Yurtdışında Diş Hekimliği

Gelecekte yüksek maaş alabileceğiniz bir meslek dalında eğitim almak için sınav sistemi mağduru kişiler arasında yer almak istemiyorsanız yurtdışında diş hekimliği eğitimi alarak okuyabilirsiniz. En iyi diş hekimliği eğitimi sağlayan yurtdışı üniversitelerinde sınav şartı olmadan lisans okumak sizin için büyük imkânları beraberinde getirecektir.

İçindekiler

Yurt Dışında Diş Hekimliği

Yurt dışında diş hekimliği okumak, öğrencilere birçok eğitim  ve kariyer olanakları sunar. Öncelikle yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği birçok kaliteli üniversite bulunmaktadır. Sağlık bölümleri ise tercih edilen programlarda ilk sırada yer almaktadır. Fakat ülkemizde taban puanları oldukça yüksek olan programların başında sağlık fakültesi bölümleri gelir. Bu sebeple kariyerini sağlıkta yapmak isteyen Türk öğrencileri ülkemizde stresli bir sınav hazırlık süreci beklemektedir. YKS den yüksek puan almak zorunda kalmak öğrencilerin kaygı seviyesini hem hazırlık sürecinde hem de sınav esnasında çok yükseltir. Bu da onları hak ettiği eğitimden mahrum bırakır  Sonuç olarak stres nedeniyle üniversite giriş sınavından istediği puanı alamayan öğrenciler büyük hayal kırıklığı yaşarlar. Lakin asla üzülmeyin. Yurt dışı üniversitelerinde sınavsız lisans eğitimi alabilirsiniz. 

Yurt dışında sağlık bölümü okumak isteyen öğrencilerin tercih listelerinin ilk sıralarında diş hekimliği gelir. Diş hekimliği lisans uzmanlık ya da yüksek lisans eğitimlerini yurt dışında almak isteyenleri fazlaca belirsizlik bekler. Bu belirsizlik handikapında emeğinizin heba olmaması ve maddi manevi yıpranmamak için yurtdışı eğitim danışmanlığı veren firmalardan yardım almalısınız. Çünkü yurtdışı ülkelerde eğitimi alabileceğiniz üniversite seçeneği fazladır. Ek olarak da her ülkenin ve hatta aynı ülkedeki üniversitenin prosedürleri değişkenlik gösterir. Bu bakımdan değerlendirildiğinde öğrencilerin ülke ve üniversite tercihi yaparken danışmanlık hizmeti almaları işlerini kolaylaştıracaktır.

Diş Hekimliği Okumanın Avantajları

Farklı ülkelerde eğitimi alırken kendinizi sadece mesleki alanda değil şahsi olarak da geliştirebilirsiniz. Yurtdışında üniversite okumak alacağınız diploma açısından da sizlere bir çok avantaj sağlar. Alacağınız eğitimin kalitesi düşünüldüğünde de diploma ve yabancı dil edinimi fazladan kazancınız olacaktır. 

İş Garantisi Olan Bölümü Yurtdışında Okumak

İş garantisi olan bölümlerden biri ola diş hekimliğini yurtdışında okumak sizlere parlak kariyer olanağı sunar.Yurtdışında bu alandan mezun olan kişiler farklı ülkelerde yüksek gelirler ile çalışabilmektedir. Yıllık kazancı 250.000 Dolara kadar çıkabilen bu uzmanlık alanında eğitim almak için yurtdışını tercih etmeniz uluslararası bir kariyer elde etmenize avantaj sağlayacaktır. Bunu alacağınız diploma ve edineceğiniz ikinci ve üçüncü dil ile sağlarsınız.

Avrupa Standartlarında Kaliteli Akademik Eğitim

İlk avantaj kaliteli eğitim alacak olmanızdır. Diş hekimliği eğitimi gibi popülerliği ve iş garantisi olan bir bölümde yurt dışında okumak mutlaka değerlendirmeniz gereken bir ihtimaldir.  Bu bölümün popülerliği çok eski dönemlere dayanmaktadır. Fakat günümüzde modern tedaviler kullanılarak sürdürülen diş hekimliği, popülerliğini hiç kaybetmemiştir.

