Yks Puanı ile Yurtdışında Okumak

Yks Puanı ile Yurtdışında Okumak

YKS Açılımı Nedir?

Yks Puanı ile Yurtdışında okumak yazımızdan önce yks nedir  bir bakalım ; YKS’nin açılımı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır ve 3 oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk uygulanış tarihi 30 Haziran – 1 Temmuz 2018’dir. YGS ve LYS’nin kaldırılması, yerlerine YKS’nin getirilmesi ile ilgili karar 12 Ekim 2017 tarihinde açıklanmıştır. Bu tarihten önce YKS yerine Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve Lisans Yerleştirme Sınavı şeklinde iki sınav yapılmaktadır. Adaylar mart ayında YGS’ye haziran ayında ise LYS’ye girmekteydi.

YKS Oturumları Nelerdir?

YKS, toplamda 3 oturumdan oluşmaktadır. YKS oturumları aşağıda listelenmiştir.

 • TYT (Temel Yeterlilik Testi)
 • AYT (Alan Yeterlilik Testleri)
 • YDT (Yabancı Dil Testi)

Yks Puani ile Yurtdışında Okumak Mümkün mü ?

Yks Puanı İle Yurtdışında Okumak için başvuru yöntemleri geliştikçe ve değiştikçe yurtdışında eğitim alma kriterleri de sürekli değişmektedir. Öğrenciler, bir yurtdışı eğitim programına başvurmak için kendi çalışma alanlarına ve eğitim almak istedikleri ülkeye en uygun başvuru yöntemini seçmelidir.

Geçmişte, öğrencilerin bir yurtdışı eğitim programına kabul edilmeden önce uluslararası geçerliliği olan sınavlardan kabul edilebilir notlar almaları gerekiyordu. Ancak, her okulun kabul edeceği sınavlar için farklı gereklilikleri vardı ve bu da öğrencilerin niteliklerine uygun programları bulmalarını zorlaştırıyordu.

Yks Puanı İle Yurtdışında Okumak isteyen öğrenciler için yeni yöntemler mevcut. YÖK ve yabancı okullar, Türk öğrencilerin yurt dışında eğitim almalarını kolaylaştırmak için çalışıyor. Bu çabayı desteklemek için her yıl farklı uygulamalar geliştiriliyor. Artık her öğrenci için bir başvuru sistemi var. Öğrencilerimizin kendilerine en çok fayda sağlayacak yöntemi seçmelerine ve yurt dışında eğitim almalarını en kolay hale getirecek adımları atmalarına yardımcı oluyoruz.

Yks Puanı İle Yurtdışında Okumak şartlar nelerdir ?

Her okulun bu bilgileri istemesi zorunlu olmamakla birlikte, başarılı okulların çoğu istemektedir. Bu belgeleri başvurularıyla birlikte gönderen öğrenciler, okula önceden plan yaptıklarını ve gerekli tüm gereklilikleri yerine getirdiklerini gösterecekleri için avantajlı olacaklardır. Ayrıca, öğrenciler yabancı bir dilde eğitim almayı planlıyorlarsa, geçerli bir dil puanı da gereklidir.

Yks Puanı İle Yurtdışında Okumak için Öğrencilerin yapması gereken ilk şey, ilgilendikleri okulların ve bölümlerin bir listesini yapmaktır. Bunun nedeni, her okul veya bölüm için taban puan aralığının farklılık göstermesidir. Öğrenciler, kabul edilmek için kendi puanlarından çok daha yüksek bir okul seçmemelidir. Daha sonra, öğrenciler üniversitelerin başvuru kriterlerini yerine getirdiklerinden emin olmalıdır. Bu kriterler, belirtilen tarihler arasında başvuru yaptığınızdan emin olmanızı ve niyet mektupları veya CV’ler göndermenizi içerir.

Öğrenciler lise diplomaları ile yurt dışında eğitim alabilirler. Ancak her uygulama modelinde olduğu gibi Yks Puanı İle Yurtdışında Okumak isteyen öğrencilerin de ekstra yapması gerekenler var. Öğrenciler bu adımları doğru bir şekilde takip ettikleri takdirde YKS puanıyla öğrenci kabul eden üniversitelerden herhangi birinde eğitim alabilirler. Sadece YKS puanıyla öğrenci kabul eden üniversitelerin sayısı her geçen gün artıyor. Bugün Almanya, Finlandiya, Fransa gibi ülkelerde birçok üniversite sadece YKS puanıyla öğrenci kabul ediyor.

Sınavsız Yurtdışı Üniversiteleri var mı Ülkeler hangisi ?

