Yurtdışına Çıkarken Havaalanında Yapılması Gerekenler

Üniversite Rehberi

Yurtdışına eğitim amaçlı giden öğrencilerin hedefine yaklaştıkları ve en çok heyecanlandıkları yer hiç şüphesiz havaalanıdır. Pasaportum yanımda mı, vize belgelerim, uçak biletlerim derken hepsinin eksiksiz olduğuna emin olmak gerekir. Tabi ki ilk defa yurtdışına çıkanlar bu konuda detayları çok bilmezler. Örneğin havaalanında geçiş için ülkemizde yurtdışına çıkanlar harç pulu almak zorundadır. Bu pulun önceden alınmasına gerek yoktur. Geçiş esnasında bu pul alınır ve sadece 15 TL kadar bir ücrettir.

Yurtdışına çıkarken havaalanında yapılması gerekenler

bunun dışında yalnızca pasaport ve vize şartıdır. Çünkü bu belgeler kişi ile ilgili tüm inceleme ve izinleri ifade etmektedir.

Özellikle bir eğitim danışmanlığı firması ile gidiyorsanız kesinlikle heyecanlanıp endişelenmenize gerek yok. Çünkü bu konuda profesyonel ve tecrübe ile tüm belge ve izinler firma tarafından eksiksiz olarak dosyalanmaktadır. Hatta gideceğiniz ülke için konaklama yeriniz, okuyacağınız üniversite için başvuru ve kayıt işlemleriniz de tamamlanmış bir şekilde gidersiniz. En az iki saat önce havaalanında olmak gerçekten önemlidir. Eğer yasal bir sorun veya belge eksikliği varsa bu süre içerisinde halledilebilir.

Yurtdışına çıkarken havaalanında yapılması gerekenler

bununla sınırlı değildir.  Kesinlikle güvenlik kontrolünden geçilmesi gerekir. Bunun için yanınızda zarar verici silah ve kesici aletlerin olmaması gerekir.  Eğitim amaçlı giden öğrenciler için danışmanlık hizmetlerinde uçak biletlerinin ucuz alınmış olması da bu yolculuğu kolaylaştıran olanaklardan birisidir.

Yurtdışında eğitim süreci her yönüyle öğrenciler ve aileler için endişe vericidir.  Gittikleri ülkede onları nasıl bir ortamın beklediği, güvenlikli olup olmadığı, yemekler, konaklama kısacası her anlamda merak edilen ve endişe edilen noktalar vardır. Artık bu endişelere hiç gerek yok. Gerçekten yurtdışı eğitimi öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmeleri için sunulan bir fırsattır. Hemen hemen tüm ülkelerde de öğrencilerin bu ihtiyaçları üst seviyede sağlanmaktadır. Konaklama yerleri üniversitelere yakın ve uygun fiyatlı olması ile dikkat çekerken verilen başarı ve aktivite bursları ile öğrencilerin bütçeleri de düşünülmektedir. YÖK denkliği, Avrupa standartlarında eğitim de gelecekle ilgili kariyer planlarının üstünde bir eğitimle sağlanmaktadır.

Yurtdışına çıkarken havaalanında yapılması gerekenler;

tamamı ile sakin ve bu anın ve yolculuğun tadını çıkaracak bir rahatlıkla olmak gerekir. Panik yapmaya hiç gerek yok. Çünkü her şey eksiksiz olarak hazır ve hiçbir sorun yaşamadan uçağınıza bineceksiniz. Uçağın kalkacağı perona giderek orada anonsun verilmesini bekleyin. Önce valizleriniz geçirilir ve daha sonra siz uçağa binmek üzere içeriye geçersiniz. Dil eğitimi ve istediğiniz bölümde eğitim almak için yapmanız gerekenler yalnızca bu kadar. Bundan sonra sıkı ama keyifli bir çalışma ile hedefinize ulaşmaktır. Hayata farklı bir vizyondan bakmak, istediğiniz kariyere ulaşabilmek ve dil eğitiminizi üst seviyede tamamlamak için danışmanlık hizmetleri ile bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.

#dışhatlar #havaalanıişlemleri #yurtdışıharçpulu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1