Sırbistan'da Elektrik Mühendisliği

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

Sırbistan’da Elektrik Mühendisliği

Sırbistan'da Elektrik Mühendisliği

Üniversite eğitimi almak için yurtdışında önemli ve doğru seçimleri yapabilirsiniz. Bu üniversitelerin avantajlı olanları Sırbistan Üniversiteleridir. Öğrencilerimiz sınav şartı olmadan, ülkemizden farklı olarak genel bir sınava girmeden kurumlarda öğrenci olabilirler. Birçok alanda, özellikle mühendislik fakültelerinde eğitim alabilirsiniz. Başkent Belgrad ve birçok önemli kentte bulunan yüksek eğitim, öğretim kurumlarında öğrenci olabilirsiniz. Sırbistan Üniversiteleri’ne kayıt olmak için mutlaka ülkemizde genel sınav sistemine dahil olmak ya da geçerli bir puanı almak zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Öte yandan, ülkemizde sınav ile üniversitelerde bir bölüme girebileceğiniz şeklinde bir zorunluluk da bulunmaz. Sınava hiç girmemiş de olabilirsiniz. Ülkede üniversitelere kayıt olmak için bunlardan bağımsız şekilde başvurularınızı yapmalısınız.

Sırbistan’da elektrik mühendisliği eğitimi üniversitelerin ilgili bölümlerinde, genel olarak üç sene ya da dört sene olarak belirlenmektedir. Eğitim dili ise Sırpça ya da İngilizce olarak düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz, bölümlerde her zaman diğer öğrencilerle birlikte, eğitim ve ilgi bakımından kesinlikle ayrım yapılmadan eğitime tabi tutulmaktadır. Eşitlikçi bir eğitim kalitesi uygulanır. Öğrencilerimiz de İngilizce ya da Sırpça olarak eğitime alınır. Dil seviyesi yeterli değilse, hazırlık sınıfında dil eğitimi verilmektedir. Bu senede öğrencilerimiz, seçtikleri okulun eğitim dili ne ise, ona göre, İngilizce ya da Sırpça olarak dil eğitimlerini alırlar. Eğitim dillerini aldıktan sonra, lisans senelerine hazır hale gelirler ve lisans eğitimlerine başlarlar.


Sırbistan’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Almak İçin 10 Geçerli Neden:

Sırbistan Üniversiteleri, başta başkent Belgrad’da olan kurumlar sürekli olarak yenilenmektedir. Modern eğitim sistemlerine tabi olan, kaliteli ve internet, bilgisayar donanımlı derslikler, geniş olanaklı ve tüm öğrencilerin derslere katılabildiği amfiler, modern laboratuarlar, geniş kapsamları olan araştırma merkezleri, zengin kütüphaneler ve elektrik mühendisliği eğitimlerine yönelik detaylı ve dolu merkezlerle öğrenciler bölümlerde eğitim almaktadır. Eğitim kalitesinin gerçekten son derece donanımlı ve modern olduğundan emin olabilirsiniz. Sırbistan bir Avrupa Ülkesidir. Üniversiteleri de Avrupa Birliği üniversiteleridir. Bologna Anlaşması ile, eğitim esaslarında, AB kriterleri olan Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim verilmektedir. Buna bağlı olarak, öğrencilerimiz de bir Avrupa Üniversitesi’nde eğitim alma ayrıcalığını yaşarlar. Mezun olan tüm öğrenciler de mavi diplomalarını alırlar yani bu diploma Europass olarak adlandırılmaktadır. Tüm kıta ülkelerinde, 47 ülkede geçerli olan diplomadır. Ülkemizden öğrencilerimiz de bu diplomaya sahip olacaklar ve tüm Avrupa Ülkeleri’nde kariyer yapabilirsiniz bu şekilde. Bir elektrik mühendisi olarak kaliteli eğitim almak, ardından geçerli mavi diplomanızla birçok Avrupa Ülkesi’nde çalışma olanağı elde etmek, gerçekten ülkemizdeki üniversitelerde bile bulamayacağınız bir özelliktir. YÖK Yüksek Öğretim Kurumumuz tarafından denklik özelliği olan diplomalarınızla, bu avantajı da elde ederek, YÖK tarafından da tanınan üniversitelerde eğitim alacaksınız. Medeni ortamda, sizinle yaşıt olan arkadaşlarınızla tanışma ve kaliteli bir çevre edinme şansınız olacak. Sadece bu neden bile üniversitelerin size cazip gelmesini sağlayacaktır. Dünyanın birçok farklı ülkesinden, kültüründen çevreniz olacak.


Sırbistan’da Elektrik Mühendisliği Puanları:

