Kazakistan Posta Kodu

Kazakistan posta kodu yurtdışındaki ulaşması gereken postalar için önemlidir. Kazakistan’a gidecekseniz gitmeden önce ailenize Kazakistan posta kodunu bildirmeniz önem taşımaktadır. Ülkenin herşeyini öğrenmeye başlamadan önce posta kodunu öğrenmeniz ilk işiniz olabilir.

Kazakistan'da Eğitim Posta Kodu: 010010

Kazakistan Posta Kodu

Eğer yakın zamanlarda Kazakistan’a iş veya üniversite, dil öğrenim için taşındıysanız ya da sadece tatil için Kazakistan’daysanız ve size Türkiye’den bir paket gelecekse eğer bulunduğunuz yere ait adres bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki uluslararası kargolarındaki en önemli adres bilgisi posta kodudur. Bulunduğunuz bölgenin Kazakistan post kodu bilgilerine ise ulaşmak son derece kolaydır.

Öncelikle şehir ve semt bilgisine ihtiyacınız vardır. Eğer bu bilgiler siz de var ise şimdi sıra semtinize ait posta kodunu bulmakta! Kazakistan posta kodu 6 hanelidir. 010000- 790715 arasında ilerleyen posta kodlarına size en yakın postaneden ya da internet aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu 6 haneli kodların arasında hiç boşluk yoktur yani bitişik yazılmaktadır. Kodlar önce yaşanılan şehre sonra semte göre değişir.

Posta kodunuzu öğrendikten sonra bu bilgiyi size kargo yapacak kişiye ilettirseniz eğer size yollayacakları paket kargo firmasının verdiği sürede, kolaylıkla ulaşacaktır. Bu yüzden Kazakistan’da yaşadığınız semte ait posta kodunu öğrenmenizin hayati önemi vardır.

Kazakistan Posta Kodunu Nasıl Öğrenebilirim?

Kazakistan posta kodunu doğru bir şekilde öğrenebilmeniz için en önemli bilgi şehirdir. Şehir bilgisine sahip olduktan sonra bulunduğunuz semtin adını öğrendiyseniz eğer kullanmanız gereken posta kodunu internet üzerinden araştırarak ya da postanelerden birine giderek öğrenebilirsiniz. Bu ülkedeki şehirlerde kullanılan posta kodlarının tamamı 6 hanelidir ve bu hanelerin aralarında boşluk yoktur.

Kazakistan Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?  

Kazakistan posta kodu 6 haneli ve tamamen bitişik yazılır. Kullanılan kod bulunan semte ve şehre göre değişir. Bu bilgilere sahip olmanıza rağmen ulaşacağınız bilgiden emin olamazsanız eğer tamamen deneyimli uzmanlardan oluşan Eurostar markasına ait resmi web sitesine gelerek istediğiniz bilgiye ulaşabilir ya da bu markaya ait iletişim numaralarından yardım alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1