Barajı Geçmeden Özel Üniversite ‘ye Girilir mi ?

Barajı Geçmeden Özel Üniversite’ye Girilir mi ?

Barajı geçmeden özel üniversiteye gidilir mi diye merak edenler için maalesef böyle bir imkan bulunmuyor. Tercih listesinde özel üniversitelere veya devlet üniversitelerine yer vermeniz için baraj puan şartı vardır. Türkiye’de üniversite alım sisteminde maalesef bu durum yoktur minimum baraj geçilmesi lazımdır, baraj geçildikten sonrada okunacak bölüme göre belirli bur yüzdesi vardır veya burssuz okuma fakat yurtdışında okumaya düşünen öğrenciler barajı geçmeden de okumak için çok çeşitli fırsatları vardır onlarca ülke yüzlerce bölüm vardır. 

En Düşük Puanla Alan Üniversiteler

Barajı geçmeden Türkiye’de okumak mümkün değil fakat düşük puanla özel veya devlet üniversitesine yerleşmek mümkün , işte en düşük puanlı bölümler ve okullar şunlardır ;

ÜNİVERSİTE BÖLÜM PUAN
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Felsefe (%75 Burslu) 195,84132
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (%50 Burslu) 195,85216
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği (İÖ) 196,33844
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ Bahçe Bitkileri 196,33965
MARMARA ÜNİVERSİTESİ Alman Dili ve Edebiyatı 196,38734
GEDİK ÜNİVERSİTESİ Uluslararası Ticaret ve Finans (%50 Burslu) 196,43682
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ İktisat(%50 Burslu) 196,72943
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 196,75681
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi (%50 Burslu) 196,99684
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ İktisat 197,07596
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği 197,07596

Barajı Geçmeden Özel Üniversite Okuyabilir miyim ?

Yurtdışında okumak için sınava girmeye veya barajı geçmenize gerek yoktur , bazı gerekli şartları yerine getirdikten sonra istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz, eurostar olarak bu hizmeti vermekteyiz.Yurt dışında barajı geçmeden şu ülkelerde okuyabilirsiniz ;

 • Romanya
 • BosnaHersek
 • Bulgaristan
 • Ukrayna
 • Moldova
 • Rusya
 • Kazakistan
 • Sırbistan
 • Gürcistan
 • Azerbaycan
 • Kosova

Barajı Geçmeden Yurtdışında Hangi Bölümleri Okuyabilirim ?

Ayrıca üniversiteye sınavsız giden ülkelerin kaliteli bir üniversite eğitimi vermelerinin yanı sıra başka avantajları da var. Bu fırsatlar, finansal ve kişisel gelişiminiz için avantajlar olarak kategorize edilebilir. Yurtdışında eğitim almanın finansal avantajlarından yararlanmanın iki yolu vardır. Dilerseniz yaşam maliyetinin çok uygun olduğu bir ülkede üniversite okuyarak daha az harcama yapabilir ve daha fazla konfor elde edebilirsiniz ya da yasal işlerin olduğu bir ülkede eğitim görmeyi tercih ederek sizin için Euro kazanabilirsiniz. bütçe. Ekonomik avantajlar açısından birinci grup ülkelere örnek olarak Ukrayna, Makedonya ve Azerbaycan, ikinci grup ülkelere örnek olarak Polonya kullanılabilir. Bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntıyı ilgili blog yazımızda bulabilirsiniz.

Yurtdışında okumak için barajı geçmenize gerek yoktur, kendinize uygun diğer öğrenim durumlarınıza göre istediğiniz bir bölümü okuyabilirsiniz. barajı geçmeden okuyabilceğiniz örnek bölümler şunlardır ;

BÖLÜMLER ÜCRETLERİ
Veterinerlik 1500 $
Mimarlık 2200 $
Elektrik Mühendisliği 1200 $
Bilgisayar Mühendisliği 1250 $
Yazılım Mühendisliği 1750 $
Makine Mühendisliği 1200 $
İnşaat Mühendisliği 1200 $
Biyoteknoloji Mühendisliği 1200 $
Biyo Mühendisliği 1200 $
Kimya Mühendisliği 1200 $
Ziraat Mühendisliği 1400 $
Harita Mühendisliği 1600 $
Hukuk 1000 $
Psikoloji 2200 $
Ekonomi 1500 $
İşletme 2000 $
Muhasebe ve Vergilendirme 1500 $
Turizm 2150 $
Otel Restoran İşletmeciliği 2150 $
Tarımsal İşletme Yönetimi 1500 $
Tıp 3850 $
Eczacılık 1250 $
Diş Hekimliği 3850 $
Fizik Tedavi ve Ergoterapi 1750 $

Barajı Geçmeden Hukuk Okunur mu ?

