Belarus Uzaktan Eğitim

Askerlik, evlilik gibi sebeplerle bazen eğitime ara vermek yada tamamen bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Belarus üniversiteleri eğitimine çeşitli sebepler ile ara veren kişiler için uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır. Belarus üniversiteleri uzaktan eğitim ile maddi yönden de kolaylık elde edebilirsiniz.

Belarus'da Eğitim

Belarus Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Belarus Üniversiteleri’nde sınavsız olarak eğitim alabilirsiniz sevgili gençler. Tıp fakültesinden, mühendislik fakültelerine, eğitim fakültelerinden sosyal bilimler fakültelerine kadar, birçok alanda fakültede eğitim olanakları sizleri bekliyor. Lisans eğitimleri kadar, öğrencilerimiz artık günümüzde, son derece gerekli olan yüksek lisans ile doktora eğitimlerini de alabilirler. Hem de yine sınavsız olarak. Uygun harç ödemeleri ile, gerçekten birçok Avrupa Ülkesi’nden ve ülkemizdeki özel yani vakıf üniversitelerinden çok daha uygun rakamlar sizleri bekliyor. Hem de Bologna esaslarına uygun olarak ve Europass diploma alma avantajını yaşayacaksınız. Belarus Üniversiteleri, son yıllarda AB desteği ile modernize olarak, mevcut kaliteli durumlarını çok daha fazla artırmıştır. Günümüzde, örgün eğitim yanında Belarus Üniversiteleri uzaktan eğitim imkanları da öğrencilerine sunmaktadır.

Belarus Üniversiteleri uzaktan eğitim ile öğrencilerimize de hizmet vermektedir. Birçok ülkeden öğrenciler gibi, öğrencilerimiz de bu avantajlı eğitime ilgi göstermektedir. Uzaktan eğitim sadece donanımı olan, teknolojik anlamda altyapısı gelişmiş ve online sistemleri kullanabilen kurumlarda gerçekleşebilir. Belarus Üniversiteleri de bu gelişmiş kapasiteye sahip olduğundan, online eğitim planlı ve kapsamlı şekilde verilmektedir. Belarus Üniversiteleri uzaktan eğitim olanakları anlamında, lisans bölümlerinde, master ile doktora eğitimlerine öğrencileri kabul etmektedir. Özellikle, liseden uzun yıllar önce mezun olan ve çeşitli nedenlerle üniversite eğitimi alamayan gençler lisans bölümlerinde uzaktan eğitim alabilirler. Ayrıca,lisans mezunu gençlerimiz, ülkemizde mevcut düzenlerini bozmadan master ya da aynı şekilde doktora eğitimlerine devam edebilirler.

Örgün eğitim ile uzaktan eğitim aynı ders programları ile aynı müfredat ile verilmektedir. Örneğin yüksek lisans örgün eğitimde iki sene ise, uzaktan eğitimde de iki senedir. Çünkü program aynıdır. Ders kitapları, kaynak kitaplar, verilen ödevler de aynıdır. İki eğitim sistemine de son derece özenilmektedir. Bir fark olmaması sizde güven duygusu yaratsın, çeşitli avantajları ile gerçekten özenli bir eğitim alacağınızdan emin olun. Belarus Üniversiteleri’nde Rusça eğitim verilir ve bu dile kendinizi hazırlamalısınız. Öte yandan, hocaların kalitesinden ve her zaman size verecekleri destekten de memnun kalacaksınız. Sorularınızı her zaman onlara yöneltebilirsiniz. Online sistem ile, sadece ülkemizden değil, dünyanın her yerinden, internet bağlantınız ile derslerinizi takip edebilirsiniz.

Uzaktan eğitim sisteminde, öğrencilerimizin planlı olmaları, bu disiplini edinmeleri çok önemlidir. Günlük yüklenen derslerinizi, çalışma saatlerinize ya da günlük programınıza göre ayarlayınız. Kesinlikle eğitiminizin aksamasına izin vermeyiniz. Bu sayede, harika başarılar elde edebilirsiniz. Bir eşitsizlik, öğrencilerin kayırılması şeklinde istenmeyen durumlar da uzaktan eğitimde olmaz, çünkü hocaların öğrencileri birebir tanıması durumu yoktur. Ödevlerin gönderilmesi ayrıca, eğitim kitapları ve belgelerin de gönderilmesi posta ile olmaktadır. Sınavlar da belirlenen süreler içinde siteme girilerek, soruların yanıtlanması ile gerçekleşmektedir. Üniversite harçları aynı ya da çok az farklıdır. Öte yandan, uzaktan eğitim, konaklama, yeni bir yaşam masrafları olmadığından çok daha ekonomiktir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1