Belarus'da İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği eğitimi almak, özenle fakültelerin seçilmesini gerektirmektedir. Sonuçta, çok önemli ve hesaplanması gereken bir mesleği yapacaksınız ve buna göre, temelleri sağlam bir eğitim almanız çok önemlidir.

Belarus'da Eğitim

İçindekiler

Yurtdışında Eğitim Rehberi

İnşaat mühendisliği eğitimi almak, özenle fakültelerin seçilmesini gerektirmektedir. Sonuçta, çok önemli ve hesaplanması gereken bir mesleği yapacaksınız ve buna göre, temelleri sağlam bir eğitim almanız çok önemlidir. Ülkemizde, inşaat mühendisliği eğitimi almak elbette mümkün ve bunu da kaliteli üniversitelerde yapabilirsiniz. Ülkemizde kaliteli üniversitelerimiz ve fakültelerimiz olmakla birlikte, bu konuda bir üniversite sınavı olduğunu unutmamak gerekir. Bu sınav elimine eden, belirleyen ve uzun hazırlık sınavı gerektiren bir uygulamadır malum. Ülkemizin şartlarına göre olması gereken bir uygulamadır, fakat her Avrupa Ülkesi’nde bu şekilde bir sistem olduğunu düşünmeyin. Bir sınav şartı olmadan eğitim alabileceğiniz üniversite seçenekleri de var.

Belarus Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Bunu yaparken de tamamen sınavsız olarak kayıt olarak yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize her zaman yardımcı olmaktayız.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

İnşaat mühendisliği eğitimi dört senedir. Lisans senelerinden önce dil eğitimi için hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir. Bu süreç bir senedir ve genellikle ülkede eğitim dili Rusça’dır.

Belarus İnşaat Mühendisliği Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Belarus İnşaat Mühendisliği eğitimi öğrencilerimize YÖK denkliği avantajı sunmaktadır.

Belarus İnşaat Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik başvurularından sonra,öğrencilerimizin durumlarına göre, YÖK denklik sınavına girmelerine karar verilebilir.

Belarus İnşaat Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Belarus Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği eğitiminiz sürerken, diğer yandan kendinizi geliştirmek için ülkemizde olduğunuz zamanlarda çalışabilirsiniz. Öğrenci iken ülkede harçlığınızı çıkarmak için de çalışmanız mümkündür.

Belarus İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Belarus’ta üniversiteler, inşaat mühendisliği fakültesi de dahil olmak üzere gerçekten ekonomiktir. Diğer Avrupa Ülkeleri ve elbette ülkemizle kıyaslandığında okul ücretlerinin son derece ekonomik, uygun rakamlı olduğu dikkat çekmektedir. Buna, yaşam giderleri de dahildir.

 Belarus İnşaat Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Belarus Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz bir sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Bu nedenle, inşaat mühendisliği fakültesine kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz de sınav şartı olmadan, belgelerini öğrenci danışmanlarımızla hazırlayarak başvurularını yapabilirler.

Belarus’da İnşaat Mühendisliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencimiz, halen inşaat mühendisliği eğitimlerini Belarus üniversitelerinde almaktadır.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanız çok bönemlidir. Buna göre, inşaat mühendisliği eğitimi almaya karar verdiğinizde, ister ülkemizde sınavlara girin, ister girmeyin kayıt olmak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Belgelerinizin eksiksiz olarak hazırlanması yeterlidir tabi, kayıt sürelerine dikkat etmelisiniz.

Belarus’da İnşaat Mühendisliği  Okumanın Avantajları?

Ülkemize yakın ve bir Avrupa Ülkesi’nde eğitim alma şansınız olacak, bu çok önemlidir. Düzenli uçak seferleri ile ülkemize sıkça gidip gelebilirsiniz, aileniz ve yakınlarınız da sizi ziyarete gelebilirler. İnşaat mühendisliği eğitimi almak, hem ekonomik, hem de kaliteli eğitimi olan üniversiteler almak, sizinle yakından ilgilenecek ve alanlarında önemli isimler olan hocaların olması da çok önemlidir. Bunları kesinlikle seçim yaparken dikkate almalısınız.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, bugüne kadar birçok öğrencimize yardımcı olduk. Çok sayıda mezunumuz olduğunu da belirtelim.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz diş hekimliği okuyabilir miyim?