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak Şartları

Avantajları olduğu gibi yurtdışı üniversitelerinin kabul şartları ve öğrencilerinden beklentileri vardır. Bunlar ülkemizdeki YKS gibi zorlayıcı ve yıpratıcı şartlar değildir. Heyecanınızı ve tutkunuzu ülke ve üniversite tercihine yansıtmanız yeterlidir. Üniversite sınavına hazırlanmak için harcayacağınız enerji ve zamanı mesleğinize hazırlanmak ve gerekli yetenekleri kazanmak için kullanabilirsiniz. 

Yurtdışında diş hekimliği giriş şartları arasında yabancı dil yeterliliği şartı aranabilmektedir. Bu yeterliliği sağlamak için hazırlık sınıflarında dil eğitimi almanız gerekebilir. Yurtdışında türkçe diş hekimliği bölümleri günümüz şartlarında bulunmamaktadır. Üniversiteye başvuru sırasında pasaport fotokopisi, transkript, sağlık raporu lise diploması gerekmektedir. Ayrıca giriş için sınav ve puan şartı birçok üniversitede aranmamaktadır.

Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Estetik ve sanatsal göz zevkinizi kullanarak görsel estetiği dişlerde uygulayabilmeniz tek başına yeterli değildir. Diş hekimliği bunun yanında disiplinli çalışma ve el becerisini de gerektirir. Ülkemizde üniversite sınavıyla çok yüksek puanlarla okumak yerine bu bölümde yurtdışında lisans sınavsız lisans eğitimi alabilirsiniz. Türkiye deki üniversitelerde okumak için Ösym’nin yapmış olduğu sınavdan çok yüksek puan almalısınız. istemekte yada diploma notunda yüzde 70 başarı sağlanmasını talep etmektedir. Fakat yurtdışındaki üniversitelerin birçoğunda diş hekimliği eğitimi için sınav ve puan şartı aranmamaktadır.

Yurtdışı Diş Hekimliği Taban Puanları

Dünya çapında itibar gören meslek dallarından olan diş hekimliği alanında taban puanları genellikle 180’dir. Bu bölümden mezun olan kişiler birçok tecrübeye sahip olacaklar ve yurtdışında kariyer imkanlarından yararlanabileceklerdir. yurtdışı diş hekimliği puanları

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında üniversite okumak diş hekimliği lisans programında okumak isteyen öğrencilerden çeşitli belgeler istenilmektedir. Bu belgeler eğitim alınan akademik kuruma göre değişebilir. Lise mezunu gençler diş hekimliği için başvuru yapabilirler. Üniversite sınav sonucu ya da yurtdışı diş hekimliği taban puanları gibi bir şart söz konusu değildir. Matematik, fizik, biyoloji ve kimya temelinde sayısal ağırlıklı derslerde başarılı öğrenciler bu alanda eğitim alabilirsiniz. Fakat bu derslerden başarılı olmanız kabul aşamasında değil bölümü okurken önemli olmaktadır. Kısacası öğrencilerin bu derslerden iyi not almaları lisans eğitimleri sırasında zorlanmamalarını sağlar.

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Diş hekimliği için hassas el becerileriniz, sosyal bilinç ve farkındalık ve yüksek konsantrasyonunuz olmalı. Fazladan saygılı, iletişim gücü yüksek ve mesleki derslerde başarılı olmalısınız. Bu niteliklere sahipseniz diş hekimliği okumak için her yıl mayıs ayının 2. haftasından itibaren 15 inden sonra başvuruda bulunabilirler. Fakat bu başvuru tarihleri değişebilir. En güncel bilgiler için irtibata geçmelisiniz.

Yurtdışında Diş Hekimliği Ücretleri Fiyatları Nedir?

