Pasaport olmadan Seyahat

Ukraynaya Pasaportsuz Gidiş

Ukraynaya Pasaportsuz Gidiş

Pasaportsuz giriş çıkış yapabileceğimiz yerler bizlere oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. İstediğimiz zaman yapacağımız ziyaretler bizlerin daha iyi hissetmesine neden olacaktır. Farklı yerler görmek, başka insanlarla tanışmak, yeni şeyler görüp keşfetmek sayısız artılar kazandıracaktır. Bu isteklerimizi karşılayacak yerler arasında Ukrayna da yer almaktadır. Her yıl sayısız kişi yaptığı ziyaretler neticesinde oldukça memnun olarak Ukrayna’dan bahsetmektedirler. Ukrayna bir Avrupa ülkesidir. Bünyesinde çok fazla ve farklı etnik yapılar barındırır. Çeşitli doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile oldukça dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Bunlara ek olarak çok canlı bir eğlence hayatına sahiptir.

Ukrayna pahalı bir ülke konumunda değildir. Yapacağınız ziyaretler sırasında ulaşım, gıda ya da eğlenceye çok az miktarda paralar ödeyerek hayatınızı sürdürebilirsiniz. Kendilerine ait para birimi kullanmaları bu konunun başlıca sebepleri arasında yer alır. Para birimleri Grivna’dır.  Başkenti Kiev ile beraber birbirinden güzel şehirleri bulunmaktadır. Örneğin kültürel ziyaretler yapmak ve maneviyatınızı artırmak istiyorsanız Lviv şehrini gezmeniz gerekir. Para kazanmak ya da bir işte çalışmak isterseniz Kiev bunun için biçilmiş kaftandır. Ticaret için ise Odessa Şehri kullanılmaktadır. Ülkemizden çok sayıda öğrenci Ukrayna’ya eğitim amaçlı da gidebilmektedir. Farklı ülkede eğitim hayatına devam etmek isteyen kişiler bu ülkeyi tercihleri arasında barındırmaktadır. Peki, pasaportsuz Ukrayna’ya gidilir mi? Bu sorunun cevabı hepimizi mutlu edecektir. Elbette Ukrayna’ya pasaportsuz gidişler artık serbesttir. Öncesinde vizesiz pasaport ile geçiş yapılmaktaydı. Artık pasaport şartı da kalkmış bulunmaktadır. Sadece çipli kimlik kartlarınız ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Çıkış için de yine kimlik kartlarınızın olması gerekir. Bunların yanı sıra yurtdışına çıkış harcını yatırmanız da gerekmektedir. Güvenlik açısından ziyaretleriniz boyunca kimliklerinizi yanınızdan ayırmamanız gerekir. Sizlerden gerektiğinde hangi otele rezervasyon yaptırdığınızın bilgisi ya da uçak biletlerinizin çıktısını da isteyebilirler. Bu sebepler bir problem çıkmaması için bu belgeleri de yanınızda bulundurmanız gerekir. Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan ikili anlaşmalar neticesinde istediğiniz zaman kolaylıkla Ukrayna’ya gidebilirsiniz. Bu durum kendi ülkesinde suça bulaşmış insanlar açısından farklılık gösterebilir. Herhangi bir sebeple yasak konulan kişi dilediği gibi ülke ziyaretinde bulunamaz.

Pasaportsuz Ukrayna’ya gidilir mi?

sorusunun cevabı artık kafamızı karıştıran bir konu değildir. Bu geziyi sağlamak için çipli kimlik kartınız yoksa yapacağınız başvurular ve istenilen belgeler sonucunda kimlik kartına sahip olmanız mümkündür. Dileyen kişiler pasaport ile de Ukrayna’ya gidebilmektedirler. Bunun için herhangi bir yasak konulmamıştır. Ancak giriş ve çıkışlarınızda pasaportunuzun sayfalarına bu bilgiler işlenmektedir. Ukrayna halkı Türk halkına sempati besleyen bir halktır. Yapacağınız ziyaretlerde bu konuda hiçbir problem yaşamazsınız. Dilediğiniz gibi gezip, eğlenmeniz mümkündür. Ayrımcılık konusu orada geçerli değildir. Uygun fiyata eğitim görmek isteyen kişiler, farklı yatırımcılar sayesinde Ukrayna’ya giden kişi sayısı her geçen zamanda artış göstermektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1