Belgrad Üniversitesi

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Belgrad Üniversitesi

  Belgrad Üniversitesi

  Sırbistan bir Balkan ve Avrupa Ülkesi olarak, birçok kaliteli üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Başkentte bulunan üniversitelerin arasında olan ve en kaliteli eğitim kurumlarından biri de Belgrad Üniversitesi ‘dir. Akreditasyonu olan bir yüksek eğitim kurumudur. Önemle altını çizelim, dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasında yer alan bir kurumdur üniversite. Ülkenin parmakla gösterilen, en köklü, her zaman yüksek eğitim alanında örnek alınan üniversitesidir. Balkan Ülkeleri arasında da üniversite her zaman yüksek eğitimin simgesi olarak gösterilmektedir. Belgrad Üniversitesi’nin tarihi uzun yıllar öncesine uzanmaktadır. Okul 1808 yılında kurulmuştur. Balkan Ülkeleri’nden en temel ve önemli aynı zamanda öncü olan üniversitedir.

  Belgrad Üniversitesi, 31 adet fakültesi ile aktif eğitim vermektedir. 8 araştırma merkezi ve enstitü bulunmaktadır. Araştırma enstitüleri yanında, donanımlı, her fakültenin kendine ait olan kütüphaneleri, modern ve donanımlı laboratuarlar, internet donanımları ile bilgisayar odaları da fakültelerin donanımlarını pekiştiren detaylardır. Bilim merkezleri, konferans salonları, sanat merkezleri de dahil olmak üzere kampus detayları bakımından son derece gelişmiştir. Kampus öğrencilerin her anlamda ihtiyaçlarınız karşılamak noktasında, son derece detaylıdır.

  Kampus alanında bulunan yurtlarda öğrencilerimiz konaklayabilir. Tek kişilik, iki kişi, üç ya da dört kişilik odalarda konaklama seçeneği, fiyat aralıklarına göre tercih edilebilir. Güvenli, temiz, bir öğrencinin yaşamını sürdürmesi için tüm detayların olduğu yurtlar bulunmaktadır. Özel yurtlarında olduğunu, hem kampus içinde, hem de çevresinde seçeneklerin bulunduğunu belirtelim. Öte yandan, ev kiralama özellikle daire ya da apartların kiralanması söz konusu olabilir. Tek başınıza ya da bütçenin daha uygun olması bakımından arkadaşlarınızla birlikte kiralayabilirsiniz.

  Belgrad Üniversitesi Avrupa Birliği yüksek eğitim esasları dikkate alınmaktadır ve son derece modern eğitim verilmektedir. Hocalarınızdan her konuda destek isteyebilirsiniz. Eğitim sisteminde, öğrencilerin ilgileri, zekalar ve yetenekleri ön plana alınarak eğitim verilmektedir. Ayrıca, derslerin az öğrenci olan oluşturulan, modern unsurların olduğu dersliklerde verildiğini de ekleyelim. Çeşitli projeler, özel ödevler ve seminer gibi programlarda her zaman öğrencilerin aktif olarak katılımları söz konusudur. Bu sayede, öğrencilerin mesleki eğitimlerini mükemmel şekilde almaları da sağlanmaktadır.

  Belgrad Üniversitesinde Okumak İçin 10 Neden

  Belgrad Üniversitesi, uluslararası geçerli kurumsallığı olan bir üniversitedir. Dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alması, alacağınız diplomanın birçok ülkede geçerli olmasını sağlamaktadır. Bir Avrupa Üniversitesi’dir. Bologna Anlaşması’na uygun şekilde eğitim veren bir üniversite olarak, Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu son derece önemli bir özelliktir. Öğrenciler mezun olmaları ile birlikte mavi diplomalarını almaktadır. Bu diploma Europass olarak tanımlanmaktadır. Tam 47 kıta ülkesinde, aldığınız eğitimin ve diplomanızın geçerli olması anlamına gelmektedir. Mezun olduğunuzda, mesleğinizi birçok ülkede yapabilirsiniz.

  Sırbistan Belgrad Üniversitesi YÖK Denklik

  YÖK denkliği avantajının da altını çizmek gerekir. Europass diploma veren ve Bologna esaslarına göre eğitim veren üniversiteler, YÖK tarafından tanınan eğitim kurumlarıdır. Ayrıca, bu noktada ve bağlantılı olarak Belgrad Üniversitesi’nde alınan diplomanın YÖK denkliği avantajı içerdiğini de ekleyelim.

  Okulun eğitim dili ağırlıklı olarak Sırpça’dır. Öğrencilerimiz, ilk senelerini hazırlık sınıfında, bu dili son derece kapsamlı şekilde öğrenmek için geçirebilirler. Hazırlık sınıfında planlı bir eğitim ile dili mükemmel kavrayacaksınız, lisans sınıflarına hazır hale geleceksiniz. Okulun tıp fakültesi bölümünde ise eğitim dili ağırlıklı olarak İngilizce verilmektedir. İngilizce tıp eğitimi almak için mükemmel seçimlerden biri Belgrad Üniversitesi’dir. Mater programlarında, yani yüksek lisans eğitimlerinde de İngilizce olarak eğitim verildiğini belirtelim. Bazı master programları ise Sırpçadır.

