Sırbistan'da İnşaat Mühendisliği

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

Sırbistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Sırbistan'da İnşaat Mühendisliği Eğitimi

İnşaat mühendisliği, özellikle diploması geçerli olan bir ülkede ve üniversitede alınması halinde, küresel alanda çalışma olanakları sunan bir meslektir. Ülkemizde de oldukça geniş çalışma ve kariyer alanları bulunmaktadır. Kendinizi firmanızı kurabilir ya da önemli bir firmada inşaat mühendisi olarak çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, yurtdışında birçok firmada, dev inşaat holdinglerinde de çeşitli kademelerde görevler alabilirsiniz. Bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçmeniz, yurtdışında hem sınavsız olarak giriş yapabileceğiniz, hem de kaliteli eğitim alarak, mezun olduğunuz geçerli ve tanınan bir diploma alacağınız üniversiteleri seçmeniz gerekmektedir. Günümüzde, ideal seçenekleri Sırbistan Üniversiteleri’nde bulacaksınız. Sırbistan’da inşaat mühendisliği eğitimi almak birçok noktadan avantajlıdır.

Sırbistan, başkent Belgrad başta olmak üzere önemli üniversiteleri olan bir ülkedir. Eğitime hükümet politikası olarak önem verilmektedir. Kalkınmanın önemli basamaklarından biridir ve özellikle üniversitelerin kaliteli, donanımlı ve modern altyapıya sahip olması için bütçe ayrılmaktadır. Genel olarak ülkenin okuma yazma oranı da son derece yüksektir. Özellikle mühendislik bölümlerinde, dünya standartlarında eğitim verilmesi için gerekli zemin, etüt ile çalışma alanları düzenlenmektedir. İnşaat mühendisliği ülkenin kalkınmasında ve modernleşmesinde önemli bir meslek eğitimi olduğundan, okulların eğitim seviyesinin son derece yüksek olduğunu belirtmemiz yanlış olmaz. Bu nedenle, gençlerimiz de öğrenci danışmanlarımız ile iletişime geçerek, Sırbistan’da inşaat mühendisliği eğitimi almak için gerekli işlemleri yapabilirler.

Sırbistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi İçin 10 Geçerli Neden:

Ülkemize yakın mesafede bir coğrafyada olan Sırbistan ile Türkiye arasında ilişkiler son derece iyidir. Ülke eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra bağımsızlık kazanmış olup, ağırlıklı olarak Sırp nüfus bulunmakla birlikte, ayrıca, Müslüman Boşnaklar ve Türkler de bulunur. Sırpça yaygın olarak konuşulan dildir. Belgrad ile İstanbul arasında düzenli uçak seferleri bulunmakta olup, ülkeye giriş çıkışlar için vatandaşlarımızdan vize talep edilmemektedir. Öğrencilerimiz başkent ve diğer şehirlerde, medeni ve sevecen insanların arasında bir yabancılık çekmeden yaşamlarını sürdürmektedir. Siz de bu ülkeye gittiğinizde, alışma sürecinizin uzun olmadığını, adapte olacağınızı göreceksiniz. Üniversitelerin kalitesinden ve sosyal etkinlik çeşitliliğinden de memnun kalacaksınız.

Sırbistan Üniversiteleri Avrupa Birliği yüksek öğretim kurumları arasında sayılmaktadır. Buna göre,önemli bir özellik olarak üniversitelerin Bologna Anlaşması ile bu esasları uygun eğitim verdiklerini ve idare sistemlerinin olduğunu belirtelim. Bir Avrupa Üniversitesi olarak, öğrenciler tüm kıta ve birlik ülkelerinde geçerli olan, Europass diplomalarını almaktadırlar. Mavi diploma ile mezun eden üniversitelerde eğitim almak gerçekten son derece avantajlıdır. Öncelikle, gençlerimiz kaliteli, akreditasyonu olan bir kurumda eğitim alma ayrıcalığına sahip olurlar. Öte yandan, 47 Avrupa Ülkesi’nde geçerli bir diplomaya sahip olmak demek, birçok ülkede meslek eğitimi almak anlamında gelmektedir. Buna dünya ülkelerini de eklerseniz, küresel anlamda bir kariyer olanağı sizleri bekliyor anlamına gelir. Bunun önemi büyüktür ve size mavi diploma imkanını ülkemizde çok sayılı üniversiteler sunabilir. Ülkemizdeki sınav sistemi de malum, önemli bir hazırlanma süreci ve masrafı yanında getirmektedir.

Sırbistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Puanları:

Sırbistan’da üniversitelerde ve özel olarak inşaat mühendisliği fakültesinde eğitim almak için zorlayıcı, genel ve elimine eden bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızı almanız ve elbette gerekli olan diğer işlemleri yapmanızla birlikte, sınava girmenize gerek kalmadan kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu avantaj Sırbistan Üniversiteleri’nin size sunmakta olduğu son derece önemli bir avantajdır. Ülkemizde üniversitelere girmek için sınav sistemi ile belirli puan alınması gerekmektedir, bu da gerçekten elimine edici bir sistemdir.

