Niş Üniversitesi

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Niş Üniversitesi

  Nis Üniversitesi, University of Nis, size meslek eğitimini verecek üniversite olabilir. Üstelik, Sırbistan gibi Türk İnsanı’na sıcak bakan, Türk İnsanı ile yakın bağlantıların olan halkların yaşamakta olduğu bir ülkede öğrencilik zamanlarınızı geçireceksiniz. Yurtdışında eğitim alacak ya da almakta olan öğrenciler için elbette en önemli detaylardan biri, öğrencilerin o ülkeye alışma sürecidir. Balkan Ülkeleri ve özellikle Sırbistan bu noktada size önemli avantajlar sunacaktır. Ülkede başta Sırplar olmak üzere, Boşnak ile Hırvat vatandaşlar ağırlıklı olarak yaşamaktadır. Benzer geleneklerimizin olması ve yerleşmiş Osmanlı etkisinin halen devam etmesi de yaşamımızla yakın hayatın sürülmesini sağlamaktadır. Alışma sürecinizin kesinlikle uzun sürmeyeceğini ve hızlı olacağını belirtelim.

  Niş Üniversitesi Eğitim Avantajları

  Sırbistan Üniversiteleri ve özellikle Nis Üniversitesi hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan rehberlik alabilirsiniz. İnternet sitemiz, çağrı merkezimiz ve ofislerimiz üzerinden sizlerleyiz. Okul seçimlerinizden ön kayıt ile kayıtlarınız ve eğitim hayatınız süresinde desteğimiz sizlerle olacak. Belgrad ve diğer kentlerde memnun kalacağınız öğrencilik yaşamınız olacaktır. Elbette ülkenin kaliteli üniversiteleri de gerçekten dikkat çekmektedir. Danışmanlarımızdan, üniversiteler hakkında bilgi alabilir, siz de sınavsız üniversite eğitiminin avantajlarını yaşayabilirsiniz. Avrupa Üniversiteleri’nde eğitim almak size son derece özel kapıların açılmasını sağlayacaktır.

  Sırbistan Üniversitesi arasında,özenle eğitim veren kurumlar arasında Nis Üniversitesi bulunmaktadır. Üniversite, 15 Haziran 1965 tarihinde kurulmuştur. Devlet üniversite olan kurum, köklü yapısı ile her zaman başarılı meslek eğitimleri vermiştir. Günümüzde de ülkenin ve Balkan Ülkeleri’nin önemli devlet üniversiteleri arasındadır. Günümüzde, 30.000’e yakın öğrencisi ile aktif şekilde eğitim, öğretim hizmetine devam edilmektedir. 1.500 civarında akademik personeli, 650 personeli, 14 fakültesi ile kapsamlı bir üniversite olarak eğitimine devam edilmektedir. Üniversite ülkenin Nis Şehri’nde bulunmaktadır.

  Sırbistan Niş Üniversitesi Konumu Location

  Nis Kenti, ülkenin güney kısmında yer alan, başkent Belgrad ve Novi Sad kentlerinden sonra, 3. büyük kentidir. Yaklaşık olarak 200.000 civarında nüfusu bulunmaktadır. Hem doğal güzellikleri hem de tarihten gelen izleri ile ilgi çeken bir kenttir. Özellikle, bu güzel şehirde öğrenciyken, Kelle Kulesi, Nis Fortness, Mediana, Bubanj Hatıra Parkı, Cegar Anıtı gibi noktaların görülmesi çok önemlidir. Modern altyapı ile tarihi izlerin birleştiği son derece planlı ve önemli bir kenttir. Ülkenin genelinde olduğu gibi, şehir sınırları içinde de suç oranı son derece düşüktür. Güvenli, günün 24 saati hem erkek, hem de kadınların tek başına rahatlıkla gezebilecekleri bir şehirdir. Öğrencilerimiz de güvenli olduklarından emin şekilde kentte zaman geçirebilirler. Kendi kültürümüzden izler de kentte dikkat çekmektedir. Osmanlı mimarisinden birçok örneği yapılarda ve şehir sokaklarında bulabilirsiniz.

  Nis sevimli ve bir o kadar planlı bir kenttir. Üniversitede eğitim alırken, bir noktada bir noktaya, birçok lokasyona yürüyerek ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde, toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Genel yaşam giderleri açısından da eğitim süreniz sizi zorlamayacaktır.


  Niş Üniversitesi’nde Eğitim İçin On gerekli Neden:

  Sırbistan Niş Üniversitesi Bölümleri

  Nis Üniversitesi, ülkenin ve Avrupa Ülkeleri’nin köklü üniversitelerinden biridir. 14 fakültesinde, lisans ve master ile doktora programları düzeyinde kapsamlı eğitim verilmektedir. İnşaat mühendisliği ve mimarlık fakültesi, Ekonomi fakültesi, elektrik ve elektronik mühendisliği fakültesi, makine mühendisliği fakültesi, tıp fakültesi, hukuk fakültesi, fen bilimleri ve matematik fakültesi, teknoloji fakültesi, pedagoji fakültesi, güvenlik birimleri fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, beden eğitimi ve spor akademisi fakültesi, filoloji fakültesi, felsefe ve sosyal bilimler fakültesi olarak ayrılmaktadır. Fakültelerde özenli eğitim verilmektedir ve üniversite birçok farklı ülkeden öğrencilerin de eğitim aldığı bir kurumdur.

