Sırbistan'da Diş Hekimliği

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

Sırbistan’da Diş Hekimliği


Diş hekimliği tıp alanında en fazla tercih edilen bölümler arasındadır. Ancak bu bölüme yerleşmek için öğrencilerimizin sınavdan yüksek puan almaları gerekir. Kontenjan kısıtlı olduğu için öğrencilerimiz çok zorlanmaktadır. Sirbistanda dis hekimligi eğitimi ise öğrencilerimizin sınavsız girebileceği bir bölümdür. Kayıt dönemlerinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuran öğrencilerimiz bölüme rahatlıkla kayıt yaptırabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Eğitim Süresi Kaç Yıl ?

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi lisans düzeyinde verilmektedir. Ülkemizde olduğu gibi 5yıl lisans düzeyinde eğitim alanlar mezun olabilir. Ayrıca dil yeterliliği olmayan öğrencilerimiz 1 yıl hazırlık okuduktan sonra lisans eğitimine başlar.


Sırbistan’da Diş Hekimliği YÖK Denklik Var mı ?

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi veren üniversiteler dünyaca tanınmış köklü üniversiteler arasında yer almaktadır. Öğrencilerimiz Yök denkliği hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımızdan bilgi alabilir. Yök denkliği hakkında denklik merkezinden ve Yök internet sitesinden de sorgulama yapılabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği YÖK Denklik Sınavı Nedir ?

Sirbistanda dis hekimligi Yök denklik sınavı mezunlarımızın eğitim düzeyinin belirlendiği bir sınavdır. Yök tarafından her yıl düzenlenen ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı adı verilen sınavın duyuruları Yök internet sitesinden yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu sınav girerek diplomalarına denklik alabilir ve kariyerlerine adım atabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi alan öğrencilerimiz Türkiye’de çalışıp çalışamayacaklarını sorgulamaktadır. Eğitimini tamamlayan öğrencilerimizin diplomalarına denklik aldıktan sonra çalışmalarının önünde bir engel bulunmaz. Diş hekimi olarak muayene açabilir, özel ve kamu hastanelerinde çalışabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Kaç Para Fiyatları Nedir?

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi veren üniversitelerde yıllık eğitim harçlarının oldukça uygun olduğunu belirtebiliriz. Öğrencilerimiz Türkiye’de eğitim görmekle kıyaslandığında fazla para ödememiş olurlar. Hazırlık ve lisans eğitiminin fiyatları ayrıdır. Ayrıca öğrencilerimize harçları ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Sınavsız Mümkün mü?

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi okumak için herhangi bir sınava girmek zorunda değilsiniz. Türkiye’de yapılan üniversite sınavına girmeden, üniversitelerin yaptığı özel sınavlara girmeden üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz. Dolayısıyla diş hekimliğine sınavsız olarak kayıt yaptırabilir ve okumaya başlayabilirsiniz.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda kayıt dönemi başladığında Sirbistanda dis hekimligi eğitimi için kayıt olmayı isteyen çok sayıda Türk öğrencimiz oluyor. Bu sayı her yıl arttığından eğitim gören Türk öğrencilerimiz de daha fazla oluyor. Bu bölümde okumak isteyen öğrencilerimiz hiç yabancılık çekmiyor. Hem Türk öğrencilerle hem de başka ülkelerden gelen öğrencilerle yoğun bir arkadaşlık ilişkisi içinde oluyor.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi için yapmanız gereken liseden mezun olduğunuzda Eurostar Danışmanlık merkezlerimize diplomanız ile gelmektir. Bu bölümde okumak için çok fedakârlık göstermenize, sınav stresi yaşamanıza gerek kalmıyor. Kariyerinize diş hekimi olarak başlamak ve ilerlemek istiyorsanız danışmanlarımız kayıt kabul belgenizi hemen hazırlayabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumanın Avantajları?

Sirbistanda dis hekimligi okumak üst düzey akademik kadrodan eğitim almak, eğitimin Avrupa standartları düzeyinde olması demektir. Öğrencilerimiz bu bölüme kayıt aşamasında avantajlarını da görmeye başlar. Öncelikle bölüme sınavsız kayıt yaptırabilir. Eğitimleri boyunca sosyal olanaklardan yararlanabilir, donanımlı bir mezun olarak kariyerine adım atabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda Sirbistanda dis hekimligi eğitimi için kaydını yaptığımız öğrencilerimizin çok sayıda olduğunu belirtmiştik. Buna dayanarak mezunlarımızın da fazla olduğunu söyleyebiliriz. Kayıt yaptırmayı düşünen öğrencilerimiz arzu ettikleri takdirde mezunlarımız ile görüşerek daha kolay karar verebilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Bursları – Burslu veya Ücretsiz Dis Hekimligi Fakültesi Okuyabilir miyim?