  Belgrad Üniversitesi Taban Puanları:

  Bölümlere göre girilmesi gereken ara sınavlarınız olabilir, bunların dışında ülkemizdeki gibi bir LGS ile LYS sınav sistemine benzer uygulama söz konusu değildir. Ülkemiz gibi genel sınavlar uygulayan ülkelerde bu sürece hazırlanmak son derece büyük stres kaynağı olmaktadır. Öğrencilerin yıllarca hazırlanması ve tüm performanslarını birkaç saate yaymaları gerekmektedir. Oysa sizi sınavsız kabul edecek ya da sadece birkaç ders üzerinden temel soruların yöneltileceği bir teste tabi tutacak ülkeler ile üniversiteler olduğunu unutmayınız. Belgrad Üniversitesi girişleri konusunda bilgi almak için en güncel hizmeti almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

  Üniversite girişlerinde, bir not ortalaması esası aranmamaktadır. Taban puan sistemi olarak, bazı bölümlerde çeşitli ana derslerden sınava girmeniz söz konusu olabilir. Örneğin, tıp fakültesi için kimya, fizik gibi derslerden teste alınabilirsiniz. Bu testlerde 100 üzerinde 50 almak yeterli olacaktır. Yani lise eğitiminiz testleri geçmeniz için son derece uygundur. Bunun dışında, lise diplomanız okula kabul edilmeniz için yeterli olacaktır.

  Belgrad Üniversitesi Başvuru Şartları:

  Belgrad Üniversitesi öğrencilerimizi de kucaklamaktadır, kabul etmektedir. Lise mezunu olarak diplomanızı almanız önemli ve olmazsa olmaz bir şarttır. Elbette eğitiminiz henüz devam ederken, öğrenci danışmanlarımızdan gerekli desteği alarak ön kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde, kontenjanların dolmasından da risk yaşamazsınız. Kayıtlar için uygun tarihlerin takip edilmesi de önem taşımaktadır. Ocak ayında ön kayıtlar başlamaktadır. Mayıs ayında başlayan kayıtların yeni eğitim dönemine kadar devam etmesi söz konusu olmaktadır.

  Belgrad Üniversitesi bölümleri, sosyal ve beşeri bilimler fakültesi,(hukuk, ekonomi, felsefe, filoloji, ortodoks teoloji, öğretmen eğitim okulu, özel eğitim ve rehabilitasyon, beden eğitimi ve spor bölümü, siyasi bilimler fakültesi) sağlık bilimleri fakültesi,(tıp, eczacılık fakültesi, diş hekimliği, veterinerlik fakültesi) teknik bilimler fakültesi,( mühendislik fakülteleri ve mimarlık bölümü) doğal ve matematik bilimleri fakültesi (fizik, kimya, fiziksel kimya, biyoloji, coğrafya, matematik) bölümleri ile düzenlenmektedir. Birçok enstitü ile bilgi merkezlerinin olduğunu da belirtmiştik. Bunlar ise genel olarak, bilgisayar, bilimsel similasyon, kariyer geliştirme merkezi, stratejik yönetim merkezi, teknoloji transferi merkezi, engelli öğrenci merkezi, kalite güvencesi merkezi, hayat boyu öğrenme merkezi olarak ayrılmaktadır.

  Belgra Üniversitesi Fiyatları Ücretleri:

  Srbistan, genel olarak birçok Avrupa Ülkesi ile kıyaslandığında, ekonomik yaşam olanakları ve uygun bütçesi ile dikkat çekmektedir. Genel yaşam olanakları ucuz olan bir ülkedir ve öğrencilerimizin de zorlanmayacaklarını belirtelim. Yaşam giderleri bütçesinde, harcama kalemleri, yeme içme, yani beslenme, ulaşım, kırtasiye gibi eğitim giderleri, konaklama yani kira ya da yurt ücretleri giderleri, sosyal yaşam için harcanacak giderler bu bütçe içinde yer almaktadır. Öte yandan, elbette öğrencilerimiz için okul harçlarının da büyük önemi vardır. Genel olarak ülke genelinde üniversite harçları ekonomiktir. Hem Avrupa, hem de Balkan Ülkeleri arasında, öğrencilerin uygun harç ödedikleri ülkelerden biridir Sırbistan.

  Aynı şekilde Belgrad Üniversitesi senelik harçları, birkaç bin Euro olarak, ülkemizdeki çoğu etüt merkezinden bile daha uygundur. Özel üniversitelerden ise çok daha ekonomiktir. Yurtlarda kalabilirsiniz ve temiz, güvenli tek kişilik ile dört kişilik olarak düzenlenen odalarda güvenli kalmanız mümkündür. Ulaşım şehir içinde toplu taşıma araçları üzerinden kolayca yapılabilir. Ayrıca, uygun rakamlarla ve elbette bütçeniz orantısında, araç kiralayabilir ya da taksileri kullanabilirsiniz. Öğrencilerimizi çalışma imkanları da part time olarak beklemektedir. Bu şekilde, hem eğitim aldığınız ülke halkını çok daha yakından tanıyabilirsiniz, hem de harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Sıcak ve Türk İnsanı’na uzak olmayan insanların yaşadığı bir ülkede olacaksınız.

  Puanla
  [OY: 3 Ortalama: 4.7]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1