Novi Sad Üniversitesi Teknik Bilimler

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Novi Sad Üniversitesi Teknik Bilimler

  Sırbistan’ın gözde eğitim kurumlarından biri olan Novi Sad Üniversitesi Teknik Bilimler, adını da aldığı Novi Sad’da kurulmuştur ve başarılı şekilde eğitim hayatına devam etmektedir. Hem Sırbistan’dan öğrenciler, hem de Avrupa Ülkeleri’nden öğrencilerin de eğitim aldıkları önemli bir kurumdur. Bu nedenle, haklı nedenlerle ülkemizden öğrencilerimizin de dikkatini çekmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimizin Novi Sad teknik bilimler fakültesinde ve genel anlamda üniversitede eğitim almalarını desteklemekteyiz. Başvuru detayları ve tüm desteği öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Ocak ayında başlayan ön kayıtlar ile birlikte, Mayıs ayında kayıtlar açılır. Eğitim dönemleri ise Eylül ayı sonunda başlamaktadır.

  Novi Sad Üniversitesi teknik bilimler bölümünde ve diğer bölümlerde öğrencilerin her birine özen gösterilir. Her öğrenci üniversite için bir değerdir. Öğrencilerle hocaları arasında sağlam bağlar bulunur ve hocalar öğrencilerini tanırlar. Kapasitelerini, yeteneklerini, zeka seviyelerini bilirler. Bu sayede, meslek eğitimlerinde sağlam altyapılar ile adımlarını atmalarını sağlarlar. Bu üniversitenin başarısında son derece önemli bir faktördür. Teknik bilimler bölümünde ise altyapısı mükemmel, son derece başarılı eğitim verilmektedir. Siz de bu ayrıcalıklı eğitime erişebilirsiniz. Bunun yapmak için ilk adımı öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek alacaksınız.

  Novi Sad Üniversitesi Teknik Bilimler Kampüs İmkanları

  Novi Sad Üniversitesi, günümüzde 50.000 civarında öğrencisi ile gerçekten önemli bir yüksek öğretim kurumudur. Hocaları dahil olmak üzere çalışanları ise 5.000 civarındadır. Bunların gerçekten önemli ve büyük rakamlar olduğunu belirtelim. Bu sayede, üniversitenin Orta Avrupa ile Balkanlar Coğrafyası’nın en önemli üniversitelerden biri olmaktadır. Akreditasyonu olan üniversite, Bologna esaslarına göre eğitim vermektedir. Bologna anlaşmasına göre eğitim verilmesi demek, öğrencilerin eğitimlerinin kıta genelinde geçerli olması anlamına gelmektedir. Mavi diploma veren üniversiteden mezun olduğunuzda siz de Europass diplomanızla tam da 47 Avrupa Ülkesi’nde çalışma ya da lisans üzeri olarak master ya da doktora düzeyinde eğitim alma şansını elde edeceksiniz. Meslek eğitimleriniz geçerli olacağınızdan, denklik unsurları olan diplomalarınızla birçok ülkede kariyerinizi yapabileceksiniz. Elbette bu ülkeler arasında ülkemiz de bulunmaktadır. YÖK denkliği önemli bir diploma avantajıdır ve Novi Sad Üniversitesi’nde aldığınız eğitimle, YÖK denkliği noktasında avantajlı diplomalarınızı alacaksınız. Bu sayede ülkemizde kamu alanında çalışmak üzere kariyer kapılarını da aralayabileceksiniz.


  Novi Sad Üniversitesi Teknik Bilimler’de Okumak İçin 10 Gerekli Neden:

  Novi Sad Üniversitesi teknik bilimler bölümünde gerçekten son derece özenli bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerin modern çalışma alanları, laboratuarlar ve kütüphanelerde eğitim almaları, eğitimlerini hem teorik, hem de pratik anlamda almaları anlamına gelmektedir. Üniversitenin birçok fakültesinde İngilizce eğitim verilmektedir. Teknik bilimler fakültesinde de aynı şekilde eğitim İngilizce olarak verilir. Öğrenciler dil seviyelerine göre, yeterli ise lisans senelerinden eğitimlerine başlar. Yeterli olmayan öğrenciler, son derece özenli eğitim verilen hazırlık sınıfında eğitimlerini almaktadır. Bu süreç öğrencilerin dil eğitimleri için son derece yeterlidir.

  Novi Sad Üniversitesi, teknik bilimler eğitimi konusunda gerçekten çok önemli bir eğitim kurumudur. Multidisipliner araştırmalar merkezinin ve üniversite bünyesinde bulunan araştırma enstitülerinin de son derece önemli araştırmalara imza attığını belirtmek gerekir. Lisans eğitimleri, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde yüzlerce akredite eğitim programları öğrencilere sunulmaktadır. Teknik bilimler eğitimlerinde, son eğitim gelişmeleri, yenilikleri ve olanakları alınmaya üniversite tarafından çok dikkat edilmektedir. Teknik bilimler bölümü öğrencilerimiz tarafından kesinlikle tercih edilebilir. Çünkü geleceğin mesleklerinden biridir. Endüstri alanında, ürünlerin tasarlanması, yaratılması için gerekli araştırma, geliştirme işlemlerinin yapılması, sistemli düşünme ve yaratma yeteneklerinin geliştirilmesi, bu geliştirmeleri yaparken, internet ve bilgisayar donanımlarının kullanılması, somut nesnelerin de bu şekilde yaratılması eğitimleri verilmektedir.

