Novi Sad Üniversitesi

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Novi Sad Üniversitesi

  Novi Sad Üniversitesi, Sırbistan’ın en önemli üniversitelerinden biridir ve ülkenin ikinci büyük kenti olan Novisad’da bulunmaktadır. Devlet üniversitesidir. Üniversite kurulduğu tarih olan 1960’dan bu yanan en etkili yüksek eğitim ve öğretim kurumlarından biri olan varlığını sürdürmektedir. Günümüzde 50.000 civarında öğrencisi ile, hem ülkenin hem de genel anlamda Balkan Ülkeleri’nin kaliteli meslek eğitimi ihtiyaçlarına son derece önem şekilde cevap vermektedir. 4.000 civarında personeli ile, önemli ve sistematik bir kurumdur aynı zamanda. Güneydoğu Avrupa ve Balkanlar Coğrafyası’nın en kapsamlı eğitim kurumlarından biridir. Yarıya yakını bayan olan öğrencileri ve özellikle Avrupa Ülkeleri başta olmak üzere birçok yabancı ülkeden kabul edilen öğrencileri de son derece renkli ve kozmopolit bir üniversitedir.

  Novi Sad Üniversitesi Bölümleri

  Novisad Üniversitesi’nde şu fakültelerde eğitim verilmektedir: Bilimler fakültesi, eğitim fakültesi, felsefe fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, hukuk fakültesi, iktisat fakültesi, inşaat mühendisliği fakültesi, Macarca öğretmenlik eğitimi fakültesi, spor ve beden eğitimi fakültesi, teknik bilimler fakültesi, teknik fakültesi, teknoloji fakültesi, tıp fakültesi, zıraat fakültesi gibi eğitim kurumlarında, almak istediğiniz meslek dalına göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Okulda Sırpça ve İngilizce olarak eğitim verilmektedir. İngilizce eğitim bölümlerinden yana tercihlerinizi yapabilirsiniz. Buna göre, bilimler fakültesi, eğitim fakültesi, felsefe fakültesi, güzel sanatlar akademisi, hukuk fakültesi, iktisat fakültesi, Macarca Öğretmenlik eğitimi fakültesi, spor ve beden eğitimi fakültesi, teknik bilimler fakültesi, teknik ve teknoloji fakültesi, tıp fakültesi ile zıraat fakültesi İngilizce eğitim dilini kullanan fakülteleridir.

  İngilizce olarak eğitim veren bölümleri tercih eden öğrenciler, yeterli seviyeleri bulunmakta ise hazırlık sınıfını atlayabilirler. Okul TOEFL gibi dereceleri kabul etmektedir ve detayları en güncel şekilde öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Bunun dışında, dil seviyeniz yeterli değilse, hazırlık sınıfında gayet yeterli dil eğitiminden geçebilirsiniz. Bundan sonra, planlı ve detaylı bir eğitim aldığınızdan, lisans eğitim senelerinize hazır hale geleceksiniz.


  Novi Sad Üniversitesi’nde Okumak için 10 Neden:

  Novisad Üniversitesi’nde eğitim almak için birçok neden bulunmaktadır. Bu seçkin üniversite size sayısız avantajlar sunmaktadır. Üniversite, Bologna anlaşmasına uygun olarak ve bu esaslara göre eğitim vermektedir. Avrupa Birliği Üniversiteleri’nden biridir. Öğrencilerin mezun olduklarında mavi diploma almaları da son derece yerinde ve avantajlı bir durumdur. Europass diploma demek 47 Avrupa Ülkesi’nde geçerli bir diploma ile kariyer yapma avantajını elde etmek demektir. Ayrıca, dünyanın birçok ülkesinde diplomanız geçerli olacaktır. Bu noktada, hemen YÖK denkliği avantajının da önemi ekleyelim. Bologna esaslarına uygun olarak eğitim almak demek, YÖK diploma denkliği açısından avantajlı ve YÖK tarafından tanınan bir okulda eğitim almak anlamına gelmektedir.

  YÖK Denklik

  Mezun olduğunuzda, diplomanızla denklik başvurunuzu yapabilirsiniz. Kamu kurumları dahil olmak üzere, ülkemizde birçok kurumda çalışabilirsiniz. Kaliteli bir eğitim alacaksınız ve kesinlikle özenli. Fakültelerde öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için altyapı bulunmaktadır. İnternet bağlantısı ve bilgisayar, kaynak kitaplar, modern laboratuar sistemleri ve çalışma alanları, seminer ile toplantı odaları, salonları tüm detayları ile sizleri beklemektedir. Az kişilik sınıf sistemi ve inter aktif eğitim uygulanmaktadır. Buna göre, öğrencilerin derslere katılması söz konusu olmaktadır ve meslek eğitimlerine öğrencilerin yeteneklerine göre, zekalarına ve bilgilerine göre özel olarak ilgilenilmektedir. Son derece güvenli olarak eğitim alacağınızı bilmenizi isteriz.