Akademik kariyer için diş hekimliği mesleğini tercih ederek mezun olduğunuzda yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için yani yurt dışı diş hekimliği okumak ve kaliteli diş hekimliği eğitimine fazla para ödemezsiniz. Aile bütçenize uygun yurtdışı diş hekimliği fiyatları ile seçtiğiniz ülke ve üniversitede yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Ülkemizde oldukça masraflı olan eğitim süreci düşünüldüğünde birçok öğrenci yurtdışında diş hekimliği eğitimini çok cazip bulur. Çünkü hem ekonomik hem de daha avantajlıdır. Geleceğinize yatırım olacak lisans programında eğitim için yurt dışını seçmek ideal bir tercih olacaktır.

Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Yüksek kazançlı maaş ve iş garantisi sunan bölümde uluslararası imkanlardan yararlanarak diş hekimliği eğitimi almak ne kadar sürer? Diş hekimliği lisans programının eğitim süresi 5 yıldır. Ayrıca 1 yıl hazırlık eğitimi ile birlikte 6 yıl eğitim görmeniz gerekir. Tabi bu sürecin sizin şahsi çabalarınızla şekilleneceğini de unutmayın.

Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı? 

Türkiye’de diş hekimliği alanında belirlenen üniversitelerde sözlü yada yazılı sınavlar yapılmaktadır. Bazı üniversiteler denklik tanınması için her iki koşulu da aramaktadır. Ayrıca staj şartı da gerekebilir. Uluslararası kılavuza göre eksik bir staj olmaması gerekmektedir. Eğer Yök denkliği eğitim eş değerliği sağlanması isteniyorsa staj yapmanız şartı da koşulabilir. Yurtdışında diş hekimliği denklik şartları ise daha farklı olabilir. Bunu gidilecek üniversite ve ülke yönetmeliğine bakarak öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı Diş Hekimliği YÖK Denklik Sınavı Nedir? 

Ülkemizdeki üniversiteler Yök tarafından diplomanızın tanınması yada eş değerliğinin sağlanması için sınav yapabilmektedir. Yapılan sınavda 100 üzerinden 40 puan almış olma şartı bulunmaktadır. Başarılı olmanız durumunda denklik belgesi düzenlenir. Diş hekimliği yurtdışı yatay geçiş sonuçları ve yurtdışı diş hekimliği denklik için ilgili kurumun web sitesi takip edilmelidir. Dikey geçiş sınavı (DGS) şartı olmadan ağız ve diş sağlığı bölümünden diş hekimliğine veyahut diş protezden diş hekimliğine geçiş yurtdışı imkan ve şartları için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından en güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Yurtdışı Diş Hekimliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’ye diş hekimliği fakültelerinden birine yatay geçiş yapmak için belirli şartlar vardır. Bunun için YÖK yönetmeliğini ve yatay geçiş yapmak istediğiniz üniversite şartlarını dikkate almanız gerekir. Bazı üniversiteler zorunlu derslerden gerekli not ortalamasına sahip olmanızı talep etmekte bazıları ise 180 puan barajını ösym sınavında aşmayı şart koşmaktadır. Tabi bu bilgiler de günümüz şartları için geçerlidir. En Güncel bilgileri YÖk ve üniversite sitelerindeki yönetmeliklerden öğrenebilirsiniz. Öğrenci işleriyle direkt irtibata geçmeniz de mümkündür.

Yurtdışında Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Yurtdışında diş hekimliği eğitimi dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllar okumanızı gerektiren bir bölümdür. Eğitiminiz sırasında ara tatil zamanlarında ülkemizde staj yaparak part time çalışabilme imkanınız vardır.

Diş hekimliği yurtdışı mezuniyetiniz sonrasında dünyanın birçok yerinde istihdam imkanı kazanırsınız. Ayrıca da Türkiye’ye geri döndüğünüzde çalışma izni alarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Aynı şekilde Türkiye de diş hekimliği okuyup yurtdışında çalışmak için bazı şartlar mevcuttur. Bu şartları yerine getirdiğinizde mesleğinizi ülke dışında da yapabilirsiniz.

Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Diş hekimliğinden mezun oldunuz fakat akademik kadroda yer almak istiyorsunuz. Bu imkansız değildir. İsterseniz yurtdışında isterseniz de Türkiye’de gerekli uzmanlık sınavlarına girerek branşınızda akademisyen olmakta ilk adımı atabilirsiniz. Not ortalamanızın yeterli olması halinde istediğiniz üniversitede akademisyen olursunuz. Yurtdışında diş hekimliği yapmak içinse mezun olduğunuz ülkede mesleğinizi yapabilirsiniz. Artı olarak Europass Mavi Diploma Ekiyle Avrupa ülkelerinde diş hekimliği yapabilirsiniz. Başka bir ülkede çalışma planınız varsa da diplomanızın denklik işlemlerini gitmek istediğiniz ülkede gerekli şartları sağlayarak yapabilirsiniz. Sonrasında önünüzde çalışmak için hiçbir engel bulunmaz.

Yurtdışında Diş Hekimliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar olarak şimdiye kadar 300 bin üzerinde öğrencinin yurtdışında eğitim almasına vesile olduk. Şu anda da binlerce öğrencimiz ülke dışında çeşitli bölümlerde eğitim almaktadır. Eğitimlerini dostluk bağları ve seyahatlerle eğlenceli hale getiren Türk öğrenci sayısı her geçen yıl artmaktadır. Siz de hayallerini diş hekimliği alanında gerçekleştirmek istiyorsanız yarım asra yakın tecrübemizi başarınıza dönüştürebiliriz. 

Yurtdışında Diş Hekimliği Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Diş hekimliği bitiren ve bu alanda uzmanlık sınavlarına girerek yurtdışındaki çeşitli ülkelerde mesleğini yerine getiren binlerce mezunumuz bulunmaktadır. Bize ilk geldiklerinde kafaları çok karışıktı ve birçok engelle boğuşmaktaydılar. Doğru yönlendirme ve zamanında attıkları doğru adımlarla hayal kırıklıklarını parlak bir kariyer basamağına dönüştürdüler. 

Diş Hekimliği Eğitimi Bursları – Ücretsiz Diş Hekimliği Okuyabilir miyim?

Diş hekimliği alanında kaliteli eğitim veren birçok yurtdışı üniversitesi bulunuyor. Bu üniversitelerde eğitim almayı düşünen öğrenciler tam burslu ücretsiz yada yarı burslu olarak üniversitelerin çeşitli imkanları vardır. Seçtiğiniz ülkenin burs imkanlarının olup olmadığı konusunda araştırma yapmanız yararınıza olacaktır. Fakat bu burs imkanları için üstün başarı ve parlak bir portfolyo gerekmektedir. Uzmanlarımızı arayarak ucuz eğitim alabileceğiniz ve hem okuyup hem de çalışabileceğiniz ülkeler hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak İstiyorum

Kendi yeteneğinizin farkındasınız ve kariyer hedefinizi de belirlediniz. İnsanlarla iletişim kurma yeteneklerinize güveniyorsunuz ağız ve diş sağlığına ilgi duyuyorsunuz. İdealist bir öğrenciyseniz bu bölüm tam size göre. Yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Lisans eğitimi yanında yüksek lisans ve uzmanlık eğitiminizi de yurtdışında alabilirsiniz. Dünya çapında itibar gören yurtdışı üniversitelerinde okumak kendi geleceğiniz adına alacağınız en doğru karar olacaktır.