Öğrencilerimizin eğitim aldıkları lise türünde bir önem bulunmaz. Meslek liselerinden mezun olanlar girebilir, düz liselerden mezun olanlar başvuramaz şeklinde bir ayrım söz konusu değildir. Öte yandan, lisede not ortalamanızın da sorun olacağını düşünmeyiniz. Ancak, önerimiz üniversitede inşaat mühendisliği eğitimlerinizi alırken derslerine odaklanmanız ve notlarınızı yüksek tutmanızdır. Bu şekilde, burs olanaklarından da daha yüksek bir şansla yararlanabilirsiniz. Ülkemiz hükümetimiz tarafından, yurtdışında eğitim gören öğrencilerimiz için sunulan burs seçenekleri bulunur. Ayrıca, önemli dernekler ve vakıflar başarılı öğrencilere burs vermektedir. Yanısıra, öğrencisi olduğunuz üniversite ile Sırbistan Hükümeti ve Avrupa Birliği burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Alacağınız tam ya da ya bursların eğitiminize son derece katkı sağlayacağını, maddi anlamda rahatlayacağınızı belirtelim.

Sırbistan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Şartları:

Sırbistan Üniversiteleri’nde lisans seneleri üç sene ya da dört sene sürmektedir. Eğitim dili Sırpça ya da İngilizce’dir. Öğrencilerin dil seviyelerinin yeterli olmaması halinde, hazırlık sınıfında eğitim almaları söz konusu olmaktadır. Bu bir sene sürer ve gerekli dil eğitimi mükemmel şekilde verilir. Lisans eğitimlerinde, az öğrenci ile oluşan sınıflarda, son derece dikkatli ve donanımlı şekilde verilmektedir. Modern kampus alanında, dersler itinalı şekilde görülür ve eğitim kalitesi de son derece yüksektir. Laboratuarlar, pratik çalışma sahaları, öğrencilerin teorik olarak eğitim almaları yanında, pratik olarak meslek eğitimlerini de eksiksiz şekilde almalarını sağlar.

Liseden mezun olmanızla birlikte, hatta eğitiminiz devam ederken de öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelerek ön kayıt başvurunuz için bilgi alabilirsiniz. Kayıt sürelerini değerlendirmek için de danışmanlarımız sizlere her zaman yardımcı olacaklar. Lise diplomanız, transkript, vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı, aile tarafından verilecek belgeler, 18 yaşından küçükler için aile tarafından verilecek izin belgesi, başvuru dilekçesi, sağlık raporu ve bulaşıcı hastalıkların olmadığına ilişkin testlerin sonuçları, referanslar gibi belgelerle birlikte, pasaport,kimlik belgesi gibi belgelerin de eklenmesi lazımdır. Belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması ve öğrenci danışmanlarımıza teslim edilmesinden sonra, gerekli işlemler danışmanlığımız tarafından yapılacaktır. Bir ay ya da üç ay arasında süren işlemler her zaman öğrencilerimize aktarılmaktadır. Bundan sonra, kayıt işlemleriniz tamamlanır ve size bildirilir.

Sırbistan’da İnşaat Mühendisliği Fiyatları:

Sırbistan’da üniversiteler, ve özellikle gerçekten kaliteli eğitim verilen inşaat mühendisliği fakülteleri, bunun karşılığında ekonomik harç rakamları ile dikkat çekmektedir. Bütçenizi zorlamayacak miktarlarda harç ödemelerini, iki defa olmak üzere sömestre başlarında yapabilirsiniz. Bununla birlikte, elbette yukarıda belirttiğimiz üzere burs olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. 1.500 Euro ile başlayan harç rakamları üzerinden sizler de zorlanmadan eğitiminizi alabilirsiniz. Elbette harç rakamları sürekli olarak yenilenmektedir ve bunu üniversite ile fakülte yönetimleri belirlemektedir. Ancak kesinlikle yüksek rakamlar belirlenmez ve eğitim almak için en ekonomik sistemlerin arasında ülke üniversiteleri gelmektedir. Mutlaka eğitim rakamlarını danışmanlarımızdan öğrenmelisiniz.

Bütçenizi 300 Euro ile 400 Euro arasında belirleyebilirsiniz. Bu rakam öğrenci olarak, sosyal yaşam giderleriniz, konaklama, yeme içme, ulaşım, faturalar gibi ihtiyaçlarınız için yeterli olacaktır. Bunların içinde barınma giderleriniz de olacaktır. Üniversite ve özel yurtlarda kalabilirsiniz. Ayrıca, kiralık dairelerde, evlerde, apartlarda kendinize barınma seçenekleri bulacaksınız. Elbette öğrenci danışmanlarımız sizlere seçim ve kayıt noktasında yardımcı olacaklar. Temiz, güvenli, yaşamsal ihtiyaçlarınızı bulacağınız konaklama seçenekleri ile siz de fazlasıyla memnun kalacaksınız. Üniversite içinde kampus ortamında, birçok ihtiyacınızı karşılayacak detay de bulunmaktadır. Kütüphane, spor salonları, okuma ile etüt merkezleri, kafe ve kantinler, dinlenme ve etkinlik alanları sizleri beklemektedir. Birçok arkadaş edinecek ve çevrenizi de oluşturacaksınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1