Türkiye’de Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün Mü?

Türkiye’de Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün Mü?

Üniversiteye giriş sistemi her değişiklikle yeniden gündeme gelmekte ve birçok alternatif önerisiyle ülkemizde yıllardır yoğun tartışmalara konu olmaktadır. Ancak, ülkemin sosyal ve ekonomik koşullarının ihtiyaçları ile kolej ve üniversitelerin dağılımı nedeniyle kolej giriş sınav sistemi halen uygulanmakta olup, yakın gelecekte iptal edilmesi beklenmemektedir. Bu hem devlet hem de vakıf üniversiteleri için geçerlidir çünkü vakıf veya vakıf üniversiteleri de belli bir tabana sahip öğrenci kabul etmektedir.

Türkiye’de sınavla eğitim var mı?

Bu nedenlerle Türkiye Cumhuriyeti’ndeki eğitim kurumlarında ortaöğrenimini tamamlayan öğrenci adaylarının Türkiye’de sınavsız üniversite eğitimi almaları mümkün değildir. Birçok aday öğrenci, zor ve rekabetçi üniversite kabul sistemi tarafından tuzağa düşürüldükleri için veda eder veya hayallerini erteler. Ancak bu, sınavsız üniversiteye gidemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sınava girmeden üniversiteye gidin! Üstelik Avrupa ve Avrasya’daki köklü üniversitelerde, Türkiye’deki herhangi bir özel üniversitede ödeyeceğinize yakın bir bütçeyle, sınavsız eğitim alabilir, hayalinizdeki işe sahip olabilirsiniz!

Sınavsız Yurtdışında Eğitim

Ayrıca üniversiteye sınavsız giden ülkelerin kaliteli bir üniversite eğitimi vermelerinin yanı sıra başka avantajları da var. Bu fırsatlar, finansal ve kişisel gelişiminiz için avantajlar olarak kategorize edilebilir. Yurtdışında eğitim almanın finansal avantajlarından yararlanmanın iki yolu vardır. Dilerseniz yaşam maliyetinin çok uygun olduğu bir ülkede üniversite okuyarak daha az harcama yapabilir ve daha fazla konfor elde edebilirsiniz ya da yasal işlerin olduğu bir ülkede eğitim görmeyi tercih ederek sizin için Euro kazanabilirsiniz. bütçe. Ekonomik avantajlar açısından birinci grup ülkelere örnek olarak Ukrayna, Makedonya ve Azerbaycan, ikinci grup ülkelere örnek olarak Polonya kullanılabilir. Bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntıyı ilgili blog yazımızda bulabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almanın avantajları

Sınavsız yurt dışında eğitim almanın kişisel gelişim açısından faydaları dil becerilerinin ve özgüvenin gelişmesi, özgüven sahibi olabilme, yeni kültürler öğrenebilme ve arkadaşlıklar kurabilme olarak sıralanabilir. Yurtdışında okumak, özellikle bu anlamda eşsiz bir deneyimdir. Yabancı eğitim dünyasına adım attıktan sonra, sadece hayalinizdeki işi değil, aynı zamanda hayalinizdeki kişilik özelliklerini de gerçekleştirebilirsiniz!

Yurtdışında üniversite eğitimini sınavsız olarak öğrenmek istiyorsanız Yurtdışı Eğitim Uzman Danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizde mülakat randevusu alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1