Belarus'da Eczacılık Eğitimi

Belarus, kuzey Avrupa coğrafyasında, yaklaşık o ülkelarak on milyon nüfusu olan, huzurlu, sakin bir ülkedir. Başkenti Minsk olan ülkenin birbirinden modern kentleri, aynı zamanda, doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir.

Belarus'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Belarus, kuzey Avrupa coğrafyasında, yaklaşık o ülkelarak on milyon nüfusu olan, huzurlu, sakin bir ülkedir. Başkenti Minsk olan ülkenin birbirinden modern kentleri, aynı zamanda, doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Öğrencilerimiz bu ülkede, hem modern yaşam olanaklarından, hem de doğal güzelliklerden yararlanabilirler. Belarus, Avrupa Ülkeleri’nden biridir ve bu sayede gençlerimiz diğer ülkelere de geçiş yapabilirler. Öte yandan, mezun olduğunuzda tanınan üniversitelerin öğrencileri olarak, geçerli diplomalarınızla kariyerinizi sağlam şekilde yapabilirsiniz. Üstelik, bir sınav şartı olmadan giriş yapabileceğinizi de belirtelim.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yirmi yılın üzerinde deneyimlerimizle amacımız gençlerimizin yurtdışında en iyi eğitimi, en ekonomik ve avantajlı eğitimini sağlamaktır. Bu nedenle, avantajları bakımından Belarus Üniversiteleri’nde eğitim almak için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Belarus eczacılık eğitimi alma noktasında da cazip bir ülkedir.

Belarus’ta Eczacılık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrenci danışmanlarımız sizinle her konuda bilgi verecek ve destek olacaklar. Eczacılık fakültesinde eğitim dört sene sürmektedir. Bundan önce, genellikle İngilizce ya da Rusça dilinde eğitim verilmektedir. Bu dil eğitimi yeterli olmayan öğrenciler bir sene hazırlık sınıfında eğitim almaktadır. Yüksek lisans ile doktora eğitimleri almak isteyen gençler de yine Belarus Üniversiteleri’ni tercih edebilirler.

Belarus Eczacılık Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Belarus Üniversiteleri ve özel anlamda eczacılık fakülteleri, YÖK tarafından tanınmaktadır. Dünya sıralamasında da ilk sıralarda olan kurumlardır. Bu nedenle, öğrencilerimiz YÖK denkliği açısından da avantajlıdır.

Belarus Eczacılık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik başvurusunda bulunarak, öğrencilerimiz ülkemizde resmi olarak diplomalarını kabul ettirebilirler. Özellikle kamu alanında çalışmak isteyen gençlerimiz için bu durum önemlidir. YÖK denklik başvurularında, kurum tarafından inceleme yapılır. Eğitim içeriğine göre, direk YÖK denkliği kararı vermeden YÖK denklik sınavına girilmesine ve bu sınav sonucuna göre değerlendirme yapılmasına karar verilebilir.

Belarus Eczacılık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Belarus Üniversiteleri’nde eczacılık eğitiminizi alırken, uygun ve tatil zamanları gibi ülkemizde bulunduğunuz zamanlarda çalışabilir, deneyim kazanabilirsiniz.

 Belarus Eczacılık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Belarus’ta üniversiteler, her sene başında belirlenen şekilde öğrencilerden ödeme almakla birlikte, son derece ekonomik rakamları ile dikkat çekmektedir. Harçların kesinlikle gözünüzü korkutmasını istemiyoruz. Her sene yenilenen harç rakamlarını en güncel ve doğru olarak öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Makul rakamlar olduğunu göreceksiniz, ayrıca genel yaşam giderleri olarak da uygun rakamlar sizleri beklemektedir.

Belarus Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Belarus Üniversiteleri’nde  eğitim almak için bir sınava girmek ve sınavda ülkemizdeki gibi, belirli bir puan almak zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Bu tüm Belarus Üniversiteleri ve özellikle eczacılık fakülteleri konusunda da geçerlidir. Sınavsız, puan şartı olmadan seçkin üniversiteleride,eczacılık fakültesi gibi dünyanın her yerinde yapabileceğiniz son derece geçerli bir eğitimi almak sizi memnun edecektir.