Hukuk okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de barajı geçmeden hukuk okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde  hukuk okumak yurtdışında mevcuttur.

Hukuk Okumanın Avantajları nelerdir ?

Kariyer fırsatları: Hukuk eğitimi, hukuk uygulama, hükümette, iş dünyasında veya kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışma dahil olmak üzere çok çeşitli kariyer seçenekleri sunar.

Analitik beceriler: Hukuk çalışması, birçok alanda faydalı olabilecek eleştirel düşünme, araştırma ve analiz gerektirir.

Kişisel gelişim: Hukuk eğitimi, kişisel ve profesyonel gelişimi artırabilen hukuk sisteminin ve yasaların toplumdaki rolünün anlaşılmasını sağlayabilir.

İyi kazanç potansiyeli: Avukatlar genellikle iyi maaş alırlar ve kazanç potansiyeli deneyim ve uzmanlıkla artar.

Sosyal etki: Avukatlar, müvekkillerini temsil ederek ve adalet ve değişimi savunarak toplum üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilirler.

Çok Yönlülük: Bir hukuk eğitimi, iş, siyaset ve akademisyenler gibi birçok farklı alana uygulanabilir.

UYARI : Türkiye’de bu bölümleri puansız şekilde okuyamazsınız fakat yurtdışında okuyabilirsiniz . Yurtdışında eğitim hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Barajı Geçmeden Tıp Fakültesi Okunur mu ?

Tıp Fakültesi okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de barajı geçmeden Tıp Fakültesi okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde Tıp Fakültesi okumak yurtdışında mevcuttur.

Tıp Fakültesi Okumanın Avantajları nelerdir ?

Bir tıp fakültesinde okumanın çeşitli avantajları vardır:

Kariyer fırsatları: Bir tıp programının mezunları, doktor ve cerrah gibi geleneksel rollerin yanı sıra araştırma ve diğer klinik dışı pozisyonlar dahil olmak üzere çok çeşitli kariyer fırsatlarına sahiptir.

Yüksek kazanç potansiyeli: Tıp uzmanları tipik olarak yüksek kazanç potansiyeline sahiptir ve bu da onu finansal olarak ödüllendirici bir kariyer seçimi haline getirir.

Fark yaratma yeteneği: Tıp, bireylerin doğrudan başkalarının sağlığını ve esenliğini iyileştirmesine izin veren bir alandır.

Sürekli öğrenme ve büyüme: Tıp, sürekli gelişen, öğrencilere ve pratisyenlere sürekli öğrenme ve büyüme fırsatı sağlayan bir alandır.

Uygulamalı deneyim: Tıp öğrencileri genellikle klinik rotasyonlar ve diğer pratik eğitim fırsatları aracılığıyla uygulamalı deneyim kazanırlar.

Disiplinlerarası alan: Tıp, biyoloji, kimya, fizik ve psikoloji dahil olmak üzere diğer birçok alandan yararlanan disiplinler arası bir alandır.

Araştırma fırsatları: Birçok tıp fakültesi, öğrenciler ve öğretim üyeleri için alanı ilerletmeye yardımcı olan araştırma fırsatlarına sahiptir.

Uluslararası fırsatlar: Birçok tıp fakültesi, sağlık ve tıp alanında küresel bir bakış açısı kazanmanın harika bir yolu olabilecek yurtdışında eğitim programları ve uluslararası seçmeli dersler gibi öğrenciler için uluslararası fırsatlara sahiptir.

UYARI : Türkiye’de bu bölümleri puansız şekilde okuyamazsınız fakat yurtdışında okuyabilirsiniz . Yurtdışında eğitim hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Barajı Geçmeden Bilgisayar Mühendisliği Okunur mu ?

Bilgisayar Mühendisliği okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de barajı geçmeden Bilgisayar Mühendisliği okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde Bilgisayar Mühendisliği okumak yurtdışında mevcuttur.

Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Avantajları nelerdir ?

Bilgisayar mühendisliği okumanın çeşitli avantajları vardır:

Bilgisayar mühendislerine yüksek talep: Bilgisayar mühendisliği alanı hızla büyüyor ve çeşitli sektörlerde bilgisayar mühendislerine yüksek talep var.

Yüksek kazanç potansiyeli: Bilgisayar mühendisleri genellikle yüksek kazanç potansiyeline sahiptir ve yüksek maaşlara hükmedebilirler.

Çok yönlülük: Bilgisayar mühendisleri, yazılım geliştirme, bilgisayar donanımı tasarımı ve telekomünikasyon dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde çalışabilirler.

Heyecan verici ve zorlu bir iş: Bilgisayar mühendisliği, karmaşık problemleri çözmekten hoşlananlar için çok heyecan verici ve ödüllendirici olabilen, zorlu ve sürekli gelişen bir alandır.

Etkileyici ve anlamlı çalışma: Bilgisayar mühendisleri, sağlık teknolojileri, eğlence ve iletişim gibi insanların yaşamlarını iyileştiren teknolojiler geliştirme yeteneğine sahiptir.

Esnek kariyer yolları: Bilgisayar mühendisleri, diğer seçeneklerin yanı sıra araştırma ve geliştirme, tasarım, üretim veya danışmanlık alanlarında çalışmayı seçebilirler.

UYARI : Türkiye’de bu bölümleri puansız şekilde okuyamazsınız fakat yurtdışında okuyabilirsiniz . Yurtdışında eğitim hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Barajı Geçmeden Psikoloji Okunur mu ?

Psikoloji okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de barajı geçmeden psikoloji okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde psikoloji okumak yurtdışında mevcuttur.

Psikoloji Okumanın Avantajları nelerdir ?

Psikoloji okumanın birçok avantajı vardır:

Kendini ve başkalarını anlamak: Psikoloji, bireylerin kendi düşünce, duygu ve davranışlarının yanı sıra başkalarının düşünce, duygu ve davranışlarını anlamalarına yardımcı olabilir.

İlişkileri geliştirmek: İnsan davranışına ilişkin daha derin bir anlayış, iletişimi ve sosyal etkileşimleri geliştirebilir.

Kariyer fırsatları: Psikoloji derecesi, danışmanlık, sosyal hizmet ve insan kaynakları gibi alanlar da dahil olmak üzere çeşitli kariyer fırsatlarına yol açabilir.

Ruh sağlığının iyileştirilmesi: Psikoloji, bireylerin ruh sağlıklarını ve esenliklerini iyileştirmelerine yardımcı olabilir.

Fark yaratmak: Psikoloji bireylerin, ailelerin ve toplulukların yaşamlarını iyileştirmek için kullanılabilir.

Kişisel gelişim: Psikoloji okumak, kişisel gelişime ve kişisel gelişime de yardımcı olabilir.

Eleştirel düşünme: Psikoloji, hayatın diğer alanlarına uygulanabilen eleştirel düşünme, analitik ve araştırma becerileri gerektirir.

UYARI : Türkiye’de bu bölümleri puansız şekilde okuyamazsınız fakat yurtdışında okuyabilirsiniz . Yurtdışında eğitim hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sık Sorulan Sorular

1-) Barajı Geçmeden Özel Üniversite’ye Girilir mi ?

cevap : hayır mümkün değildir azami bir puan alınması şarttır.

2-) Yurtdışında üniversite okumak için baraj puanını geçmek lazım mı ?

cevap : yurtdışında okumak için puan veya sınava ihtiyaç yoktur.

3-) Özel üniversiteler barajsız alıyor mu?

cevap : Barajı geçmeden özel üniversiteye gidilir mi diye merak edenler için maalesef böyle bir imkan bulunmuyor. Tercih listesinde özel üniversitelere veya devlet üniversitelerine yer vermeniz için baraj puan şartı vardır.

4-)150 puan altı tercih yapabilir mi?

cevap : Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile bir ön lisans programını tercih etmek isteyen adayların en az 150 puan almaları gerekir. Temel Yeterlilik Testi puanı 150’nin altında olan adaylar, tercih yapamazlar.

5-) Yurtdışındaki üniversitelerin Türkiye’de geçerliliği var mı ?

cevap : evet geçerliliği vardır, detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1