 • Romanya
 • BosnaHersek
 • Bulgaristan
 • Ukrayna
 • Moldova
 • Rusya
 • Kazakistan
 • Sırbistan
 • Gürcistan
 • Azerbaycan
 • Kosova

eurostar yurtdışı eğitim danışmalığı farkıyla sizlerde sınavsız yurtdışında eğitim görebilirsiniz detaylı bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bölümler Ve fiyat Listeleri nelerdir ?

Tüm bölümleri ve tüm fiyat listeleri öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz. Örnek Liste şu şekildedir ;

BÖLÜMLER ÜCRETLERİ
Veterinerlik 1500 $
Mimarlık 2200 $
Elektrik Mühendisliği 1200 $
Bilgisayar Mühendisliği 1250 $
Yazılım Mühendisliği 1750 $
Makine Mühendisliği 1200 $
İnşaat Mühendisliği 1200 $
Biyoteknoloji Mühendisliği 1200 $
Biyo Mühendisliği 1200 $
Kimya Mühendisliği 1200 $
Ziraat Mühendisliği 1400 $
Harita Mühendisliği 1600 $
Hukuk 1000 $
Psikoloji 2200 $
Ekonomi 1500 $
İşletme 2000 $
Muhasebe ve Vergilendirme 1500 $
Turizm 2150 $
Otel Restoran İşletmeciliği 2150 $
Tarımsal İşletme Yönetimi 1500 $
Tıp 3850 $
Eczacılık 1250 $
Diş Hekimliği 3850 $

Yks Puanı olmadan Hukuk Okunur mu ?

Hukuk okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de puansız hukuk okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde  hukuk okumak yurtdışında mevcuttur.

Hukuk Okumanın Avantajları nelerdir ?

Kariyer fırsatları: Hukuk eğitimi, hukuk uygulama, hükümette, iş dünyasında veya kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışma dahil olmak üzere çok çeşitli kariyer seçenekleri sunar.

Analitik beceriler: Hukuk çalışması, birçok alanda faydalı olabilecek eleştirel düşünme, araştırma ve analiz gerektirir.

Kişisel gelişim: Hukuk eğitimi, kişisel ve profesyonel gelişimi artırabilen hukuk sisteminin ve yasaların toplumdaki rolünün anlaşılmasını sağlayabilir.

İyi kazanç potansiyeli: Avukatlar genellikle iyi maaş alırlar ve kazanç potansiyeli deneyim ve uzmanlıkla artar.

Sosyal etki: Avukatlar, müvekkillerini temsil ederek ve adalet ve değişimi savunarak toplum üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilirler.

Çok Yönlülük: Bir hukuk eğitimi, iş, siyaset ve akademisyenler gibi birçok farklı alana uygulanabilir.

Yks Puanı olmadan Psikoloji Okunur mu ?

Psikoloji okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de puansız psikoloji okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde psikoloji okumak yurtdışında mevcuttur.

Psikoloji Okumanın Avantajları nelerdir ?

Psikoloji okumanın birçok avantajı vardır:

Kendini ve başkalarını anlamak: Psikoloji, bireylerin kendi düşünce, duygu ve davranışlarının yanı sıra başkalarının düşünce, duygu ve davranışlarını anlamalarına yardımcı olabilir.

İlişkileri geliştirmek: İnsan davranışına ilişkin daha derin bir anlayış, iletişimi ve sosyal etkileşimleri geliştirebilir.

Kariyer fırsatları: Psikoloji derecesi, danışmanlık, sosyal hizmet ve insan kaynakları gibi alanlar da dahil olmak üzere çeşitli kariyer fırsatlarına yol açabilir.

Ruh sağlığının iyileştirilmesi: Psikoloji, bireylerin ruh sağlıklarını ve esenliklerini iyileştirmelerine yardımcı olabilir.

Fark yaratmak: Psikoloji bireylerin, ailelerin ve toplulukların yaşamlarını iyileştirmek için kullanılabilir.

Kişisel gelişim: Psikoloji okumak, kişisel gelişime ve kişisel gelişime de yardımcı olabilir.

Eleştirel düşünme: Psikoloji, hayatın diğer alanlarına uygulanabilen eleştirel düşünme, analitik ve araştırma becerileri gerektirir.

Yks Puanı olmadan Bilgisayar Mühendisliği Okunur mu ?

Bilgisayar Mühendisliği okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de puansız Bilgisayar Mühendisliği okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde Bilgisayar Mühendisliği okumak yurtdışında mevcuttur.

Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Avantajları nelerdir ?

Bilgisayar mühendisliği okumanın çeşitli avantajları vardır:

Bilgisayar mühendislerine yüksek talep: Bilgisayar mühendisliği alanı hızla büyüyor ve çeşitli sektörlerde bilgisayar mühendislerine yüksek talep var.

