenizden sonra birlikte ev kiralayabilirsiniz.

Kampus içinde sağlık merkezi olacağından tedavilerinizi bu şekilde ayakta ve sağlık sigortanız kapsamında karşılayabilirsiniz. Ulaşım için, yürümeniz bile küçük kentlerde yeterli olur, ayrıca bisiklet, motosiklet ve araç kiralayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları da bulunmaktadır. Bunların yanında, özellikle uzun mesafeler için tren ekonomik bir ulaşım aracıdır. Ülkemizle, Hırvatistan arasında sıkça uçak seferleri bulunmaktadır. Bu şekilde, sıkça gidip gelebilirsiniz ya da aileniz sizi ziyaret edebilir. Uygun rakamlı uçak biletlerini önceden almanızla ekonomik anlamda zorlanmayacaksınız.

Burs olanaklarını de değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Birçok burs seçeneği sizleri bekliyor. Ülkemizden, Hırvat Hükümetinde ve Avrupa Birliği burslarından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, eğitiminiz için önemli maddi destek de almış olacaksınız. Kaliteli kurumlarda, yakından ilgilenen seçkin hocaların elinde, öğrenci danışmanlarımızın de desteği ile mükemmel tıp eğitimi sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 4]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1