Tacikistan Askerlik Tecili

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler askerlik tecil süreleri farklılık gösterebilmekle birlikte bu süreler ortalama 6 ay ile 2 yıl gibi süreler arasında değişebilmektedir.

Tacikistan'da Eğitim

Tacikistan Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler askerlik tecil süreleri farklılık gösterebilmekle birlikte bu süreler ortalama 6 ay ile 2 yıl gibi süreler arasında değişebilmektedir. Özellikle Tacikistan askerlik tecili işlemlerini yaptırmak isteyen kişiler bu ülke de geçerli olan askerlik tecili sürelerini adresinden öğrenebilmektedirler. Eğitim belgeleri ile öğrenciliklerini resmi olarak kanıtlamaları ve askerlik tecil işlemlerini yapmaları gereken öğrenciler öncelikle ülkemizde ki Tacikistan Başkonsolosluğuna ve Dış İşleri Bakanlığına başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Önceden alınan randevular ile işlemlerine başlayabilen öğrenciler randevularını Dış İşleri Bakanlığı konsolosluk formunu doldurarak alabilmektedirler. Tacikistan üniversitelerin de eğitim almak isteyen kişiler çoğu zaman askerlik tecili işlemlerini ihmal ettikleri için ciddi sorunlar yaşayabilmektedirler.

Askerlik erteleme işlemlerini ilk defa yapacak olan kişiler özellikle adresi üzerinden eğitim almak istedikleri ülkelerin başkonsoloslukları ile iletşime geçerek kısa zaman içinde randevularını alabilmektedirler. Kendilerine verlen bilgiler ışığında gerekli belgeleri temin eden öğrenciler bu sayede Tacikistan askerlik tecili işlemlerine de kolay bir şekilde başlayabilmektedirler.

Her sene birçok öğrencinin ciddi zaman ayırmak zorunda olduğu bu işlemler tamamlanmadan kesinlikle yurtdışına çıkılmamalıdır. İstanbul ve Ankara’da yer alan Tacikistan Başkonsolosluklarına telefon, fax veya mail ile ulaşarak sorularını sorabilen öğrenciler aldıkları bilgiler ile askerliklerini sorunsuz bir şekilde tecil edebilmektedirler. Öğrenciler (0212) 426 50 54 veya (0312) 491 16 07 nolu telefonlardan Tacikistan Başkonsolosluklarına ulaşabilmektedirler.

Yurtdışı eğitim seçimlerini Tacikistan üniversitelerinden yana kullanan kişiler Tacikistan askerlik tecili işlemlerine başlamak için mutlaka Büyükelçilik eğitim müşavirliği ve başkonsolosluk eğitim ateşeliği ile görüşmelidirler. Burada kendilerine gerekli evraklar ve diğer konular hakkında bilgiler verilen öğrenciler bu sayede kısa zaman içinde işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

mail adresinde de gerekli bilgiler alınabilmektedir. Öğrencilerin 29 yaşına kadar askerlikle ilgili bir sorun yaşamamalarını sağlayan bu işlemler doktora ve yüksek lisans öğrenciler için 35 yaşına kadar sınır koyabilmektedir. Birçok kişinin en önemli engeli olan askerlik konusunda mutlaka yapılması gereken bu işlemler de tüm işlemler zamanında ve tam olarak yapılmalıdır.

Yurtdışına eğitim amacı ile çıkan bir öğrenci öncelikle gittiği ülke de aldığı dil eğitimi veya hazırlık eğitiminden sonra eğitimine sorunsuz bir şekilde devam edebileceğini net bir şekilde kanıtlamalıdır. Birçok kişi askerlik erteleme işlemlerine dil eğitiminin dahil olmadığını bilmemektedir.

Bu sebeple mutlaka tecil süreleri ve benzeri konular hakkında kesinlikle her türlü bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Özellikle her sene birçok Türk öğrencinin seçimini Tacikistan üniversitelerinden yana kullandığı bilinmektedir. Ancak bu ülke de eğitim almak isteyen erkek öğrencilerin Tacikistan askerlik tecili işlemleri hakkında mutlaka uzman desteği almaları ve bunun için Milli Eğitim Bakanlığının ilgili makamları veya ilgili ülkelerin başkonsoloslukları ile görüşerek doğru adımları doğru zamanlarda atmaları gerekmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1