Sırbistan'da Hukuk Eğitimi

Sırbistan’da üniversite okumak istiyorsanız Balkanların en büyük ve en güzel ayrıcalıklarına sahip üniversitelerinde ucuz üniversite eğitimi alma avantajından siz de yararlanabilirsiniz. Geniş bölüm yelpazesi ve Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi ile öğrencilerin gözdesi olan Sırbistan üniversiteleri seçenekleri arasından istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan’da Eğitim

Sırbistan’da Hukuk Eğitimi

Sırbistan'da Hukuk Eğitimi

Sırbistan Üniversiteleri’nde amaçladığınız hukuk eğitimini en iyi ve avantajlı şekilde alabilirsiniz. Sırbistan Üniversiteleri genellikle başkent Belgrad olarak tercih edilmektedir, ancak farklı kentlerinde de üniversitelerin olduğunu belirtelim. Lise eğitimini tamamlayan gençlerimiz, bir sınav şartı olmadan, elimine eden sınav sistemine dahil olmaksızın eğitimlerine başlayabilirler. Kaliteli kurumlarda hukuk fakültelerinde eğitimlerini alabilirler. Özellikle, okum alışkanlığı olan, sıkılmadan okumayı seven gençlerimiz, analitik düşünme yeteneğine sahip olan ve pratik düşünebilen, iletişim yeteneği kuvvetli olan, anında karşısına çıkan sorunlara bilgileri ile çözüm sağlayabilen, hem bireysel, hem de grup çalışmalarına yatkın olan, araştırmayı seven ve aktif gençlerimiz için hukuk eğitimi son derece idealdir.

Sırbistan’da hukuk eğitimi almak isteyen gençlerimizin bu özellikleri öne çıkmamaktaysa da, öğrencilerimiz kaliteli hocaların elinde yeteneklerini geliştireceklerdir. Yabancı dil öğrenmeyi severseniz de mükemmel şekilde eğitime ayak uydurabilirsiniz. Sırbistan Üniversiteleri’nde hukuk eğitimi almak memnun kalacağınız bir sonuç olacaktır. Öncelikle, bir yandan ülkenin hukuk sistemi ile eğitim alırken, öte yandan, uluslararası hukuk eğitimi alacak, küresel anlamda kariyer yapma hedefi elde edeceksiniz. Üstelik ekonomik anlamda zorlanmayacaksınız ve öğrenci bütçenizle geçineceksiniz. Sırbistan kaliteli üniversiteleri ve ekonomik avantajları ile size bu kolaylıkları sunacak. Dünya genelinde çeşitli ülkelerden gelen gençlerle birlikte, renkli eğitim yıllarını yaşayacaksınız. Farklı ülkelerde staj ve kariyer imkanlarını da eğitiminiz sürerken değerlendirebileceksiniz.


Sırbistan’da Hukuk Eğitimi Almak İçin 10 Geçerli Neden:

Hukuk eğitimi almak için yurtdışında tercihlerinizden biri Sırbistan Üniversiteleri olabilir. Ülkemizde lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, lisans eğitimlerinize devam etmek için okulları tercih edebilirsiniz. Bologna esaslarına uygun Avrupa Üniversiteleri ülkede sizleri bekliyor. Bir sınava girmeden, kayıt sürelerinde, şartları yerine getirerek ve başvurularınızı yaparak siz de öğrenci olabileceksiniz. Bu ülkede, başkent Belgrad başta olmak üzere kaliteli üniversitelerin hukuk fakültelerinde eğitim alarak, sonrasında bu ülkede kariyer yapabilirsiniz. Sırbistan, her şeyden önce bir Avrupa Üniversitesidir ve mezun olan gençlerimiz, ardından ülkede çalışmak bir yana, Avrupa Ülkeleri’nde kariyerlerine başlayabilirler. Uluslararası hukuk eğitimi alacağınızı unutmamalısınız. Hem de modern bir eğitim sistemi içinde olacaksınız.

Bologna Anlaşması’na göre eğitim veren kurumlarda, mavi diplomanızla yani Europass diplomanızla, 47 Avrupa Ülkesi’nde eğitiminiz onaylanacak. Ayrıca, Avrupa Üniversiteler olarak, Sırbistan Üniversiteleri, YÖK tarafından tanınan kurumlardır. Bu kurumlarda, diplomalarınız da YÖK denkliği açısından son derece avantajlıdır. Modern eğitim sistemi içinde yer almak, kısa sürede fakülte ile derslerinize alışmanızı sağlayacak. Az öğrencilerden oluşan sınıflarda, sizinle yakından ilgilenecek, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak ve bilgilerinizle harmanlamanızı sağlayacak hocalarınızla mükemmel meslek eğitimi alacaksınız. Grup eğitimlerine de hukuk fakültesinde çok önem verilmektedir. Sıkça farazi mahkemeler oluşturulmakta ve gençlerin pratik anlamda eğitimlerinin pekiştirilmesi sağlanmaktadır.