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti Kaç Para

Diş hekimliğini yurtdışında tamamlamak için gereken malzemelere para vermenize gerek yoktur. Ayrıca eğitim gördüğünüz üniversitenin tüm olanaklarından faydalanır ve klinik ortamlarında tecrübenizi artırırsınız. Bölüm maliyetleri 3000 Euro’dan başlayıp 7000 Euro’ya kadar değişiklik gösterir. Diş hekimliği yurtdışı maaşları dikkate alındığında eğitim sürecindeki masraflar çok da fazla değildir.  Bu miktarlar da eğitim alacağınız üniversite ve ülkeye göre değişkenlik gösterir.

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak Mantıklı mı?

Yurtdışında diş hekimliği mezunu olan kişiler aynı zamanda master programlarına katılarak kendilerini daha da geliştirebilirler. Ayrıca diş hekimliği alanında uzmanlık sınavlarına katılarak belirli dallardan birini seçebilirler. Teknolojik ilerlemeleri yakından takip eden yurtdışı üniversitelerinde okumak başlı başına bir ayrıcalıktır. Mezuniyetinizde alacağınız diplomanın size açacağı kapılar da fazlasıdır. Bir diğer açıdan burs olanakları da düşünüldüğünde yukarıdaki sorunun cevabını kendiniz verebilirsiniz.

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak Zor mu?

Her eğitimin ve mesleğin kendine göre zorlukları vardır. Fakat bu zorluk da kişiye göre değişen kavramlardır. Yeteneği ve meslek tutkusu olanlar için zor diye bir şey yoktur. Öncesinde doğru tercih yapmak çok önemlidir. Kendinizi doğru tanıyın yeteneklerinizi keşfedin sizin için en uygun ülke ve üniversite tercihinizde biz yardımcı olalım. Bunun için kariyerinizin merkezini belirlemeniz yeterlidir. Belirlediğiniz kariyer hedefine gidecek en doğru ve kestirme yolu biz gösterelim. Seçenekleriniz hakkında en gerçekçi bilgileri sizlere sunacak uzmanlarımızla başvuru ve kabul süreciniz çok kolaylaşacaktır. Geriye sizin önünüzdeki fırsatı değerlendirmeniz kalıyor. Fazladan zorlanmadan seçim yapacaksınız. Artı olarak da sınav şartı olmadan uygun yaşam ve üniversite masrafları ile eğitim alacaksınız. Bu kolaylıklardan ilkidir. İkinci Kolaylık sınav şartı olmamasıdır. Bu bile sizler için başlı başına tercih sebebidir. Üçüncü kolaylık ise ülkemizde sınava hazırlanarak harcayacağınız zaman ve enerjiyi eğitiminiz için ayıracaksınız. Sonuç olarak yurtdışı eğitimi diş hekimliği okumak için çok avantajlıdır.

Yurt Dışında Diş Hekimliği 

Türkçe Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversiteler Var mı?

Kendi dilinizde Türkçe olarak diş hekimliği eğitimi veren üniversitelerin yurtdışında olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Bu konuda Eurostar kadrosundan detaylı bilgi alabilirsiniz. Artı bilgi olarak Türkçe diş hekimliği eğitimleri şuan için bulunmadığını belirtelim. Fakat sadece şimdilik.

Diş Hekimliği Bölümü Olan Üniversiteler 

Ukrayna

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi

Odessa Uluslar arası Humaniter Üniversitesi

Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi(BOGOMOLİS)

Liviv Tıp Üniversitesi

Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi

Vinitsa Tıp Üniversitesi

Poltova Tıp ve Diş Hekimliği Akademisi

İvana Frankivsk Tıp Üniversitesi

Bulgaristan

Plovdiv Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

Varna Tıp Üniversitesi

Romanya

Bükreş Carol Davila Tıp Üniversitesi

Constanta Ovidius Üniversitesi

Cluj Napoca Tıp Üniversitesi

Azerbaycan

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Gürcistan

Avrupa Öğretim Üniversitesi

Tiflis Kafkas Üniversitesi

Tiflis Tıp Üniversitesi

Bosna Hersek

Saraybosna Devlet Üniversitesi

Moldova

Nicolae Testemitanu Devlet Tıp Üniversitesi

 

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1