Pakistan Askerlik Tecili

Yurtdışında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz sanat sahibi olan vatandaşlarımız ve yanı sıra işçi-işveren de dahil olmak üzere yaşamış oldukları en büyük sıkıntılarının askerlik erteleme işlemi olduğu biliniyor.

Pakistan'da Eğitim

Pakistan Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Yurtdışında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz sanat sahibi olan vatandaşlarımız ve yanı sıra işçi-işveren de dahil olmak üzere yaşamış oldukları en büyük sıkıntılarının askerlik erteleme işlemi olduğu biliniyor. Pakistan askerlik tecili (erteleme) işleri de Pakistan’da bulunan vatandaşlarımız ve öğrenci kardeşlerimiz için önemli sorunlardan bir tanesidir. Askerlik erteleme işlemlerini gerçekleştirmek için Türkiye’ye gelip burada askeri makamlara başvuru yapabilirsiniz. Ancak bulunduğunuz yerden de bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

Askerlik erteleme işlemini bulunduğunuz ülkenin Türkiye’de bulunan Türkiye temsilciliklerine gerekli evraklar ve dökümanlar ile başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Askerlik erteleme başvurusunda bulunacak öğrencilerimiz öğrenim gördükleri kurumlar Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denkliği kabul edilmiş kurumlardan biri olması gerekmektedir. Denkliği kabul edilmeyen kurumlarda öğrencilerin askerlik erteleme başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvurular Pakistan Büyükelçiliği’nde bulunan Eğitim Ateşeliği’ne yapılacaktır. Öğretim sürecinin devam ettiğini belirten kurumumuzda imzalı ve kaşeli öğrenci belgesini almak bu evrak ile Eğitim Ataşeliği’ne gitmeniz gerekmektedir. Pakistan askerlik tecili (erteleme) işlemlerini yapmak için Pakistan İslamabad islamabad.be.mfa.gov.tr/ Büyükelçiliği ile Karaçi Büyükelçilik’lerinden karaci.bk.mfa.gov.tr/ birine gitmeniz gerekmektedir.

Pakistan da bulunan temsilciliklerimizde askerlik erteleme işlemlerini gerçekleştirmek için www.konsolosluk.gov.tr adresine giriş yaparak bu adresten randevu almanız gerekmektedir. Gerekli evraklar ile belirtilen randevu saatinde elçilikte bulunması gerekir. Pakistan’da bulunan vatandaşlarımızdan işçi, sanat sahibi, işveren konumundaki kişilerin de askerliklerini erteleme hakları bulunmaktadır. Bu ülkedeki haklarının kayıt olmaması için milli savunma bakanlığı tarafından 39 yaşına kadar erteleme hakkı sağlanmıştır. Bir defaya mahsus 39 yaşına kadar askerliklerini erteleyebilirler. 39 yaşına gelmeden askerlik hizmetini yapmak isteyen vatandaşlarımız ise gitmek istedikleri yılı tarihini belirten bir dilekçe ile yine bulundukları bölgeye en yakın temsilciliklerimize giderek dilekçelerini verebilirler.

Pakistan askerlik tecili (erteleme) işlemini yapmak için bir takım şartlar gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak bunların başında gelmektedir. Öğrenciler için okul denkliği, işçi işveren sanatkarlar içinde 39 yaşından genç olması gerekmektedir. Yaş sınırının üstünde olan kişiler erteleme işlemleri gerçekleştiremezler. Bu nedenle yaş sınırının altında olmaları gerekmektedir. Erteleme işlemini tekrarlamak isteyen öğrenciler verilen süre dolmadan bir ay önce evraklarını tekrar hazırlayarak Pakistan İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Büyükelçiliği’ne giderek tekrar başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Askerlik erteleme işleminin tamamlanması için işlemleri takip edilmeyecek yoğunlukta bir işte çalışıyorsanız bu işe ayıracak zamanınız bulunmuyor. Resmi dairelerde evrak işlemlerini dolaştırma imkânına sahip değilsiniz ya da askerlik işlemi ile ilgili nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi değilseniz sitemizden gerekli yardım ve bilgiyi sağlayabilirsiniz. 7/24 sizlere hizmet veren site gerekli yardımı en iyi şekilde sizlere sağlayacaktır. Bu sayede askerlik işlerinize bakamadığınız için cezalı duruma düşmeyeceksiniz. Bizlere e-posta ve iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Sitemize mail yoluyla bildirimde bulunduğunuzda sizlere geri dönüşler sağlanacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1