Belarus'da Mimarlık Eğitimi

Belarus, öğrencilerimizin üniversite eğitimleri almak için tercih edecekleri en avantajlı ülkelerden biridir. Bir kuzey Avrupa ülkesi olan Belarus, doksanlı yılların başından itibaren bağımsızlığını ilan etmiş ve halen de geleceğe güvenle bakarak kalkınma sürecinde olan bir ülkedir.

Belarus'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Belarus, öğrencilerimizin üniversite eğitimleri almak için tercih edecekleri en avantajlı ülkelerden biridir. Bir kuzey Avrupa ülkesi olan Belarus, doksanlı yılların başından itibaren bağımsızlığını ilan etmiş ve halen de geleceğe güvenle bakarak kalkınma sürecinde olan bir ülkedir. Bu nedenle, ülkede eğitim alan öğrencilerin de son derece şanslı olduklarını belirtelim. Ülkede ülkemizden öğrencilerimiz de eğitim almaktadır.Hem sosyal bölümlerde, hem de sayısal bölümlerde öğrencilerimiz eğitim almaktadır ve mezunlarımız da bulunmaktadır. Siz de sınavsız olarak üniversitelerde eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Bunu da,Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı güvencesinde yapabilirsiniz. Mimarlık eğitimlerinizi de bu şekilde yapabilirsiniz.

Belarus’ta Mimarlık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak,  yurtdışı eğitimlerinizde sizlerleyiz.Buna göre, mimarlık eğitimi almak isteyen gençlerimiz ülkede dört sene olarak eğitimlerini alabilirler. Hazırlık sınıfında ise bir sene dil eğitimi verilmektedir ve İngilizce ya da Rusça olarak dil eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Belarus Mimarlık YÖK denkliği var mı?

Belarus mimarlık fakültesi öğrencilerimiz için YÖK denkliği avantajları bulunmaktadır.

Belarus Mimarlık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı, denklik başvurularında kurum tarafından belirlenen sonuçlardan biri olabilir. Yapılan incelemelere göre, direk denklik kararı verileceği gibi, sınav şeklinde karar da verilebilir. .

Belarus  Mimarlık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Belarus Üniversiteleri’nde  mimarlık eğitimi alırken, uzaktan ya da tatillerde aktif olarak ülkemizde çalışarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Belarus Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Belarus’ta üniversitelerinde, eğitim noktasında üniversitelerinde öğrencilerden harç alınmakla birlikte, bunların son derece makul rakamlar olduğunu belirtelim. Hem Belarus vatandaşı öğrencilerden,hem de yabancı ülkelerden öğrencilerden gerçekten uygun rakamlarla harçlar alınmaktadır. Alacağınız kaliteli eğitim karşılığında, son derece uygun eğitim alacaksınız.

Belarus  Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Belarus Üniversiteleri’nde, bir sınav şartı ile üniversite öğrencisi olmayacaksınız. Sınava girmeden üniversite ve  mimarlık fakültesi öğrencisi olmanın şansını yaşayacaksınız.

Belarus’da Mimarlık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Belarus Üniversiteleri mimarlık fakültelerinde çok sayıda öğrencilerimiz eğitim almaktadır.

Belarus’ta Mimarlık  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, bir sınava girmeden, kayıt başvuruları için şartları en güncel şekilde ve eksiksiz olarak öğrenebilirsiniz. Öte yandan, kayıt sürelerine ve yapmanız gereken detaylara da ulaşabilirsiniz.

Belarus’da Mimarlık Okumanın Avantajları?

Zorlanmayacağınız eğitim ve genel yaşam rakamları ile bir Avrupa Ülkesinde üniversite ve mimarlık eğitimi almanın avantajını yaşayacaksınız. Öte yandan, modern ve birçok olanakları size sunan kampus ortamında öğrenci olarak, sadece eğitim noktasında değil, sosyal anlamda da kendinizi geliştirebiliceksiniz..

Belarus’ta Mimarlık bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Belarus Üniversiteleri’nde, başta mimarlık fakültesi olmak üzere,  birçok mezunumuzun olduğunu belirtelim.

Belarus’ta Mimarlık eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz diş hekimliği okuyabilir miyim?

Öğrencilerimizin hem ülkemiz tarafından, yurtdışında eğitim alan öğrenciler için verilen burs ile kredi olanaklarından, hem de AB bursları ile Belarus kapsamında verilen burs olanaklarından yararlanabilirler.

Belarus’da Mimarlık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Kaliteli bir üniversitede mimarlık gibi geçerli bir meslek eğitimini aldıktan sonra, isterseniz yurtdışında, isterseniz ülkenizde kariyer yapabilirsiniz. Bu şekilde, geniş seçeneklerde kariyer kapıları size açılmaktadır.

Belarus’ta mimarlık Okumak Şartları:

Belarus Üniversiteleri’nde mimarlık eğitimlerinizi, tamamen sınavsız olarak, direk şekilde başvurularınızı yaparak alabilirsiniz. Elbette birtakım kayıt işlemleri bulunmaktadır. Belgelerinizi tercüme de ettirerek eksiksiz olarak sunmanız ve özellikle lise diplomanızın olması çok önemlidir.

