Belarus YÖK Denklik

Güvenilir ülkelerden biri olan Belarus’ta hem ucuza konaklayabilir hem de istediğiniz lisans programına puan derdi olmadan Belarus yök denklik sorunu olmadan yerleşebilirsiniz. Üniversite seçiminizi Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile yapabilir Belarus ülkesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Belarus'da Eğitim

Belarus Üniversiteleri YÖK Denklik

Belarus, Beyaz Rusya ve resmi olarak Beyaz Rusya Cumhuriyeti, sevimli, barış içinde ve son derece huzurlu, Doğu Avrupa Ülkeleri’nden biridir. Başkenti Minsk olan bu sevimli ülke Slav Halkı tarafından kurulan ülkelerden biridir. Ülkemiz ile Belarus arasında gerçekten çok yakın ilişkiler bulunmaktadır. Halk olarak da birbirine yakın olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Vize uygulaması da bulunmamaktadır. Ülkenin üniversitelerinde özenli bir eğitim verildiğini belirtelim. Nüfusun az ve dengeli olması, üniversitelerde de az ve öz öğrencilerin eğitim almasını, okul kapasitelerinin de buna göre dengelenmesini ve her öğrenci için ayrı ayrı ilgilenilmesine olanak sağlamaktadır. Siz de bir sınava girmeden, Belarus Üniversiteleri’nde öğrenci olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken öncelikle bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımıza, web sitemiz, çağrı merkezlerimiz ve şubelerimiz üzerinden ulaşmanız. Bundan sonra eğitim almak için başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Belarus bir Avrupa Birliği Ülkesi’dir ve üniversiteler de elbette Avrupa Birliği üniversiteleridir. Lisans, master ve doktora eğitimleri için ülkenin üniversiteleri tercih edilebilir. Bologna eğitim esaslarına göre eğitim kurumları hizmet sunmaktadır. Sınavsız kaliteli bir üniversite eğitimi alma şansınız olmaktadır. Güvenli, temiz, sizi sıcak karşılayacak son derece kibar ve medeni insanlarla birlikte eğitim alacaksınız. Ayrıca, Belarus YÖK denklik unsurlarını da içermektedir. Bologna kriterlerine uygun eğitim verilen kurumlarda, öğrenciler mavi diploma almaktadır. Bu sayede, YÖK tarafından tanınan üniversitelerde öğrenci olma avantajı söz konusudur. Hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de ülkemizde diplomalarınızla çalışabilirsiniz. Belarus YÖK denklik avantajlarını elde etmek için, bir sınav şartı olmadan, kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Üniversite seçiminizi, öğrenci danışmanlarımızla birlikte yaptıktan sonra, vize ve oturma izni işlemlerinizi yapacaksınız. Bundan sonra, temin etmeniz gereken belgeleri, yardımlarımızı alarak hazırlayacaksınız. Eğitim belgeniz, pasaport, fotoğraf, sağlık raporu, başvuru dilekçesi gibi belgelerinizi ibraz edeceksiniz. Belgelerin Belarus ya da Rusça dilinde tercümesi de yapılacaktır. Bu şekilde, artık başvurunuz gerçekleşecektir.

Ülkede eğitiminizi aldıktan sonra, mezun olmanızı takiben, Belarus YÖK denklik avantajları ile diplomanızı denklik başvurusu için ibraz edebilirsiniz. Yurtdışında eğitimlerinden sonra, yine ülkemizden farklı bir ülkede çalışmak isteyen gençlerimiz için YÖK denkliği çok önemli bir durum değildir. Ancak, özellikle ülkemizde, devlet kurumlarında kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için ya da askerlik süresi için denklik önemlidir. YÖK denklik başvurularınızı, kurumun resmi sitesinden yapmalısınız. Online olarak bilgilerinizi girecek ve belgelerinizin örneklerini de ekleyeceksiniz. Bundan sonra, posta ile belge asıllarını da göndermeniz gerekmektedir. İncelemeler yaklaşık olarak bir ya da iki ay sürmektedir. Bunda sonra, siz de artık diploma denkliği ile eğitim almış olarak kariyerinizi yapabileceksiniz.

Belarus Üniversiteleri’nde öğrenci olmak, hem eğitim kalitesi açısından, hem de ekonomik anlamda avantajları ile öğrencilerimizi bekliyor. Siz de lisans, master ya da doktora eğitimlerini almak için bu sevimli ülkenin üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1