  Kampüs Olanakları

  Kampus binası, şehrin çok önemli simgelerinden olan ve tarihi anlamda çok zengin bir bina ile süslenmiştir. Ayrıca öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun tüm detaylar da bulunmaktadır. Sağlık merkezi, kütüphaneler, bilgisayar odalar, etüt merkezleri, yemekhane, restoran ve kafeler, kantinler, spor salonları, açık ve kapalı spor alanları, aktivite merkezleri, öğrenci kulüpleri, yurt binaları da kampus içinde bulunmaktadır. Yurtları hem kamu hem de özel olanlarında kalabilirsiniz. Uygun fiyatlıdır ve güvenle kalabilirsiniz. Bakımları ve temizlikleri güvenli olarak yapılmaktadır. Bundan başka, oda seçenekleri ise, tek ya da daha üzerinde olacak şekilde fiyatlarına uygun şekilde seçilebilir. Daire kiralamak da mümkündür.


  Novi Sad Üniversitesi Taban Puanları:

  Ülkemizde, lise eğitiminden hemen sonra üniversiteye kabul edilmeniz için, LGS ile LYS sınavlarına girmeniz ve elbette yeterli puanları almanız gerekmektedir. Bu uygulama Sırbistan Üniversiteleri için geçerli değildir. Öğrencilerimiz, bir sınava girmeden başvurularını yapabilirler. Bunun için elbette öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelmeniz en doğrusu olacaktır. Danışmanlarımız size gerekli olan rehberliği sunacaktır.

  Bir sınava girmeden ya da sınav stresini yaşamadan siz de amaçladığınız meslek eğitimini mükemmel şekilde alma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Öğrencilerimiz lisenin herhangi bir bölümünden mezun olabilirler ya da meslek lisesi, düz lise gibi lise farkları söz konusu olmamaktadır. Başvurularınızı yapabilirsiniz. Bir taban puan ya da not ortalaması şartı da söz konusu değildir. Ayrıca, ön kayıt ile kayıt başvurularınızı da yapabilirsiniz. Kontenjanların dolmaması için bir an önce danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Gerçekten yoğun ilgi olduğunu belirtelim.


  Novi Sad Üniversitesi Başvuru Şartları

  Novişad Üniversitesi şartları olarak en önemli detay, öğrencilerimizin lise eğitimlerini tamamlamaları ve mezun olarak diplomalarını almalarıdır. Bu önemlidir. Ayrıca, danışmanlarımızla bir araya gelerek, talep edilmesi gereken belgeleri de eklemelisiniz. Lise diploması, transkript, sağlık raporu, 18 yaşından küçükler için ailelerinden alınacak izin belgesi, seyahat sağlık sigortası, schengen vizesi gibi belgelerin eklenmesi çok önemlidir. Bu hazırlıklarınızı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızla yapabilirsiniz.

  Kayıt sürelerini geçirmemeniz de elbette çok önemlidir. Mayıs ayında kayıtlar başlamaktadır. Yeni eğitim dönemi ise genel olarak Eylül sonlarıdır. Öte yandan, Ocak ayında ve ara zamanlarda, ön kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Lisans eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz okulda.


  Novi Sad Üniversitesi Fiyatları

  Sırbistan kaliteli eğitim kurumlarına sahip ve özellikle Novisad Üniversitesi de ülkenin en iyi yüksek eğitim kurumları arasındadır. Bu okulda eğitim almak sizin için önemli bir şans sevgili gençlerimiz. Genel yaşam giderleri noktasında da zorlanmayacaksınız, bundan emin olabilirsiniz. Konaklama olarak yurt ile kiralık daire seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yeme içme giderleri, ulaşım, sosyal yaşam giderleriniz de bütün olarak sizi kesinlikle zorlamayacak. Üniversite harçları da birçok özel üniversitemiz ve Avrupa Üniversiteleri’ne göre gerçekten ekonomiktir. Sırbistan bu noktada öğrencilerimizi son derece memnun etmektedir.

  Tıp fakültesi 7.000 Euro civarında, mühendislik fakülteleri 1.000 ile 2.000 Euro arasında değişmektedir. Mimarlık fakültesi olarak 3.000 Euro ödemeniz söz konusu olmaktadır. Bu rakamlar, yurtdışında birçok üniversite ile kıyaslandığında size ekonomik gelecektir. Üstelik, karşılığında son derece kaliteli bir eğitim alacaksınız. Bu şansı değerlendirmenizi ve Sırbistan Üniversiteleri’nde eğitim almak, özel olarak Novisad Üniversitesi’ni tercih etmek için kararınızı vermenizi tavsiye ederiz. Uygun eğitim ile yaşam giderlerinin yanında, ayrıca, part time çalışma  olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Hem bu şekilde, ülke kültürünü ve insanlarını çok daha yakından tanıma şansını elde edeceksiniz. Hem de harçlığınızı çıkaracaksınız.

  NoviSad Üniversitesi’nde lisans eğitimlerinizi üç ya da dört sene olarak alacaksınız. Bundan sonra yüksek lisans ile doktora eğitimlerinizi de kurumda alabilirsiniz. Sıcak Sırp Halkı ile iletişime kurmakta zorlanmayacağınızdan eminiz. Ayrıca, birçok farklı ülkeden öğrencilerle tanışacak, arkadaş olacaksınız. Kaliteli eğitim olanakları ile Avrupa eğitim sisteminde, mavi diploma alacaksınız.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1