Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi

Kazakistan'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Kazakistan'da Eğitim

Korkut Ata Kızılorda Devlet Üni̇versi̇tesi̇

Kazakistan’ın en eski okullarından biridir. Aral Denizi Ekonomisi ve Kazakistan’ın Güneybatı bölgelerinde türlü sektörler için nitelikli uzman eğitimi vermektedir. öğrencilere uzman bilgi vermeyi değil, tıpkı sürede modern toplumsal değerler dünyasına kabiliyet kazandırmayı amaçlar. Üniversitenin misyonu milli eğitim iyileştirilmesidir ve Kazakistan cumhuriyetinin gelişmesini sağlayacak nesiller yetiştirmektir. Türk Dili Edebiyatı bölümü, Türk Dili ve Edebiyatı metinlerini, başlangıcından günümüze kadar edebî ve filolojik bağlamda değerlendirip, öğrencilere kazandırmak, bu ürünlerin Türk kültürünün oluşum ve gelişimindeki vazgeçilmezliklerini öğretmek, Türk Dili ve Edebiyatı alanında ülkenin ihtiyaç duyduğu ilim adamlarını, uzmanları ve öğretmenleri yetiştirmektedir. Bölümümüzde eğitimbilimi derslerimizi de okutulmaktadır. Bu bölümden mezun olanlar tercümanlık yapabilmektedirler. Eğitim süresi, 4 yıldır. Diploma denkliği vardır Memleket; üniversitenin, var yurdu ikamet şartları bakımından elverişli olup aylık ücreti 50 dolardır. iki benlik olan odalarda çalışma masası, dolap, iskemle , yatak, carşaf, yorgan, yastık, ayrı çalışma odası, ayrı yemek salonu bulunur.

Türk Dili ve Edebiyatı kısmı bulunur. Kardeş memleket Kazakistan’da kendi evindeymiş benzeri eğitim almak istemez misin? Ortaasyanın önemli ülkelerinden bir tanesi olan Kazakistan’da eğitim almak herkezin hayali. Tek yapman gereken karar vermek ve hedefine doğru adımlarını cesurca atmak. Kariyer senin, Gelecek senin…

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1