Belarus’ta mimarlık Taban Puanları:

Belarus’ta mimarlık eğitimi almak için sınav şartı ya da taban puan şartı söz konusu değildir.

Belarus mimarlıkTürkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Lisans sınıflarında, birinci sınıftan başlamak üzere,başarılı olan, not ortalaması yüksek olan öğrencilerimiz yatay geçiş ile ülkemizdeki bir mimarlık fakültesine öğrencilerimiz yatay geçiş yapabilirler.

Belarus  mimarlık okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Belarus Üniversitelerinde  lise diplomanız dahil olmak üzere,eklemeniz gereken belgeleri öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilir ve bu belgeleri danışmalarımızla birlikte hazırlayabilirsiniz.  15 mayıs ve en geç ekim başlarına kadar kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Belarus’ta Mimarlık okumak istiyorum:

Mimarlık, dünya çapında çalışma olanakları olan son derece geçerli bir meslek ve bu mesleğin eğitimini gerçekten kaliteli olan üniversitelerde ve mimarlık fakültelerinde almanız çok önemli. Hem ekonomik anlamda zorlanmayacağınız, hem de size kaliteli eğitim verecek Belarus mimarlık fakülteleri bu konuda çok doğru bir karar. Ülkemize yakın bir ülke olması kendinizi yabancı hissetmeden eğitim almanızı sağlayacak ve uçak seferleri ile sıkça ülkenize gidip gelebileceksiniz. Bu sayede kendinizi uzak bir ülkede hissetmeyeceksiniz. Ayrıca bu ülkede eğitim alan birçok ülkemizden öğrencimiz bulunduğunu da ekleyelim. Hemen bu fırsatı değerlendirmeli ve öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Neden olmasın, bu şansı siz de elde edebilirsiniz.

Belarus’ta Mimarlık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Zorlanmayacağınız ve diğer Avrupa Ülkeleri ile zorlanmayacak rakamlara eğitim almak son derece mantıklı olacaktır. Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında kesinlikle uygun rakamlarla eğitim alacağınızı rahatlıkla görebilirsiniz. Siz de bu seçimi yapın ve bir sınav şartı olmadan, kaliteli eğitim alma şansını yakalayın. Size öğrenci danışmanlarımız her adımda yardımcı olacaklar, bundan emin olabilirsiniz. Başarılı olmak ve mimarlık eğitimi almak sadece ülkemizle sınırlı değili, bunu yurtdışında da yapabilirsiniz. Hem de ekonomik ve cazip olanaklarla. Hazırlık sınıfı eğitiminizden sonra, mimarlık eğitimi için uygun rakamlarla lisans senelerinize devam edebilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirin ve mezun olduğunuzda yüksek lisans ave doktora eğitimleri ile devam edebileceğinizi de bilin. Kendinizi geliştirme noktasında son derece avantajlı eğitim seçenekleri kesinlikle sizleri bekliyor.

Belarus’ta Mimarlık okumak mantıklı mı?

Tarihi açıdan geçmişi uzun yıllara uzanan Belarus Üniversitelerinde, mimarlım gibi önemli bir eğitimi almak gerçekten son derece mantıklı. Sizi kesinlikle yabancı gibi hissettirmeyecek ve yabancı gibi kesinlikle davranmayacakları, sıcak bir ortamda kendinizi iyi hissederek eğitim alacaksınıza. Mantıklı bir seçim yapacaksınız. Sınav stresi yaşamayacaksınız ve amaçladığınız meslek eğitimini en uygun şekilde alma şansınız olacak. Öte yandan, mezun olduğunuzda uluslararası anlamda geçerli bir diplomanız olacak. Birçok Avrupa ülkelerinden öğrenciler ile kaynaşma ve kişiliğinizi mükemmel şekilde geliştirme şansınız olacak. Neden olmasın,gerçekten ekonomik rakamlara şansınızı kullanma ve mesleğinizi mükemmel şekilde öğrenme şansına değmez mi?

Belarus’ta Mimarlık okumak zor mu?

Az kişilik sınıflarda, son derece seçkin hocaların elinde mimarlık eğitimi almak kesinlikle zor değil. Meslek eğitiminizi önemli isimlerden alacaksınız. Mimarlık kesinlikle özenli eğitim isteyen bir meslek. Ülkemizde sınav sistemi olduğundan, öğrencilerimiz amaçladıkları mimarlık fakültelerine girmeleri zor olabilir. Ancak, aynı eğitim kalitesini sunan Belarus mimarlık fakültelerinde bu eğitimi almak gerçekten son derece avantajlıdır ve sizinle ilgilenecek hocalarınızla, geniş kaynaklara sahip kütüphane ile bu kesinlikle zor değildir.

Belarus’ta mimarlık eğitimi veren üniversitelerin mimarlık fakülteleri var mı?

Türkçe destekli eğitim veren fakülteleri ve üniversiteleri öğrenmek için her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz ve öğrenebilirsiniz.Belarus ta mimarlık ve diğer eğitimler için bu şekilde bir seçenek olup olmadığını da öğrenci danışmanlarımızla öğrenebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1