Yüksek kazanç potansiyeli: Bilgisayar mühendisleri genellikle yüksek kazanç potansiyeline sahiptir ve yüksek maaşlara hükmedebilirler.

Çok yönlülük: Bilgisayar mühendisleri, yazılım geliştirme, bilgisayar donanımı tasarımı ve telekomünikasyon dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde çalışabilirler.

Heyecan verici ve zorlu bir iş: Bilgisayar mühendisliği, karmaşık problemleri çözmekten hoşlananlar için çok heyecan verici ve ödüllendirici olabilen, zorlu ve sürekli gelişen bir alandır.

Etkileyici ve anlamlı çalışma: Bilgisayar mühendisleri, sağlık teknolojileri, eğlence ve iletişim gibi insanların yaşamlarını iyileştiren teknolojiler geliştirme yeteneğine sahiptir.

Esnek kariyer yolları: Bilgisayar mühendisleri, diğer seçeneklerin yanı sıra araştırma ve geliştirme, tasarım, üretim veya danışmanlık alanlarında çalışmayı seçebilirler.

Yks Puanı olmadan Tıp Fakültesi Okunur mu ?

Tıp Fakültesi okumak bir çok öğrencinin hayali , Türkiye’de puansız Tıp Fakültesi okumak maalesef mümkün değildir , fakat puansız bir şekilde Tıp Fakültesi okumak yurtdışında mevcuttur.

Tıp Fakültesi Okumanın Avantajları nelerdir ?

Bir tıp fakültesinde okumanın çeşitli avantajları vardır:

Kariyer fırsatları: Bir tıp programının mezunları, doktor ve cerrah gibi geleneksel rollerin yanı sıra araştırma ve diğer klinik dışı pozisyonlar dahil olmak üzere çok çeşitli kariyer fırsatlarına sahiptir.

Yüksek kazanç potansiyeli: Tıp uzmanları tipik olarak yüksek kazanç potansiyeline sahiptir ve bu da onu finansal olarak ödüllendirici bir kariyer seçimi haline getirir.

Fark yaratma yeteneği: Tıp, bireylerin doğrudan başkalarının sağlığını ve esenliğini iyileştirmesine izin veren bir alandır.

Sürekli öğrenme ve büyüme: Tıp, sürekli gelişen, öğrencilere ve pratisyenlere sürekli öğrenme ve büyüme fırsatı sağlayan bir alandır.

Uygulamalı deneyim: Tıp öğrencileri genellikle klinik rotasyonlar ve diğer pratik eğitim fırsatları aracılığıyla uygulamalı deneyim kazanırlar.

Disiplinlerarası alan: Tıp, biyoloji, kimya, fizik ve psikoloji dahil olmak üzere diğer birçok alandan yararlanan disiplinler arası bir alandır.

Araştırma fırsatları: Birçok tıp fakültesi, öğrenciler ve öğretim üyeleri için alanı ilerletmeye yardımcı olan araştırma fırsatlarına sahiptir.

Uluslararası fırsatlar: Birçok tıp fakültesi, sağlık ve tıp alanında küresel bir bakış açısı kazanmanın harika bir yolu olabilecek yurtdışında eğitim programları ve uluslararası seçmeli dersler gibi öğrenciler için uluslararası fırsatlara sahiptir.

UYARI : Türkiye’de bu bölümleri puansız şekilde okuyamazsınız fakat yurtdışında okuyabilirsiniz . Yurtdışında eğitim hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sık Sorulan Sorular

1-) YKS puanıyla yurtdışında okunur mu?

cevap: Yurt Dışında Okumak İçin YKS Şart Mı? Hayır. Yurt dışında okumak için YKS sınavından puan almış olmak şart değil. Bazı ülkelerdeki üniversitelerin kabul şartları arasında YKS puanı şartı aranmadığından lise diploması yeterli görülebilmektedir.

2-)Yurtdışında üniversite okumak için kaç puan gerekiyor?

cevap: Yurtdışı Üniversite kayıt olmak için herhangi bir alan ayrımı ve yks puan şartı aranmamaktadır. Yurtdışı Üniversite , meslek lisesi veya lise diploması derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Yurtdışı Üniversite için taban puanları yoktur.

3-)Yurtdışında üniversite okumak için TYT AYT gerekli mi?

cevap :Yurt dışında üniversite okumak için YKS zorunluluğu bulunmamaktadır. Lise diploması, not ortalaması ve iyi yazılmış niyet mektubu ile pek çok köklü üniversiteye başvurmak mümkündür.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1