DGS’ye Girmeden Lisans Tamamlama

Dgs’ye Girmeden Lisans Tamamlama: Yurtdışı Üniversiteleri

Ülkemizde birçok öğrenci ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra lisans eğitimine kendi alanıyla ilgili bölümlerde devam etmek istemektedir. Genellikle “lisans tamamlama” olarak adlandırılan bu süreç, dikey geçiş sınavı adı verilen ayrı bir süreç gerektirir. Ancak sınavlar çok zor ve yorucu olabilir. Yükseköğretim kurumlarının verilerine göre ülkemde 500.000’den fazla öğrenci üniversite eğitimi almış ve bunların çoğu dikey geçiş sınavına girmektedir. Öte yandan, yurtdışındaki üniversiteler DGS’ye girmeden bir lisans derecesi tamamlama fırsatı sunmaktadır.

DGS Lisans ile Tamamlama

Ülkemizde DGS’ye girerek lisansı tamamlayan önlisans programları arasında “Adalet” bölümü, “İnşaat Teknikerliği” bölümü ve “Anestezi” bölümü bulunmaktadır. Ülkemizde yapılan dikey geçiş sınavı önlisans öğrencilerimiz için belirleyici olurken, kazanılmazsa teşvik edici olabilir.

DGS olmadan yurtdışında bir lisans derecesi tamamlamak

DGS zorunluluğu olmadan, ülkemizde tahsis edeceğiniz finansal imkanların aynısını kullanarak yurtdışında da lisans tamamlayabilirsiniz. Bunu yurtdışında iyi ve köklü bir okulda okuyarak yapmak çok mümkün. Bütçenize göre gidebileceğiniz ülkeler ve o ülkedeki okullar hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilir, dilediğinizi seçebilirsiniz. Sınavsız kayıt olabilme avantajının yanı sıra farklı dilleri öğrenerek farklı kültürlerden arkadaşlar da edinebilirsiniz.

Lisans eğitimimi hangi ülke ve üniversitelerde DGS olmadan tamamlayabilirim?

Makedonya, size DGS’siz bir lisans derecesini tamamlama fırsatı veren eğitim kurumlarına sahip ülkelerden biridir. Makedon gelenekleri Türk kültürüne çok yakın ve aynı zamanda İstanbul’dan 1 saatlik bir uçuş. Makedonya’da Türkçe yaygın olarak konuşulmaktadır, bu nedenle Türk öğrenciler uyum sorunu yaşamazlar. YÖK, Makedonya’da DGS’siz lisans tamamlama eğitiminin denkliğini de kabul etmektedir. Bu nedenle Makedonya’da okuyan öğrenciler Türkiye’de de çalışma imkanı bulmaktadır.

Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi, akademik olarak güçlü bir kurumdur. Bu kurum, lisans eğitimi için mükemmel bir seçimdir ve Avrupa’da Türkçe eğitim veren tek üniversitedir. Makedonya’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi, DGS’ye gitmeden lisans derecesini tamamlamak isteyenler için büyük fırsatlar sunan uzaktan eğitim konseptine de sahiptir. Bu sayede devam zorunluluğu ortadan kalkmış ve üniversite Türkçe müfredatına paralel dersleri de bünyesine katmıştır. Bu eğitim kurumunun da birçok Türk öğrenciye ev sahipliği yaptığı ve yurtdışındaki en iyi üniversitelerden biri olduğu söylenebilir.

Yabancı okullar hakkında detaylı ve sağlıklı bilgi almak ve hangi yabancı lisans öğrencilerinin programlarını tamamladığını öğrenmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’daki Taslak Yurtdışı Eğitim ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı eğitim konusunda geliştirdiğimiz profesyonel yurtdışı eğitim danışmanlarımız, sizin için en iyi üniversiteyi bulmanıza yardımcı olabilir ve kaydınızı en doğru şekilde tamamlamanızı sağlar.

Puanla
[OY: 5 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1