Öğrencilerimizin eğitimlerini alırken,çeşitli burs olanaklarından yararlanmaları mümkündür. Buna göre, hem ülkemizin yurtdışında eğitim alan öğrenciler için sunduğu bursları ve kredi imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, Avrupa Birliği bünyesinde ve Belarus hükümeti tarafından verilen burs olanakları ile de eğitiminizi ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Belarus’da inşaat mühendisliği  okuyup Türkiye’de çalışmak:

İnşaat mühendisliği eğitiminizi aldıktan sonra, mavi diploma ile tüm Avrupa Ülkeleri’nde mesleğinizi yapabilirsiniz. Öte yandan, ülkemizde de çalışabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan, kaliteli ve Avrupa Birliği eğitim destekleri ile modernizasyonu da giderek artan üniversitelerde eğitim alacaksınız. Ülkemizde, kamu alanında da YÖK denklik başvurularınızı yaparak çalışabilirsiniz.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği Okumak Şartları:

Belarus Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği okumak için bir sınava girmenize gerek yoktur. Bu noktada, önemli olan kayıt sürelerini, kontenjanlar dolmadan kaçırmamanız ve belgelerinizi eksiksiz olarak temin etmeniz. Bu süreçte öğrenci danışmanlarımız size yardımcı olacaklar.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği Taban Puanları:

Belarus’ta inşaat mühendisliği eğitimi almak için taban puanı uygulaması da söz konusu değildir.

Belarus İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Belarus inşaat mühendisliği fakültesinden notlarınızın yüksek olması halinde, ki bu noktada not ortalamanız yani başarılı bir öğrenci olmanız çok önemlidir. Lisans senelerine başlamanızla, birinci sınıfın sonundan başlayarak yatay geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde, inşaat mühendisliği eğitiminize ülkemizde bir fakültede devam edebilirsiniz.

Belarus İnşaat Mühendisliği  okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

İnşaat mühendisliği fakültesine, lise diplomanız başta olmak üzere, transkript gibi eğitim belgeleriniz ve kimlik ile aile kayıt belgelerinizin eklenmesi gerekmektedir. Kayıtlar en erken, diğer Avrupa Üniversiteleri gibi, 15 mayıs tarihinden başlamaktadır ve 15 eylül’e kadar devam eder ve sömestre başlar. Ekim ortalarına kadar ise açık kontenjan varsa geç kayıt alınabilir.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği okumak istiyorum:

Kendinizi kesinlikle kötü hissetmeden, yurtdışından gelen bir öğrenci olduğunuzu bile anlamadan, medeni bir ortamda bulunmak kesinlikle kendinizi iyi hissettirecek. Kampus ortamında derslerinizi teorik olarak dersliklere öğrenerek, öte yandan,laboratuarlarda ve çalışma sahalarında da eğitiminizi pekiştirme şansını yaşayacaksınız. Bu şekilde, tam anlamıyla kariyerine hazır bir inşaat mühendisi olacaksınız.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Bir ortalama gelire sahip aile, rahatlıkla çocuklarının yurtdışında eğitimi için Belarus Üniversiteleri’ni tercih edebilir. Ülkemizde kurs eğitimlerine vereceğiniz rakamlarda bu ülkede inşaat mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Belarus’ta inşaat mühendisliği okumak son derece mantıklı ve bunu ilk eğitime başladığınız günden itibaren anlayacaksınız. Medeni bir ortamda,sıcak ve programlı olarak sizinle ilgilenen hocalarınızla, aktif şekilde derslere katılarak eğitim alacaksınız. Bu nedenle, sizi memnun edecek ve derslerinize odaklanmanızı sağlayacak bir eğitim sizi bekliyor olacak.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği okumak zor mu?

Az kişilik sınıflarda,öğrencilerin aktif olarak derslere katılmasını sağlamak ve birebir şekilde öğrencilerin güvenli olarak mesleki eğitimleri sağlamak, Belarus Üniversitelerinde inşaat mühendisliği eğitimi alan öğrenciler için avantajlı durumlardır. Bu sayede, eğitim zor olmayacaktır.

Belarus’ta İnşaat Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği  fakülteleri var mı?

Belarus Üniversiteleri’nde ya da diğer Avrupa Üniversiteleri’nde Türkçe destekli inşaat mühendisliği eğitimi hakkında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan her zaman ve en güncel  bilgileri alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1