Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama Yapmak Mümkün mü?

Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama Yapmak Mümkün mü?

Online Üniversite Kılavuzu

Uzaktan eğitim ile siz de yurtdışında üniversite eğitimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem sözel bölümlerde, hem de sayısal bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Yurtdışında uzaktan üniversite eğitimi almanın avantajları bulunmaktadır. Giderek, daha fazla kaliteli üniversite öğrencilerine, normal eğitimin yanında online eğitim almasını sağlamaktadır. Bir üniversitenin, fakültenin uzaktan eğitim vermesi için internet ve teknolojik altyapısının son derece sağlam olması gerekmektedir. Özellikle, Avrupa Üniversiteleri ve gelişmiş ülkelerdeki üniversitelerin bu hizmeti sunduklarını belirtelim. Ülkemiz gibi, internet altyapısı sağlam ve donanımlı olan ülkelerde online eğitim alınabilir. Bunun nedeni, öğrencilerin internet sayesinde eğitimlerine ulaşabilmeleridir.

Eurostar İle Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Ön Lisans Eğitimleri:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, öğrencilerimizin yurtdışında en cazip eğitim sistemlerinden bilgi sahibi olmaları ve tercihlerini sağlıklı şekilde yapmaları için emek vermekteyiz. Öğrenci danışmanlarımızdan, yurtdışında uzaktan eğitim konusunda en avantajlı ve kaliteli seçenekleri öğrenebilirsiniz. Yurtdışında eğitim en önemli avantajlarından biri, sınavsız olarak kayıt olabilmenizdir. Bu şekilde, ülkemizdeki sınav sisteminden farklı olarak, eğitim almak istediğiniz bölümlerde öğrenci olabilirsiniz. Buna uzaktan eğitim başvurularınız da dahildir. Ön kayıt yapmanızdan sonra, kayıt için normal eğitim ile istenen belgelerin aynısını ibraz etmeniz gerekmektedir. Üniversiteler, uzaktan eğitim ile normal eğitim arasında bir fark uygulamadıklarından, kayıt için de aynı şartlar söz konusudur.

Uzaktan eğitim veren üniversiteler arasında, iki senelik ön lisans mezunlarımız için son derece avantajlı bir eğitim seçeneği bulunmaktadır. İki sene ön lisans eğitimlerini alan, adalet meslek yüksek okulu mezunları, inşaat teknisyenliği mezunları, elektrik teknikerleri gibi meslek yüksek okulu mezunları, ülkemizdekinin aksine olarak bir sınav şartı olmadan, uzaktan eğitim ile lisans tamamlama seçeneklerinden yararlanabilmekteler. Ülkemizde aldığınız ön lisans eğitiminiz geçerli olarak, sadece iki daha eğitim alarak, son derece avantajları olan lisans diplomalarınızı alabilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapmak mümkün mü?

sorularını, ön lisans eğitimlerini ve diplomalarını alan gençlerimiz soracaklardır. Bu sorunun cevabı olumlu şekilde yanıtlanacaktır. Bu şekilde uzaktan eğitim alan öğrenciler, kesinlikle diğer eğitim alan öğrencilerden, ne diğer uzaktan eğitim, ne de normal eğitimdeki öğrencilerden ayrılmamaktadır. Bu nedenle, eğitimlerinden sonra çalışmaya başlayan gençlerimiz, işimi yarım bırakamam diyorsanız, farklı bir ülkeye yerleşmek zorunda kalmayacağınızı bilmelisiniz. Şehrinizden, ülkenizden ve işinizden, ailenizden kopmadan, siz de yurtdışında seçkin bir üniversitede öğrenci olabilirsiniz. Derslerinizi 7/24 internete bağlanıp kontrol edebilir, uygun olduğunuz saatlerde de çalışmalarınızı ayarlayabilirsiniz. Uzaktan eğitimde, programlı olmak çok önemlidir. Ancak, düzenli çalışma alışkanlığınız varsa ya da bunu edinirseniz, başarılı olabilirsiniz. 24 saat içinde, uygun olduğunuz zamanlarda derslerinizi çalışma düzeniniz kendiniz belirleyebilirsiniz. Normal eğitimde işlenen derslerin aynısı uzaktan eğitim ile de işlenmektedir. Bu sayede kesinlikle bir eğitim kalitesi ayrımı söz konusu değildir.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama

Yurtdışında eğitim almak başlı başına dil ve lisan eğitimleri açısından öğrenciler için ciddi bir fırsat olarak görülmektedir. Ancak herkesin yurt dışına gitmek için yeterli imkânlara sahip olmayabilir. Örneğin yurt dışına giderken konaklama, yeme içme, geçim masrafları ve ulaşım masraflarını da düşünmek gerekiyor. Üzerine üniversite eğitim ücretleri de eklenince öğrenciler için oldukça yüksek maliyetler doğabiliyor. Oysaki uzaktan eğitimler bu bütçeye ve zamana sahip olmayan öğrenciler için hem geçerli bir lisans tamamlama eğitimi hem de düşük maliyetli bir eğitim olarak birçok avantajlar sağlıyor. Özellikle yüksek lisans ve lisans tamamlama programları için amaçlanan bu eğitimlerde öğrenciler sistemli ve düzenli bir katılım ve çalışma ile kısa sürede istedikleri diplomayı alabiliyor.