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi veren üniversitelerde burslar üniversite mütevelli heyeti tarafından belirlenmektedir. Öğrencilerimiz kayıt sırasında Eurostar danışmanlarından burs koşullarını öğrenebilir. Eğitimine devam eden öğrencilerimiz ise akademik başarı ortalamalarını yüksek tutarak üniversitede burslu ya da ücretsiz okuma olanağına kavuşabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Sirbistanda dis hekimligi okuyup Türkiye’de çalışma olanaklarını sorgulayan öğrencilerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Türkiye’de çalışmak için diplomalarına Yök denkliği almalıdır. Bu şekilde özel ve kamu kuruluşlarında diş hekimi olarak çalışabilir, kendi muayenehanelerini açabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumanın Şartları

Sirbistanda dis hekimligi okumanın düşünüldüğü gibi ağır şartları bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin liseden mezun olmaları kayıt yaptırmaları için yeterlidir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Taban Puanları

Sirbistanda dis hekimligi eğitimi için taban puanlar yoktur. Bu bölümde okumak için öğrencilerimizin bir sınava girmeleri gerekmiyor. Öğrencilerimiz hiç tereddüt etmeden istedikleri bu bölüme kayıt olabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Sirbistanda dis hekimligi fakültesinden yatay geçiş yapmak isteyenlerin bazı koşulları sağlaması gerekir. Öncelikle aynı yıl yapılan üniversite sınavına girerek en az 180 puan almaları gerekir. Ayrıca aynı yıldaki akademik not ortalamalarının en az 40,2 olması yatay geçiş başvurusu yapmaları için aranan koşullardır.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda Sirbistanda dis hekimligi için başvuru tarihi her yıl 15 Mayıs’tan itibaren başlamaktadır. Öğrencilerimiz danışmanlarımızdan kayıt için gereken lise diploması aslı ve diğer belgeleri öğrenerek başvurularını yapabilirler. Kayıt dönemlerinde yoğunluk olduğu için önceden randevu alınmasını da öneririz.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumak İstiyorum

Sirbistanda dis hekimligi okumak isteyenler yüksek puanlara gerek duymadan bunu başarabilir. Kararınızı verdikten sonra Eurostar Danışmanlığı bürolarımıza başvurunuzu yapabilirsiniz. Kariyerinize diş hekimi olarak devam etmek için sınav stresi yaşamadan üniversiteden kayıt kabul belgenizi alabilirsiniz.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Eğitiminize devam etmek için tercihiniz Sirbistanda dis hekimligi okumak ise maliyeti sizi endişeye sokmasın. Bu bölümde makul eğitim harçları ödeyerek eğitim alabilirsiniz. Eğitim harçları dışında aylık giderleriniz de makul seviyelerde olur. Ülkede öğrenciler için yaşam düşündüğünüzden daha kolaydır. Barınma için öğrencilere uygun yurtlar, yeme içme için uygun yerler, ulaşım kolaylığı hepsi öğrencilerin yaşamını kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle diş hekimliği okumanın maliyeti oldukça makuldür.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumak Mantıklı mı?

Sirbistanda dis hekimligi okumak öğrencilerimiz içi sınavsız üniversite olanağı olduğu için mantıklı bir karar olacaktır. Üniversite sınavından yeterli puanı alamayan ya da sınava girememiş olan öğrencilerimiz eğitimlerine ara vermeden bölüme devam edebilir. Bunun yanında dünyada kabul gören eğitim standartlarında diş hekimliği eğitimi alınabilir.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Okumak Zor mu?

Sirbistanda dis hekimligi okumaya karar verenler bunun zor olmayacağını bilmelidir. Ülkede öğrencileri için yaşam oldukça kolaydır. Yabancı öğrencilerin fazla olması nedeniyle barınma, ulaşım gibi temel ihtiyaçlar sistemli bir şekilde düzenlenmiş ve uygun fiyatlara mal olmaktadır. Öğrencilerimiz kendi ülkelerinde olduğu gibi rahat bir eğitim süreci geçirirler.


Sırbistan’da Diş Hekimliği Egitimi Veren Üniversitelerinin Diş Hekimligi Fakülteleri Var mı?

Sirbistanda Türkçe dis hekimliği eğitimi veren üniversitelerde Türkçe destekli dersler verilmekte ya da Türk öğrenci sayısı yeterli ise Türkçe sınıflar açılmaktadır. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1