  Teknik bilimler fakültesinde bölümler, genel olarak, elektrik ile enerji teknolojileri, elektronik ve otomasyon teknolojileri, kimya ile kimyasal işletme teknolojileri, makine ile metal teknolojileri, malzeme ve malzeme işletme teknolojileri, tasarım bölümü olarak sayılabilir.


  Novi Sad Üniversitesi Teknik Bilimler Puanları:

  Teknik bilimler eğitimlerinde kaliteli bir fakültede eğitim almak, sizi geleceğe ve uluslararası kariyere taşıyacak son derece önemli bir fırsattır. Öğrencilerimizin bir sınav şartı olmadan, bu önemli üniversiteye ve bölüme de kabul edilebileceklerini belirtelim. Lise mezunu olarak, meslek liselerinden, Anadolu liselerinden ve düz liselerimizden mezun olabilirsiniz. Bölüm şartı ve farkı da söz konusu değildir. Sosyal bölümler, fen ya da matematik bölümlerinden mezun olabilirsiniz.

  Novi Sad Üniversitesi öğrencilerimiz için bir sınav sistemi öngörmemektedir. Bu noktada belirtecek olursak, ülkemizdeki genel geçer olan ve zorunlu olan, LGS ile LYS sınavları sistemi bu ülkede uygulanmaz ve takip edilmez. Bu sınavlarla girip girmemeniz ya da kaç puan aldığınız önemli değildir. Öte yandan, benzer bir sınav uygulaması da öğrencilerimize uygulanmamaktadır. Liseden sonra, eğitiminizi tamamladıktan sonra öğrenci danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz.


  Teknik Bilimler Başvuru Şartları:

  Novi Sad üniversitesi teknik bilimler fakültesinde eğitim almak için lise eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bundan sonra siz de kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğitiminiz sırasında ise, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak siz de ön kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üniversite başvurularınız için, diplomalarınız ile birlikte, transkript, sağlık raporu, seyahat sağlık sigortanız, Schengen vizesi, oturma izni gibi şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Elbette, tüm aşamalarda, öğrenci danışmanlarımızdan destek alacağınızı da belirtelim.


  Üniversitesi Teknik Bilimler Fiyatları:

  Sırbistan, ekonomik olanakları ile öğrencilerimizin, maddi anlamda zorlanmayacakları bir ülkedir. Novi Sad Üniversitesi teknik bilimler ve üniversitenin diğer bölümleri de ayrıca, uygun harç rakamları ile dikkat çekmektedir. Okulda, tıp fakültesi okul harçları senelik olarak, 4000 Euro ve Diş hekimliği fakültesi 4000 Euro ile geçmektedir. Teknik bilimler fakültesi ise senelik olarak ortalama 1.500 ile 2.500 Euro arasında harç rakamları ile eğitim vermektedir. Rakamların, elbette her sene okul idaresi tarafından belirlendiğini belirtelim. Ancak kesinlikle, öğrencileri maddi anlamda zorlayacak, ödenmesi çok zor olan rakamlar değildir. Ülkemizde vakıf üniversitelerinin çok daha altında rakamlarla bu seçkin kurumlarda eğitim alabilirsiniz. Avrupa Üniversiteleri arasında da yüksek kalite eğitim ve uygun harç rakamları olarak özellikleri taşıyan önemli kurumlardan biri olarak, parmakla gösterilmektedir.

  Ülkede Yaşam Şartları Konaklama Maliyetleri ve Yaşam Giderleri

  Yaşam giderleri açısından da kesinlikle zorlanmayacağınızı belirtelim. Sosyal yaşam, ulaşım ve beslenme giderleri ile konaklama harcamalarınıza diğer ülkelere kıyasla çok daha uygun rakamlar ayırmanız mümkündür. Konaklama için yurtları tercih edebilirsiniz. Küçük daireler, evlerin odalarında ya da apartlarda kalabilirsiniz. Kiralayarak daha serbest bir konaklama şansını elde edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla, ekonomik anlamda çok daha rahatlamak için kiralama şansını da kullanabilirsiniz. Sağlık giderleriniz için seyahat sağlık sigortanız size yardımcı olacaktır. Ayrıca, kampus alanında bulunan medikolarda ilk tedavilerinizi rahatlıkla olabilirsiniz.

  Yeme içme giderleri açısından, marketler ile pazarlarda ve kampus içinde bulunan merkezlerde beslenmelerinizi yapabilir, uygun rakamlara alışveriş yapabilirsiniz. Sosyal etkinliklerin önemli kısmını okulda yapabilirsiniz. Kampus içinde öğrenci kulüplerinde zaman geçirebilirsiniz, birçok sosyal ile sanat etkinlikler, öğrenciler için düzenlenmektedir. Bu etkinliklerin çoğu ücretsiz olarak yapılmaktadır ve gerçekten çok eğleneceksiniz. Farklı ülkelerden arkadaşlar edinme fırsatını elde edeceksiniz. Sizin için farklı deneyimlerle dolu bir eğitim olacak.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1