Belarus’da Eczacılık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Belarus Üniversiteleri’nde sınav şartı olmadan, kaliteli eğitim alabilmek ve birçok avantajı ile Türk öğrencilerimiz çok sayıda olarak okullara ilgi göstermektedir.

Belarus’ta Eczacılık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Siz de bir sınav hazırlığı yapmadan, Beyaz Rusya eczacılık fakültelerinde öğrenci olabilirsiniz. Bunun için, kayıt sürelerinde öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelerek, iletişime geçerek, zamanında başvurularınızı yapmalısınız. Bu şekilde, kontenjanlardan yararlanabilirsiniz. Bu başvurular için istenen belgelerin, tercümelerinin yapılarak hazırlanması çok önemlidir. Eksiklik olmaması gerekir. Lise diplomanız, transkript, başvuru formunun eksiksiz doldurulması gibi işlemler konusunda öğrenci danışmanlarımız yardımcı olacaktır.

Belarus’da Eczacılık  Okumanın Avantajları?

Medeni, huzurlu, kültürlü ve gelişmiş bir ülke olan Belarus, öğrencilerimizin bir sıkıntı yaşamadan eğitim zamanlarını yaşayacakları bir ülkedir.Eski SSCB ülkesi olarak ve bundan önceki medeniyet özellikleri gereği, ülke insanları gayet eğitimli ve insanlara sıcak bakmaktadır. Bu nedenle, Türk insanlarını kesinlikle dışlamazlar, tam tersi, kucak açarlar. Okullar üniversiteler kapsamında, dünya sıralamasında ileri durumlardadır. Kaliteli bir eğitim ve seçkin hocalardan eğitim almak sizin için avantajlı olacaktır.

Belarus’ta Eczacılık bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yirmi yılı aşan deneyimimizde, birçok öğrencimizin eğitim almasını sağladık. Belarus Üniversiteleri’nde eczacılık bitiren gençlerimiz e vardır ve kariyerine devam etmektedirler.

Belarus’ta Eczacılık eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz eczacılık okuyabilir miyim?

Öğrencilerimizin harç ödemelerini gözlerinde büyütmemelerini ve asla yüksek olmadığını belirtmiştik. Ülkemizde özel üniversiteleri bir kenara koyalım, kurslara ödenen rakamlardan yüksek olmayan miktarlarda harç rakamlarını bulabilirsiniz. Bu rakamları, çeşitli burs olanaklarından yararlanarak azaltabilirsiniz. Hem Avrupa Birliği tarafından verileni, hem ülkemiz, hem de Belarus devletleri bünyesinde verilen burslara başvurabilirsiniz. Burs seçeneklerini, öğrenci danışmanlarımızla birlikte değerlendirebilirsiniz. Firma,kurum, dernek ve vakıfların da bu şekilde, tam ya da yarı burs seçenekleri bulunmaktadır.

 Belarus’da eczacılık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Eczacılık  fakültesinden ve planlarsanız,yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi de tamamlayarak, ülkemizde kariyer yapmayı hedefleyebilirsiniz. Kendi işyerinizi açabilir, ilaç firmalarında çalışabilir, ya da devlet nezdinde çalışabilirsiniz. Öğrencilerimiz diplomalarını onaylatmaları noktasında, YÖK denklik başvurularınızla yapabilirsiniz.

Belarus’ta eczacılık  Okumak Şartları:

Belarus Üniversiteleri’nde eczacılık eğitimi almak için ülkemizde lise mezunu olmak ve diplomanızı almak gereklidir ve yeterlidir. Liseden mezun olma noktasında, Anadolu lisesi, meslek lisesi gibi lise türlerinin çeşidi önemli değildir. Ayrıca, bu noktada, hangi bölümden mezun olduğunuzun da önemi yoktur diyebiliriz. Sosyal bölümler, matematik ve fen bölümünden mezun olabilirsiniz.