Uzaktan eğitimlerde derslere canlı olarak bağlanıp ödevlerini posta yolu ile gönderebiliyor ve tüm zamanı kendi uygun oldukları sürelere göre ayarlayabiliyorlar. Bir buçuk iki yıl gibi bir süre zarfında lisans tamamlama eğitimlerini bitiren öğrenciler örgün eğitimle eşdeğerde bir diplomaya sahip oluyor. Diplomanın üzerinde uzaktan eğitim gibi bir yazı yazmadığı için başvurduğunuz işlerde lisans yapmış olarak kabul ediliyorsunuz. Uzaktan eğitimlerde yalnızca üniversite harç ücretini ödeyerek ekstra masrafa gerek kamadan siz de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanız doğru üniversite seçimi ve kayıt işlemlerinde kolaylık için son derece önemlidir. Euro star 20 yıllık tecrübesiyle hizmetinizde.

Yurtdışında Uzaktan Eğitimle Hukuk Okuyabilir miyim? (Hukuk lisans tamamlama yapabilir miyim)?

Sözel derslerde başarılı gençlerin en fazla talep gösterdiği bölümlerin başında Hukuk bölümü yer alıyor. Çünkü son derece saygın ve prestijli meslek guruplarını içermekte ve ileriki süreçte yükselmek için imkânlar yaratan bir bölüm olarak bilinmektedir. Uzaktan eğitimlerde sözel ağırlıklı lisans bölümleri en fazla tercih edilen programlardır. Özellikle lisans tamamlama için amaçlanan uzaktan eğitimlerde hukuk bölümü de birçok ülkede üniversitelerde uygulanıyor. Bu bölümden mezun olan öğrenciler için diplomaları örgün eğitimle eş değerde olup lisans tamamlama eğitimleri geçerli sayılmaktadır. Aslında diploma üzerinde uzaktan eğitim olduğu yazılı değildir ve bu öğrencilerin endişelerini tamamı ile giderek bir özelliktir.

Hukuk bölümünde lisans tamamlama diploması alan öğrenciler devlet kademelerinde bu diploma ile çok iyi yerlere gelebiliyor. Hakim, savcı ve başarılı bir avukat olarak en iyi kurum ve özel sektörde göreve başlamak için elinizde bulunan lisans diploması ile kariyeriniz için çok büyük fırsatlara sahip olacaksınız. Uzaktan eğitimlerde kayıt işlemleri de Türkiye’den online olarak yapılabiliyor. Üniversitelerin bu konuda başarısı ve ders sistemleri için birebir iletişime geçmek, doğru belgelerle ve zamanında başvuru yapmak için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olacak. Yurt dışı eğitim danışmanlığında 20 yıllık tecrübesi ile binlerce öğrenciye eğitim olanağı sunan Euro star uzaktan eğitimlerde de öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmetleri vermeye devam ediyor.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Bölümleri

Yurtdışında alınan eğitim kariyer ve prestij anlamında öğrencilere çok artı katmaktadır. Herkesin hayalidir yurtdışında lisans tamamlamak, yüksek lisans eğitimi almak ve lisans eğitimi almak. Ancak maddi anlamda veya sosyal nedenlere bağlı olarak herkesin yurtdışına gidebilmesi mümkün değildir. Özellikle artan yurtdışı eğitim taleplerine cevap verebilmek ve bunu teknolojinin en gelişmiş şekliyle uygulamak ihtiyacı da artan taleplerin beraberinde gelmiştir. Evet, uzaktan eğitim fırsatları gerek lisans tamamlama gerekse yüksek lisans programlarında son derece başarılı olarak uygulanmakta ve birçok ülkede üniversiteler bu uygulamayı kapsamına almaktadır. Bu programlar yalnızca öğrencilerin eğitim kalitesini değil üniversitelerin eğitim kalitesini de yükseltmektedir.

Örneğin 4 yıllık eğitiminizi tamamlayamadınız veya 2 yıllık eğitim aldığınız bölümlerde lisans tamamlamak istiyorsunuz. Dikey geçiş veya uzaktan eğitim fırsatları ile kaçırdığınız fırsatları yeniden değerlendirebilirsiniz. Farklı bölümler için lisans tamamlama eğitimleri verilmektedir. Burada en önemlisi doğru üniversiteyi seçmektir. Peki, sizin için en doğru üniversite hangisi, kayıt için hangi evraklar ve şartlar aranıyor. Başvuru zamanı ne zaman? Tüm bunları zamanında yapabilmeniz için eğitim danışmanlığı hizmetlerinizden yararlanmanız son derece mantıklı bir hareket olacaktır. Yurt dışı eğitimlerinde 20 yılı aşkın tecrübesiyle hizmet veren Euro star uzaktan eğitimlerde de öğrencilere destek olamaya devam ediyor. Sizin için üniversitelerle birebir iletişime geçmesinin yanı sıra tüm dünya ülkelerindeki fırsatları güncel olarak takip ediyor.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME
 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR….

KAYIT VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1