Sırbistan’da Hukuk Eğitimi Puanları:

Sırbistan Üniversiteleri’nde, öğrencilerimizin okullarına kabulünde bir puan şartı söz konusu değildir. Genel kural olarak, Sırbistan Üniversiteleri öğrencilerimizi bir sınav şartı ile kabul etmemektedir. Ülkemizde, hukuk fakültelerine girmek için LGS ile LYS sınavlarının olduğunu ve öğrencilerimizin bu sınava girmelerinin gerektiği malumdur. Sırbistan eğitim sisteminde ise, bu şekilde bir sınav esası bulunmamaktadır. Elbette hukuk fakülteleri, eğitim kapsamı noktasında, emek isteyen eğitimlerdir. Öğrencilerimizin de hukuk fakültesinde eğitim alırken, çalışmalarına özen göstermeleri, zaman ayırmaları önemlidir. Bu nedenle, gençlerimizin de lisede not ortalamalarının yüksek olması yerinde bir referans olabilir. Kaliteli eğitiminiz sayesinde, sadece Avrupa Ülkeleri’nde değil, aynı zamanda Kanada, ABD gibi ülkelerde de kariyer hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, bölüm farkınızın etkili olmaması ile birlikte, siz de hukuk fakültesi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Fen liselerinden, meslek liselerinden ya da düz liselerden mezun olabilirsiniz. Hukuk fakültelerinde eğitim dili İngilizce ya da Sırpça olarak belirlenmektedir. Genellikle Sırpça olan eğitim dilini elbette birçok öğrencimizin bilmesi beklenemez. Hazırlık sınıflarında planlı ve programlı bir dil eğitiminden geçeceğinizi bilmelisiniz. Bu süreçte, dil eğitiminiz tamamlanacak ve lisans derslerinizi almaya da hazır hale geleceksiniz.


Sırbistan’da Hukuk Eğitimi Şartları:

Sırbistan’da hukuk eğitimi almak için şartlar nelerdir? Öğrencilerimizin bir sınava girmeleri söz konusu olmamakla birlikte, elbette öğrenci danışmanlarımızdan rehberlik alarak, belgelerini hazırlamaları, süreleri içinde, harçlarını da ödeyerek birtakım şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Hemen kayıt için öğrenci danışmanlarımızdan yardım ve rehberlik alarak, öğrencilerimizin hazır etmeleri gereken belgeleri sayalım. Öncelikle lise diploması aslı olara eklenmelidir. Ayrıca, transkript, sağlık raporu, ailenin kuruma sunacakları eğitime destek olacaklarına ilişkin taahhütname, belirtilen sayıda hazır edilen ve uygun ölçülerde fotoğraf, kimlik ile pasaport aslı ile fotokopisi, gerekli sağlık testleri, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği ile ikametgah belgesi hazırlanmalıdır. Bu belgeleri, aslı ya daörneği olarak, mutlaka belirlenen sayıda hazırlanması ve kuruma sunulmalıdır. Yüksek lisans eğitimleri için lisans eğitimlerinde size dersleri veren hocalardan referanslar almanız da yerinde olacaktır.

Üniversitelerin harçları ve hukuk fakültesinde harçların kesinlikle yüksek rakamlar olmadığını belirtelim. Harçların ödenmesinde öğrencilerimiz iki defada ödeyebilirler harçlarını. Birçok Avrupa Ülkesi’nde ve dünya genelinde alacağınız hukuk eğitimine göre, harçlar son derece ekonomiktir. Öğrenci danışmanlarımızdan gerekli bilgileri alarak, belgelerinizi hazırlayıp danışmanlarımıza teslim ediniz. Bunda sonra, danışmanlığımız gerekli onay işlemlerini yılların deneyimi ile yapmaktadır. Size adım adım tüm işlemler de bilgi olarak verilmektedir. Yaklaşık olarak bir ya da üç aylık sürede öğrencilerimizin işlemleri tamamlanmaktadır. Kayıt dönemlerinde siz de uygun şekilde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan destek alabilirsiniz.


Sırbistan’da Hukuk Eğitimi Fiyatları:

Sırbistan Üniversiteleri öğrencilerinden, hukuk fakülteleri dahil olmak üzere, belirli miktarda harç ödemesi alınmaktadır. Kesinlikle yüksek rakamlar belirlenmez, maddi anlamda öğrencilerin zorlanmadan eğitimlerini almaları esas olandır. Öğrencilerimiz, Avrupa Birliği eğitim fonları kapsamında burs olanaklarından yararlanabilirler. Ülkemiz bursları ile Sırbistan Hükümeti bursları yanında, üniversitelerin öğrencilerine verdikleri burs olanaklarından da öğrencilerimiz başvurabilirler. Bir yandan hukuk eğitiminizi alırken, diğer yandan part time şekilde çalışabilirsiniz. Hem Sırp İnsanı’nı tanırsınız, hem de maddi anlamda bütçenizi rahatlatırsınız.

Sırbistan Üniversiteleri’nde, hukuk eğitiminizi alırken, barınma olarak, yurt olanaklarından yararlanabilirsiniz. Elbette kayıtlarınızı yaparak, başvuru yaparsınız, ancak yurtlarda %100 kalma kesinliği olmaz. Bu durumda, bilgi ve destek almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Apartlar ve eşyalı olarak kiraya verilen evleri, daireleri de elbette tercih edebilirsiniz. Bu seçenekleri de tek başınıza ya da arkadaşlarınızla birlikte kiralayabilirsiniz. Konaklama seçeneklerinin hepsi de, bakımlı, temiz ve güvenlidir. Genel olarak ülke kentlerinin de suç oranı düşük ve güvenli olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Öğrencilerimiz maddi anlamda zorlanmadan, bütçelerini yaparak geçimlerini sağlayabilirler. Bir ortalama öğrenci bütçesi, 350 Euro ile 400 Euro arasında ayarlanabilir, bu rakam da öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Barınma, kitap ile kırtasiye giderlerinin harcanması, sosyal yaşam giderleri, ulaşım, yeme içme, faturalarınız gibi giderlerinizin toplamı olacaktır. Sağlık ihtiyaçlarınız bakımından, okul kampusunda medikoda sağlık bakımlarınız için başvurabilirsiniz. Öte yandan, seyahat sağlık sigortanız da size elbette son derece yardımcı olacaktır. Bu şekilde, tedavilerinizi görebilirsiniz. Maddi anlamda zorlanmadan, hukuk eğitimi alarak mezun olduğunuzda gerçekten çok zengin kariyer seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1