Belarus’ta eczacılıkTaban Puanları:

Belarus’ta eczacılık fakültesine kabul edilmeniz noktasında bir taban puan şartı söz konusu değildir.

Belarus Eczacılık Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Ülkemizde, bir eczacılık fakültesinden, diğer eczacılık fakültesine geçiş yapmak mümkündür. Buna yatay geçiş denilmektedir. Aynı durum, yurtdışından ülkemizdeki fakültelere de geçerlidir. Belarus Üniversitesi eczacılık fakültelerinde eğitim alan öğrencilerimiz, başarılı not ortalamasına sahip olmaları durumunda, ki notlarınızın yüksek olması çok önemlidir, ülkemizdeki fakülteye, birinci sınıftan başlayarak yatay geçiş yapabilirsiniz.

Belarus  eczacılık okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Belarus eczacılık eğitimi almak için öncelikle, ön kayıtlar ve kayıtlar konusunda, başvuru tarihlerini izlemelisiniz ve öğrenci danışmanlarımızla bu sağlıklı şekilde takip edebilirsiniz. Erken dönem kayıtları , 15 mayıs tarihinden başlamaktadır ve 15 eylül’e kadar devam etmektedir.  En geç, ekstrem durumlarda  kayıtlar Ekim ayına ortasına kadar mümkün olmaktadır. Bu tarihleri es geçmeden ve kaçırmadan, belgelerinizi tercümeleri de usulüne uygun şekilde yaparak sunmalısınız. Başvurudan sonra ise, vize ve oturma izni gibi işlemler yapılacaktır.

Belarus’ta Eczacılık okumak istiyorum:

Belarus’ta kendisinizi kesinlikle yabancı gibi hissetmeden, bir Türk ve farklı dinden öğrenci olarak asla algılanmadan, sizi kabul edecek insanlarla tanışacaksınız. Avrupa ülkelerinden birçok yaşıtınız ile tanışma şansını yaşayacaksınız. İsterseniz yurtlarda, isterseniz uygun kiralık dairelerde kalabilirsiniz. Hepsi de temiz ve güvenlidir. Konaklama dışında, diğer giderlerin de sizi yormayacağını göreceksiniz. Üstelik, kaliteli bir eğitim alacaksınız.

Belarus’ta Eczacılık  Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Diğer Avrupa Ülkeleri’ne göre gerçekten çok uygun üniversite harç rakamlarına ve yaşam giderlerine göre yıllarınızı geçireceksiniz. Ortalama bir ailenin evlatlarını rahatlıkla Belarus Üniversiteleri’nde okutmalarını mümkündür. Öte yandan, çeşitli burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz.

Belarus’ta Eczacılık okumak mantıklı mı?

Bir Avrupa Ülkesi’nde, ülkemize yakın konumda bir ülkede, size sıcak davranacak, medeni, kültürlü insanların arasında eğitim alacaksınız.Kampus içinde öğrenci olarak her türlü imkandan yararlanabileceksiniz. Kaliteli ve özenli bir eğitimin yanında, ayrıca, spor ve diğer sosyal olanaklarından da yararlanacaksınız.

Belarus’ta Eczacılık okumak zor mu?

Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla bu üniversitelerde eczacılık eğitimi almak kesinlikle zor değil. Siz de sınav şartı olmadan öğrenci olabilir, modern dersliklerde, laboratuar ortamlarından ve üniversite kliniklerinde, hem teorik olarak, hem de pratik olarak eğitiminizi alabilirsiniz.

Belarus’ta Eczacılık eğitimi veren üniversitelerin eczacılık  fakülteleri var mı?

Belarus Üniversiteleri’nde eczacılık fakülteleri kapsamında ve genel olarak Avrupa Üniversiteleri’nde Türkçe destekli eğitim hakkında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1