  Üniversitesi Kampüs Olanakları

  Kampus, son derece özel tarihi binaların içinde yer almaktadır. Zaten, okulun ana binası şehrin en önemli simgelerinden biridir. Kampus içinde 14 adet fakülteler için detaylı binalar ve eğitim altyapıları düzenlenmiştir. Her derslik, internet bağlantılı ve bilgisayar donanımlı olarak düzenlenmektedir. Öğrencilerin derslerinde modern eğitime göre katılmaları sağlanmaktadır ve hocaların yakın ilgisi söz konusudur. Oldukça kaliteli, önemli başarılar imza atan profesör ve hocaları dikkat çekmektedir. Modern derslikler, laboratuarlar, etütler yanında, sağlık merkezi, her fakülte için yeterli kütüphane, kafe, restoran, kantin ve yemekhaneler, spor merkezleri, kültür ve sanat merkezleri kampus sınırlarında bulunmaktadır. Yurtlar hem kampus içinde, hem de yakınlarında olacak şekilde, özel ve kamuya ait olarak bulunmaktadır. Oda sayılarına ve özelliklerine, elbette ücretlerine göre değerlendirmelerinizi yaparak kalabilirsiniz.Kiralık daire seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. İlk senenizde yurtta kalmanız alışma süreciniz açısından daha sağlıklı olabilir. Bundan sonra yalnız ya da arkadaşlarınızla evde kalmanız mümkündür.

  Sırbistan Niş Üniversitesi Uluslararası İşbirlikleri

  Okul ülkenin diğer önemli üniversiteleri olan Belgrad Üniversitesi ve Novi Sad Üniversitesi ile işbirlikleri yapmaktadır. Bu durum eğitimde çok daha sistemli unsurların gerçekleşmesini sağlamaktadır. Önemli işbirlikleri, proje çalışmaları ve bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Sadece ülke üniversiteleri ile değil, Avrupa Ülkeleri’nden üniversiteler ve kurumlar ile işbirliklerinin de olduğunu ekleyelim.


  Niş Üniversitesi Puanları:

  Ülkemizde uygulanan LGS ile LYS sınav sistemi bu ülkede uygulanmamaktadır. Üniversiteye öğrencilerimizin başvurması da sınav sistemi içinde gerçekleşmemektedir. Liseden mezun olan gençlerimiz, not ortalaması ya da taban puan sistemi söz konusu olmadan başvurularını yapabilirler. Meslek lisesi, anadolu lisesi, düz lise ayrımı ya da lisede eğitim aldığınız bölümlerin önemi bulunmamaktadır. Önemli olan diplomanız ve geçerli eğitim almış olmanızdır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, kayıt tarihlerinde başvurularınızı yapmalısınız.


  Başvuru Şartları – Taban Puanları

  Niş Üniversitesi, Avrupa’nın birçok ülkesinden ve ülkemizden öğrencileri kabul etmektedir. İnşaat mühendisliği, mimarlık fakültesi, ekonomi fakültesi, elektronik mühendisliği fakültesi, makine mühendisliği fakültesi, tıp ile hukuk fakültesi, matematik ile fen fakültesi, teknoloji fakültesi, pedagoji fakültesi, sanat fakültesi, spor fakültesi ile beden eğitimi okulu, filoloji ile zıraat fakültesi bölümlerinde, siz de eğitim alabilirsiniz. Lise eğitiminizin tamamlanmış olması gerekmektedir. Ayrıca, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, öğrenci danışmanlarımızdan da destek alarak başvuru belgelerinizi tamamlayabilirsiniz. Mayıs ayında kayıtlar başlamaktadır ancak, öncesinde Ocak ayında ön kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Elbette eğitim yıllarınız boyunca askerliğinizi de eğitim aldığınız için tescil ettirmiş olacaksınız.


  Niş Üniversitesi Fiyatları:

  Niş Üniversitesi, kaliteli eğitim yanında uygun fiyat aralıkları ile de dikkat çekiyor. Öğrencilerimiz yurtdışında eğitim alır gibi değil, adeta ülkemizde bir üniversitede eğitim alıyor gibi harcama yapacaklar. Sırbistan genel anlamda, ekonomik yaşam olanakları sunmaktadır. Balkan Ülkeleri’nin genelinde olduğu gibi, yaşam giderleri çok zorlayıcı değildir. Avrupa Ülkeleri’ne göre son derece uygundur. Yeme içme, ulaşım, sosyal yaşam harcamaları gibi harcama kalemlerinde uygun bir aylık bütçe yapmanız yeterlidir. Kiralar ve yurt ücretleri de uygundur. Okulun yurtlarında ya da özel yurtlarda kalabilirsiniz. Tek kişilik, iki, üç ve dört kişilik odalarda tercihlerinize ve bütçenize göre kalmanız mümkün. Öte yandan, ev kiralama seçeneği de her zaman sizlerin gündeminde olabilir.

  Okul ücretleri birçok Avrupa Üniversitesi’ne göre uygun rakamlı olarak öne çıkmaktadır. Birkaç bin Euro ödeyecek ve akreditasyonu olan bir üniversitede kaliteli eğitim alacaksınız. Bundan başka, harçlarınızı sömestre başlarında yani iki defada ödeyebilirsiniz. Bu da size yardımcı olacak önemli bir detaydır. Mutlaka üniversiteyi değerlendirmenizi öneririz.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1