Yök Denklik

1919 yılında kurulan ve o günden bugüne en kaliteli eğitimlerin verildiği Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi özellikle Nobel ödüllü bilim adamlarından devlet başkanlarına kadar birçok başarılı insanı mezun etmiştir.

Azerbaycan'da Eğitim

Yurtdışı Eğitim Rehberi

1919 yılında kurulan ve o günden bugüne en kaliteli eğitimlerin verildiği Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi özellikle Nobel ödüllü bilim adamlarından devlet başkanlarına kadar birçok başarılı insanı mezun etmiştir.

Günümüzde 17 fakültesi ile artık dev bir eğitim kompleksi haline gelen üniversite özellikle yurtdışında kaliteli bir eğitim almak isteyen kişilerin değişmez adresi haline gelmiştir. Türk öğrenciler için her zaman ayrı bir yeri olan Azerbaycan zaten günlük yaşamdan kullanılan dile kadar birçok konu hakkında insanlara çok ciddi avantajlar sağladığı için insanlar sürekli olarak bu ülkenin üniversiteleri veya eğitim sistemi hakkında araştırmalar yapmaktadırlar…

Dünya genelinde sahip olduğu sayınlık ile arttık Türk öğrenciler için mükemmel bir seçim olan bu başarılı üniversite de doktora veya yüksek lisans gibi seçenekler de bulunmaktadır. Bunların yanında örencilere aynı anda iki bölüm okuma olanağı da sunan bu üniversite hem ülkemiz hem de dünya genelinde birçok farklı ülke ile denklik anlaşmasına sahip olmasından dolayı da ciddi bir ilgi ile karşılaşmaktadır. Dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilere en gelişmiş olanaklar ile en kaliteli eğitimi vermekte olan bu başarılı üniversite hakkında birçok kişiden olumlu öneriler alınabilmektedir. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in de mezun olduğu okul olan Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi özellikle ülkemiz de YÖK diploma denkliği konusunda sorun yaşamak istemeyen kiler için doğru bir seçim olacaktır.

Hayal Ettiğiniz Geleceğe Artık Çok Yakınsınız

Rusça ve Azerice olarak verilmekte olan eğitimler dünya standardın da verilmekte olup aynı zamanda tüm bölümler de eğitimler hem uygulamalı hem de teorik olarak verilmektedir. Bu sayede öğrenciler aldıkları eğitimleri çok daha rahat bir şekilde sindirebilmekte ve meslek hayatlarına çok daha rahat bir şekilde hazırlanabilmektedirler. Şu an aralarında Türk öğrencilerin de yer aldığı 1500’den fazla öğrencisi ile eğitim hayatına devam eden bu başarılı üniversite özellikle verdiği diploma ile öğrencilerine mesleklerini dünya çapında yapabilme olanağı sunabilmektedir. Doğal olarak meslek hayatlarında uluslararası bir kariyere sahip olmak isteyen kişiler mutlaka Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi hakkında titiz bir şekilde araştırma yaparak gerekli bilgileri almak istemektedirler.

Her zaman yeniliğe açık bir yapıya sahip olan üniversite tüm eğitim ortamlarında dünya çapındaki teknolojileri ve ekipmanları kullanmaktadır. Bu eğitimler ile hem bilgilerini hem de yeteneklerini istedikleri geliştirebilmekte olan öğrenciler bu sayede mesleklerine tüm rakiplerinden bir adım önce başlayabilmektedirler. Bu başarılı üniversiteyi daha yakından tanımak ve bu üniversite de eğitim almak için nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilmeyen kişiler diledikleri zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları görüşebilirler. Sahip olduğu uluslar arası anlaşmalar ile öğrencilere çok avantajlı hizmetler sunan firmamız hayallerinizdeki eğitim için her zaman sizlerle olmaya devam etmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1