Sırbistan Üniversiteleri’nde elektrik mühendisliği bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz lise eğitimlerini tamamlamalarının ardından üniversitelere eğitim almak için başvurabilirler. Sırbistan Hükümeti ülkemizden farklı şekilde, genel bir üniversite sınavı uygulaması sunmamaktadır. Öğrencilerimiz bir sınava girmeden ve belirli puanları almalarına gerek kalmadan kayıt başvurusu yapabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizi en doğru kurumlara yönlendirmek için yanlarındayız. Lise eğitiminizi tamamlayarak, diplomanızı almanızla birlikte, siz de eğitim almak için Sırbistan Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz. Ön kayıt ile kontenjanların dolmasına karşın, eğitiminiz devam ederken kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Lise eğitiminizin ardından, diplomanızla, üstelik lisede hangi bölümde eğitim aldığınız zaruri bir önemi de olmadan başvurularınızı yapabilirsiniz. Sosyal, fen ya da matematik bölümlerinde eğitim alabilirsiniz. Fen lisesi ya da meslek liselerinden eğitim almakta olabilirsiniz. Mezun olduğunuzda, üniversitelerde başarılı bir meslek kariyeri sizleri bekliyor olacak. Öğrencilerin planlı bir eğitimden geçerek, az öğrenciler ile oluşturulan sınıflarda donanımlı meslek eğitimi alma şansınız sizi bekliyor. Eğitim alırken, laboratuarlarda ve çalışma alanlarında pratik anlamda da deneyim kazanacaksınız. Kendinizi donanımlı bir çiçeği burnunda mühendis olarak kariyerinize odaklanabileceksiniz.


Sırbistan’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Şartları:

Sırbistan Üniversiteleri’nde son derece özenli şekilde elektrik mühendisliği eğitimleri verilmektedir. Sırbistan dilinde ve İngilizce eğitim alırken, bir yanda da halkın yerel dilleri arasında olan Macarca, Makedonca gibi dilleri de meraklıysanız öğrenebilirsiniz. Mutlaka İngilizce eğitim alsanız da Sırpça öğrenmek için zaman ayırmalısınız. Mühendislik eğitimi almak için, öncelikle diplomanız elinizde olmalı. Lisans eğitimleri için lise diplomanız, yüksek lisans eğitimleriniz için de lisans diplomanızı almış olmanız gerekiyor. Diploma, not bilgilerinizi gösteren transkript, sabıka kaydınız, sağlık raporu, ailenizde alınan izin belgesi ki elbette bu şart, 18 yaşından küçük gençlerimiz içindir. Başvuru dilekçeniz, referanslarınız ki hocalarınızdan alacaksınız, katıldığınız çeşitli kurs ya da okulların sertifikaları, Vize ile oturma izni belgeleriniz, sağlık sigortası işlemlerinizin tamamlanması noktaları da çok önemlidir. Elbette siz bu işlemleri ilk defa yapan bir gencimiz olarak, bu noktalarda zorlanmalarınız olabilir. Bu nedenle, öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak rahatlayacaksınız. Her zaman sizinleyiz ve desteklerimizle işlemlerinizi eksiksiz şekilde yapacaksınız.

Kayıt sürelerinde, başvurularınızı zamanında yapmanız da çok önemlidir. Öğrenci danışmanlarımız size süreleri mutlaka belirtecekler ve zamanında işlemlerinizi yapma şansınız olacak. Ara kayıt ve kayıt dönemlerini danışmanlarımız size belirtecekler, aynı zamanda işlemlerinizi yapmanız için size yardımcı olacaklar.


Sırbistan’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Fiyatları:

Avrupa Ülkeleri arasında, ekonomik olanakları ve avantajları bakımından öne çıkan ülkelerden biri Sırbistan’dır. Bu ülkede, öğrenci olarak zorlanmayacaksınız. Uygun rakamlara bütçenizi yapabileceksiniz. Özellikle başkent Belgrad Üniversiteleri tercih edilmektedir. Eğitim harçları 1.500 Euro ile 2.000 Euro arasında seyretmektedir. Bu rakamlardan başlayarak harçlar belirlenmektedir. Genel olarak, ülkemiz vakıf üniversiteleri ve dünya özellikle Avrupa Kıtası Üniversiteleri kıyaslandığında son derece uygun harç rakamlarıdır. Üstelik öğrencilerimiz elbette sömestre başlarında, iki defa ödemelerini yapabilirler. Burs olanaklarını da değerlendirmek yerinde bir seçenektir. Avrupa Birliği bursları, Ülkemiz hükümetimiz tarafından verilen burslar ile ülke ve üniversitelerin burslarına başvurabilirsiniz. Özellikle, başarılı olan yani not ortalaması yüksek olan öğrencilerimizin burs alımlarında şanslarının yüksek olduğunu belirtelim.

Genel yaşam olanakları bakımından da bütçenizi uygun rakamlarla yapabilirsiniz. Bir öğrenci için eğitim alırken masraf kalemleri, barınma, yeme içme, ulaşım, sosyal yaşamları, kırtasiye ve diğer eğitim giderleriniz gibi bütçe detaylarınız olacaktır. Bunlar için de 200 ile 300 Euro arasında ödeme ayırmanız yeterlidir. Barınma için, öğrenci yurtlarını tercih edebilirsiniz. Üniversite kampuslarında tek kişilik odalardan, daha farklı seçeneklere kadar kalabilirsiniz. Kampus dışında da özel yurtların olduğunu ekleyelim. Kiralık daireler, evler, hem yalnız olarak, hem de öğrenci arkadaşlarınızla birlikte kalabilirsiniz. Semt pazarları ile marketlerde de yeme içme ile diğer ürün alımlarınız için sizleri bekliyor sevgili gençlerimiz. Kantinleri ve yemekhaneleri de es geçmeyelim. Uygun fiyatlarla beslenme ihtiyaçlarınız karşılayabilir, hem de kampus içinde güvenli olarak arkadaşlarınızla birlikte zamanlar geçirebilirsiniz. İsterseniz çalışma olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Özellikle part time çalışmak hem harçlığın kazandıracak, hem de derslerinizi aksatmayacaksınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1